Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 76 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Catamaran kahasse?
PostitusPostitatud: Pühapäev, 19 Juun 2016 13:38 
Eemal

Tere. Püüan vastata,kuigi pole just lihtne.
Seal maades on kõiksugused asju. Jõuga , probleemiga ara votta maa pole neile uldse kusimus. Kui tuli tekitad,siis annad ilusti vabatahtlikult koik ara ja vaatad et eluga minema pääseks.
On kohti ja kohti.
Aga konkr sellel maal ja selles kohas pole erilisi ohte. Ostad maa ametlikult,paberitega ja kuna seal on palju Marinasid ( ka eurooplaste ja usalaste) omi,siis.....
Ja see küla elab ikkagi kohalikust turismist ja... Hunniku kõikvõimalikest kull seal elavatest valgetest ,kui kõikvõimalike aluste transiidist,siis probleeme seal ei tule ,kui just ise ei otsi. Rumal pead olema kui
otsid ja veel rumalam kui leiad.
Pooled on vanade traditsioonidega indiaanlased ,kes armu ei anna viga tehes isegi kaasmaalastele kes on üritanud ajaga kaasas käia.
Ma arvan et mul pole siin motet seda teemat peensusteni lahata sest toksimine on too ja tood ma ei salli. Ja vaevalt et keegi tahaks sellist arikest kaugel maal. Seda on Kipper juba näidanud.
Lihtsalt peletasin igavust ja toksisin lookese. Euroopas vaene ei saa oma Marinale moelda aga seal on vaesele see voimalik. Ja koht ja võimalus oleks. Ma ammu unistasin sellest aga siis polnud võimalusi ja nuud ei viitsi.
Kui oleks kellelgi tõsine huvi ,siis teeksin eelneva peensusteni eeltöö ja aitaksin võimaluste piires. Maa omanik on oma suure resto ja paadikohtadega suuri vigu teinud ja arvan et ta teeks veelkord vea kui selle maa ara muub. Aga ta muub sest tean ta numbreid ja asju.
" Aitaksin ". Selline sõna on mu lexikonis olemas ja ka toimib.
Voib ka selle maa uurida aga seda ma soojalt ei soovita sest siis tekivad juba kohustused. Seda votan ma oma vaatevinklist.
Seal vaikses kohas on palju võimalusi . Mitte ainult purjeka ja Marinaga. Kui peavalu tahad rohkem,siis võid baari- resto üürile votta.
Onne proovida sõelutud kulla kokkuostul. Aga see koik on juba eraldi teema.
Elu on ilus ja maailm on võimalusi tais.
Aga mina olen " kass kes kõnnib omapead " ja uksinda pole teinud,ega teegi midagi.
Mulisesin jalle palju. Ja jalle mitte asjast !

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 13 Juul 2016 13:14 
Eemal

Tere kõigile . Pihta ja põhja !!! Vale mees ja vales kohas !

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 13 Juul 2016 20:25 
Eemal

No räägi siis.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Juul 2016 11:59 
Eemal

Niru, olen palju rääkinud ja veel rohkem oodanud. Kui kõigile on kodumaa ja selle lombid nii tähtsad ,siis pole ju midagi enam lisada. Igaühele oma. !!! Lihtsalt pakkusin oma pirukast tukki ja koik. :D
Kui mul oleks omal taskupohjas see kopikas,siis ma siin ei trükiks . Kindel mats. ! Pean silmas Cata jaoks kopikat.
Aga selle maalapi jutu annaks niisama käest sest las olla uks Eesti mees seal juurtega maas.
Vaevalt et põhjuseks tundmatu ja seega ka usaldamatus. Minu kaardid on alati laual ja ehk olen uks vähestest ,kellel pole probleeme. Aga olgu ! Ma pole kohtumõistja !
Keegi näitas siin oma ilusat majadest veepeal. Ilus asi ja tore et see ilus mote on jõudnud juba ka Eestisse. Ainult et suvi on liialt luhike. Voi polegi oieti teda.
Ahhh, las olla nagu ta on.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Aug 2016 14:27 
Eemal

Tere. Eestist vaikus ja siiani.
Nii et ikkagi - vale mees ja vales kohas !
Vabandan et mu kirjadele lugemisele aega raiskasite.
Pole hullu.
Võttis aega mu sinnasoit aga nuud vast mõne paeva parast olen seal ja saab see saan ule vaadatud.
Mu ringkonnast on tekkinud 3 ja isegi 4 huvilist aga ega ma kedagi eriti usu. Ühel on dollarid silme ees et kohe Cata rahaks teha, teine on jumala võhik merest ja sellest elust,kolmas lahutas perest ja otsib tuge ja tegemisi kaugel ja neljas on hoopis kahtlaste mõtetega vend.
Nii et koik on udune ja uldse sogane. Aga mis seal ikka. La vida es una Tombola .
Lugusid toksima ei hakka sest selle jamaga ei joua uldse kusagile.
Euroopale tõmbasin kriipsu alla ja lõplikult .
Kui,siis ainult edasi ja edasi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Aug 2016 18:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Tuult tiibadesse

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Sept 2016 16:28 
Eemal

Tere. Enam ei maleta kuidas siia Kipperisse kirjutada.
See lugu kull ei puuduta mind aga ehk mõnel eestlasel uhke lugeda ja EHK jõuab see teade ka päris õigele inimesele.
Moni paev tagasi peeti mind baaris kinni ja küsiti et kas olen eestlane see ja see. Vastasin et kahjuks , voi onneks aga nii see on.
No ja siit see lugu tuleb. Tõsi,baaris oli palju lärmi ja kuulata oli raskevoitu ja seeparast ega ma kusimusi ei esitanud jne.
Nimelt uks prantslane tänas südamest mind, kui eestlast sest kunagi 77 aastal oli ta vend oma meeskonnaga kusagil Maroco lahedal oma alusega uppumas ja ..... Mingid eestlased olid ta venna ja meeskonna päästnud . Päästetud meeskonnal oli umbes 10 aastat aega võtnud et leida need päästjad. Kull otsiti labi saatkondade aga nad leiti. Millised olid tanud jne ma ei kusinud.
Päästetud aluse nime enam ei maleta aga kui kellelgi vaga vaja ,siis ... Saan teada !
Ise olen ma merest ,kindlast surmast ara toonud 3 väikest last ja nende isa. See oli ule 20 a tagasi Hispaanias.
Ja uhe vanema mehe keda meri oleks hauganud umbes 10 min parast ,
tõin valja umbes 10 aastat tagasi Kew- Westis. Ja viimase õnnetu tõin kaldale ja ka Floridas.
Nii et sellised lood pole mulle võõrad aga meeldiv oli ikkagi kuulata.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Sept 2016 17:16 
Eemal
Kasutaja avatar

selle eest on eesti mehed lõpuks medalid kätte saanud:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=32120177

ka raamat sest on ilmunud, eesti keeldegi tõlgitud:
http://erb.nlib.ee/?kid=26051035&oid=1b968363

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Sept 2016 18:05 
Eemal

Jah,koik on oige. Meelde tuli see Mohn ja ka päästetud koer.
Nii et polnudki teile midagi uut.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Sept 2016 19:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Kõik uus on hästi unustatud vana - head tegu võib ikka meelde tuletada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 07 Okt 2016 20:14 
Eemal

Mis asi see on. ???

Manused:
image.jpeg
image.jpeg [ 1.21 MB | Vaadatud 4670 korda ]
image.jpeg
image.jpeg [ 1.22 MB | Vaadatud 4670 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 07 Okt 2016 21:01 
Eemal

Ise küsisin ja ise vastan sest selliseid sünnitisi ei näe igapäev .
Omanik utleb et tal pole hinda ja kuna tean natuke tema lugusid,siis olen sellega isegi nõus.
Kunagi ta ise selle kokku keevitas ja pole sel "kastrulil " maailmajagu ,ega Marinat kus ta poleks seisnud,voi elanud mõne aasta jne. Euroopast on ta eemale hoidnud koik need aastad,kuna sealt ta jalga lasi 70 datel ja.....
Pole tal kunagi mootorit olnud ja ühestki elektroonikast rääkimata . Pole tal ka kompassi.
Moned korrad on talle tahetud kinkida GPS i aga ta on kategooriliselt keeldunud . Utleb et nagu vastu votan ,nii kohe ka ta maha müün.
Pealt on värvitud kõikvõimalike värvide ja asjadega. Utleb et roostet pole. Kust teab ? Sest seest on jumala tuhi ja koik seinad laigivad vastu.
Ta on " kõndiv raamat " kelle lugudel pole otsa ,ega äärt .2 nadalat tagasi võttis oma roostes jalgratta ja kihutas Panama poole. 4 riiki tal labi sõita on nagu korra köhida . Ta pole yachtman ,kes päevade ,kuude kaupa oma jahil istub. Ja kui tagasi jõuab,siis viiakse autoga ta Vaikse ookeani poolele ja seal votab suuna Austraaliasse.
Et Panama kanal labida ilma mootorita,küsiti temalt liiga kõva hinda ja seeparast leidiski treileri kes ta teiselepoole ara viib.
Kui ma nuud ei eksi,siis on ta oma elust ja seiklustest kirjutanud 3 voi 4 raamatut.
Ja kuna mina olen oma elu jooksul kokku labi lugenud 1,5 raamatut, siis .... Ei,, ma ei joua neid lugeda. Aga kui kellelgi on huvi,siis tuleb ta ara oodata ja ma kusin et kuidas talle pihta saada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Okt 2016 09:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Villy kirjutas:
Ise küsisin ja ise vastan sest selliseid sünnitisi ei näe igapäev .

Anna vastamiseks veidi rohkem aega teinekord :lol:
See isekeevitatud raudlaev on "Kehaar"
Pilt

Kohtusime L-Aafrikas. Tervita teda minu poolt! Maailm on väike (internetis) :D

Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Okt 2016 15:03 
Eemal

Jahh, sul on täiesti oigus. See ta on !
Ta raakis Jahh et kohtus seal paari eestlasega.
Tal on plaan tagasi jõuda 1 nov. Nii et annan kindlasti su tervituse edasi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Okt 2016 15:16 
Eemal

Kris on oma rattareisilt tagasi. Salvadoris väsis ta ratas ara ja viskas nurka ja kull hääletas ja kõndis jala aga Panamasse ta jõudis ja sealt tuli samamoodi tagasi.
Tim, kui su oige nimi on Tim,siis ta maletavat sind Lõuna Africast. Andsin tervitused edasi ja palus ka sind tervitada.
Nii et tegin mis lubasin ja rohkem toksida ei joua. :)
Aga hämmastav on muidugi et minu ulimalt lahja kirjelduse põhjal Krisi alusest jne ,sa panid lausa
10-sse. Vapustav !!!!
Edu kõigile ,kel purjekad veel vees. !!!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 76 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: