Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: PPA mehed & Boomeranger, hea töö!
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2016 10:08 
Eemal

Lugu selline:

Käsin eile perega Pranglil söömas, paadiks 24-jalane USA cruiser.
Tagasiteel olin juba Pirita muulide vahelt sees, glissist maha, veel u 50m vaikse käiguga ja siis keset jõge mootor suri välja, enam ei käivitu, kaikohani veel 50 m :D :D
Võib-olla kütus otsas, võib-olla midagi muud, praegu ei tea veel, seier näitas igatahes veerand paaki.

Tuul kandis paadi vaikselt jõe paremasse kaldasse, mingit otsest ohtu ei olnud, samas liikuma ka ei pääse, pühapäeva õhtu, teisi mootorpaadimehi ka liikumas polnud. Helistasin siis merevalvekeskusesse, mehed olid Boomerangeriga Koplist 10-15 minutiga kohal, veel 5 min ja paat oli sujuvalt pargitud oma kohale kahe paadi vahel, PPA mees väga shefilt manööverdas, nagu parklas autoga.

Hea töö meestelt, minu kiidusõnad!

Harry

PS
No siis pidin muu töö käigus puhuma ka muidugi, näitas null koma null, nagu poleks Pranglis söögi kõrvale kahte õlut joonudki. Maks on mul treenitud aga töötab endiselt hästi, kiidan ka teda!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: PPA mehed & Boomeranger, hea töö!
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2016 11:32 
Eemal

Ilmselt on sul B-kategooria paat, muidu oleks hakatud mõla puudumise eest kviitungit kirjutama :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2016 12:31 
Eemal

Paat on C kat. Mõla on ka olemas, seda kasutan kodus kümblustünnis vee segamiseks :D
Paadis mõla ei ole ja ega ei kujutagi ette, mida sellega 7,5 meetrises paadis teha saaks. Ilmselt samamoodi parda taga vett segada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2016 14:52 
Eemal

Kas mõlaga tonnist paati liigutada õnnestub, on iseasi, aga kirjade järgi see varustuses olema peab ja paha tahtmise korral oleks saanud abistamise eest ka "arve" välja kirjutada :) Õnneks on PPA laevadel-kaatritel mõistlikud inimesed peal. Näinud ise ja kuulnud ka teistelt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2016 15:08 
Eemal

niru kirjutas:
Kas mõlaga tonnist paati liigutada õnnestub ....

Tühimass 2,5 tonni

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2016 17:09 
Eemal

Kusjuures olen prooviks mõlatanud tuulevaikse ilmaga 2400 kg kiiljahti... eneselegi üllatuseks mõne kümnendiku sõlme sain kätte küll millega kaini vajadusel sulberdada saaks :!:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2016 19:04 
Eemal

Mul oli analoogne juhus, et paat ei läinud tööle Pirital peale tankimist, otsad olid juba lahti ja paat triivis kaist eemale. Õnneks tankis seal samas üks skuutrimees, kes võttis paadi sleppi ja taris lähima kaikohani.

Aga muidugi oli vaja ühel vennal kaipeal mind vedavat skuutrimees sõimata laine tekitamises...

Tore, et abivalmis inimesi ikka leidub ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2016 19:44 
Eemal

Pärast seda, kui Allirahult ära minnes mõtlesin kaval olla ning lasta hoovusel paat ohtlikult madalast veest kaugemale kanda, aga sügavas vees selgus, et mootor ei lähe käima, olen ma alati mootori enne käima pannud, kui otsad lahti lasen või ankru üles vinnan. Mootori mittekäivitumise põhjustas ilmselt eelmise omaniku poolt mitu aastat vahetamata küünlad ning õnneks oli ta paati jätnud ka käivitusabi sprei. Ohtralt spreid mootorisse lastes läks asi ikka käima lõpuks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2016 21:27 
Eemal

2,2 tonnist jahti on mõned korrad Pärnu muulide vahelt sadamasse mõlatatud. Pole kerge töö, aga pisitasa liigub küll.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Juun 2016 05:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Seni on mõla asendanud üks kergem ankur ja piisavalt pikk ankruots, saab selle visata nii kaugele välja kui jaksab ja siis mööda nööri ennast edasi veetud, ankur välja ja taas, heide ja taas ennast ankrule lähemale tiritud, sügava vee puhul muidugi ei aita, aga sellise kaldaäärse tõrke puhul aitab hädast paremini, kui mõla.

ühe aeruga ma olen olnud hädas pisut valjema tuulega ka 130kg-se aerupaadiga - kohapeal suutsin vaid hoida, aga kaldapoole ei liikunud mitte üks meeter.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 07 Juul 2016 14:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina proovisin oma koos pardal olijatega u 3 t kaaluvat suht voolujoonelise veeliiniga C-kat laevukest ka mõlaga liigutada Stroomi lähedal ankrus olles. Vesi oli kaaslastele pisut sügav ja mõtlesin, et tõmbame ankruotsa ja keti üles ning proovin pisut mõlatada kalda poole vöörist. Mootorit käima ei viitsinud panna ja ilm oli vaikne. No paraja vaevaga ta mõned meetrid ikka edasi ja madalamasse läks, aga noh... :)

Minu arusaamisel oleks see mõla ehk abiks hädapärasel tüürimisel siis, kui roolisüsteem puruneb või rikneb, aga muidu küll vist mingit abi pole, kui ujuvvahend juba tonn+ raske on. D-kategooria paadiga vast teine lugu.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid