Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: EML Admiral Pitka (A230) naelteks!
PostitusPostitatud: Reede, 20 Dets 2013 20:18 
Eemal

Liitunud: Laupäev, 09 Veebr 2008 21:09
Postitusi: 109
Asukoht: talin
Täna meedias hõigati pidulikult maha, et eesti mereväe lipulaeva saatus saab olema mõnemehe kuuriseinas naelte näol. Nimelt plaanib haridusministeerium/mereakateemia teha Pitka masinatest ja muudest seadmetest õppevahendid ja muu utiliseeritakse. Vanametalli puhul tähendab see veskisse minekut. Isiklikult tänuväärne projekt minumeelest, toimiv jäälõhkuja masinate pärast ära lammutada - õppe eesmärgil. Samas ka meeldiv kasulikuga, kuuldes milline kammajaa käib akadeemia rahadega majandamise ümber on see nö utiliseerimine meeldiv vahend nende aukude lappimiseks. Kai ääres õppelaevana pidamine oleks ikkagi ülemäära kulukas ja kes ikka akadeemia raha eest tahab merele minna eks te hiljem praktikal käite. Klassiruumis ikka puhtam kuivem ja muretum.
Eks hiljem, kui vajadus peaks tekkima mõne suurema aluse järgi saab alati ju maksumaksja raha eest mõne uue ehitada/soetada.


Tehtud mõeldud!

_________________
pootsman


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 21 Dets 2013 19:52 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 04 Juun 2007 09:27
Postitusi: 932
Asukoht: Tallinn ja Raplamaa
Senikaua, kui haridusministeeriumi ja terve selle riigi eesmärk näikse olema efektiivsus ja kruvide koomale keeramine, juhtub selliseid asju. hariduse kvaliteet ja kättesaadavus pole tähtis.

_________________
+372 52 71 081
Marumeri OÜ
klaasplastist ja vineerist paatide ehitus, remont.
www.marumeri-marumeri.blogspot.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 21 Dets 2013 20:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
Toivo kirjutas:
Senikaua, kui haridusministeeriumi ja terve selle riigi eesmärk näikse olema efektiivsus ja kruvide koomale keeramine, juhtub selliseid asju. hariduse kvaliteet ja kättesaadavus pole tähtis.

Ma ei oska nüüd muu hariduse taseme kohta midagi öelda aga vaikselt on kujunemas selge(m) pilt Eesti mereharidusest (mida ma enne lihtsalt kahtlustasin saarlaste värgi puhul)... Ja see pilt on kui parkinsonismi viimases staadiumis maalikunstniku viimane valminud mereakvarell, mida "presenteeritakse" kunstniku matustel.
Kuskohas ja millal on räige viga sisse lastud, pole isegi selge aga Pitka naelteks tagumine ja üldse Pootsman Tai ja ka elukogenud Toivo suhteliselt sirgjoonelised väljendused on tõde Eesti mereharidusest anno 2013/14. Kahjuks. Rektori vahetamine oli sama, kui invaliidi jalaga peksmine või veel parem, Tujurikkuja sketš, kuskohast mõned sõnad ära vahetades kirjeldaks see täpset olukorda näiteks 50GT tegemisel:

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 22 Dets 2013 15:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 30 Sept 2004 15:21
Postitusi: 5921
Asukoht: Saaremaa
Emotsioonid, emotsioonid....

Mistahes probleemi vaatlemisel tuleks uurida kuhu juured lähevad. Ja juured lähevad tänaseks täiskasvanuiks saanud laulva revolutsiooni laste teki alla. Meil ei ole lihtsalt enam õpilasi! Edasi võiks ju tänitada sel teemal, et meil ei väärtustata lapsi ja laste saamist jne, AGA.... Soome, Rootsi, Norra, Taani, Saksa, Austria, Šveits, jne, jne,jne,jne. Mis on nende maade puhul üks paljudest ühistest nimetajatest? See on iibe langus sellest hetkest kui need riigid ronisid mudast välja. Küsimus ei olegi riikides, küsimus on inimlooma käitumises ja ületamatus looduslikus regulatsioonis. Lapsi ei soovitagi rohkem kui üks või kaks erinevalt vaestest maadest kus inimeste elujärg on väga madal ja suurpere pigem normiks - Aasia, Aafrika, jne. Ja ükskõik milline nende piirkondade riikidest oma elujärje üles veab, üks tunnustest saab olema iibe kiire kukkumine ja sealt edasi tühjad koolid jne. Uurige ise. See ei pruugi meeldida, aga kahjuks on see raudne fakt. Poliitikaga suudetakse jah pikapeale, peale esimest eufooriat, tõsta iive nulli kanti või parimal juhul pisut-pisut positiivseks, aga mitte rohkem.
Niisiis. Siinkohal jõuame selleni, et Mereakadeemial nagu teistelgi koolidel on või seisab kohe ees krooniline õpilaste puudus ja sellega seoses ka raskused majanduslikult end vee peal hoida. Aga siia lisandub veel paar tegurit. 1980datel ja 90datel aastatel oli meremehe amet popp ja trendikas. Vinge palk kui said end crewingu kaudu kuskile võõrlipu alla, näts ja värviline traat, palju reisimist ja eksootiliste paikade nägemine, jpm sellist. Aga täna? Lihtsam on minna Soome küprokit panema ja saadki meremehepalga piiramata oma vabadust umbreelinguga. Tahad palmi alla saada? Võtad reisi. Isegi mu tutvusringkonnas olevad toidupoemüüjad on soojal maal käinud hoolimata selle sektori nirudest palkadest. Näts ja värviline traat? Mine esimesse ettejuhtuvasse kaubanduskeskusse ja saad sealt kõike seda sama mis mitmete tundide lennureiside kauguselt. Nii et lisaks õpilaste vaegusele kummitab ka selle eriala atraktiivsuse langus. Pigem tahavad noored saada IT insenerideks, autoremondilukkseppadeks, sotsiaaltöötajateks või udmurdi keele spetsialistideks. Need niigi vähesed noored.
Sellises taustsüsteemis ,mis taaskord ei erine piiritagustest taustadest, muide. Ongi selge, et kas oled efektiivne, paned kellegagi seljad kokku, või likvideerud täiesti. Mulle üllatusena avastasin Eesti delegatsiooni koosseisus Soomes ja Hollandis paadiehituse koolitusega tutvudes ( kutseõppe tasemel nii põhi-, kesk- kui ka kõrghariduse tasemel ), et probleemistik on ka Soomes ja Hollandis peaaegu üks ühele sama mis Eestis. Samad probleemid ühiskonna vananemisega ja noore generatsiooni totaalselt teises suunas huvidega.
Mis siis lahenduseks on? Lahenduseks ongi tegelikult see mis ka meil on toimumas - õppelaeva pigem ei peeta vaid noored saadetakse praktikale. Hollandis näiteks oli ka lausa nii koloriitseid koole, kus sai teatud gruppides õppida ainult siis kui olid end enne mällinud vastava eriala peale tööle! See näide oli küll paadiehituses, aga ikkagi näide. Tahtsid paadiehitajaks õppida, näitasid esmal ette töölepingu, et töötad põhikohaga kuskil ellingus näiteks põhjapesijana ;)
Eesti puhul tuli mulle alguses kerge ehmatusega uudis, et kavandatakse Mereakadeemia liitmist TTÜga. Peale esimesi emotsioone pean aga tunnistama, et tegelikult on mõttel jumet ja ilmselt võidaksid sellest ühinemisest mõlemad koolid ja mitte vähe. Küsimus on lihtsalt selles, et KUIDAS seda tehakse, ei muus. Ja selline liitmine annaks võimaluse ka suurel organisatsioonil ehk üht korralikumat laeva pidada mis toimiks nii õppelaevana kui ka uurimislaevana- on ju täna vist igal Eesti suuremal kõrgkoolil ka oma mereinstituut või vastav allasutus.

Vaat nii, hing sai kergemaks :)

Pelk ohkimine ei vii kuskile. Tuleb vaatata ka kulisside taha ja näha mida vaadatakse. Õhulossid sooja ja tuult üldjuhul ei pea ;)

_________________
Usus Est Magister Optimus
+372 56264630


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 22 Dets 2013 17:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 26 Apr 2007 17:10
Postitusi: 460
Asukoht: Tallinn
Toivo kirjutas:
Senikaua, kui haridusministeeriumi ja terve selle riigi eesmärk näikse olema efektiivsus ja kruvide koomale keeramine...


eee.. kus riigis sa elad? Eestist küll ei saa jutt olla. Ma pole siiamaani meil veel ühtegi ministeeriumit näinud, kus keegi suudaks ilma sõnaraamatust vaatamata sedagi meenutada, mida efektiivsus üldse tähendab, selle poole püüdlemisest rääkimata. Terve selle riigi eesmärk näib olevat ohjeldamatu ja mõttetu raiskamine, sest alati saab ju maksukoormust kuidagi suurendada (olgu selleks Ligi tööandjate või Savisaar palgasaajate kottimisega). Mis siis, et meil on Euroopa maksukoorma kõrguse edetabelis auväärne 2. koht, ikka saab ju natuke juurde keerata. Esikoht pole kaugel.

Minu meelest on probleemi risti vastupidine. Sellepärast selliseid käkke, nagu jutulõimes mainit, tehaksegi et riik ei tea mitte iialgi, kuidas mingeid ressursse efektiivselt kasutada. Halvemat peremeest rahale, kui riik seda on, naljalt ei leia. Sellepärast sellised masendavad asjad juhtuvadki.

_________________
GT-205 "Anaconda"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 22 Dets 2013 17:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 30 Sept 2004 15:21
Postitusi: 5921
Asukoht: Saaremaa
smboards kirjutas:
Terve selle riigi eesmärk näib olevat ohjeldamatu ja mõttetu raiskamine, sest alati saab ju maksukoormust kuidagi suurendada (olgu selleks Ligi tööandjate või Savisaar palgasaajate kottimisega).


Laristamist ja ebaefektiivsust on, populismi ilmingud on ka lõpuks meie maale jõudnud, aga...

Isegi siis kui kõik viimseni tip-top ära timmida ei ole sääst piisavalt suur selleks, et täita kõik asjalikud ja ka ulmelised soovid mida rahvamassid nõuavad. Õnnetuseks ei saa rahvamassid ka väga tihti aru, et see ei ole mingi kolmas isik "riik" kes kõik kinni maksab vaid tegelikult ikka kõik meie ise alates kojamees Ärnist lõpetades suurärimees Olegiga :P
Ja lisaks sellele on siis mingi hulk kes aduvad kuidas raha liigub ja selles hulgas on suur osahulk kes hüüab, et võtame Olegi ja Armini käest. Ja kui võtmiseks läheb, siis võtaks juba nii, et me ise ka saame tasuta raha :lol:
Ja siis kui Oleg on auti löödud ja Armini paat ära võetud, siis läheb kisaks, et miks töökohti pole ja riik pole üldse hoolinud neist kes meile meie igapäevast leiba annab :twisted:

_________________
Usus Est Magister Optimus
+372 56264630


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 22 Dets 2013 18:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 26 Apr 2007 17:10
Postitusi: 460
Asukoht: Tallinn
Ma ei tahaks nüüd just päris anarhistina kõlada, aga Mark sõnastas minu meelest väga hästi probleemi juure. Kõik inimesed, kes tahavad või ootavad, et "riik" nende heaks midagi teeks, peavad valmis olema selleks, kuidas seesama "riik" hiljem selle eest neid kägistama tuleb. Õige eestlane võiks mõelda rahvajuttudele ja vanapaganale 3 tilga vere andmise peale.

Ma olen elatud aastate jooksul ammu aru saanud, et ühiskondliku õnne alus on see, kui kodanikud riigi käest võimalikult vähe saada tahavad ning riigile võimalikult vähe nõus andma on. Rõhutan veelkord, ma ei ole anarhist, lihtsalt riigistruktuuri kaudu raha jagamine on absurdselt ebaefektiivne.

Toome lihtsa võrdluse korporatiivmaailmast. Naabrimehe käest koduõlle ostmine on nii ostja kui müüja jaoks efektiivsem kui poest coca toomine, kuna viimase puhul läheb umbes pool sinu rahast turunduskuludeks. Riigimaksude kasutegur on minu arvutuste järgi isegi madalam.

Nagu Mark õigesti ütles, pole meid lihtsalt nii palju ega oma me niipalju raha, et kõiki soove täita saaks. Riigirahakoti kaudu saame me neid veel poole vähem täita.

_________________
GT-205 "Anaconda"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Dets 2013 00:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 22 Sept 2005 22:43
Postitusi: 2581
Asukoht: Tallinn
Mark kirjutas:
Siinkohal jõuame selleni, et Mereakadeemial nagu teistelgi koolidel on või seisab kohe ees krooniline õpilaste puudus


See ei ole objektiivne paratamatus! See on SUUR SAAMATUS!

Tänaseid noori "süüdistatakse" selles, et neid ei huvita enam muu, kui arvutimängud. Kuradi päralt, milline "mängukonsool" on Mereakadeemias! Ma võin küll eksida, aga ma arvan, et suurem osa 5 .. 8 klassi poisse saaks oma elu esimese orgasmi sellist arvutimängu nähes. See krempel on seal niikuinii olemas, tema ekspluatatsioon ei maksa midagi (ärge tulge mulle siinkohal udutama projektorilampidest jms, eks ;) ) peale suht tühise elektrikulu.

Muidugi oleks "päris" parem. Oleks õppelaevad ja noored saaksid tegelikult merel käia. Aga lisaks kulukusele kujutate te kõik ilmselt väga hästi endale ette seda turva-pederastiat, mis selle juurde käiks. Ühelt poolt ametnikud oma normeerimisega, teisalt lapsevanemad oma murede-hirmudega. Kui paljudel on jäänud purjetamistrenni minemata, sest ema ei lubanud? "Seal saab ju märjaks..."

Oleks minu olemine ... teeks mõne telesaate, kus räägitaks nondest laevasimukatest, annaks sealt edasi sõnumi, et teatud aegadel saaksid seal kõik soovijad enda valitud laevaga meresõitu proovida. Edasi juba huvialaringid jne, jne. Minugi poolest võiks võistelda kasvõi etteantud laeva etteantud sadamasse "parkimises". Kutsuks päris meremehed ka kampa. Või äkki "Tallinki" tüürimees ei tule, sest kardab 6 klassi tüdrukult "ära saada"?

Muidugi, suurem osa käinutest ei saaks iial meremeheks, aga vähemalt ettekujutus, kuidas merel asjad käivad, paraneks kõvasti.

EDIT: Mõte läks lappama selle artikli ja paraja portsu tumeda "Santiago de Cuba" abiga.

_________________
Buddha oli vist purjetaja:
"Tähtis pole mitte eesmärk, vaid teekond sinna!"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Dets 2013 08:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 30 Sept 2004 15:21
Postitusi: 5921
Asukoht: Saaremaa
See kõik on kena mõte, aga õpilaste arvu vähenemine ja huvide muutus on asjad mida ei saa ega tohigi ignoreerida.

Aga mõte iseenesest on hea.

_________________
Usus Est Magister Optimus
+372 56264630


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Dets 2013 10:08 
Eemal

Liitunud: Laupäev, 09 Veebr 2008 21:09
Postitusi: 109
Asukoht: talin
Eks see vingumine ja hala, et suur riik ei tee midagi ei vii tegelikkuses mitte kuhugile. Ega need huvid ei tekki ja tühja koha pealt. Kui noortel puudub merekogemus (ei pea kogemuseks eriti tallinki pardal reisijana soome sõitmist) siis ei saa ka see huvi tekkida. Siinkohal kindlasti müts maha STA Estonia meeste ees, kes viitsivad ja tahavad noortega tegeleda ja oma aega ja ressursi raisata, et noored saaks esimese pisiku. Samas on tekkinud ka huvitavaid piloot projekte üksiküritajatelt, kes nädalavahetustel õpetavad noortele merekultuuri, paadiehitust, navigatsiooni ja mis kõige olulisem dissipliini. Eks ise olles merega igapäevaselt tegev ei löö kunagi risti ette, kui härrased tulevad ja vajavad tehnikat, et viia motiveerimiseks poisid veepeale. Oluline, et mammad papad ja nende rahakotid ei ägiseks selle kuluka hobi all.
Samas on tekkimas ka noorte kaitseliitlaste ridades õpperühm, kui samamoodi võetakse poistel nööbist kinni ja räägitakse, mis see meri üldse on. Seega ei ole kõik päriselt kadunud niikaua kui on aktiviste, kes ise härjal sarvist haaranud ja hakanud olukorda parandama.
Igatahes valget laeva ei tule kui me seda ise ei ehita!
Häid pühi teile

tai

_________________
pootsman


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Dets 2013 10:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 30 Sept 2004 15:21
Postitusi: 5921
Asukoht: Saaremaa
Tegelikult annab väga suure panuse ka Meremuuseum. Niipalju kui mina olen Lennusadamas käinud on seal alati olnud ka palju noori ringi uudistamas, endal silmad säramas peas. Küllap mõni ka merehuvi sealt saab. Nii neist piiskadest siis meri kokku tulebki, põuaajal tiba väiksem lihtsalt ;)

PS. Kes teab see oskab võrrelda ka haudvaikust Paksu Margareta ajal ja elu ja sagimist peale seda kui Lennusadama osa tekkis. Nagu öö ja päev.

PPS. Meil on ju veel terve armaada igasuguseid Politsei, Piirivalve, Veeteede Ameti, jne laevu ja paate mida saaks edukalt kasutada ka kursantide praktiliseks koolitamiseks. Ongi parem kui nad on igaüks omaette koos merehuntidega kuskil.

_________________
Usus Est Magister Optimus
+372 56264630


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Dets 2013 11:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 29 Apr 2004 12:32
Postitusi: 4016
Asukoht: Tallinn/Noarootsi
peebuste kirjutas:
Mark kirjutas:
Siinkohal jõuame selleni, et Mereakadeemial nagu teistelgi koolidel on või seisab kohe ees krooniline õpilaste puudus


See ei ole objektiivne paratamatus! See on SUUR SAAMATUS!

Tänaseid noori "süüdistatakse" selles, et neid ei huvita enam muu, kui arvutimängud. Kuradi päralt, milline "mängukonsool" on Mereakadeemias! Ma võin küll eksida, aga ma arvan, et suurem osa 5 .. 8 klassi poisse saaks oma elu esimese orgasmi sellist arvutimängu nähes. See krempel on seal niikuinii olemas, tema ekspluatatsioon ei maksa midagi (ärge tulge mulle siinkohal udutama projektorilampidest jms, eks ;) ) peale suht tühise elektrikulu.


Absoluutselt!!! Kindlasti on mõni Teist äkki näinud sate- ja treeningsarja Nissan GT Academy, mis on põhimõttel mängukonsolli tagant profesionaalseks võidusõitjaks? See on Sony kui konsooli ja arvutimängu GTA looja ja Nissani kui autotootja ühisprojekt. Ja see on vägev!
EMARA simulaator on tõesti selline, kus analoogsest võistlusest, mille auhind oleks... no kurat teab mis ... võtaks osa noorte kõrval pigem ka meiesugused vanamehenässid, kes reaalset merd ja olukordi on rohkemgi näinud. Ning tasapisi kaldub EMARA hariduslik raskuskese, püstuvuskese, veeväljasurvejese etc ;) hoopis uude kohta! Jääb koomamale tõmmatud ülikvaliteetne mere-eriharidus noortele - tulevastele profesionaalisele ja tegevusaktiivsus ning ka rahavood tulevad täiendõppest. Selge, et EMARA teatud mahus ümber profileerimine teeb "haiget" osadele eraäridele aga neile jääks siis algtaseme koolitus ja EMARA teeks seda, milleks see õppeasutus on mõeldud ja plaanitud: annaks merelise pärishariduse ja tõstaks oluliselt merekultuuri! Jah, kannatada saavad ka kaugemad merehuvilised aga mis teha?

Kui vaadata, kui palju tööd tehakse niisamagi merenduse ümber (alates juristide tööst rahvusvaheliste sedauste tõlkel kuni VA meremärgistuseni ja kaartide loomiseni), siis EMARA ja miks ka mitte too Saaremaa ametikool ning tipi mereosakond, siis praegune värk on puhas saamatus ja Riigi raha raiskamine. Põhimõtteliselt oleks tegevusplaan absoluutselt selge, vaja on pisut poliitilist tahet, otsustusjulgust ja Eesti mereharidus saaks kiirelt uue hingamise ja taseme. See 15-meheline punt 50GT täiendõpet on vist "esimene pääsuke" ja kohe "sattus" mitte just kõige lollimate, kogenematumate ja algajamate seltskond seda tegema. Eks me kannatame ligadi-logadi asja ära, eesmärk on meil ju ühene ja teada aga samas peab praeguses olukorras nii EMARA kui Riik ka välja kannatama meie tulise kriitka! Parimal juhul saaks kogu Eesti pealt veel kokku 2-3 samasugust punti ja edasi kipub olema tühi maa... Aga selleks hetkeks peab olema süteem läbi mõeldud ja pädevalt toimiv! Mitte vaid see väga kitsas ja konkreetne õpe vaid ÜLDINE merehariduse poliitika. Sellist asja ei tohi tekkida ,et vaid verbaalse peale vaatab mingi hulk üksteisele "arusamatu" näoga otsa: mis tähendab, et meil pole vaja??? Me oleme seda kõige ammu näinud ja kogenud ... mitu korda! Võite et kellelgi läheb ka peanahk vihastamisest punaseks, et see või too on jama??? Tra, oled ikka ISE elus selle ära proovinud??? Eks meil on keskmiselt üldharidus- ja ka kõrgkoolist möödas juba veerand sajandit ning kõik asjad ei ole enam ei meeles ega "elementaarsed" aga "keskmisest" on sattunud ikka oluliselt laiemate teadmistega seltskond koolipinki.

See, et EML Admiral Pitka naelteks tehakse ehk jääklassiga ülikorralik laev lihtsalt ära lõhutakse, on asja üks pool, kuigi see kirjeldab "kõige ilusamini" (loe: jubedalt ja ehedalt) merehariduse poliitika OLEMATUST ja on vaid üks pool kogu pildist. Teine pool on mereharidus üldisemalt: on olemas absoluutselt töösoe ja värske määrus, milline peaks mereharidus välja nägema. Pisut mõttetööd, toda poliitilist tahet, sünniaastate üle vaatamist ja samas ka tasustamiskorra kaasajastamist, 21.sajandi teisele kümnele kohast uudsust ja asi hakkaks minema. See sisaldaks ka reaalseid-füüsilisi õppevahendeid. Ka see on totaalne jama, kui punt võiks tuima kalanäoga öelda: meil on KÕIK vajalikud õppevahendid iseendal pundi peale olemas. Läheme keerame aparaadi kai ääres käima, Sina näitad ette teooriapõhise, meie praktikapõhise ;)

Näiteks minu "unistus" teooria vs praktika. Kõigepealt ütlen kohe ära, et teooria ja kaarditöö oskamine on olulised aga asi, mida ma väitsin siinsamas kipperis juba aastaid-aastaid tagasi! Ma lihtsalt tahan näha neid kõige kõvemaid pabernavigeerimise, binokliga peilungite võtmise ja kompassikursside arvutajaid omaenda Julia pardal paberkaatritega udus/rahes/paduvihmas 10 m/s tuulega Väinameres mulle täpseid juhiseid andmas. Nemad vs mina mobiiltelefoniga ;) Start Österbyst, tiir ümber Hobulaiu ja Rukkirahu, Suur-Härjamaa kanalist sisse, Kuivarahu kõrvalt läbi ja finiš Topu kalasadamas... Julia puruks sõitmine ei maksa midagi! Ja mul ole ei elektrit ega kaardilauda :D
Võtan "õiguse" vast natuke ka ksf! Virko ja veel mõne eest rääkida: sama asja korraldaks pimedas St-Helieri sõitmisega, näiteks trassil Cherbourg-Jersey. Lubatud on vaid Reed's almanahh ja paberkaardid, mille järgi teha paberile teekonna planeerimine ja seda ka täita. Lühim teepikkus ja kiireim aeg "võidavad". Aga see on juba kuradi kallis test EMARA ja VA inimeste tegeliku pädevuse kontrolliks.

PS: Tallinki tüürimehe kui reaalse tänase praktiku loengut kuulaks ikka suu ammuli ja jätaks kõik meelde ;) Nii tuleviku tarbeks. "Sitem" lugu on see, et 50GT suurusjärku kuuluvate laevade Kaptenite ja tüürimestega saab niisamagi koos purjetatud.

_________________
Micro "Julia" EST 128. Täitsa kuival maal maja taga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Dets 2013 13:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 30 Sept 2004 15:21
Postitusi: 5921
Asukoht: Saaremaa
:lol:

Läks jälle sõrme ja vända võrdlemiseks?
Selge see, et sõrm pole vänt ja vändaga mansetinööpe kinni panna on kergelt öeldes....keeruline. :twisted:

_________________
Usus Est Magister Optimus
+372 56264630


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Dets 2013 14:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev, 23 Dets 2003 12:18
Postitusi: 858
Asukoht: Koluvere, Tallinn, Pärnu
Priit...mitu klaverit sul aastas kulub arvutil ? :D Muidugi jutt õige ja asjakohane, kuid kuidas sa raisk viitsid nii detailselt alati kõike kommenteerida ? :lol: :twisted:

_________________
Tegelen veesõidukite remondi ja hooldusega ! 58581601


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Dets 2013 15:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev, 28 Mär 2006 09:32
Postitusi: 636
Asukoht: Suurupi
antud laeva juures on ju häda nr 1, et tegemist on nn.humantaarabi saadetisega. karta, on et kuskil peenikeses kirjas on omalajal taanlased sisse kirjutanud nõuded mis ja kuidas selle laevaga teha tohib. jah see tuli peale teenistuse lõppu tagastada aga Taanlased seda tagasi ei taha...

See, et antud otustus on jäetud meie targematele peadele, et mis laevast edasi saab ei välista fakti, et need peenikeses kirjas olevad read on kehtetuks muutunud- arvatavasti ongi nö. "mõistlik" see laev seibideks teha...

Mind paneb hoopis imestama jutt, et selle laeva seadmetega sisustatakse Koplisse tulev diisli labor. Nimelt veel paar nädalat tagasi teatas antud õppeasutuse ajutine rektor, et ettevalmistused on tehtud lasnamäel oleva diislilabori ümberkolimiseks. Pilti kokkupannes pakuks ma sellesse konspiratsiooni teooriasse juurde, et tegemist on puhtalt ühe hämamisega...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group