Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 103 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Navionics kolib oma kaartide arenduse üle Eestisse
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Apr 2013 08:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Huvitav, kas nad ikka teavad kuhu nad tulevad - hiljaaegu veel oli nende kaartidel meil siin mingi SSSR :D

http://www.e24.ee/1194520/eestisse-laie ... me-i-juhi/

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Apr 2013 09:06 
Eemal

Teavad küll ja valgustamine jätkub, et järjest rohkem teaksid :-)

Seoses selle uudisega, väga oodatud on kõik arvamused-ettepanekud-täiendused-soovid-koostöömõtted mis on või võiksid teoorias olla seotud Navionicsiga. Meiliaadressil rvahisalu(ät)navionics.com. Avalik arutelu ja eriarvamused on samuti oodatud.

Sisseelamine võtab mul ilmselt mõne aja, aga merenavigatsiooni valdkonnas võiks eestist järjekordselt teha ühe tehnoloogia esirinnas liikuja!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Apr 2013 09:33 
Eemal
Kasutaja avatar

O-hoo! Kipperifoorumil on nüüd siis omamees kaardikambris! Sellest ei saa küll sündida midagi muud kui ainult head! Mul on tõsiselt hea meel sellise arengu üle. Jõudu tööle, Raul!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Apr 2013 10:22 
Eemal
Kasutaja avatar

See on küll kõva sõna ja Navionicsi webappi vaadates aga ka seda merel kasutades pole nagu midagi ette heita... Kasvõi see, et maa-ameti merekaardirakendus annab mul kodurannas ja üldse Voosis väljaspool faarvaatrit ristikesi aga Navionics täitsa tõeseid sügavusi ja päriselt olemas olevaid kive! Ning näiteks Hollandi kanaleid läbides läks navigaatorarvutina käiku Kaspari iPad ja ka seal oli Navionics ikka ülitäpne.

Kui midagi ette saab heita, siis tuleb seda teha taanlastele, sest ausalt öeldes on nende "poliitika" ikka täiesti arusaamtu! Inglased on muidu ka sama kadedad aga vähemalt webappis on nende merekaart täiesti olemas aga taanlased... see ajab lihtsalt suisa marru! Ma pole ka nende kodust veebipõhist kaarti leidnud, kõigil teistel külastatud maadel olen seda suutnud!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Apr 2013 15:26 
Eemal

Et kas Võrtsjärve ei saa enne sisse kaardile, kui VTA mehed on oma mõõtmised ära teinud?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Apr 2013 15:51 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Väga kena uudis!

Olen ise Navionicsi kasutaja (kaatris Lowrance'i peal 44XG, MacBook Pro-s PcApp, iPhone's Navionics Marine Europe App).

Veebruaris Miamis paadišõul ("mess" oleks liiga tagasihoidlikult öeldud) käies võtsin Navionicsi meestel nööbist kinni ja küsisin võimaluste kohta, et kuidas saaksin meie vete Navioncsi kaarti aidata paremaks teha!? Ega's muud, kui lehe http://navionics.com/en/customers (seal meili koostamise link, mis annab pealkirjaks "Suggest an Enhancement") ja ka Community Layeri kaudu.

Aga kuna meil on nüüd "oma mees Rios", siis kas läheb osalemine lihtsamaks? Teeks "NORTHERN PROHOD TALLINNA" ja sarnased nimetused tänapäevasteks.

azure, palun lisa oma profiili info või siis koosta nö allkiri, mis viitaks sinu ja Navionicsi koostoimetamisele.

Manused:
Faili kommentaar: NORTHERN PROHOD TALLINNA
navionicspcapp.png
navionicspcapp.png [ 103.95 KB | Vaadatud 5514 korda ]

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Apr 2013 20:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Väga hea uudis! Panen siis ka lingi pressiteatele EAS lehel: http://www.eas.ee/et/eas/pressikeskus/u ... temid=2698

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Apr 2013 20:59 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Lugegem läbi ka EAS-i uudises viidatud infomaterjal. Hea teada!

http://www.eas.ee/images/doc/uudised/na ... tsioon.pdf

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 14 Apr 2013 10:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Küsimustele vastab Navionics asutaja Hr. Giuseppe Carnevali

http://www.juhtimine.ee/1201142/navioni ... voimalust/

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 15 Apr 2013 12:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Kunagi võtsin südameasjaks Navionicsi kaartide parendamise. Tegin võrdlevat analüüsi. Osad kaldamärgid Navionicsil kuni 70m! nihkes. Mul oli tunne et customers imput läheb joonelt prügikasti. Kiusasin siis neid natuke läbi facebooki mispeale mu postitused lõpuks kustutati. Siis rohkem enam ei viitsinud.
Aga muidu jõudu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 17 Apr 2013 23:35 
Eemal

Tänud tagasiside eest! Kommenteerin eelmist postitust niipalju kui tohin ja saan. Merekaartide sisu täiendamine, uuendamine ja kvaliteedikontroll on väga standardiseeritud protsessid. Seda tehakse toore inimjõu abil, kellest paljud pole kunagi merd isegi näinud. Selleks, et sealt vigadeta ja ohutu tulemus tuleks, on sisendis väga tugev filter vahel.

Turundus aga jääb alati turunduseks, nemad loovad ja võimalusel ka kustutavad sõnumeid igas organisatsioonis :-)

Mis puutub sellistesse aktiivsetesse inimestesse, kes on nõus enda vaba aega toote täiendamisse-parandamisse pühendama, siis ainult kiidusõnad! Loodan, et passiivsus peatub ja usk taastub, teen tööd sellega, et meie mesohaliinsed riimveed saaksid väärilise kaardimaterjali! Täiendused-ettepanekud võib praegu kasvõi minule otse saata. Tehke seda palun ainult inglise keeles. Miinimuminfo mida vajan on:

1. Longitude and Latitude information. Should be entered in the following format: Degrees (º) Minutes (') Decimal Seconds('')
2. Please Give a Detailed Description of Discrepancy
3. Delivery channel (web, mobile, plotter, version nr, model nr.)

azure.... seotud Navionicsiga

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 18 Apr 2013 08:14 
Eemal
Kasutaja avatar

azure kirjutas:
Täiendused-ettepanekud võib praegu kasvõi minule otse saata.
azure.... seotud Navionicsiga

Aga räägi ära ka "üldised tingimused" sest vist??? päris nii see asi ka ei saa olla, et iga vend läheb mõõdab "omaenda" kivi asukoha ära ja siis muudkui saadab Sulle. Ma saan puhta loogika põhjal aru sellest, et algselt peab vähemalt VA poolt olema mistahes navigatsiooniline märge Eesti merekaardile tehtud (kontrollitav kasvõi maa-ameti serverist ja VA märkide andmekogust), see on siis Navionicsile saadetud aga mingil põhjusel on koordinaadid Teie lõpptootel pisut paigast ära. Eesti veed on ju sellised, et peaaegu iga kevad peale jääminekut võib kividele ja kaldaäärele "parandusi" sisse viia :D
Omaette teema on muidugi nimed ja tõlkimine, mille isand Kipper välja tõi. Miinimuminfo on arusaadav, paar punkti veel ja Andri teeb äkki karmilt adminnitava stikkeri a'la ingliskeelsed ettepanekud Navionicsi parendamiseks - reeglid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 18 Apr 2013 08:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu jutt ei olnud muidugi kivide või madalike kordinaatidest vaid auväärses eas majakatest, mis on juba tükimat aega ühe kohapeal seisnud. Ma ei käinud ka ise nende ebatäpse gpsiga mõõtmas vaid võtsin andmed VTA andmebaasist.
Võiks ju arendada seda tabletite comunity layeri süsteemi. Aktiivsusperjoodil tegin sinnagi parandusi/täiustusi aga peale mõnda aega kadusid nad jälle ära. Kuivõrd sellesse paranduste tegemine on paras pain siis rohkem ei tahtnud jännata.

Kunagi oli teemadel juttu ka VTAga. Nende väide oli, et nad ei tea kust Navionics oma andmeid võtab, sest VTAga neil lepingut polevat. Nad arvasid et venemaalt kuskilt vms. Võibolla ajasid pada, võibolla on nüüd midagi muutunud. Nagu juba korduvalt öeldud pole nüüd enam teemaga tegelenud.
Kuivõrd õppisin Garminile kaarte tege
Muidu navionicsi kaardid mulle meeldivad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 18 Apr 2013 09:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Mu vähesed kartograafia alased teadmised on paraku ajaga rooste läinud ja kõiksugu erinevad geoidid ja ellipsoidid ja kartograafilised süsteemid segi nagu pudru ja kapsad seega tuginedes pigem merekogemusele julgen väita, et nii Navionicsi kui ka Garmini häda on see, et kohati on kogu kaardivõrk pisut paigast ära, näiteks Audru jõe suudmes kusgi 50 - 70 meetrit. Ehk on sama häda ka teistes alades Eesti vetes kus kipperlased mingeid kõrvalekaldeid märganud sama häda, st.mitte mingi üksikobjekti koordinaadid pole valed aga kaart antud kohapeal on reaalsusest vähe nihkes. Samas Regio Topoga see mida kontrollinud olen kõik meetripealt paigas...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 18 Apr 2013 09:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui tundub, et kogu kaart on paigast, siis on tegu tõenäoliselt gpsi ebatäpsusega. Navionicsi kaartide ebatäpsused olid erinevas suuruses ja erinevates suundades, nii et seal oli tegu ebatäpsete andmetega.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 103 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: