Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 1 postitus ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tõlketeemad
PostitusPostitatud: Laupäev, 19 Apr 2014 00:39 
Eemal

Tere,

Lõbustan end Garmini GPSi kasutajaliidese tõlkimisega emakeelde, puhtalt oma lõbuks. See, mida vaikimisi pakutakse, on nii puudulik kui vigane ning et Garmini gtt-failid pole miskit muud kui üsna triviaalne XML, on seda lihtne parandada. Paraku tuleb mul nii mõnegi termini puhul taustateadmistest puudu. Sestap küsingi abi ning plaanin seda selles teemas siin tulevikuski teha.

Merekaardi seadetes on tõlkimata alampunkt Obstructions - selle võib ilmselt takistusteks tõlkida. Selle all aga on valik, mille sisust mul pole aimugi - Obstruction cleared by wire drag. Millest sisuliselt jutt on ning kuidas oleks seda kohane eesti keelde panna? Ka Obstruction awash tõlke võiks üle vaadata, praegu on seal Takistus, veega tasa - mingi parem termin on kindlasti olemas.

Mereterminoloogia osas on seal veel hulk küsitavusi - näiteks on seal starboard tõlgitud paremaks, ehkki viisakas oleks rääkida tüürpoordist. Vasaku ja pakpoordiga muidugi sama lugu. Mina parandaksin selle ära, ehkki laiale kasutajate hulgale võib asi segasemaks minna.

Kui see oluline peaks olema, siis seadmeks on Garmin Oregon 550. Selle mudeli vooruseks on nii autonavigatsiooni, fitnessividinate kui merekaartide tugi ning seetõttu on see tõlge hea spikker teiste mudelite tõlgete parandamiseks - kui keegi seda teha viitsib. Parandatud tõlkefaili teen rõõmuga siinsamas kõikidele kättesaadavaks.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1 postitus ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid