Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Veepolitsei möllab VOL 2014
PostitusPostitatud: Laupäev, 03 Mai 2014 20:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Alustame saabunud hooaega täitsa mõistliku ja sõbraliku manitsusartikliga Lääne prefektuuri piirivalvepiirkonna juhi Margus Toomsalu sulest ( klahvist ) :

Meri – meie igapäevane kaaslane
AUTOR: SH – 03/05/2014
RUBRIIK: ARVAMUS

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Veepolitsei möllab VOL 2014
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Juul 2014 10:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Seekord siis niipidi:
http://www.ohtuleht.ee/588356/programmivaline-jounaitamine-veepolitsei-kimbutas-merepaevadel-lennusadama-tootajaid

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Juul 2014 11:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas keegi omab infot Piirivalve Boomerangerite IT varustuse kohta? Kas neil on nagu politseiautodes a'la E-politsei, et saavad arvutist kontrollida aluse registrinumbri järgi omaniku ning sealt edasi väikelaevajuhi lubade olemasolu? Olen viimase 2 nädala jooksul Laaksaare Piirissaare trassil kohtunud nendega 2 korda. Vahivad, tiirutavad ja lahkuvad ligi tulemata. Pealtnäha on mul kõik korras, isegi mõlemal pardal viibival koeral on päästevestid seljas, inimestest rääkimata, aga häirekella peaks lööma ilma ühegi kirjata mootor, mis silmajärgi on selgelt liiga suur, et olla kuni 30HJ. See võiks tööd tegeval ametnikul lambi põlema lüüa. Huvitav, kas nad on lihtsalt laisad ja nö omamehed "pühapäevakohalikega" kes end pidevalt järvel(e,t) minnes/tulles registreerivad või näevad arvutist, et load taskus ja ei hakka tülitama?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Juul 2014 12:32 
Eemal

peebuste kirjutas:

Kukkus välja, nagu kukkus, aga joobes juhti mindi ikkagi vihje peale otsima, selle eest neid küll noomida ei saa. See, et välja kukkus "jokk" , jääb ilmselt meelde mõlemale osapoolele.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Juul 2014 12:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Peaasi, et ülemused tolereerivad, kui mees vabal päeval tööd teeb ja 1,2% endale sisse imeb ning asjaliku näoga keset rahvast/kliente aga tööd rassib. Minu omad ilmselt nii mõistvad mehed poleks :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Juul 2014 14:09 
Eemal
Kasutaja avatar

nitse kirjutas:
Kas keegi omab infot Piirivalve Boomerangerite IT varustuse kohta? Kas neil on nagu politseiautodes a'la E-politsei, et saavad arvutist kontrollida aluse registrinumbri järgi omaniku ning sealt edasi väikelaevajuhi lubade olemasolu? Olen viimase 2 nädala jooksul Laaksaare Piirissaare trassil kohtunud nendega 2 korda. Vahivad, tiirutavad ja lahkuvad ligi tulemata. Pealtnäha on mul kõik korras, isegi mõlemal pardal viibival koeral on päästevestid seljas, inimestest rääkimata, aga häirekella peaks lööma ilma ühegi kirjata mootor, mis silmajärgi on selgelt liiga suur, et olla kuni 30HJ. See võiks tööd tegeval ametnikul lambi põlema lüüa. Huvitav, kas nad on lihtsalt laisad ja nö omamehed "pühapäevakohalikega" kes end pidevalt järvel(e,t) minnes/tulles registreerivad või näevad arvutist, et load taskus ja ei hakka tülitama?

Boomerangerite e-politseivarustuse kohta ei oska ma midagi arvata, aga kipperi foorumi lugemine on veepolitseil minu teada IT-võimekuses täiesti olemas :P

Aga mis nüüd seda lehelugu puudutab siis jah tekstist tuleb välja, et rahvast pani imestama joobetunnustega inimese paati ronimine ja ilmselt kutsuti heast südamest politsei välja eeldades, et joobetunnustega isik järgmisel päeval elupäästmise eest ka aitäh ütleb. Tundub, et ei öelnud.

Ärge unustage, et meil on olnud mõnda aega kampaaniad : sõber ei lase purjus sõpra vette ja rooli ja igale poole mujalegi. Kampaaniad kannavad vilja, see on tegelikult ainult kiiduväärt et keegi politsei välja kutsus, kesiganes ta ka polnud. Loomulikult on asjaosalised pahased ja nördinud, aga soovitan korra juhtunu ilma emotsioonideta kõrvalpilguga ise üle vaadata-mõelda ja küllap nad jõuavad ka ise järeldusele, et ega seal nüüd midagi põhimõtteliselt väga valesti ka ei olnud. Politsei teeb tihti nii, et kiusab kõigil nootidel, et asi kenasti meelde jääks ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Juul 2014 14:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
nitse kirjutas:
Kas keegi omab infot Piirivalve Boomerangerite IT varustuse kohta? Kas neil on nagu politseiautodes a'la E-politsei

Boomerangerite e-politseivarustuse kohta ei oska ma midagi arvata, aga kipperi foorumi lugemine on veepolitseil minu teada IT-võimekuses täiesti olemas :P

Ega ma neid ju ei karda, mul nii väikelaeva juhi-, kui ka raadioluba taskus, aga lihtsalt kentsakas tundub see käitumine, vahivad, vahivad ja siis lahkuvad :) Või pole nad inglise buldogitest madruseid varem näinud :lol:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Juul 2014 15:01 
Eemal
Kasutaja avatar

No õige hõlma ei hakka keegi, ju pole nähtavat põhjust olnud lähemat tsekki teha ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Juul 2014 15:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Andku mulle Hr. Niibo ja pr. Virkus andeks kui see nii ei ole, aga kui artikkel läbi lugeda, siis paistab see minu silmadele välja nii:

Härral oli üks paat ja kuna see ei olnud registris, siis riputas ta sinna Rootsi lipu, kuna Rootsis ei ole registreerimine kohustuslik. Siis võttis ta daami peale ja läksid sõitma. Kui politsei silmapiirile tuli, võideti aega sellega, et paluti politseil oodata ja mõeldi välja skeem, et paneme ilma lubadeta inimese laevajuhiks ja dokumentidega joobes inimese roolimeheks.

See on küll puhas minu väljamõeldis, aga mulle tundub, et politsei siin küll midagi valesti ei teinud.

Ja kui "rootsi onu" oli volituse andnud härral kasutada tema alust, siis kas härral oli ikka õigus paadi kasutamist edasi volitama. Kas "rootsi onu" ikka teadis, et keegi kolmas kasutas tema alust :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Juul 2014 16:30 
Eemal

Selles loos on hulgaliselt vasturääkivusi:

Tsiteeri:
sinine jaht tegi sadamas ringe, et fotograaf saaks ajaloolisi laevu pildile võtta,

Tsiteeri:
ühte Tallinna lahel seilavat jahti võib juhtida liigselt alkoholi tarvitanud laevajuht. Ka laupäeval anti merepäevade ajal taaskord teada, et selle aluse meeskond võib olla alkoholi pruukinud. Merevalveteenistuse kaatrimeeskond märkaski peatselt kirjeldatud alust Tallinna lahel.

Kus see jaht siis õieti oli, sadama akvatooriumis või lahel?

Tsiteeri:
ametlikult oli tal vaba päev, aga tööd oli sadamas palju.

Tsiteeri:
minul on õigus alust kasutada, kuna hoian seda korras," lausus Niibo.

Tsiteeri:
Niibo andis jahi juhtimise üle Virkusele,

Tsiteeri:
sest kahtlustada oma igapäevatööd tegevat meremuuseumi töötajat loata väikelaevasõidus oli lihtsalt alatu. "Me olime kõik tööl

Nagu Armeenia raadio uudis, kus Armenjan võitis lotoga musta Volga....

Pakun, et asja sügavam sisu on personaalne, ju on Tai'l ja Lindjärvel miski kajakas kitkuda :wink:

Tsiteeri:
"Politseinike käitumisest oli täiesti selge, et kogu selle suuroperatsiooni tegelik eesmärk oli Lennusadama kapteni kohusetäitjale iga hinna eest protokoll vormistada."

Tai, kus ja millal Sa Lindjärvele taskusse soristasid?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 22 Juul 2014 09:37 
Eemal

:cry: ega see story just head valgust ei näita!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 17 Aug 2014 21:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Emajõe jõeparaadi käigus selline huvitav kogemus, et künnan minna Vihriga keskmise marsikiirusega Jõe ja Turu sadama vahel ja järsku vilkurid ja sireen kõrval. VTA soovis teada, et miks laineid teen. Üllataval kombel polegi sadamate vaheline ala enam piiranguteta, kuigi märkidest seda küll välja ei loe (iga sadama alguses ja lõpus ju märk). Olevat hoopis (sellest aastast?) vastav maavanema korraldus, et ca 6 km pikkuselt linna sees ainult tasakäik.

Eks jälle targem, aga nii-pea kui kell 17 kukkus, siis ei huvitanud enam mitte kedagi, et näiteks jet-id või nii mõnigi teine paat otse VTA sadama ees täies vaardis laskis :twisted:

Suurim nördimus tundus olevat neil selle üle, et nende imepisikest "Lima" lipukest ei märgata, mis lihtsalt üle paadi serva tolkneb. Paat ise neil kah äravahetamiseni sarnane suvalise teise roolimajaga alusega.

Lihtsalt infoks, sest võibolla on teistelegi Emajõel liiklejatele see muudatus uudiseks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 18 Aug 2014 12:19 
Eemal

Ei tea küll mida Vihr endast kujutab aga künda keskmisel kiirusel läbi sadama on väga idiootlik tegevus! Jet täis hooga ei tekita miskit lainet!

Teine asi on elementaarne viisakus, mis peaks sundima enne sadamat aluse liikumiskiiruse sättima selliseks, et see lainet ei lükaks!

Kõige hullemad ongi sellised "Vihri vennad" kellel puuduvad igasugused teadmised vee peal liiklemisest.

Eesti kaatrimeeste liilemise kultuur on olematu! Selles osas on viimane aeg midagi ette võtta, enne kui hakkavad teised liiklejad sellest kannatama.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 18 Aug 2014 12:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Esiteks ütlen kohe, et mul puudub igasugune kogemus nimetatud kohas ning seega puudub ka oma arvamus.
Aga oink - loe täpselt mida tarmo4 postitas.
Ja veel: kas oled ise jetimees?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 18 Aug 2014 12:42 
Eemal
Kasutaja avatar

oink kirjutas:
Ei tea küll mida Vihr endast kujutab aga künda keskmisel kiirusel läbi sadama on väga idiootlik tegevus! Jet täis hooga ei tekita miskit lainet!

Suht idiootlik on ka pealiskaudselt eelnevat teksti lugeda ja lahmida mida sülg suhu toob.

Ma kirjutasin selgesõnaliselt, et "Jõe ja Turu sadama vahel", kus on siiani (kuni selleaastase maavanema määruseni) tohtinudki sõita täies vaardis. Sadamasse sisenemisel on muidugi vastavad märgid ja selles pole küsimus ju.

Ja jett tekitab ikka vägagi lainet, ükspuha mis suuremal kiirusel mööda uhab. Sama moodi tekitab mootorpaat ju väiksemat lainet glissis sõites, kui nö poole gaasiga. Aga see ei tähenda, et üldse mõjuvat lainet ei tule täis hooga!

PS. Kui sa ei tea mida Vihr endast kujutab, siis see on paadimootor. :roll:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis