Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Evinrude 5 hj väljalase
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=13&t=9422
1. leht 1-st

Autor:  niru [ Reede, 15 Apr 2016 17:28 ]
Teema pealkiri:  Evinrude 5 hj väljalase

On kellegi kogemust või aimu selle mootori (96.-nda aasta mootor) väljalaskest? Tal asub mootori alumise katte servas, jala ja mootoriploki ühenduskoha piiril kaks avaust, millest ühest väljuvad ka heitgaasid. Kas see peabki nii olema? Senikasutatud mootoritel pole sellist asja täheldanud ja netist leitud info põhjal ei saa samuti sotti. Jala seest peaks minema eraldi väljalasketoru reduktorikorpuse väljalaskeavasse. Kahtlustan, et mingi tihend saba andnud ja enne, kui homme hakkan jalga alt lammutama, mõtsin teadjama rahva käest küsida.

Muidu poleksi probleemi (mootor töötab iseenesest kenasti), aga kasutan seda jahil, millel mootorikoht kokpitis sees (mootorikaev) ja kuna 2-taktiline ikka natuke suitseb (ka spetsõliga ettenähtud vahekorras), siis kõik gaasid ei välju mitte vee alla, vaid sealt august satub teda mõnusalt kokpitti keerutama ning peale mõnemiilist sõitu jooksevad silmad ninapeale kokku ja hommikul on tuumapohmakas:) Tegu lollilt raske mootoriga oma võimsuse kohta ja et teda ahtripeeglile paigaldada, tuleb peegel enne ära tugevdada.

Autor:  ahtos [ Laupäev, 16 Apr 2016 08:50 ]
Teema pealkiri:  Re: Evinrude 5 hj väljalase

Minu 20sel samuti seal augud ja vingu tuleb sealt.

Autor:  Matrix75 [ Kolmapäev, 18 Mai 2016 21:33 ]
Teema pealkiri:  Re: Evinrude 5 hj väljalase

https://www.youtube.com/watch?v=fltvSo_ ... e=youtu.be

See on normaalne, ehk teises foorumi inimesel sama mure ja seletasin:

´´Antud videost on näha, et mootor töötab, kuid sõukruvist veel mulle(heitgaase) ei tule. Kasutab lisa sumpa auku. Suurematel pööretel lükkab jalast vee välja ja hakkab heitgaase sõukruvisse lükkama. Kui seda lisa sumpa auku poleks, siis käivitamisel oleks takistus(vee vastusurve) ja silindrid täituksid halvasti õhu ja kütusega jne´´
´´Kuumad heitgaasid seal märja jala sees keerlevad ja selle tekib veeaur(valge suits) jne.´´

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/