Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 84 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Jaan 2011 08:33 
Eemal

Saarlastele ka midagi. Alguses meremeestest ja kaluritest juttu, edasi purjetajatest. Igasugu härrasid võib siit pildilt ära tunda. Hakake aga nimetama...

http://vimeo.com/9356931

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Nasva mereelu... ajalugu...
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Jaan 2011 18:44 
Eemal

Oh aegu ammuseid... :lol: ! Pakun välja, et on u. aastad 78-82.
Ilusad kirjud Optika purjed olid (poolakate näputöö!), Nasva Jahtklubi ukse peal on koos poistega fimitud tollane treener Fred Keert, oma näpunäiteid jagamas... :lol: !
Mereharitust propageerivate filmilõikude juures on näha tollast kuulsat Optimisti purjetajat Urmas Niinet - sedapuhku mootorite maailmast huvitatuna...
Kokkuvõttes: hirmkena vaatamisväärsus!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Küsimus suurele ringile:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 02 Veebr 2011 22:03 
Eemal

Leidsin oma fotode kultuurkihist järgmise foto... :D !
Küsimus suurele ringile: Mis on selle jahi nimi? Kelle poolt on see jaht ehitatud? Mitu korda on see jaht külastanud Tallinnas Pirita sadamat?
Mis oli aastaarv esimesel külastusel? Kes oli ehitaja?
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Küsimus suurele ringile:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 02 Veebr 2011 23:05 
Eemal

Kalle Kuus kirjutas:
Leidsin oma fotode kultuurkihist järgmise foto... :D !
Küsimus suurele ringile: Mis on selle jahi nimi? Kelle poolt on see jaht ehitatud? Mitu korda on see jaht külastanud Tallinnas Pirita sadamat?
Mis oli aastaarv esimesel külastusel? Kes oli ehitaja?

Germania VI, see vastab ka juba ehitaja küsimusele.

Mina olen seda jahti Tallinnas näinud vist 3 korda, samas 1980 ma ei mäleta et ise näinud oleks … kuigi väidetavalt käis.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Bermuuda jaul Germania VI.
PostitusPostitatud: Neljapäev, 03 Veebr 2011 07:00 
Eemal

Lisaks siia:
http://de.wikipedia.org/wiki/Germania_VI
Teatavasti oli Krupp`i konsern Saksamaal see, kus suurtükke tehti...
Mäletan seda jahti 1980.a. Tallinnas Pirital, seisis olümpiatulest merepoolsemas basseinis.
Minu kõrvu sellal kostus jutt, et jahi kere olevat valmistatud titaani sulamist! Sakslased ise aga nimetavad, et alumiiniumist...
1963.a. Abeking & Rasmusseni töö...
Sparkman & Stephens`i joonistuste järgi...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Tartu "Kalevi" Jahtklubi anno 1956.
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Veebr 2011 21:45 
Eemal

Ja tuleb neid vanu pilte siit ja sealt "kultuurkihi" alt välja...
Pilt
On ilmselt aastad 1955-1956.
Selliste paatidega sõideti siis Emajõel!
Pildil olev "pigimütsiga" mees on minu isa Kaljula Kuus.
Pildil olev tegevus on: uue veekindlast vineerist teki ehitamine.
Mäletan, et vana tekk oli sellel paadil õhukestest laudadest, kaetud presendiga ja pealt värvitud! Mootoriks oli esialgu saksa armee 4 silindriline dessantmootor, pika sõuvõlliga, mis oli kinnitatud ahtripeegli peale ja oli tasakaalustatud, et oleks kerge juhtida! Meenutas Hando Kruuvi kuulsat veesuuskadel "nõiasõitmise" mootorit! Olen näinud sellist Vietnami ja teiste sealsete kantide filmides ja piltidel. Nad kasutavad selliseid seal oma pikkade paatide edasisaamiseks. Sellest järeldan, et ka USA armeel on olnud kasutusel samasugused dessantmootorid. Kahjuks pole säilinud ühtegi pilti eelpool kirjeldatud mootorist!
Järgmiseks, kaalult hulga kergemaks mootoriks sai juba päramootor ZIF-5 ja veelgi hiljem juba 10 hj "Moskva".
Nüüd pildi taustal olevatest ehitistest: See on siis fragment tollasest Tartu ujulast, õigemini linna poolt tulles ujula väravatest. Vasakul on näha "Kalevi" Jahtklubi tollast paviljoni seina, tagafoonil on näha riietusboxid.
Samas paigas sain mina Master Karl Kivastiku käest oma esimese jahi "Kiisa" ja alustasin... :lol:!

Viimati muutis Kalle Kuus, Kolmapäev, 14 Nov 2018 09:09, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Kallijärve laev.
PostitusPostitatud: Neljapäev, 17 Veebr 2011 21:26 
Eemal

Kalli järv - järv Tartumaal, Emajõe suudmest Praagalt u. 6 km Emajõe Suursoos.
Olen kuulnud laeva kohta legendi: toodud sõjasaagina Saksamaalt ja antud Peipsi järve kalakaitse patrullpaadiks... :lol: !
Aga vägev laev on olnud:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Raudkaarestik ja puunahk!
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Laevaehitus koolitusele hea õppematerjal, kuidas eelmine sajand seda asja tehti... :lol:
Tegelikult peaks see Kallijärve laev saama oma paiga Meremuuseumis, uues ekspositsiooni saalis... :wink: ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 18 Veebr 2011 10:30 
Eemal
Kasutaja avatar

tuntud master levitab legende...

selle Kalli vraki asjus ja üleüldse emajõe laevanduse ajaloost on militaarfoorumis pajatatud pikalt. kel huvi, võib ise lugeda:
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=9714

konkreetse vraki kohta on kaaskipperlane Retti kirjutanud militaarfoorumisse nii:
Tsiteeri:
Käisin siis nädalavahetuse Peipsil ja uuendasin mälestusi ja suhteid.
Kalli vrakk - see on II MS eelne Eesti piirivalvelaev VALVUR.
Toodi Tartust puksiirlaevaga (AITA/PRAAGA või LIISU) ja tehti jaanituld.
Konsa Toivo ajas vraki pukkide otsa sirgu.
Praeguseks on mulle veel ebaselge,kus Tartus see vrakk üldse oli...

A. Suure Tehnikamaailmas nr 6/2008 ilmunud artiklit sisevete laevadest saab lugeda siit:
https://docs.google.com/fileview?id=F.b ... e45c&pli=1

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kallijärve laev.
PostitusPostitatud: Reede, 18 Veebr 2011 10:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Kalle Kuus kirjutas:
Kalli järv - järv Tartumaal, Emajõe suudmest Praagalt u. 6 km Emajõe Suursoos.
Tegelikult peaks see Kallijärve laev saama oma paiga Meremuuseumis, uues ekspositsiooni saalis... :wink: ?

Kui see on tõesti vana Valvur ja tahaks selle Vesilennukiangaari tuua, peaks kohe ja otsekohe selle suurima külmaga paari roomik-Argo või ATV taga kelgul inimasustatud paika vedama üle paksu lume. A'la Kavastusse. Või tegelikult: off-roaderitele palve ja luba oma tehnikaga sinna-tagasi sõita (kaitseala ikkagi), "tagasi" tingimuseks on Valvri jõudmine ettenähtud punkti. Need mehed on küll nii kiried reageerijad ja ootamas pikem nädalavahetus - usun, et poleks probleemi :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kallijärve laev.
PostitusPostitatud: Reede, 18 Veebr 2011 11:08 
Eemal
Kasutaja avatar

no paari ATV-ga seda rimakat küll ei liiguta. seal militaarneti lõimes on ka offroadimehe arvamus, kuidas seda vrakki kätte saada.
pealegi pidavat see romu Konsa Toivo omand olema.

PriitV kirjutas:
Kui see on tõesti vana Valvur ja tahaks selle Vesilennukiangaari tuua, peaks kohe ja otsekohe selle suurima külmaga paari roomik-Argo või ATV taga kelgul inimasustatud paika vedama üle paksu lume. A'la Kavastusse. Või tegelikult: off-roaderitele palve ja luba oma tehnikaga sinna-tagasi sõita (kaitseala ikkagi), "tagasi" tingimuseks on Valvri jõudmine ettenähtud punkti. Need mehed on küll nii kiried reageerijad ja ootamas pikem nädalavahetus - usun, et poleks probleemi :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 18 Veebr 2011 18:22 
Eemal

Minu inf põhineb ühe kohaliku mehe jutustusel, kes elab seal Kallijärve lähedal ja kelle maja on 8. märtsil mingi aeg maha põlenud... :wink: Kahjuks nimi ei meenu... :oops:
Aga sellest militaartvärgist nägin ainult kahte alust, millest ühe nimi oli "Uku" ja veel ühte kaabuga onu, ilmselt mr. Pinkerton... :lol: !
Igal juhul. kui see alus on "Valvas" tuleks see kiiremas korras meremuuseumi toimetada!
Päikest, selle ürituse kordasaatjatele... :lol: !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 18 Veebr 2011 23:13 
Eemal

Vaat nüüd on see hetk kui pean nina ja kõrvad ka longu laskma....
Jäin aastaid tagasi Konsa Toivo ühe ullikesest sugulase - Taavi nimi,juttu uskuma.
Ja panin selle Taavi jutu militaar.net`i üles.Et vrakk on EW piirivalvelaev "Valvur".
Kalli järve vrakk on on küll vist "Valvur" - aga endine kalakaitsealus,krt teab,aga äkki Konsa Toivo isegi teab,kelle poolt sinna toodud ja jaanituleks tehtud.
Igatahes,Toivo päästis selle vraki pukkidele ajamisega. Ja on see siis in jure Konsa Toitsi oma või ei- ilma selle mehe heakskiiduta,ma arvan, ei ole viisakas vrakki meetritki liigutada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 19 Veebr 2011 09:37 
Eemal

Ära siin midagi, Retti, kõrvu ja nina longu lase... :D !
Asja tuleks edasi uurida ja hirmus kiiresti! Kell tiksub üha kiiremini... Juba praegu on aeg käes, kus osad teadjad mehed purjetavad Igavestel Mereteedel...
Kes tunneb Konsa Toivot, see võiks temaga rääkida ja uurida...
Ja kui on PVL "Valvur", seda toredam... saaks veel midagi päästa edaspidiseks...
Järgmine päästetav jaht oleks järsku "Spartak", mis pidi olema Tartu lähistel kellegi hoovis kanakuudiks...
Mul isiklikult on väga kahju järgmistest vanadest jahtidest: svertristlejad "Vanemuine" ja "Mare", kompromissjaht "Saluut" - sellest olevat jaanituld tehtud Ilmatsalu kandis... "Joosep Toots", aga järsku saab veel selle aluse puhul midagi päästa? Muidugi ka Colin Archer "Rahu" - aga mis teha, valitsesid sellised ajad, kus puudus igasugune hoolivus vanade merealaste eksponaatite vastu (välja arvatud vanad rannakalurite võrgud ja kalasumbad),kõik need asjad, millega merd sõita ei saanud... :twisted: Sest ka valitsev kord soovis ju eestlasi merest kaugemale hoida... Ja leviski inimeste seas traditsioon vanadest "paatidest" jaanituld teha! Neile ei tulnud pähegi, et näiteks kompromissjaht "Saluut" omas meie oludes väga suurt muuseumlikku väärtust...
:twisted:
Mina isiklikult olen suutnud säilitada (päästa linttraktori tera eest!) 1976.a.-st (toimunud suurest, vanade jahtide genotsiidist Pirital) ühe punasest puust kerega "Finn`i ja puukerega "Star`i" ja kui Meremuuseum soovib, ei keela ma neid eksponaate nende uues avatavas ekspositsioonisaalis eksponeerimast... :lol:
Kahju on ka kahemastilisest "Tormilinnust", "Ehast", "Ahoist", "Brigittast"jne., isegi Leningradis ehitatud tonnisest "Ontikastki", sest need omaksid hetkel tohutut muuseumlikku väärtust...
Vot niipalju siis nostalgiast... :cry:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 19 Veebr 2011 15:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Veidi "Valvuri" teemal. Vaatan mitmendat päeva neid laeva fotosid härra Kallelt, samuti militaarfoorumist. Võib- olla olen mina loll, aga tundub, et see laev pole põlenud!!? Mitmel pool on plangutus alles, kus suurema põlemise puhul seda ei saaks olla. Näiteks mitmel pool on plangud terved isegi teki juures? Militaarfoorumi ühel fotol on näha isegi terved puidust tekipiimid... Suurema põlemise puhul oleks hävinud puit kuni tolle hetke veetasemeni. Vahest on laevalt lõkkepuid võetud?? Aga taastamine või vähemalt konserveerimine tasuks küll ette võtta!!
Edit: Laeva säilinud puit on ilmselt mäda. Selle väärtuseks on, et annab ettekujutuse laeva kunagisest välimusest... Raua seisundit ei oska prognoosida. Võimalik, et pole paha.Kere kuju on ilus, meenutab veidi Merekooli Vega oma.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Juun 2011 06:48 
Eemal

Leidsin ühe vana kirjaümbriku, millel on selline pilt Piritalt ja purjetamisest... :wink:
Pilt

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 84 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: