Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 60 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Veebr 2014 03:05 
Eemal

Toivo kirjutas:
Samuti, kui vaatad varasemaid teemasid-kui Tallinn üritas kehtestada paadimaksu, ise asja arengu huvides lillegi liigutamata,või ärimees Siilats kakles Haapsalu purjetajate, haapsalu linnaga ja terve maailmaga, kas see pole poliitika?

Need olid ikka mereteemad esmalt. Praegune mitte nii väga. Pealegi praegust protsessi ei mõjuta ei meie ega Saarso, Pitkat, kadunukest pole mõtet asjasse üldse segada.

Toivo kirjutas:
Selle narvataguse maalahmaka eest oleks võinud midagi välja küll kaubelda-kümneks aastaks tasuta maagaasi näiteks...

Kas riikidevahelised läbirääkimised peaks käima, nagu vürtspoodniku juures, et müüme isade maa jupi gaasitoru eest? See pole reaalsus praegu ega olnud ka 20 aastat tagasi. Alaska müüdi kuldraha eest tsaariajal, hiljem enam asjad päris nii ei käi.

Petseri, Narva tagune jt vaesed ja rasked paigad anti siinsete tšinovnikute mahitamisel ära juba ENSV ajal ning sellel ajal tekkinud nn piir ka jäi nüüd pidama ja venelastel oli seda kergem kehtestada. Võib-olla peaks hoopis Rüütlilt küsima, miks ENSV territoriaalset terviklikkust omal ajal ei kaitstud?

Tegelikult ei huvita suuremat osa Eestist absoluutselt, kas see piir järgib Tartu rahu või mitte, see on ainult sisepoliitiline relv, millega siinsamas omavahel veheldakse. Ja kõik osapooled teavad, seda, et venelase nina alla pole mõtet sellega üldse vehkima minna. Seda näitas 2005. aasta, kui allkirjastatud leping venelaste poolt lihtsalt unustati.

Huvitav, milline poliitik lubaks mulle, kui valijale, veel tänapäeval reaalselt, et kaupleme Petserimaa tagasi ja ma saan vanavanaisa majad ja maad Petseris tagasi? Ma saadaks sellise lubaja ise ravile :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Veebr 2014 03:16 
Eemal

Veemees kirjutas:
P.S. Kulla ex Suurlaid, vasta palun üheselt: kas minister rääkis tõtt, väites, et nõukogudeaegne merepiir oli kindlaks määramata, või valetas?
Kõik nõukaajal merd sõitnud inimesed, keda küsitleda on õnnestunud, ütlesid, et selline väide on täielik absurd.

A kust mina seda teadma pean, kas minister valetab? Kuni me ühes toimetuses töötasime, ei tabanud teda kunagi valetamas, aga aeg muutub ja inimesed sele sees ning ajaloo ilu seiskohalt on seegi vahel ehk vajalik.
Nõukogudeaegne liiduvabariikide vaheline nn piir ei omanud juriidiliselt kindlasti mingeid riigipiiri tunnuseid, omadusi ega õigusi ja selle tähendust ei tasuks ka tagantjärgi üle müstifitseerida.
Seda oligi vaja täpselt sama palju kui linnarajoone, et piirkonnamiilits saaks laiba naabri poolele lükata. Kui nüüd otsustati riigipiir praeguse leppega tähistada vastavalt rahvusvahelistele tavadele, siis nii tehtigi, mina sealt küll mingit kolli ei otsiks.
Pigem usun ma seda, et ametnike tegevus kipub vahel spetsiifilistes küsimustes sõltuma nende teadmistest/teadmatusest või unustamisest. Kuna piirilepet on ligi 20 aastat samades komisjonides nämmutatud, ei usu ma aga sedagi.

Ma usun, et seda on niimoodi ilus mõelda, et kapten Saarso on meie ajastu südametunnistus ja teaduste kandidaat Aasmäe on viimase tõe instants, aga minu teada on mõlemad otsapidi siiski ka poliitikas olnud ning Aasmäe viimati koguni ühe praegu erakonnaks pürgiva ning reformile valusalt vastanduva (Meikar!) VIK liikumise linnapeakandidaadina.

Ajakirjanikuna vaatan ma esmalt ikka taustu siis kuulan, mis öelda. Või tsiteerides oma viimast peatoimetajat: mina ei usalda siin mitte kedagi!

Pigem meeldivad mulle inimesed, kes teevad endale mingi teema selgeks ja teavad, millest räägivad, nagu nt PriitV.
Aga kuna PriitV valmistab praegu ilmselgelt ette uunikute talverallit, siis tema on nüüd nädala-paar ilmselgelt kuss...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Veebr 2014 06:24 
Eemal
Kasutaja avatar

ex Suurlaid kirjutas:
Tsiteeri:
aeg muutub ja inimesed sele sees ning ajaloo ilu seiskohalt on seegi vahel ehk vajalik

Kena kaeda, kuidas võimumeedia esindaja valetamise tarvilikuks kunstiks ülendab :P Eks ju, lollidelt, kes poliitiku juttu usuvad, tulebki raha (ja maa ja meri) ära võtta, nii ongi õiglane ja maailma arengule kasulikum!? :twisted:

Hoolimata välmini kodulehele piiriallaandmise teemal postitatud sisutust mulast on tegu puhta kapituleerumisaktiga. Anname ära kõik läbirääkimistel puudutatu, vastu ei saa midagi. Kas sellise lepingu tegijaid tuleks aplausiga vastu võtta või nad hoopis Vabaduse väljakul reeturitena võlla tõmmata, eks igaüks otsustagu.
Miks just Kallas piirialade äraandmist algusest peale susib, ei ole raske näha. Veb-fondi materjalid on Venemaal ja vajadusel saab imelihtsalt tõestada, kes ja kuhu allkirja andis ning kuhu rahad kadusid. Sama taktika oli kasutusel Nikolajev-Meri puhul, keda teatavate dokumentide meenutamisega õnnestus imekiiresti panna Eesti põhjaranniku merepiiri venelaste huvides koomale tõmbama.

Ühel võimubandel on Veb-fond, R-hooldus ja Autorollo, teisel Utah, Jordaania ja Auvere. Käsi peseb kätt, võimumeedia kaagutab kiitust ning kõiges süüdi on loomulikult Edgar! :twisted:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Veebr 2014 07:09 
Eemal

Kõik, mis siin riigis head oli, oli Saatse saabas. Nüüd antakse see ka ära :( Masendav

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Veebr 2014 08:37 
Eemal

Tõesti ei tohi ära unustada, et alati võiks hullemaks minna. Savipäts oleks oma piirilepingus ilmselt kõigepealt Hiiumaa ja Saaremaa valijad vahetanud Jaanilinna valijate vastu :lol: Võibolla Paet tegutsebki vägagi omakasupüüdmatult riigi nimel. Kartuses, et järgmistel valimistel võib võimule saada see venemeelne seltskond ja piirilepingu asemel kogemata kapitulatsioonilepingu sõlmida.
Väita, et keegi on automaatselt teistest targem, sest on minister, on natuke lihtsameelne. Aga eks ammu teati rääkida, et andis jumal ameti, annab ka mõistuse :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Veebr 2014 08:39 
Eemal

Petseri, Narva tagune jt vaesed ja rasked paigad anti siinsete tšinovnikute mahitamisel ära juba ENSV ajal ning sellel ajal tekkinud nn piir ka jäi nüüd pidama ja venelastel oli seda kergem kehtestada. Võib-olla peaks hoopis Rüütlilt küsima, miks ENSV territoriaalset terviklikkust omal ajal ei kaitstud?

Annad Sa mees endale aru,mida Sa räägid?
Kellelt ja mida küsiti augustis 1944?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Riigipiir.
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Veebr 2014 09:29 
Eemal

Eestlastega on nagu on-kolm eestlast ja viis arvamust!Jumal tänatud,et minu juured on saare peal,seega ei saa ma end eestlaseks pidada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Riigipiir.
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Veebr 2014 10:03 
Eemal
Kasutaja avatar

panter kirjutas:
Jumal tänatud,et minu juured on saare peal,seega ei saa ma end eestlaseks pidada.

No loodetavasti pole need juured mitte siis Saaremaal-Muhumaal, sest kui oleks nii läinud nii nagu "Saaremaa sotsialistliku töörahwa liit" 1919. a nn Saaremaa mässu ajal soovis, poleks meil siin mingit Eesti Vabariiki... :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Veebr 2014 13:52 
Eemal
Kasutaja avatar

eks tore on mõelda Narva ja Petseri tagustele tükkidele. Vaatamata kõigele meeldiks mulle siiski kui need alad oleks säilinud. Kuid see on oleks. Reaalsus on minu jaoks 2008 aasta gruusia sõda, kus venemaa näitas kuidas tal on kõigest pohh ja teeb mis tahab- nii igaks petteks mingi stoori ka juurde. Sellele mõelda täna olümpiamängude ajal tekitab ainult külmavärinaid.
Venelane võib ajutist kontrolljoont käsitleda nii nagu ise tahab- tehakse mingi paberitükk, mis annab neile õiguse ajutise kontrolljoone ümberpaigutamiseks Kundast Mustveeni ja tehakse ära. Käib väike madin ja hakatakse rahvusvahelisel tasemel vaidlema, et kas seda võis teha või ei võinud- tulemust võite igaüks ettekujutada! Narva oblasti kuberner Edgar :)
Juba lasteaias õpetati mulle selgeks, et venelasele ei tohi selga keerata! Nii, et minu vaatevinklist on ikkagi parem kui oleks tänapäevases mõistes rahvusvahelise juriidika seisukohalt asjad selged. Minuteada antud leping ei tühista Tartu rahu lepingut ehk siis ei keegi tea mis tulevik toob!

Mis hr. kaptenisse puutub siis sinnamaani kuni selle asjaga TTV uksi mindi kulutama oli see tekst söödav. peale seda mina seda enam tema enda tekstiks ei julge pidada!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Veebr 2014 14:44 
Eemal

Asjast sisuliselt ka: http://www.diplomaatia.ee/artikkel/eest ... iste-lugu/

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Veebr 2014 21:28 
Eemal
Kasutaja avatar

ex SUURLAID kirjutas:
Seda näitas 2005. aasta, kui allkirjastatud leping venelaste poolt lihtsalt unustati.

See, mida tegi Riigikogu 2005. aastal, oli trikk, mille eest oleks neid kõiki pidanud vangi panema (veel 15 aastat varem oleks algajad ärimehed sarnase tembu eest ennast Männiku karjäärist puu küljest leidnud). Ma vaatasin seda preambula uudist juba 9 aastat tagasi ajalehtedest sellise mõttega, et peaks minema politseisse ja paluma alkomeetrit, millesse puhuda, see ei saa ju olla, et ma olen kaine ja loen lehest sellist jama. Ma väga loodan, et ajalugu selles osas ei kordu.

Igal inimesel on kahtlemata õigus oma arvamusele, nii ka lugupeetud jahtkaptenil, aga ma ei leia, et tema arvamusega saaks nõustuda inimene, kellele on oluline omariikluse stabiilsus, toimiv majanduskeskkond ja rahvusvaheline tõsiseltvõetavus. Mina küll tunnustaks kõiki inimesi, kes lepingu on allkirjadeni viinud ja loodan, et toompea artistid järjekordselt neid jõupingutusi tuksi ei keera.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Veebr 2014 08:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Eks igasuguseid soove, unelmaid ja soovunelmaid võib ju heietada. Paraku ei muuda ükski asi seda, et EV kaotas II maailmasõjas nii kaotajatele kui ka võitjatele ja piirid pandi paika just selles sõjas. Selle vastu ei aita enam ei ussi ega püssirohi ning piirilepingu olemasolu või mitteolemasolu on ilmselt oluline mingite muude asjade ajamisel. Vahet pole kas oleks veel kabetatud preambulatega või millegi muuga, aga minu arust on selge, et Eesti oleks need tükid kindlasti kätte saanud umbes 300 aastat peale Karjala tagastamist Soomele. Ehk siis mitte kunagi. Praegu on küsimus pigem selles, et kas minna eluga edasi 21 sajandisse või jätkata lõpmatuseni II maailmasõda. Mina valiksin edasimineku, sest niikuinii on nii et mis hundi suus see hundi istumise organis ja parata ei ole sinna midagi :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Veebr 2014 00:41 
Eemal

Mark kirjutas:
Eks igasuguseid soove, unelmaid ja soovunelmaid võib ju heietada. Paraku ei muuda ükski asi seda, et EV kaotas II maailmasõjas nii kaotajatele kui ka võitjatele ja piirid pandi paika just selles sõjas. Selle vastu ei aita enam ei ussi ega püssirohi ning piirilepingu olemasolu või mitteolemasolu on ilmselt oluline mingite muude asjade ajamisel. Vahet pole kas oleks veel kabetatud preambulatega või millegi muuga, aga minu arust on selge, et Eesti oleks need tükid kindlasti kätte saanud umbes 300 aastat peale Karjala tagastamist Soomele. Ehk siis mitte kunagi. Praegu on küsimus pigem selles, et kas minna eluga edasi 21 sajandisse või jätkata lõpmatuseni II maailmasõda. Mina valiksin edasimineku, sest niikuinii on nii et mis hundi suus see hundi istumise organis ja parata ei ole sinna midagi :)

Tore jutt Mark, aga enda surmaotsusele allakirjutada... Jutt ei ole ju ainult territooriumist vaid ka meie riigi järjepidevusest. Isegi juhul kui Tartu rahuleping peaks olema hetkel kehtetu, siis meie ülesanne on selle kehtivust kuulutada. Ka see on võitlus ja selleta me sureme välja.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Veebr 2014 04:10 
Eemal

Iseseisvat Eesti riiki pole meil olnud kokku poolt sajanditki, aga pole me siin külma vee ääres välja surnud siiski ka kümne tuhande aastaga.
Igal juhul head Eesti Vabariigi aastapäeva!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Veebr 2014 12:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Valmet, gangreenis jäseme amputeerimine võib tagada tugeva tervise ja selle amputeerimata jätmine hoopis surma ;) Mulle meeldib ikka soomlasi eeskujuks võtta. Võib olla selle pärast, et pean hinges Soomet oma teiseks kodumaaks. Soomlastel oli piisavalt talupojatarkust kasutada Karjala kaotust survevahendina ja õigel hetkel sellest loobuda. Olid ju ka Soomes NL sõjaväebaasid sees, rongiga sõites kaeti Porkkala kandist möödudes lausa vagunite aknad väljastpoolt kinni jne. Ometigi on nad suutnud noateral mängides säilitada iseseisvuse, vabaneda nendest sõjaväebaasidest ja muutuda üheks ihaldusväärseimaks elukohaks siin maamuna peal.

Soomest teatakse Eestis muidugi ainult seda hiilgavat külge ja ei teata ega soovitagi teada selle rahvuse teekonda heaoluni. Ignoreeritakse massilist pendel- ja väljarännet 1960...70 aastel, pankade päästmist 1990 lama ajal ( mis võis ju olla ka tänaste ESMide jms edukas laborikatse ), keegi ei tea, et üks maailma olulisematest tuumajäätmete prügilatest asub ja toimib Soomes, jpm. Karjala, NL sõjaväebaasid, Kekkoneni kavaldused jne on samuti valdkond millesse ei viitsita süveneda. Need on tegelikult kõik asjad millest õppida. Isegi Nord Streami torujuhe ;)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 60 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid