Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Suurema kui 24 meetrise laeva kapteniks
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Okt 2014 09:27 
Eemal
Kasutaja avatar

ilma keskhariduseta tundub see tee poolikuks jäävat. Hetkel muidugi ei tea mis see vanus võiks olla aga mina soovitaks antud soovide juures Merekooli uksi kulutada...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Okt 2014 20:52 
Eemal

Tauri kirjutas:
ilma keskhariduseta tundub see tee poolikuks jäävat. Hetkel muidugi ei tea mis see vanus võiks olla aga mina soovitaks antud soovide juures Merekooli uksi kulutada...

Vanust juba üle 25-e

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Okt 2014 21:32 
Eemal
Kasutaja avatar

ma nii huvi pärast uuriks, miks järsku ja kohe üle 24m kapteniks? väiksemaga ei ole mõtet alustada?
ja 25 aastat pole veel mingi maailma lõpp....kui see just 95 polnud :wink:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Okt 2014 04:59 
Eemal

siil udus kirjutas:
ma nii huvi pärast uuriks, miks järsku ja kohe üle 24m kapteniks? väiksemaga ei ole mõtet alustada?
ja 25 aastat pole veel mingi maailma lõpp....kui see just 95 polnud :wink:

Mul väikelaevajuhi tunnistus olemas, reaalselt ei ole sellega mitte midagi teha. Kallist moodsat kaatrit osta ei jõua ja päris vana osta ei taha. :D Veel vähem annab see sul siis võimaluse tegeleda asjaga millega võibolla tegeleda tahakski. :) Rendist pole ka võtta ilma kaptenita, millega saaks ise vahel sõita oma seltskonnaga. Selle väikelaevajuhi tunnistuse peale ei julge vist keegi oma paati välja anda. :D Kui mul oleks mingi tavaline 99-00a 9-meetrine Bayliner mis iseenest ulme hinda ei maksa, ei julgeks ma seda ikkagi igale suvalisele välja anda, kes tuleb lööb oma väikelaevajuhi tunnistuse lauale, teise käega rebib kapteni mütsi pähe. Tõenäoliselt juba kuni 200GT paberiga oleks asi vähe lihtsam, aga no see on lihtsalt oletus. Mõni väikelaevajuhi koolitaja võiks võtta parem südameasjaks selle, et hakkab metskapteneid koolitama või vähemalt korraldma koolitusi kuni 200GT peale. :D Täna ma arvan, et pooled ei teagi võimalustest minna kuhugi ennast koolitama või võimalustest saada vähe suurema laeva kapteniks kui 24m. Tõenäoliselt annab juba 200GT paber võimaluse tegeleda asjaga vähe rohkem. Mina ei teadnud varem võimalusest, et vähe suurema laevaga sõitmiseks ei pea tegelikult Merekooli astuma. Arvasin, et selleks on ainult Merekooli võimalus. Tegelikult isegi lenduriks saamiseks ei pea minema Lennuakadeemiasse, vaid lihtsalt Lennuakadeemia kõrvale Pakkeri erakooli, kes su välja koolitab kui raha on ja seda poole kiiremini kui näiteks Lennuakadeemias. Samuti ei ole vaja ka erakooli minnes keskharidust, kus näiteks Lennuakadeemias on ja mitte ainult keskharidust vaid ka väga häid hindeid. Ma usun, et kui inimestel oleks rohkem infot võimalustest ja see info kõik kättesaadavam siis neid Metskapteneid oleks rohkem kui täna on. :D Kui oleksin varem ise ka rohkem teadlikum olnud, oleksin väikelaevajuhi tunnistuse tegemata jätt ning kohe suurema selga pusima hakanud. :D Tõenäoliselt kui tööd otsiks siis kuhugi väljamaale leiab see Metskaptengi mingisuguse töö mingiks hooajaks, näiteks 500gt paberiga. Kokkuvõtteks ma usun, et ega see kahjuks niikuinii ei tule. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Okt 2014 06:21 
Eemal

Noneh,
ma arvan, et olgu kellelgi mistahes kapteni või metskapteni "paberid", kui ikka HARIDUST(isegi kesk) pole, siis Laeva sellise kätte ei usaldaks!
Paraku on elus nii,et koos haridusega tulevad ka teadmised ja siis ehk edaspidi ka kogemused. No saab ka vastupidi, aga merel on see veelgi kallim ja veelgi aeganõudvam (kui enne targaks saamist ää ei upu).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Okt 2014 06:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Loeb ikka kogemus, siis tuleb ka tuntus ja usaldus - merel pole päris nii kui automaailmas, et kui sul on B,C,D,E, misiganes paberid, siis oled kohe tegija 8) - siin rohkem nagu arstidel, õpid, stazheerid jne
Räägi inimestega - tutvu meie firmadega, kus pakutakse reisi- ja renditeenuseid :idea:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Okt 2014 08:20 
Eemal
Kasutaja avatar

sinu väljatoodud mure juures ei ole üldse oluline kas sul on väikelaeva load või 200GT. Sa hetkel ei saa aru mis nende vahe on. Sama situatsioon on ka lennunduses! Pakkeris sinust liinilendurit ei koolitata!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Okt 2014 08:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Alustaks siis õige sellest, et mis sel meie "lõbulaevniku" paberil viga on? Kas kellelgi on lõbusõidualust rentides merekooli diplomit vaja läinud? 24m pikkust on, sõltuvalt alusest muidugi, teinekord ikka tublisti rohkem, kui 50GT.

Lihtsalt, lõbu ja silmaringi pärast on muidugi õppimine alati väga soovitav!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Okt 2014 09:27 
Eemal

Tauri kirjutas:
sinu väljatoodud mure juures ei ole üldse oluline kas sul on väikelaeva load või 200GT. Sa hetkel ei saa aru mis nende vahe on. Sama situatsioon on ka lennunduses! Pakkeris sinust liinilendurit ei koolitata!

Vahe ongi see, et 200GT tähendab mahupiirangut kus laeva pikkus ei ole piiratud. Väikelaeval täna mahupiirangut nagu ei ole aga pikkus piiratud. Koolitatakse ikka kui raha on, sinu valikul kas ametilenduriks lennukil või kopteril.

Meie pakutavad kursused:

Eralenduri koolitus PPL(A) ja PPL(H)
Ametlenduri CPL(A)IR integreeritud kursus lennukil
Kopteri ametlenduri (CPL(H)) integreeritud kursus
Tüübikoolitus TR (A/H)
Täienduskoolitus (ME, NQ)
Lennuõpetaja koolitus lennukitel/kopteritel FI(A/H)

Viimati muutis Võhik, Neljapäev, 09 Okt 2014 09:32, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Okt 2014 09:30 
Eemal

AndresR kirjutas:
Noneh,
ma arvan, et olgu kellelgi mistahes kapteni või metskapteni "paberid", kui ikka HARIDUST(isegi kesk) pole, siis Laeva sellise kätte ei usaldaks!
Paraku on elus nii,et koos haridusega tulevad ka teadmised ja siis ehk edaspidi ka kogemused. No saab ka vastupidi, aga merel on see veelgi kallim ja veelgi aeganõudvam (kui enne targaks saamist ää ei upu).

Et kui oleks 500gt paberid taskus siis laeva ikka ei usaldaks kuna pole keskharidust, sain õigesti aru? :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Okt 2014 09:56 
Eemal

peebuste kirjutas:
Alustaks siis õige sellest, et mis sel meie "lõbulaevniku" paberil viga on? Kas kellelgi on lõbusõidualust rentides merekooli diplomit vaja läinud? 24m pikkust on, sõltuvalt alusest muidugi, teinekord ikka tublisti rohkem, kui 50GT.

Lihtsalt, lõbu ja silmaringi pärast on muidugi õppimine alati väga soovitav!

Kui siin juba vastamiseks läks siis, ehk tead üht rendifirmat öelda kus saab väikelaevajuhi tunnistusega mõnda natukene nobedamat kaatrit rentida ilma nendepoolse kaptenita? Meil siin foorumis mehed ei oleks nõus laeva andma isegi siis kui sul mis tahes merekooli diplom taskus aga puudub keskharidus. :) Reaalselt vist ei olegi olemas sellist firmat meil siin? Huvitav mis mujal maades öeldaks kui viskaks selle lõbulaevniku tunnistuse lauda ja ütleks et tahaks nüüd toda 21 meetrist kaatrit päevaks. Polegi väitnud, et kuskil merekooli diplomit peaks vaja minema või seda kuskil oleks küsitud. ;) Ütlesin, et see tõenäoliselt ainult hõlbustaks asjade käiku ehk tekitaks usaldust kuna 200GT kursust ei ole mõtet hakata üldse võrdlema väikelaevajuhi kursusega. Väikelaevajuhi kursus vist "kattub" võibolla mingil määral madruse koolitusega.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Okt 2014 10:10 
Eemal

Tegelikult postituse mõte ei olnud hakata siin jahuma sellest, et millised kasud mingist asjast on vaid see, et kuidas ja kus saaks tehtud näiteks 200GT paberid. Millised oleks veel võimalused jne. Las see jääb siis nende endi otsutada kas või milleks seda neile üldse vaja on kes seda tahaks teha. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Okt 2014 11:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Võhik kirjutas:
Kui siin juba vastamiseks läks siis, ehk tead üht rendifirmat öelda kus saab väikelaevajuhi tunnistusega mõnda natukene nobedamat kaatrit rentida ilma nendepoolse kaptenita?

Usun, et Vahemere põhjapoolne äär sihukesi firmasi täis. Eestis võiks ehk Sailingult uurida ;)
Firma kindlustuse skeem peab lihtsalt bareboat renti sisaldama. Muidugi on see kallim, seega käive ja turu suurus on määravad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Okt 2014 11:58 
Eemal
Kasutaja avatar

-on sul ainult paber või kogemus ka?
-kas oled kellegagi rentimisega tegelevatest firmadest rääkinud, et kuulge mehed tahan kaatrit,ilma meeskonnata x päevaks, mis maksab, mis tingimused, miks ei saa (kui keeldutakse) jne?
-Vahemere ääres saab küll ilma kaptenita, aga teatud tingimustel (2 inimest väikelaeva juhi tunnistusega, näiteks), sellest on siin foorumis kaatrite rendi kohta juttu olnud.
viewtopic.php?f=2&t=8146

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Okt 2014 13:10 
Eemal

Jõudsime jälle kaatri rendini tagasi, aga las see jääb. Arutleme parem selle üle, et mis variandid on millest tegelikult rääkima hakkasin. Usun et peale minu on veel mõni selline keda praegu või tulevikus huvitab see jutt. :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: alaan ja 9 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: