Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Väikesaared ja privaatsus
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 13 Aug 2014 08:17 
Eemal

flint kirjutas:
Selle peale saab ainult sügavasti ohata ja tõdeda, et tendents jätkub. Kui ma "99 ise "paadindusega" alustasin, oli veel rahu ja vaikus. Iga aastaga edasi on seda rahu vähemaks jäänud. Nüüd ei saa enam merelgi (saarel) rahu. Ei tea enam kuhu puhkamiseks pugeda...

Ära võta isiklikult, aga "kui ma paadindusega alustasin" on juba eos konfliktne. Sina võisid alustada ja teised ei või? Igavese rahu otsingud lõpevad meil kõigil üksinduses ja mulla all.
PS see juuli - august olid super ilmad, ainuke jahutus oligi meri ja selle lähedus. Septembris käivad veepeal ja saartel ainult need, kellel tõsisem sõltuvus või vajadus.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 13 Aug 2014 10:17 
Eemal

Nende kuramuse foolium grillidega põletatakse ära vaatlustornide põrandaid ja ka paadisildu. Ei tea, kus inimestel aru on, miks nad seda oma paadipõhja, või auto kapotile ei pane. :twisted:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 13 Aug 2014 11:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Tauri kirjutas:
Paraku auväärsete saarte isandate murest saan aru- ise väikesaari külastades olen alati dilemma otsas kuhu sobib astuda ja kuhu ei sobi- proovin nö märkamatuks jääda.

Selles lauses sisalduv valu on juba selge maaomanike ülbitsemise tulemus. Mis eramaa? Maa on ikka kõigile elamiseks vajalik koht, eraomand maa puhul tähendab midagi muud kui iga kõrre enda omaks pidamist. Kui saabud ausatel eesmärkidel ja oled korralik inimene, peaksid igal pool liikudes end vaba inimesena tundma, mitte kui varas hiilima, et mõnd maaomanikku äkki mitte pahandada.

Maaomanikud, arenege! Olete soetanud endale veepiiriga maavalduse, peate leppima kõrgendatud huviga oma maal, sest inimesed tulevad vee äärde nii ehk naa. Kui närv ei pea vastu, müüge maha. Kõigi vastu tõrjuv hoiak, on rahva psüühikale oma jälje juba jätnud. Kus aga mööda rannikut liigud, on igal teeotsal eramaa silt väljas - masendav. Mujal maades sellist asja ma näinud pole. Minu ettepanek, palun võtke need alandavad omandivormi kirjeldused maha!

Naljakas on see maa omamine, justkui kõik on sinu oma. See mõte sõidab alguses ikka päris pähe. Aja pikku hakkad mõistma, et päris nii ta pole ja ei ole mõistlik teha teistele seda, mida ei taha, et sulle tehtaks. Las inimesed käivad, puhkavad ja on õnnelikud. Tegelikult on enamus inimesi ikkagi normaalsed, nagu elu näitab.

Kui Eestis on rannajoone pikkus u 4000 km, minu kinnistul on sellest ümardatult 500 m, võiks üldistatult väita, et piisaks 8000 minusugusest üle reageerivast inimesest, et kõik ülejäänud poolteist miljonit peaks end mere ääres "märkamatuna" tundma. Olgu need täpsed arvud kuidas on, aga maaomanike ja huviliste suhtarv näitab seda, et siltide taha peitumine ei anna tulemust. Pigem valmista end rahva saabumiseks ette, nad tulevad nagunii, on endal kergem.

Ise olen suutnud oma kinnistu hoida täiesti sildivaba. Kuigi kiusatusi on olnud. Probleeme on olnud mitmesuguse IQ tasemega turistidega, ATV ja maasturi künnimeestega looduskaitsealustel rannavallidel, pinnase varastega jne. Aga see on mind aastatega arendanud tolerantsemaks, mõistvamaks. Täna tunnen end pigem pargivahina kui Oru Pearuna. Ja arenguruumi on kindlasti veel. Meri toob igal aastal kaldale kordades rohkem prügi kui matkajad maha jätavad, saan ka selle kokku korjatud. Tuleoht on ja jääb, aga kas siis jõuab kõige pärast muretseda?

Vee peal liikujana ja meie ranniku armastajana, tahan siin kohata vaid muhedaid ja abivalmis maaomanikke. Analüüsige olukorda ja võtke vabamalt!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 13 Aug 2014 11:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Tarmo K kirjutas:
Las inimesed käivad, puhkavad ja on õnnelikud. Tegelikult on enamus inimesi ikkagi normaalsed, nagu elu näitab.

Probleeme on olnud mitmesuguse IQ tasemega turistidega, ATV ja maasturi künnimeestega looduskaitsealustel rannavallidel, pinnase varastega jne. Aga see on mind aastatega arendanud tolerantsemaks, mõistvamaks. Täna tunnen end pigem pargivahina kui Oru Pearuna. Ja arenguruumi on kindlasti veel. Meri toob igal aastal kaldale kordades rohkem prügi kui matkajad maha jätavad, saan ka selle kokku korjatud. Tuleoht on ja jääb, aga kas siis jõuab kõige pärast muretseda?

Vee peal liikujana ja meie ranniku armastajana, tahan siin kohata vaid muhedaid ja abivalmis maaomanikke. Analüüsige olukorda ja võtke vabamalt!

Olen Sinuga täitsa päri, enamus turistid ongi normaalsed. Kuid on mingi pisike % kelle IQ on väiksem kui jala number ja tahavad ainult "vaadata", pildistada kuidas "aborigeenid" elavad ei ole ju normaalne. Kõik inimesed kes on tulnud õuealale ja on soovinud mingit infot või abi, on selle ka saanud, samuti vajadusel külma joogi või plaastri varbale. Hetkel olen enda jaoks lahenduse välja mõelnud, kas sellest ka abi on, paistab järgmine hooaeg. Mingeid silte igatahes veel ei tule.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 29 Aug 2014 11:20 
Eemal

Tarmo K kirjutas:
... Analüüsige olukorda ja võtke vabamalt!

Ma pole nii mõistlikku sõnavõttu ammu lugenud. Virtuaalne õlu.

Eks see "mis on minu ja mis on kõigi?" teema on pidevalt aktiivne. Õigusruum, kultuur, ühiskond ja kõik muu muutub ja sellega tuleb kohaneda.

Aga privaatsuse koha pealt.. ma ise saarel ei ela ja maaomanik ei ole, aga paadiga sõidan ja kalal käin ka.
Ja kuigi meil siin rahvaarv ei kasva eriti, on looduses teiste inimestega kokku saamist aasta aastalt järjest rohkem. Nii tümpsutajaid kuid muidu jalutajaid kui kalamehi kohtab minu arust järjest rohkem. Seega on privaatsuse nautimine looduslikult ilusas kohas hääbuv nähtus. Või vähemalt pisut väheneb see privaatsus.

Ja kui maailmapilti vaadata, siis meil on ikka väga privaatne. Mõne aja jooksul võib see privaatsus täitsa otsa saada. Pead oma saart jagama moslemite, hiinlaste ja vene karuga.

Aga teemaalgataja sai siis inspiratsiooni sundviisilisest aktimodelliks olemisest? :mrgreen:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 29 Aug 2014 19:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Tarmo K kirjutas:
Naljakas on see maa omamine, justkui kõik on sinu oma. See mõte sõidab alguses ikka päris pähe. Aja pikku hakkad mõistma, et päris nii ta pole ja ei ole mõistlik teha teistele seda, mida ei taha, et sulle tehtaks. Las inimesed käivad, puhkavad ja on õnnelikud. Tegelikult on enamus inimesi ikkagi normaalsed, nagu elu näitab.

Tagantpoolt alustades - ei, enamus inimesi ei ole normaalsed. Enamus on mölakad. Aga normaalseid inimesi on ikkagi palju, seda ma ei eita.

Maa omamisest - mis vahe seal on, mille sa endale ostad. Kui ma ostan endale N ruutmeetrit maja, siis kutsun ma endale sinna heameelega külalisi ja nad võtavad sõbrad kaasa jne. Ma ei ole päris nõus sellega, et juba ainuüksi tõik, et ma olen endale maja ostnud, on piisav põhjus suvaliste korteriomanike seas kõrgendatud huvi tekitamiseks ja nad võivad ilma minu käest nõu küsimata minu diivani peal magamas käia. Kui majas magamine kuidagi põnevam tundub, võtku laenu ja ostku endale ka.

Võibolla on mul ülearenenud empaatiavõime, aga mina hoidun ka situatsioonidest, kus ma teise inimese privaattsooni tikuks. Mitte tingimata paadiga (kuigi seda ka), ma keeran näiteks ka jalgratta ringi, kui ma sattun uuele teele, mis paistab kellegi koduhoovis lõppevat. Nemad elavad seal, mitte mina.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 31 Aug 2014 20:04 
Eemal

Õige suhtumine, smboards!

www.marumeri-marumeri.blogspot.com

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Sept 2014 09:01 
Eemal

Selles suhtes nagu mõttetu teema, et selgitusi ja üleskutseid võib teha igasuguseid ja kus iganes, inimesi sa ümber kasvatada ei suuda nagunii. Kellel on taktitunnet ja viisakust ja midagi veel peakolu sees, oskab ilma õpetamatagi käituda viisil, mis tagab kõigi osapoolte rahulolu.

Kui aga looduse poolt ja kodust ei ole vastavaid eeldusi kaasa antud, siis kahjuks "küürakat parandab vaid haud". Nii lihtne see ongi. Sellega tuleb leppida kui paratamatusega, lolluse/jõmluse vastu võitlemine on täiesti mõttetu tegevus. Kehtib igas eluvaldkonnas.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 01 Sept 2014 17:36 
Eemal

Ei paranda haud küürakat, vaid joodikut. Mata kõrvuti küürakas ja joodik. Üks küüruga ja teine viinaga ja ava see haud mõne aja möödudes. Küürakas on endiselt küüruga, kuid joodikul on viin alles. Sedapsi siis.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Sept 2014 08:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Njah, mulle on tekkinud ka selle suve jooksul mõtlemisainet sellel teemal. Laid pikk 1,8 kilomeetrit seega rannajoont kokku 3,6 kilomeetrit ja mitte ei saa aru, miks peab oma paadi just minu paadi kõrvale "parkima". Üks teooria on selline, et kui keegi kellele kohalikud veed tundmatud on näeb paati rannas siis arvab, et see koht on ohutu randa tulekuks (aga tegelikult ei ole :)), osa rahvast teab et meie hüti juures on lõkkeplats ja kui see isegi okupeeritud siis saab end kusagile lähedusse sisse seada. Viimasel nädalavahetusel suunasin ühe seltskonna sinna, kus päris sadamakoht on, kuiva jalaga maale saab ja ka lõkkeplatsid olemas. Aga vaba maa, kedagi keelata ei saa. Eelmise aasta kogemus oli kui paar seltsimeest taas kord meie paatide kõrvale randusid siis oma kola läbi hoovi teisele poole saart vedasid ning telgi sõbra pere telkide vahetusse lähedusse üles lõid. Peale meie ja nende polnud saarepeal kedagi ...
Tundub kuidagi sealt idapoolt tulnud kombena see, et kui kusagil mingit elu toimub siis ennast sinna kõrvale sättida. Samas - rahvast käib laiupeal ju üksjagu ja palju on ka neid, kes oskavad oma toimetused nii sättida, et kokkupuudet minimaalselt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Sept 2014 09:15 
Eemal
Kasutaja avatar

hsn_va kirjutas:
Üks teooria on selline, et kui keegi kellele kohalikud veed tundmatud on näeb paati rannas siis arvab, et see koht on ohutu randa tulekuks (aga tegelikult ei ole :))

Arvatavasti nii ongi! Kusjuures ma ise teadmata kohalikke olusid roniks ka vast sealt sisse kus juba keegi ees on...
Lisaks võib see kõrval telkimine olla tingitud jällegi teadmatusest ja arvatakse, et seal võib. Kui see sul kodusaar siis tee mingi infotahvel sinna ja paiska ka selgitav kaart netti- kui aus olla siis sellist informatsiooni väga ei jagata...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Sept 2014 10:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui idanaaber, siis kindlasti hoiab teise inimese ligidusse. Sama kordub inimtühjal rannal, kus nad end kenasti end otse su kõrvale seavad. Kui siis võtta asjad ja jalutada sadakond meetrit eemale, siis solvuvad. Rahvuspsühholoogia, mis teha...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 02 Sept 2014 13:33 
Eemal
Kasutaja avatar

hsn_va kirjutas:
Njah, mulle on tekkinud ka selle suve jooksul mõtlemisainet sellel teemal. Laid pikk 1,8 kilomeetrit seega rannajoont kokku 3,6 kilomeetrit ja mitte ei saa aru, miks peab oma paadi just minu paadi kõrvale "parkima". Üks teooria on selline, et kui keegi kellele kohalikud veed tundmatud on näeb paati rannas siis arvab, et see koht on ohutu randa tulekuks (aga tegelikult ei ole :)),

Jah nii see kahjuks on, mul sama lugu, et oma rand kivine, kuid ikka tulevad. Tavaliselt lähen vastu ja ütlen ilusti, et liivarand on ümber nurga, läheb järsku sügavaks ja vesi ka soojem :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Majestic-12 [Bot] ja 16 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid