Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Halulaev Hooandja annetuskeskkonnas
PostitusPostitatud: Neljapäev, 05 Dets 2013 19:26 
Eemal

Hiiumaa halulaev kogub raha sõukruvi, veovõlli ja deidvuudi süsteemi ostuks ja paigalduseks:

http://www.hooandja.ee/projekt/hiiumaa- ... -ehitamine

Video kestab ca 5 min, seal täpsemalt, mis ja kus

Annetused algavad 10EUR

Andke hoogu, kipperlased!
1000 ja natuke peale on juba koos

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 06 Dets 2013 17:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Up! Up! Aitame hiidlastele kruvi ahtrisse!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Dets 2013 00:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Hiidlastele kruvi ahtrisse,
ütles saarlane...
:lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 09 Dets 2013 16:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Pingutage kipperlased! Nime saab juba tahvlile kirja aga sõitma tahaks ka saada ;) Selline plaan on igastahes olemas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 13 Dets 2013 17:16 
Eemal

Tõstan teemat! Valikuid on mitu, näiteks ka tass ja särk, nime saab kirja igal juhul.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Dets 2013 14:16 
Eemal

Ahoi,
uudistajaid on olnud tuhatkond. Ja neli-viis kindlat foorumlast-annetajat ka.
Tänud.
25% summast on koos aga minna veel pikk maa.
Ca 500 EUR on anonüümsust soovinud annetajad teinud läbi www.halulaev.ee

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Dets 2013 14:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Ain Tähiste kirjutas:

See on jälle asi, millest ma kuidagi aru ei saa :?: Kas millegi toetamine on siis häbiasi, et seda peab salaja tegema... Minu arust on see pigem auasi ja (eriti väga edukatele inimestele/firmadele) kasulik kasvõi tüüpilistele sponsorluse nurujatele äraütlemiseks: ma toetan küll, ja ka suuremate summadega, aga siis, kui ise tahan ja seda, mis tundub (häda)vajalik.
Selles suhtes on too hooandja keskkond kuradi lahe: kõik sponsorluse nurujad saab sujuvalt sinna suunata ;) Tahad mingit friigiplaati või imeraamatut välja anda - vaata, kas seda vajatakse ja toetatatkse. Hetkel oleks see ehedaim näide, kus Rahvas on öelnud "Käige Jala Suurde Õuna"!

Aga Halulaeva peab ju toetama :!:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Dets 2013 14:55 
Eemal

PriitV kirjutas:
Ain Tähiste kirjutas:

See on jälle asi, millest ma kuidagi aru ei saa :?: Kas millegi toetamine on siis häbiasi, et seda peab salaja tegema... Minu arust on see pigem auasi ja (eriti väga edukatele inimestele/firmadele) kasulik kasvõi tüüpilistele sponsorluse nurujatele äraütlemiseks: ma toetan küll, ja ka suuremate summadega, aga siis, kui ise tahan ja seda, mis tundub (häda)vajalik.

Sinusuguste pärast annetataksegi anonüümselt.
Tuletame natukene meelde, kuidas sa klähvisid, et eriti mõttetu ettevõtja annab NIII vähe raha.

http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?p=76340#76340

"Mõnitusena kõlava summa eest -1000000 punkti!"

Mõni tainas tuleb nüüd ütlema äkki, et 500 eurot on nende meeste mõnitamine.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Dets 2013 15:30 
Eemal
Kasutaja avatar

aero kirjutas:
PriitV kirjutas:
Ain Tähiste kirjutas:

Sinusuguste pärast annetataksegi anonüümselt.
Tuletame natukene meelde, kuidas sa klähvisid, et eriti mõttetu ettevõtja annab NIII vähe raha.

http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?p=76340#76340

"Mõnitusena kõlava summa eest -1000000 punkti!"

Mõni tainas tuleb nüüd ütlema äkki, et 500 eurot on nende meeste mõnitamine.

Aero, küsimus ongi summas! Tahad 10 eur anda, võid teha mistahes kasutajanime hooandjasse ja olla "anonüümne", tahad väärika summa anda, paned OMA nime.
Ja tollega oli ja on siiani küsimus ju mõnitavas summas mõistena "stipendium" ja väga spetsiifilises kohas/kontekstis. Hooandja on hoopis teine koht ja idee: seal võid valida toetussumma, mis on suurusjärk kunagine selle toote hind poes. Ja egas mingit lauamängu või plaati ei osta rikas inimene kallimalt kui vaene? Üldiselt on hooandja pigem "meelsuse" näitamise koht, kus siis reaalsed suurtoetajad saavad vaadata, on asjal kõlapinda ja vajadust või mitte. On kogutud mingist suuremast vajaolevast summast paljude inimeste väiketoetustega märkimisväärne osa kokku - tähendab ideel on jumet! Seega võib toetada, et eesmärk saaks täidetud. Näiteks selle luuleraamatu jaoks vajalik on ju omamoodi naeruväärne summa aga metsas elavale noorele ikkagi palju. Aga mis maksab keskmine raamat poes? Siin saad 10 euriga raamatu ja teed ka head. Ning too neiu Aleksandra pole üldse halb, sedasorti luulet ma suisa armastan.

Edit: et Hooandja idee ja süsteem on käima läinud poleks üldse paha selle sidumine ka KulKa toetustega! Ja see läheks juba demokraatliku ja läbipaistva riigijuhtimise ning rahajagamise printsiibiga kokku! Tahad oma loomele kultuurirahastust, tõesta kõigepealt, et seda asja Inimesed-kodanikud-riigialamad tahavad ja vajavad. Absoluutselt tasuta lahendus üles panna, 5% on teada kulu, saad inimeste poolehoiu, saad ka KulKa lisarahastuse ja ei pea eraldi mingit arutut tõestamist riigile tegema. Pannakse mingi suhe või summa eelarve põhjalt paika, palju peaks siis Hooandjast koguma ja eesmärgi täitmisel on KulKa rahastus (ja muidugi lisanduv kohustuslik aruandlus!) ülejäänud osale olemas. Ja mitte kellelgi meist riigi elanikest pole õigus viriseda kutuuri rahastamise subjektiivsuses või läbipaistmatuses, veel vähem "sõprade lambi-turismireiside kinni maksmises". Ma ütleks, et Hooandja on suisa geniaalne! Puudu on venekeelne osa, sest ka seda keelt rääkivate inimeste käes on palju raha ja kultuurivajadus aga ka loominguga tegelemine.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Dets 2013 21:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Sinu KulKa'ga sidumise plaanil üks viga - paljud, oioi kui paljud, ei tea "Hooandjast" mitte kui midagi :(

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Dets 2013 22:50 
Eemal

peebuste kirjutas:
Sinu KulKa'ga sidumise plaanil üks viga - paljud, oioi kui paljud, ei tea "Hooandjast" mitte kui midagi :(

Täpselt nii ongi. Enne selle teema lugemist polnud minagi midagi kuulnud. Küll olen teadlik kickstarter.com saidist, aga Eesti versioonist kuulsin siin esmakordselt.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 17 Dets 2013 01:06 
Eemal
Kasutaja avatar

peebuste kirjutas:

See on kõige väiksem viga! KulKa'st raha pommimise mehhanismi tunnevad veel vähesemad ;) Aga Hooandja tutvustamine on vaid reklaami ja sotsiaalmeedia "küsimus". Aga ka selle "sidumine" millegagi. Kõigele lisaks ei pea see asi olema otseselt Hooandja koos selel Tegijatega, see on lihtsalt põhimõte. Aga kultuurirahastamise jaoks ei pea sama asja "riiklikult" tegema. Kui on mingi toimiv süsteem usaldusväärne ja kontrollitav, saab Riik väga lihtsalt kasvõi teatud ajaks midagi delegeerida. Nagu ta teeb seda pankadega, muuseas ;) Puha seraäri, kuhu me kõik peame RIIGImakse maksma! Me ei maksa ju otse Eesti Panka või Riigikassasse... ikka peamiselt rootslastele.

Mis puudutab Hooandjat, siis eks selle tutvustamine on iga toetaja asi ka, mis jälle läheb kokku selle mitte-anonüümsusega! Ja eks seal on tähtis ka see "tuntud tegijate" nimed toetajate listis. Nagu sai Katrina Sokk meie Presidendilt "soovituse" näoraamatus ja see mõjub! Tüdruk lähebki Fjällräven Polarile huskydega sõitma. Tehtud!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 17 Dets 2013 08:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Priit, kas populaarsus on ainus väärtushinnang? Sellisel juhul tuleks Eestis kogu merendus koheselt lõpetada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 17 Dets 2013 08:54 
Eemal

Ma ei loe kuskilt välja, et ettevõtmine, millele Hooandja kaudu toetust saab anda, ei tohi enam mujalt summasid vastu võtta. Seega kui ettevõte/ettevõtja tahab suurema summaga toetada oma nime alt, siis ma olen enam kui kindel, et ka sellise annetuse vastuvõtmine läheb saajate poolt kaalumisele.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 17 Dets 2013 10:44 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
See on kõige väiksem viga! KulKa'st raha pommimise mehhanismi tunnevad veel vähesemad ;) Aga Hooandja tutvustamine on vaid reklaami ja sotsiaalmeedia "küsimus". Aga ka selle "sidumine" millegagi. Kõigele lisaks ei pea see asi olema otseselt Hooandja koos selel Tegijatega, see on lihtsalt põhimõte. Aga kultuurirahastamise jaoks ei pea sama asja "riiklikult" tegema. Kui on mingi toimiv süsteem usaldusväärne ja kontrollitav, saab Riik väga lihtsalt kasvõi teatud ajaks midagi delegeerida. Nagu ta teeb seda pankadega, muuseas ;) Puha seraäri, kuhu me kõik peame RIIGImakse maksma! Me ei maksa ju otse Eesti Panka või Riigikassasse... ikka peamiselt rootslastele.

Mis puudutab Hooandjat, siis eks selle tutvustamine on iga toetaja asi ka, mis jälle läheb kokku selle mitte-anonüümsusega! Ja eks seal on tähtis ka see "tuntud tegijate" nimed toetajate listis. Nagu sai Katrina Sokk meie Presidendilt "soovituse" näoraamatus ja see mõjub! Tüdruk lähebki Fjällräven Polarile huskydega sõitma. Tehtud!

Priit, sa kohe nagu tahad vasta vahtimist saada! :) Hea, et meie vahel on tuhandeid kilomeetreid valguskaablit ja ma füüsiliselt sinuni ei ulata. Aru ma ei saa, kas Sa õrritad niisama igavuse peletamiseks, või Sa päriselt mõtledki nii?
Kulka tegutsemisprintsiipe pole siinkohal mõtet üle kordama hakata, seda on hiljuti teinud Vahur Afanasjev oma Õhtulehe artiklis.
Lühidalt, kui Sul on kahju, et Eesti loovad inimesed Kulkast raha saavad, siis ära Eesti maksumärkidega õlut joo, lotot mängi ega kasiinos käi!

Usu, Priit, asja, nähtuse, loomingu populaarsus ei pruugi olla võrdelises seoses selle kvaliteediga, või pigem oleks öelda erakordsusega. Kas Leonardo oleks nii oluline praegu, kui teda poleks toetanud Firenze valitsejad 500 aastat tagasi? Muuseas, tookord otsustas üks inimene, Eesti demokraatlikus ühiskonnas teeb seda 5 inimesest koosnev komisjon, mida objektiivsuse säilitamise huvides sageli vahetatakse. Mitte kunagi, mitte kusagil pole innovatiivne looming (loe: kunst, muusika, kirjandus) arenenud vähema või suurema määra toetuseta. Pööbel toetaks muidugi Meie Meest ja Dolce & Gabbanat. Uskumatu, viimasele on inimesed nõus peale maksma, et nende tooteid oma kõhu peal reklaamida! Idioodikari, ma ütlen.

Väike diskleimer lõppu: Viskas üle. Vabanda, Ain, et Su teemat risustasin. Üritan toetada paljuga jõuan ja loodan ikkagi kevadel ise ka käe halulaeva külge panna.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid