Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 60 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 16 Veebr 2014 23:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Oleks ma neptun uputaks andrushi suguse kiiremini kui veega allamineva prussaka !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Veebr 2014 01:06 
Eemal

Mulle ikka meenub keskkoolist ajaloo õpetaja, kes alati rõhutas analüüsi juures huvisid. Ainult lihtsameelsed usuvad, et midagi juhtub sellisel tasemel niisama. Võib ju oletada, et Paet on lihtsalt omal käel tegutsev saamatu loodusõnnetus, aga selleks ei ole justkui põhjust. Ajalugu näitab ka üsna üheselt, et erinevate sündmuste ajendid ja mõju selguvad lõplikult alles hiljem ajaloolastele.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Veebr 2014 09:49 
Eemal
Kasutaja avatar

flm kirjutas:
Mulle ikka meenub keskkoolist ajaloo õpetaja, kes alati rõhutas analüüsi juures huvisid. Ainult lihtsameelsed usuvad, et midagi juhtub sellisel tasemel niisama. Võib ju oletada, et Paet on lihtsalt omal käel tegutsev saamatu loodusõnnetus, aga selleks ei ole justkui põhjust. Ajalugu näitab ka üsna üheselt, et erinevate sündmuste ajendid ja mõju selguvad lõplikult alles hiljem ajaloolastele.

No just nimelt. Muidugi ei toimu midagi niisama ja traagika seisnebki selles, et meie vastav ministeerium saab ka kõigest hiljem koos ajaloolastega aru. Seniks hulbivad ringi nagu "loodusõnnetus" ja kirjutavad asjadele alla oma parima arusaamise järgi. Mis on pehmelt öeldes kesine. Kindlasti ei taha tervet ametkonda sildistada, aga hetkel lõpp-produkt umbes nii paistab. Põhjust nii arvata on kahjuks liigagi palju.

Ja et mitte liiga radikaalne paista - võibolla ma eksin. Loodan, et eksin.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Veebr 2014 13:54 
Eemal

See teema on siin foorumis arutamiseks muidugi sama pädev kui perekoolis või delfi naistekas :)
Nüüd siis teab, et kui mõni merega seotud inimene miskit kuskil kribab, tuleb see kohe siia kopida, olgu pesumasina manuaal või kelgusõiduõpetus.
Mis Paeta puutub, siis on väga naljakas see piirilepingule puude alla panemine seltskonna poolt, kel pole sel teemal isegi mitte ligilähedasi teadmisi, infot ega tausta, kui on ministril.
Arvata, et minister on loll ega tea midagi, näitab muidugi arvaja taset. Eriti, kui ta arvab, et neid asju ajabki minister üksi või Ansipiga kahekesi.

Nagu Kesknädala kommentaatorid, et kui partei on vale ja mulle ei meeldi, mõistame hukka ja kui muidu pole piisavalt veenev, mõnitame inimest. Ja kui Saarsot keegi kaitsebki, siis ministrit ei tema ega teiste mõnitamise vastu mitte keegi.

Mitte paha pärast, aga kapten Saarsot ma Pitkaga küll ikka ei võrdleks, ühe sõnast siiski olenes omal ajal ühiskonnas ka midagi...
Ma arvan, et Pitka tunti rahva poolt ka mujal ära kui Estonia peldikus vett lastes.
Mis piiriteemasse puutub, siis aastakümneid on püütud lepingut teha ja hakata nüüd vinguma, et ärme ikka alla kirjuta, et sai halb, on kahjuks teemaga mitte kursis oleva inimese jutt.

Keda asi sisuliselt huvitab, saab lihtsamatele küsimustele vastused siit: http://www.vm.ee/?q=node/19169

Ma arvan, nagu Herkki, et las Saarsoo ütleb oma sirge seljaga, aga minu meelest on ta sellega ca 20 aastat hiljaks jäänud. See on kahjuks viimasel ajal Eestis valdav tendents, et igasugu asjade otsustamise ajal on kõik kadunud, aga kui allkirju hakatakse andma, tõuseb kisa taevani.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Veebr 2014 14:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Eelpool kirjutajaga paljuski nõus.
Aga Narva veehoidla küsimuses oleks küll oodanud meile soodsamat lahendust.
Mis Välisministeeriumi ja konkreetset ministrit puudutab, siis kannatab ka lugeda Tiit Pruuli kirjapandud Antiliibanon (vana asi juba - meie jalgratturite pantvangidraama).
Tehti asist tööd, aga rahvani infot ei jõudnud (kuna sedapuhku ei tohtinudki jõuda) ja võis jääda mulje, et jobud!
Minu suhtumine peale seda raamatut muutus olulisel määral.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Veebr 2014 15:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Narva Veehoidlaga on seotud veel see intrigeeriv asjaolu, et Vene poolel on võimalik selles veetaset niipalju alandada, et meie soojuselektrijaamad jäävad jahutusveest ilma ja tuleb avarii vältimiseks seisata. Katelde uuestikäivitamiseks kulub aga nädalaid...

Muide, Mart on oma avaldusega täna Tallinna Televisioonis kell 20:00 - intervjuu Andres Raidile...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Veebr 2014 15:26 
Eemal

pingviin kirjutas:
Narva Veehoidlaga on seotud veel see intrigeeriv asjaolu, et Vene poolel on võimalik selles veetaset niipalju alandada, et meie soojuselektrijaamad jäävad jahutusveest ilma ja tuleb avarii vältimiseks seisata. Katelde uuestikäivitamiseks kulub aga nädalaid...

Kusjuures see on väga ebameeldiv olukord!

Õnneks on meil:
- Estlink ja Estlink2 http://estlink2.elering.ee/estlink-2-olulisus/
- Kiisa avariireservelektrijaam http://elering.ee/avariireservelektrijaam-2/

Mis annavad kokku 1250 MW elektrivõimsus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Veebr 2014 16:01 
Eemal

kusjuures see mõte elektrist st meie sõltumatus elektrienergia pakkujatest ( ikkagi omad jaamad + ka nüüd ühendused ) teeb võibolla venkudele enim tuska läbi aja.

kuid piiriäärse elukorraldusest - näiteks lõuna-eestis võinuks kaubelda vabalt paar kilti raudteeühendust, et reisirongid saanuks sõita oma vana ringi tartu-Valga-Võru suund-tartu ja vastupidi ( ennemuistsel aal nii see toimis ja rahvas oli harjunud-rahul ), mitte ei pea edasitagasi tilberdama pooltühjalt. Mul onkel elab Põlva taga metsas ja on kaunis kuri . Seda enam et lollakad ehitasid Koidulasse platsi miljardi eegu eest ergutama meie uhket transiitkaubandust ja mis roostetab niisama. Seal ei toimu ju sittagi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Veebr 2014 16:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu teada Koidula jaama kaudu on see kolmnurga sõitmine võimalik, aga ma võin ka eksida. Suurem probleem, mis reisijatevedu Lõuna-Eesti raudteekolmnurgas vaevab, on minu teada kliendinappus. Olen ise Vene ajal sõitnud rongiga Tallinnast Võrru. Startis rong õhtul 10-11 vahel ja kohal oli vist hommikul kell 6. Valgas haagiti kuskil 4. paiku öösel vaguneid ümber sellise kolinaga, et ka surnud ellu ärkasid. Bussiga sõidad sama otsa täna veidi vähem, kui 4. tunniga. Lisaks pole Tallinn-Võru täna teab, mis rahvaste rände telg.

Aga mina ka ei saa aru, mis valu selle piirilepingu sõlmimisega on. Omariiklusele ja igapäevaelule ma sellest kasu ei näe. Oleksin piirilepingu sõlmimisega kahel käel nõus, kui see tagaks piirile massiivsete NATO kaitserajatiste tekke, milliste tulejõud on Moskva peale suunatud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Veebr 2014 19:32 
Eemal

Kui rahvusvaheliselt tuntud Antarktika uurija jahtkapten Saarso teeb avalduse, kus siis veel, kui mitte Kipri foorumis peaksime seda kommenteerima?!
Andrushile-on ju nii hea jääda neutraalseks ja süüdistada teisi oma poliitiliste põhimõtete pealesurumises, aga tänapäeva maailmas see ei õnnestu,see lihtsalt rullib sinust üle, nagu üheksas laine!Keegi siin mainis, et midagi ei juhtu niisama, niiditõmbajatel on huvid. Samuti, kui vaatad varasemaid teemasid-kui Tallinn üritas kehtestada paadimaksu, ise asja arengu huvides lillegi liigutamata,või ärimees Siilats kakles Haapsalu purjetajate, haapsalu linnaga ja terve maailmaga, kas see pole poliitika?
Piirilepingust-venemaa tahab ju euroliiduga viisavabadust, eks brüsselist või ennemini berliinist öeldi, et tehke tsuhnaadega oma piiri asi korda, siis saate...
See ei tähenda, et ma toimuva heaks kiidaks, admiral Pitka keerab ennast homme, kui paet-lapsuke midagi alla kirjutab, hauas ringi!
Selle narvataguse maalahmaka eest oleks võinud midagi välja küll kaubelda-kümneks aastaks tasuta maagaasi näiteks...

www.marumeri-marumeri.blogspot.com

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: kysimus
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Veebr 2014 20:22 
Eemal

Kui rahvusvaheliselt... !!!!!!! tuntud Antarktika uurija....????? jahtkapten Saarso ......

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: kysimus
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Veebr 2014 20:51 
Eemal
Kasutaja avatar

tetis kirjutas:
Kui rahvusvaheliselt... !!!!!!! tuntud Antarktika uurija....????? jahtkapten Saarso ......

Jah ja ei :) Uurija ehk mitte, kuid kahtlemata oli/on ta rahvusvaheliselt tuntud Antarktikauuringute rahvuslike programmide mänedžeride seas.
Kui vaatad näiteks 2004. aasta SCAR/COMNAP Bremeni konverentsi lühiraportit: http://www.scar.org/conferences/Bremen/OSC1_Sci_Wk_Rpt_2004.pdf, siis üks Eesti kolmest esindajast seal oli tema...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: to pingviin
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Veebr 2014 21:50 
Eemal

no näed....kohe sain targemaks....mul oli siiamaani teine arusaamine nendest polaaruurijatest....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Veebr 2014 02:47 
Eemal

Inimeste mälu on lühike, keegi ei mäletagi vist, aga Eesti-Vene piirileped on juba korra allkirjastatud üheksa aastat tagasi samade meeste - Paeda ja Lavrovi poolt.
Tookord hakkas Riigikogu lepete ratifitseerimise (juba allkirjastatud tekstide heakskiitmise) ajal IRLi survel tekstile lisama preambulit, milles oli kirjas, et uue piiri lepime kokku küll, aga vana on kah ikka meeles. Ja Venemaa riigiduuma keeldus pärast allkirjastamist lisatud preambuliga lepet ratifitseerimast.
Uutes lepetes on nüüd muudetud ainult kaks lauset, needki siis poliitiliselt leppimise suunas, mitte aga piiri ja leppe suhtes sisuliselt.
Kust piir kulgema saab, on paika pandud ikka juba väga ammu, Kallase, Tarandi jt valitsemise ajal toimunud läbirääkimistel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Veebr 2014 02:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Paljusid huvitab, et miks seda lepingut üldse on sellisel kujul ja praegu vaja, kui me sellest midagi ei võida, küll aga küllaga kaotame.
Selgitav võib olla viide järjest selgemaid piire saavale afäärile IRL-i mahitatud rahapaigutusest Utah´s. Reform ning IRL näivad olevat omavahel kokku leppinud, et ühtedel lastakse valutult nüüd (mh. VEB-fondist varguse peitmiseks) piirileping alla kirjutada ning vastutasuks saavad IRL juhtpoliitikud segamatult varastada Eesti Energia Utah ja Jordaania projekti varjus ning sinna raha kantides.

P.S. Kulla ex Suurlaid, vasta palun üheselt: kas minister rääkis tõtt, väites, et nõukogudeaegne merepiir oli kindlaks määramata, või valetas?
Kõik nõukaajal merd sõitnud inimesed, keda küsitleda on õnnestunud, ütlesid, et selline väide on täielik absurd.

P.P.S. Väide, et arutamise ajal justkui ei oleks teema vastu huvi tuntud, on kasvõi siingi viidatud Hardo Aasmäe artiklite taustal tahtlik veesegamine.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 60 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: