Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 76 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Catamaran kahasse?
PostitusPostitatud: Reede, 29 Apr 2016 13:02 
Eemal

Tere. Olen siin Foorumis uus ja ehk pole päris oige koht kuulutamiseks aga ....
On saadaval uks kullalt suur Katamaran ( 50-24 feet ) aasta võiks kull parem olla aga ..... Selle raha eest mis küsitakse ,ega saagi paremat tahta.
Minu rahad täna ei kuuni teda ostma ja seeparast siin kuulutangi.
Hea sobivuse korral võiks ju osta ka kahasse ?
Asub praegu veel kesk- amerikas aga selge et oige varsti on talle ostja olemas. Omanik on Amerikas veel aga varsti tuleb ja siis ta kiirelt ta ara müüb. Nii et tegelikult aeg pigistab isegi.
Tunnen kesk- am maid ja sealseid olusid ja tean mis temaga edasi teha. See rahake tuleks kullalt kiirelt tagasi. Kogu ari ja tegemised oleks ainult legaalsed !!!!
Päike peab meeldima vaga ja rahu hinges. Inglise keel ja kirjaoskus tuleb kasuks aga pole eriti tahtis.
Kiiret ei tohi olla kuskile.
Ehk on jutt veidi segane aga kui küsimusi,siis vastan kiirelt ja meeledi.
Esialgsed toimingud jäävad kesk- Amerika kanti. Kui seal asjad äpud,siis on vaja uus kurss valja moelda aga see pole raske.
Loodan et siin leidub keegi kes tahaks jätta mõneks aastaks Eesti ja.....
Ei tea ka siia tohin oma meili jätta aga ma ei ela Eestis ja vahest on raskusi ühendusega.
viljar111@hotmail.com
Skype viljarcaramba
Cata hind on vaga odav aga detailidest ainult huvilistele,eks !
Loodan et keegi ei solvu !
Ja kui pole see oige koht Foorumis, siis ehk keegi votab vaevaks ja teatab oige koha.
Tänan .

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Catamaran kahasse ???
PostitusPostitatud: Reede, 29 Apr 2016 17:24 
Eemal

Viljar, kuna see vaba teema ja juttu aktuaalne, siis just siin oleks paslik arendada nii mõnegi Eesti maaroti unistusi, kes erinevalt sinust unistajaks jääbki. Ole hea, kirjuta pikemalt, mis alus, mis plaanid, mis perioodis vaatled ROI'd jne. Palju suurem võimalus investor või semu leida, kui personaalselt aruleda.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 01 Mai 2016 14:16 
Eemal

Tere. Tänan vastamast et kuulutan oma väikest muret õiges kohas.
Olen moment Euroopas ( mitte Eestis ) ja käin lausa iga paev moni tund netis. Arvan et kuu parast lahen Euroopast ara. Ehk isegi labi Eesti kuna oleks vaja uued passid teha jne.
Nagu ma esimeses kirjas juba mainisin et ega vaga valgustada seda teemat ei tahaks.
Cocat vedama ei hakka ja see on 100 prossa. Aga turiste kull. Maid on mitmeid selleks. Uks voib olla ka Colombia aga see ei tähenda et valgega tegu.
Kui suunurgad ei veritse raha järgi ,siis voib ka niisama lebotada paradiisisaartel. Aga söögiks üldiselt ainult kala sest muud lihtsalt pole. Aga midagi saab kaasa ikka osta.
Kuigi ma too ja asjaajamisega eriti tappa ennast ei taha aga cata raha tahaks ikka kiirelt tagasi teenida ja siis voib muretult edasi vaadata.
Voib ka kohaliku odava ,asjatundja kapteni votta. Kui ise ei taha teha ,siis las teeb seda keegi teine !!! Lihtne ju !
Cata vajab veidi sisemist ilutood. Nii et päris kohe purjesid ules ei saa.
Võin isegi hinna oelda - 20.000 dollarit. Ehk onnestub 2 tuh alla tingida.
Viisade ja nende pikendustega pole probleemi.
Kui elu pole ilus,siis on ta vaja ilusaks elada ! Mul on see õnnestunud ja seda vähemalt viimased 20 ja rohkem aastat.
Ma ei kavatse kedagi ja ei millegagi meelitada. Sellel elul on ka halbu külgi . Aga hirmutama samuti ei hakka.
Minu jaoks on koik lihtne ja selge aga kui küsimusi,siis tulistage julgelt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Mai 2016 10:08 
Eemal

Tere. Vastan iseendale. Vist olen vales kohas ,voi valest maast otsin huvilist.
Vaga kahtlen et Eesti
mees ei unista päikesest ja ilusast elust.
Voi akki on Cata hind kallis .
Kallis ta ju pole. Nii et põhjus on kuskil mujal aga kus .
Voi pole turvaline piirkond mida pakun ? Okey,pole kõige turvalisem aga ....pole ka midagi hullu. Pauk voib ka luuavarrest tulla ja seda igas maailma otsas.
Tean et Kanaaridel on moned Eesti purjekad. Kas toesti ei taha keegi kaugemal ,olla kus veidi vähem seadusi ja nii mõnedki asjad on lihtsamad.
Selge et kahasse ostmine on veidi probleemikas aga ma ei nae selles põrgut .
Ok, ehk aeg loksutab minuni mõne huvilise. Vaga kahju on kui see Cata ara laheb. Aga ta laheb kiirelt ara ja veel eriti sealkandis.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Mai 2016 12:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Ära pane pahaks, aga hetkel on see lugejale ja potentsiaalsele investorile suhteliselt raskesti mõistetav.
Keegi ei saa aru mida sa osta tahad ja mida sa sellega teha tahad.
Hetkel tundub nagu Nigeeria kirjana, et kanna raha üle ja varsti saad rikkaks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Mai 2016 13:03 
Eemal

rye kirjutas:
Ära pane pahaks, aga hetkel on see lugejale ja potentsiaalsele investorile suhteliselt raskesti mõistetav.
Keegi ei saa aru mida sa osta tahad ja mida sa sellega teha tahad.
Hetkel tundub nagu Nigeeria kirjana, et kanna raha üle ja varsti saad rikkaks.

Aga mis sest tundest, rye, kanna raha üle ja põruta palmi alla! :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Mai 2016 17:36 
Eemal

njaa, selle teemaga meenus mu enda charteri kogemus sealkandis. Äri nägi välja nii:

Müügimees lubas "4 hours of 40 foot luxury boat with free open bar for you sir only!"

Kohale jõudes selgus, et paat oli ~23 jalga, pärit 70 ndatest. Puudusid päästevestid, parvedest pirbidest rääkimata, üldine ilme oli scrap yard. open bar oli tavaline jahutuseta kast kus oli 2 (kaks) pilsnerit :D

kuna raha oli makstud oli take it or leave it.

noh läksime siis pardale. poole tunni pärast hakkas iidvana diisel streikima (mootoril puudus ka igasugune heliisolatsioon mis tegi igasuguse vestlemise võimatuks) ja ca tunnikese pärast olime tagasi sadamas.

Kaldale astudes tekkis tunne, et hea et niigi läks.

Ehk tõesti, sealkandis seaduseid ei tundu olevat (vähemalt neid ei järgita), aga iseasi kas sellist äri just teha tahaks?

samas kui tõesti on võimekust see 20 kusd maksev toorik (mis ta parimal juhul olla saab) korda vuntsida, miks ka mitte. sunset cruiside jaoks pole palju sisustust vaja (2 töötavat peldikut ja kylmik 50 jalasel), kui kere enamvähem tahe. Aga suure tõenäosusega seegi tähendab mitmeid kuid ränka tööd ja ka 5 kohalist summat lisaraha materjalide ja varustuse eest.

ehk, tehke ära, aga eelarve soovitaks veel läbi mõelda, neid suuri rappeid hurraaga ostetud ennegi mis lõpuks kurvalt kaile seisma jäänud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Mai 2016 22:56 
Eemal

Sellel bisnessil on 2 sorti huvilisi:
1. Inimene, kellel on vaba aega ja raha, et minna meerika mandrile, seal olla, teha, elada.
2. Inimene, kes otsib investeerimisvõimalust.

Variant 1 puhul on see 20k usd aluse ostmine kahasse reaalne plaan, aga nõuaks ikka kõvasti rohkem detaile. Mis plaan täpselt on, kus sõidetakse, mis nõuded seal on, mis kulud kaasnevad täpsemalt, mis varustus olemas on, mida vaja veel lisaks teha, hooldused jne. Küsimusi miljon.
Kata ei ole selline asi, mida ajad treilale ja vead kuhu iganes...

Variant 2 puhul puudub usaldusväärsus.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Mai 2016 07:59 
Eemal

Villy, iseenesest muidugi tore, et pakud kaaskodanikele võimalust kolida elama päikese ja sooja kätte, aga ma kardan, et otsid kompanjoni tõesti nö "valelt maalt":
1. üldjuhul tahab ja saab sinna mõneks aastaks elama tulla noor inimene, kellel pole perekonda ega tasuvat tööd-ettevõtlust, mis neid siin kinni hoiaks. Aga 99,9% juhtudest pole noorel inimesel niipalju raha, kui sinu projekti on vaja sisse panna (pakun, et lisaks 50% kata maksumusest läheb samapalju veel selle kordategemiseks + kohalelend ja seal elamine, kuniks asi midagi sisse hakkab tooma);
2. see inimene peab olema kindlasti mere-purjetamishuviline;
3. nii sina kui alus kui sealsed olud on siinsetele inimestele tundmatud. No mõni meist on käinud Kariibidel purjetamas, aga paljut sa 2 nädalat merel olles kohalikest seadustest ja muust elust-olust ikka aimu saad. Niisama hea jutu peale vaevalt keegi sulle füüri saatma hakkab, kindlasti tahetaks tulla kohapeale vaatama, et mis värk üleüldse on. Aga see pole ülelahe Soomes käik, et hommikul sinna ja õhtul tagasi.

IMHO on sul sadades kordades tõenäolisem leida kompanjon mõne kohaliku hulgast kui Eestist. Aga tänan pakkumast!

EDIT: Dushi all olles turgatas pähe mõte, et ma eksisin punkti 1 osas - see pakkumine oleks maru sobiv ka mõnele pahalasele, kes kuritöö või pettusega hunniku pappi kokku ajanud ja tahab nüüd mõneks aastaks ametivõimude või võlausaldajate silma alt ära kaduda. Neid vendi peaks Eestis piisavalt palju olema, aga neil pole muidugi foorumit, kus seda pakkumist levitada :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Mai 2016 17:02 
Eemal

Tere kõigile. Ega ma nuud pihta saa kas kirjutan viimasele vastajale,voi näevad seda koik.
Loodan et kõik näevad !
Niipalju kirju ja teema enamvähem sama et kiri Nigeeriast jne.
Jahh, ma saan teist kõigist aru aga see ju merekarude foorum .
Nagin paar-kolm aastat tagasi L Palmases Eesti mehi kes pallireislt tulid. Ja neid vist veelgi olnud.
Ja eks ka moned Kariibidele lainud jne. Nii et on ju ka tõsiseid vendi ja see vaga tore.
Kirjutan ehk segaselt aga püüdke aru saada.
Elus ei ürita ega osta põrsast kotis. See on õige et ma seda Catat ei nainud sest tulin sealt ara ja nuud on ta muugis.
Fotosid on ja mul sõbrad mainisid mis ta endast kujutab. Omanikuga ka ka kontakt.
Nagu mainisin on tal jäänud teha sisemised tookesed. Ta see st valge aga tahan teda veel kodusemaks teha. Mul oli kunagi Jaht ja perfektses korras. Selle saaniga perfektsuse taga ei aja aga .... See pole suur too,ega kulu et sisemist iluravi teha.
Seisab praegu maal ja asja värviti alt. Pole blistrit ega pettusi.
2 mootorit Yanmar- korras, ühel generaator nats jubib. Veel on keskel mootor igaks juhuks. See cata on 2 korda ümber palli kainud ja viimase omaniku kaes oli kas 11 voi 15 aastat. Pole täpselt meeles.
1 korralik mootoriga dingi ja veel fiiber 3 m paat.
Pliidid ja külmkapid on sees koik olemas ja tootavad
Aaa, oli vist 3 solarpaneeli.
Purjesid on terve hunnik..
Miks omanik muub ??? Sest lapsed lähevad kooli.
Sadamas ei pea seisma. Saab olla ankrus ja maast 100 m kaugusel.
Küla on ilumalt vaike ja vajalik pood on 10 min kõndida .
Arvan et 2 kuuga teeb vabalt ta vaga ilusti korda. Ehk isegi palju kiiremini aga ega kiirus kasuks tule. On vaja ilma oodata et allapoole minna sest see maa pole hea äriks. Lahedal Mex ja Belize on ka tallatud maa ja ....
Aaa , keegi ütleb et elamine maksab voi söök jne.
Villy sööb seal 3 korda suurema portsjoni ja sama raha eest mis kohalik. Hing valutab aga nii see on.
Ja seal on söök vaga odav. See koik pole uldse problem.
Euroopast sinna sõidud on jahh kallivoitu aga ... Kull leiab kuskile mõne odavama reisi. Kasvõi Mexi ja sealt häälega voi.... On palju varjante.
On oige et vana saan ta on ja ega päris OMALE teda vaga ei tahakski aga tal fiiber vaga paks ja just suurus tõmbab . Sellega vaja suts raha teha ja siis näeb mis edasi.
Olen ladina maades oma ja oma mölaga lahen ma neile vaga peale ja...kuuli eest ara ei jookse. Aga palju on ka enda kätes . Nuud sai palju ploksitud.
Keegi mainis oma kirjas et tegu ainult kerega jne.
Kaugeltki pole see nii. Catat on kullaga.olete ehk nats kursis millised hinnad on Catadel.
Mul laks uks ideaalne pill ara hiljaaegu. 90 a ja lausa ideaalne ja 27 tuhat euri.
Raske on odavaid leida,kuigi mu sobral prantslasel põrutas onn lagipähe. Sai 2010 aasta oma 20 tuh dollariga. Oli reefele pannud ja äratoomine laks umbes 5 tuhat veel juurde.
Ma ei viitsi kunagi kaua ühel maal istuda ja seeparast ei leia eriti soodsaid asju. Piirdun 3-5 kuuga ja siis uisutan edasi .
Ega ma vaga loll pole ja nats ikka matsu jagan.
Kui tõsine huviline ,siis.... Vaatame koos fotosid, uritan need maad ja sealsed ärid numbriteni lahti seletada ja kui koik sobib,siis pilet ja sinna.
Mul pole kodu ja mulle on koik lihtne. Ei, arge nuud arvake et... Mul ei tule sõna meelde. Ok, see kodutu on elanud hostalites voi uurinud tubasid jne. Aga kui vaja ,siis magan rannas voi džunglis ka.
Kahekesi on ka julgem karta !!!!!!
Usalduses ei tohi kahelda. !!!!!
Kiiret ei tohi olla !
Suu peab olema söömiseks !
Vast ei pea oma vanust ütlema. Hing on noor,kuigi ehk ise päikesest kõrbenud veidi.
Kui leian Eestis elamise ,siis varsti olen lühikeseks ajaks seal. Mul pole põhjust ennast varjata.
Aaa, keegi kirjutas et see idee sobiks ehk mõnele pogenikule jne.
Ma olen neid nainud ja mul pole midagi nende vastu. Muidugi põgeniku ja põgeniku vahel on vahe aga ....
Ma arvan et oleks mõistlik loo koomale tõmmata.
Mind keegi ei tunne aga kes natuke mu elust kuulnud, need sunnivad kirjutama raamatut - id.
Ma ei tee seda kunagi.
Aga oma elu lõpetan üksikul saarel ja sinna see koik jaab.
Vaike vihje et on lootus Cata kunagi omale saada.
Ma kahtlen et see jutt siia lehele ara mahub.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Mai 2016 18:11 
Eemal

Oihhh, lugesin veelkord kellegi "tooriku " juttu ja 5 numbrilist lisaraha.
Ma ei oska siia fotosid panna ja kas ongi see ikka vaga vajalik.
Selge et hunt peab ulguma huntide keskel .
Et Eestis pole kedagi kes on väsinud elamast seadusteragastikus ? Maksta makse et peost-suhu elada ? On kindlasti ka minusuguseid ,kuigi ehk vajavad vahe tahumist.
Kui ainult pimedas Eestis istuda ,siis toesti ei tea maailma võimalusi. Ma ei taha sellega kedagi solvata.
Maailm on võimalusi tais. Ja mida rohkem kõnnid, seda rohkem on võimalusi.
Ja võimalusteni on ainult 1 samm. Pilet ja kui kohal ja perse valus istumisest et kuhu nuud - siis samm eemale lennujaamast ja tulevadki võimalused . Ja kui keelt on ja nuusutada oskad,siis.....
Pole ma ei solvunud ega midagi. Pole hullu. Elu laheb ju edasi.
Mul tegelikult on tegelasi rahadega jne aga nad pole kunagi sellises elus olnud ja samuti suts kardavad.
Asjatu hirm aga ...inimene on selline.
Tunnen vaga paljusid venelasi selles elus. Ilma keeleta nagu metssead - heas mõttes !.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Mai 2016 19:28 
Eemal

kur.t mulle hakkab juba jutuvestja Villy meeldima- kohati justkui PriitV sõnakasutus ja maailmavaade- ehk maailm on ainult läbi tema silmade õige ja hea; )))))
senised kirjutised mõtteselguselt ja värvikate perspektiivide eksponeerimiselt meistriklass.
Investor ei ole -päikesest kõrvetada ennast ei taha lasta - aga muidu hoian pöialt sulle Villy plaanide teokstegemisele ja kirjuta ka kui "biznessi" juba tõukad. Kino saab kindlasti hommikust õhtuni-öö kaasaarvatud. Teemaks pane siis "Cataga maailma vallutamas"

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 05 Mai 2016 09:54 
Eemal

Villy, sa peaksid oma pakkumise panema ka kuhugi mujale ülesse, näiteks trip.ee või muu saranane koht. Seal liigub igatsorti maailmarändureid, ehk viskab mõne purjetamishuvilise ka sisse, kes tahaks pikemalt Kariibidele jääda.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 06 Mai 2016 13:08 
Eemal

Tänan vastamast.
Et Tripis kuulutada ? Olen seda vahest lugenud aga .... Vabandan aga minu silmis on ta maha kainud ja uldse valesid inimesi tais.
Hea on et koik seal ajavad paikest taga aga nad ju 10 paeva turistid enamjaolt . Ei, see seltskond mulle mitte ei sobi, kuigi keegi ju voib ette sattuda. Ja teisi kohti ma ei tea kus seda kuulutada.
Ajaga ehk keegi ilmuks valja aga aega ju pole.
Aga ega ma Kipperist ka enam hasti aru saa. On ju koik justkui merekarud. Kes vaiksed ja kes suured ja enamustel suu soolane. Kus krt veel õigem oleks kuulutada ? Koik abielus voi ? Pole seal niipalju naisigi .
Vist olen teid oma jamaga ara väsitanud . Aga las see kuulutus nats aega veel ripub. Ega miski ei kai ju päevapealt .
Keegi mainis kuskil et tegu ehk Sunsetiga reisidega jne. Ei päris nii see pole. Reise on mitut varjanti ja ikka veidi pikemad.
Mulle meeldib vaga et siiani keegi pole pärinud numbreid ja taolisi asju. See on vaga korrektne teie poolt. Selge et jääksin avaliku vastuse võlgu jne.
Kaardid oleks koik laual, tõsise huvilise puhul.
Lootus on viimane mis inimesele jaab ja ma pole seda veel kaotanud.
Võiks ju ka purjeka osta aga ... Cata on samm edasi ja elu veepeal aga mitte augus.
Ma pole raha peale uldse maias aga nii vana kand ka pole et uldse millelegi ei mõtle . Cataga on ka suts lihtsam raha teha sest natuke teda ikka ju vaja.
Kui aga kulili ajada ,siis on 0 võimalused .
Ega purjekastki vahest 0 lähedane . Korra läksin öösel tormiga põhja . Onneks et kallas oli lahedal.
Nuud ,aastaid hiljem on tulnud vaike hirm ja seeparast vaja endast tugevamat kaaslast- st. heade kogemustega venda.
Kui paikest pole, siis pole ka tuju. Ja täna just selline ilm ongi.
Nii et aitab lobast.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 06 Mai 2016 21:54 
Eemal

Tõsi see on, et aeg töötab sinu kahjuks.
Aga mis merekarudesse puutub, siis ma arvan küll, et 90% kipperlastest on suht paikse iseloomuga. Kes pallitiiru teevad, ei taha ka Kariibidele paikseks jääda, vaid edasi liikuda. Kõik nad tulevad koju, kui jumal annab.
Aga ära heida lootust. Täiesti siiralt loodan, et leiad omale hingesugulase. 20 aastat tagasi oleksin sellise pakkumise puhul isegi kõrvu liigutanud, aga rahalised võimalused poleks toona isegi mitte lennupiletit välja kandnud.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 76 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: