Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Merehaiguse vastu
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2014 14:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Olen tegelenud purjetamisega 25 aastat, s.h. viimased 15 aastat avamerepurjetamisega. Hoolimata pikast sõidukogemusest maadlen igal hooajal pikkadel meresõitudel merehaigusega. Neid tablette, käepäelu jm imevidinaid, mida ma haiguse vastu võitlemisel testinud olen, on lugematu arv, kuid ometi ei olnud ma seni abi leidnud.

Soovin jagada siinsete merehuvilistega aga imerohtu, mis mind aastakümneid vaevanud merehaiguse vaevast päästis – Scopoderm TTS. Plaastrina kasutatav ravim kleebitakse kõrva taha ja selle mõju kestab 2-3 päeva. Kõrvalnähtudeks võivad olla peavalu ja ebameeldiv kurgu kuivamine.

Plaastreid Eestis ei müüda ja Ravimiameti litsentsi puudumise tõttu ei saa ka Eestisse tellida. Plaastreid müüakse USA’s käsimüügis ja Soomes retseptiravimina. Mina kasutasin just Soome tuttavaid, et neid plaastreid hankida. Ühe plaastri hind on ca 5 EUR (50 EUR pakk).

Kui keegi omab veel häid nippe, kuidas merehaiguse vastu võidelda, siis andke tulla. Head nõuanded on tõenäoliselt paljudele abiks.

Soovin kõigile merehaiguse vabasid meremiile!

Manused:
Scopoderm.jpg
Scopoderm.jpg [ 18.95 KB | Vaadatud 6086 korda ]
Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Merehaiguse vastu
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Dets 2014 00:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Heh, ma arvasin, et olen ainus, kes merehaigusega vahel kimpus on :). Ootan ka põnevusega vihjeid sellega võitlemise vastu. Hetkel töötab minu jaoks vaid üks variant-pohmas peaga (ka imepisikese pohmellikesega) merel olles tuleb merehaigus peale suhteliselt lihtsalt. Igasugu rihmad ja käevõrud ning muud imevigurid ei toimi minu puhul ka.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Dets 2014 10:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Väikses jahis merel alla minek niidab enamuse mõne minutiga. Miskipärast nii lihtsalt on. Mootorpaadiga peab vältima olulist õõtsuvuse muutumist. Näiteks keset merd mingil põhjusel seisma jäämine põhjustab salongitäie merehaigust.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Dets 2014 11:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Käisin "Wesipruul"´iga eelmine nädal vaalasid vaatamas. Mootorpaadis mul probleeme ei ole, aga seal pidi ikka aegajalt silmapiiri silmitsedes organismi tiba rahustama. Ehk siis merehaigeks päris küll ei jäänud, aga kahe kõrva vahel tuletas miski selle ohtu pidevalt meelde.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Dets 2014 12:56 
Eemal

Omast kogemustest vähe hirmutav juhtum:

Sõitsime kahe alusega sadamast välja, et külastada üht väikesaart, ilm oli normaalne, tuult ja lainet oli natuke. Olime pidevas sides ja kõik tundus OK. Kui äkki tuli mu semu alusel mingi rike, nii et ta jäi keset vett loksuma. Selleks ajaks, kui ma ennast ringi sain ja talle pardasse jõudsin, oli semu juba reelingul ja toitis kalu??? Riket polnud mul enam mõtet kõrvaldama hakata, kuna teise laeva kipper oli muutunud minutitega teovõimetuks. Võtsin ta sleppi ja tirisin sadamasse tagasi (päris huvitav oli kahe alusega korraga silduda :D). Minu jaoks oli olukord alguses natuke naljakas, aga hiljem järgi mõeldes, mis siis, kui ta üksi oleks olnud? Ma polnud kunagi kellelgi nii kiiret haiguse algust näinud ja seda, et täiesti terve mees muutus hetkega täiesti teovõimetuks. Ilmselt soodustas äkilist haigust mu semul ka see, et ta alus on miski 7 meetrit pikk, kinnise roolimajaga kõrge suvila, mille käiguvaba loks on ilmselt hullem kõigist mõeldavaist alustest.

Pärast seda, pole ta enam oma alusega merel käinud :|

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Dets 2014 14:58 
Eemal

Enda kogemused on sellised, et pohmell on kindel no-no.
Kui haigus juba peaaegu niidab, siis aitab veel vaid kajutis pikali olemine. Silmad kinni! Parimal juhul õnnestub isegi magada. Ja haigus roomab vaikselt minema.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Dets 2014 15:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul ei esine ei pohmakat, ega merehaigust (never say never :twisted: ), seega omast kogemusest ei saa miskit öelda. Küll aga võin jagada aidanud soovitusi:
- Ingver eriti ei aita, pigem vastupidi - välja tulles olla väga vastik
- Aitavad pisikesed valged tabletid, mille minetust ma kahjuks ei mäleta. Eestis müügil retseptiravimina.
- Plaastrit ei tea kommenteerida, aga kuna pole seespidine, ei saa ka välja öökida. Vast on hea.
- Kui jama käes, tuleb lamada külili, silmad kinni. Oluline on sealjuures miskipärast pea ka kaela fikseeritus. Peadpidi nurka, patjade vahele on aidanud ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Dets 2014 16:36 
Eemal
Kasutaja avatar

parim ravi on muidugi maa aga õnneks pole sellist merel olevat haigust veel kogenud. Iseäranis pohmakaga mulle istub merel väga- tunned kohe kuidas eluvaim kontidesse sisse trügib :) Aga mul tuleb see nn. tasakaalu häire vahest hiljem välja- nt. hommikul käid lainega merel ja siis lõuna paiku istud kontoris - hoiad lauast kinni ja vaatad, et arvuti hiir maha ei kukuks :) seda on küll olnud...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Dets 2014 17:52 
Eemal

Selili lamamine töötab ka täitsa eduliselt. Aga põhiline, et kinnisilmi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Dets 2014 18:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Pean ka kolm korda üle vasaku õla sülitama, aga loodus ilmselt on andnud, et ei tea, mis asi see merehaigus on:) igasuguste alustega on seilatud ja igasugustes tingimustes vähemalt 10000NM, aga pole peale sattunud.
Siilats saatis kunagi mu naisele mingid spets. randmepaelad, aga pole neid siiani proovinud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Dets 2014 22:00 
Eemal

Huvitav kas see Scopoderm ära ka vananeb. Mul peaks neid mitu tervet karpi olema, leitud Rootsist ostetud autost. Ei raatsind ära ka visata. Endal pole merehaigust senini täheldanud. Peaks ühe sõbra peal ära katsetama, see hakkab juba maismaal Haanja teedel ropsima. Ei tea kas see mägedes autosõiduhaigus on olemuselt sama mis merehaigus ?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 12 Dets 2014 17:15 
Eemal

Ma ka arvasin, et mul selle pahaga on hästi, kuid võta näpust. Tillukese paadiga (31 jalga) mõni nädal suht nigela ilmaga merel oldud ja siis tumedate plaatidega heledalt vuugitud kitsukeses kemmergus tundsin, et paha on siiski olemas. Pääsesin siiski vilka toimetamise ja paadile naasmise läbi. Saab ka sedasi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 12 Dets 2014 17:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Njaa, Klooga, maahaiguse vastu vist plaastreid ei ole. :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 14 Dets 2014 11:40 
Eemal

Ja varustage oma oksendav sõber vedelikuga, et ta vedelikupuuduse käes pöördumatuid kahjustusi ei saaks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 26 Dets 2014 12:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Minul esines merehaigus viimati siis kui olin 10 aastane ning sõitsime Tallinnast - Väina regatile. Kui Naissaare vaheklt välja saime oli laine 2-3 meetrine ning selline vanemat sorti. Nuh egas pikalt ootama ei pidanud :D
Peale seda läbipõdemist pole tänapäevani välja kordagi süda pahaks läinud ning olen tavaliselt paadis ainus mees kes suudab ka kõige rajuma ilmaga kambüüsis proviandist miskit sooja smoorungit kokku keeta ning vahepeal ka mastis ära käia ,et mõni lendu läinud fall alla tuua :) Samas olen olnud 3 naisega Naissaarelt tagasiteel Tallinnasse kus kõik jagasid lahkesti alltuuleparrast kalade toitmiseks :) Organismid on inimestel väga erinevad ja ise mäletan seda esimest ja viimast läbipõdemist tänini piltselgelt ! :) Enam ei tahaks !

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid