Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 17 Dets 2013 12:48 
Eemal

terve
Ain kas sa kalale.ee foorumis ka oled reklaaminud ennast või vähemalt võiks teema teha, saab rohkem kajastust.
mina sain näiteks tänu sellele teemale siit teada...poleks mul alupaati tulnud, poleks ma siia väga tähelepanu pööranud... :P
Kui võin sinu algpostitust kasutada siis võin arutelu tekitada kalale.ee foorumis.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 17 Dets 2013 12:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Aga kui juba risustamine on (aga see on TEADLIK, et tõmmata Aini "probleemile" tähelepanu!!! ja hoida teema kuumana), siis:
Meerschwein kirjutas:
Lühidalt, kui Sul on kahju, et Eesti loovad inimesed Kulkast raha saavad, siis ära Eesti maksumärkidega õlut joo, lotot mängi ega kasiinos käi!

Lotot ei mängi ja kasiinot pole eales külastanud, õlut joon hea meelega ja Eesti oma. Aga: kultuur peab ennast siiski ISE ära tasuma või suutma üleval pidada! Tõesti, noori kunstnike-loojaid, kes pole veel omale nime suutnud teha, peab toetama aga penskar-wannabe-gunsdnigge ei pea. Igasugune loomine ja looming on töö nagu iga teine, mis tuleb ka maha müüa. Ka Leonardo tegi rasket tööd ja müüs ennast, muuseas.
See oleks idiootsuse absoluutne tipp, kui 50-aastane kunstnik, kes on 47 aastat teadlikult alaga tegelenud, peaks "abirahast" elama-tegutsema! Tänane Antoniuse õu on tekkinud Savikoja ÜMBER, sest Piret/Kaido ostsid ammu (1994!!!) ja esimestena omale selle maja ja alles peale vangla sulgemist ja õue avamist hakkasid sinna juurde tekkima teised kunstnikud ja tekkis nüüdne Gild. Ehk ma olen jube raske tegelane, kellele tulla seletama, kuidas loomingut peab toetama! EI PEA, see on meie pere mõte, et oma loomingu peame suutma ka maha müüa! Müüb Piret päriskunsti ja sigaedukalt, müün ka mina meie pere loomingut nimega Talveralli. Jah, ka see on looming nagu iga teine!!! Ja kui on oma töö hästi tehtud, võid omale lubada õppejõu ametit, loomingulist puhkust välismaal jne. Ja ei pea selleks KulKast pappi kerjama... Tahad loominguinimesena hästi elada, võta tavainimese kombel laenu, soeta töövahendid, tee rasket tööd ja SAAVUTA midagi! Või arvavad kõik, et Savikoja teke oli lust ja lillepidu kahele kunstnikule? See on Piretil/Kaidol olnud ropp-raske töö koos võlaorjuse ja muuga (ka sellega, et vend käis ja ehitas "hobiks"), et täna saaks omale "lubada" eramaja Tartu vanalinnas, keraamika vahele tegeleda hobiks maalimisega ja teha näituseid, olla õppejõud jne.

Sama asja on teinud ju praegu ära MTÜ Halulaev - meeletu töö on tehtud, aega ja vahendeid kulutatud loomingule, tõestatud, et tegu pole lihtsalt jutumeestega. Aga samas on käes ka tõehetk: kas seda loomingut vajatakse ja tahetakse osta! Halulaev Hooandjas on hetkel, kui näitus-müük, piletiga luuleõhtu või kontsert. Küsimus on vaid ja ainult müümine ja ostmine! Ehk kas just seda loomingut vajatakse ja üldse ollakse nõus natukenegi kulutama??? Äkki olengi üks vähestest "lollidest", kes tahab osta ja lepin siis selle teadmisega, kui asi nii jääbki.
Kõigel siin ilmas peab olema olemas tarbija, asja iseenesest ei ole vaja. Vaielda võib "kõrg"kultuuri ja selle innovatiivse "loomingu" puhul tarbijate arvu üle, et mis piirist on asja toetamisel üldse mõtet aga kõikmõeldavat sitta, mida gundsdibärased gambsunid "luua" suudavad pole ka vaja toetada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 17 Dets 2013 14:19 
Eemal
Kasutaja avatar

duud kirjutas:
Kui võin sinu algpostitust kasutada siis võin arutelu tekitada kalale.ee foorumis.

Ilma Aini arvamust teadmata kuid uskudes seda teadvat : mitte ei või vaid pead!

8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 17 Dets 2013 14:30 
Eemal

Mark kirjutas:
duud kirjutas:

8)

pildid selged.... 8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 17 Dets 2013 15:23 
Eemal
Kasutaja avatar

offtopic, vabandust. aga kalale jee jee foorumis arutelu algatamine võrdub peldikuseinale kirjutamisega.
isegi kui pasa hulgast kasulikud ivad välja sõelud, halb mekk jääb ikkagi külge.

Mark kirjutas:
duud kirjutas:

8)

Viimati muutis vahva.madrus, Teisipäev, 17 Dets 2013 15:37, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 17 Dets 2013 15:36 
Eemal
Kasutaja avatar

vahva.madrus kirjutas:
offtopic, vabandust. aga kalale jee jee foorumis arutelu algatamine võrdub peldikuseinale kirjutamisega.
isegi kui pasa hulgast kasulikud ivad välja sõelud, halb mekk jääb ikkagi külge.

Selles peab küll paraku nõustuma :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 17 Dets 2013 19:39 
Eemal

Nonii!
küll on aga vaimumõekadega vehkimist näha!
Hea, et teema nõndamoodi kuum püsib.

Kommentaare:
1. diskussioon juba ise näitab, et palju inimesi = palju arvamusi =palju käitumismustreid.
Samamoodi on ka selle va annetamisega, Hooandja projekti raames on olnud paar-kolm reaalset annetajat, kes EI SOOVI oma nime seal näha. Ei näe põhjust mitte respekteerida nende soovi, hoopistükkis tekitasime ka neile võimalusi. Ei näe ka põhjust, miks ma peaksin sellist soovi arvustama.
2. Muidugi on igasugu lingitused ja minu algse postituse tekstid kasutatavad. Inff nii Halulaeva tegemistest kui ka Hooandjast levivad.

Teisipäeva õhtupoolik:
Hooandjaid 33
kogutud ca 1/3 summast
kipperi foorumis teema ilusasti kuum!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 17 Dets 2013 20:43 
Eemal

poom kirjutas:
vahva.madrus kirjutas:

Selles peab küll paraku nõustuma :D

...kusagil, kunagi, millalgi saab olema maailm ilus ja kaunis! :roll:

http://www.kalale.ee/sisu/NCwxNDI5Mzc3LDEsMCwx/ - loodan, et sobib.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Teema UP
PostitusPostitatud: Teisipäev, 17 Dets 2013 21:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Raha ülekantud!
Krt. paati on vaja, mis te vaidlete!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 18 Dets 2013 09:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Arvan. et oma nime mitteavaldamise võimalus on tehtud saarlastest hooandjate jaoks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 18 Dets 2013 10:30 
Eemal

Davy Jones kirjutas:
Arvan. et oma nime mitteavaldamise võimalus on tehtud saarlastest hooandjate jaoks.

...siin võib olla tõsi taga! :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 18 Dets 2013 13:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Nüüd tuleb järgmine asi välja mõelda: vaja Halulaevale "ässitada kallale" Reikop & Co :D Sest kui vaadata peale eileõhtust Ringvaadet Riigimeeste lauamänguga toimunud julma toetuse kasvu, siis meediakajastus ülivaadatavas saates töötab. Isegi siis, kui ainult korra ja mokaotsast mainiti, kuskohast saab ja hetkeseisuga on ju absolutne enamus "kulutanud" 20-25 euri lauamängu saamiseks. Kahju, et teised suured puulaevad praegu "sõidukõlbmatud" ehk kokku pakitud on, visuaal on ka oluline.
Variant 2 on Halulaeva puhul pisut kiiresti mõelda (kui lubatakse natuke ümber teha neid pakkumisi) ja juba ette plaanida mingi teatud aeg lihtsalt püha ürituse nmel "turistilaev" olla. 500 on siiski piisavalt suur summa, et lihtsalt niisama kunagise teoreetilise sõidu pärast "vaevelda"(pole meil kellelgi raha ju üleliia) aga suurusjärk 100 võib sellise võimalusep uhul juba kordades rohkem inimesi mõtlema hakata. Isegi nii, et toetades HAlulaeva a'la 100 eurorublaga, saab ütleda, kellele annetaja tahab selle sõidu kinkida vms. Ja pärisk indlasti ei ole atraktiivne teadmatus ja ebamääraus: sellises kohas "ei kõlba" klassikaline hobivahendi valmimise ajamääratlus "kevadel, aastaarv teadmata" ehk sõnastusena Oled palutud osalema meresõidule, mis saab teoks esimesel suvel pärast laeva mereklaariks saamist.
6195 euri on üks ja konkreetse detaili-sõlme eesmärk, olemas võisk olla ka lõppeesmärk, mida ma praegu ka halulaeva kodukalt ei suuda leida. Meie siin kannatame oodata, suhteliselt merekaugemad aga mitte. Need oleks minu soovitused, sest natuke mul siiski on kogemusi suhteliselt eduka etteaimamisega teemal "mida rahvas võib/võiks tahta ja palju see tohiks maksta". Tegelikult tänaseks juba 15 aastat ja paar kuud pealegi...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 22 Dets 2013 19:46 
Eemal

Kärdlas oli jõululaat, seal sai ühtekokku kogutud ca 350.-
Läks Hooandjasse.
1/3 ja natuke peale on juba koos!
Kordan üle mängureeglid:

Hiiumaa halulaev kogub raha sõukruvi, veovõlli ja deidvuudi süsteemi ostuks ja paigalduseks:

http://www.hooandja.ee/projekt/hiiumaa- ... -ehitamine

Video kestab ca 5 min, seal täpsemalt, mis ja kus

Annetused algavad 10EUR

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Jaan 2014 12:05 
Eemal

Tehtud! Raha koos 6205.-

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Jaan 2014 14:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Anton kirjutas:
Tehtud! Raha koos 6205.-

Just, korra juba tekkis kartus... nüüd veel 12 päeva aega muuks oluliseks lisa korjata. Äge värk!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: