Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mootorjaht
PostitusPostitatud: Neljapäev, 21 Mai 2015 14:39 
Eemal
Kasutaja avatar

käisin siis vahepeal sadamates uitamas ja hindasid kaemas ...
Jah korralike - eesti mõttes tipp sadamates saab 15 m. aastaks nii tuhat eur. kuu samas kui otsida nn. nurgataguseid sadamaid milles pole uhket jahtklubi ja veel uhkemat restorani ning süvist napib purjeka jaoks ( max 1.8 m) saab kaubelda ja näiteks 12 kuni 15 m. aluse saab kai äärde nii 4000 eur. aasta. Kusjuures arvan , et kui kõvasti pinnida siis äkki veelgi odavamalt. Vesi ja elekter hinnas - autoga saab tõkkepuust mööda kaile ainult tankimist pole . Lähim tankimine nii 5 miili kaugusel. Mulle tundub sobivat. Nüüd tuleks paati vaikselt vaatama hakata. See teema juba keerulisem :lol:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 21 Mai 2015 17:45 
Eemal
Kasutaja avatar

On võimalus ka ankrus olla või poi otsas. Soodsam või tasuta, puhtam vesi ujumiseks, privaatsem.... Oled mõelnud? Mõni sobiv jaht võib juba aastaid omanikuta kuskil loksuda, ainult koli sisse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 22 Mai 2015 08:27 
Eemal
Kasutaja avatar

kahjuks ei ole veel sellisesse paradiisi jõudnud kus saaks lihtsalt sisse kolida :lol: aga äkki aitad koordinaatidega, kindlasti märkisid Sa nad oma reisul ära. Siin nii nimetatud tsiviliseeritud kapitalistlikus ühiskonnas kui kuskilt leiad suht kehvas korras ja aastaid puutumatta aluse mida nõus ise korda tegema siis omanikul tuleb kohe meelde ostuhind mida kohe küsida. Internetis surfamine aga näitab , et sama hinna eest leiad tegelikult samasuguse hooldatud ja korralikult hoitud aluse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 22 Mai 2015 10:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Euroopas leidsin vähe selliseid lahesoppe, kus võiks turvaliselt elada. Pole ju püsivat tuulesuunda, lammutab igast ilmakaarest. Igavesti külm ka. Vahemere rannikut ma ei tea.

Hispaaniast meenub A Coruna kus oli kaitstud laht ja võimalik tasuta koht leida. Unarusse jäetud jahte seal polnud. Soe ka mitte. Finisterre poolsaare taga olin Fisterras, ka tore koht ja seal oli räämas jahte kinnikasvanud põhjaga ja tasuta ankruala suure muuli taga.
Portugal juba nats soojem, enne Lissaboni Cascais sadama kõrval olin mõne päeva ankrus. Ühest küljest üsna avatud tuultele, kuid erinevaid aluseid oli ankrus palju. Ka tasuta ja kena linn liivarannaga kohe kõrval.

Vt aerofotosi, kui vaja, saadan koordinaate.

Minu arvates kai ääres seisev sõidukõlbmatu mootorjaht elamiseks tüütab varsti ära. Kodutunnet ei teki ja asukoht ammendub. Korras purjejaht pakub võimalusi hoopis rohkem.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 23 Mai 2015 08:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei Tim - Portugal ei sobi. Olen viimase aasta jookul paarkümmend korda Sinese ja Valencia vahet sõitnud. Portugalis talvel ikka külm kohe ( üks öö oli lausa pool kraadi ainult ) kui vahemeres samal ajal vast veits jahedavõitu.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Mai 2015 19:22 
Eemal
Kasutaja avatar

seafish kirjutas:
Ei Tim - Portugal ei sobi.

Aga vaata siis siia.
8)

Üles
 Profiil