Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Idee: kipperi toimetaja veerg ehk tropper
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Jaan 2022 20:38 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede, 07 Nov 2003 23:10
Postitusi: 2509
Asukoht: Tallinn; Leisi vald
Elu on teadlikul tasandil ideega connecting the dots ehk ette antud ja võetud punktide osav ühendamine millegi mõistmiseks või ka uue loomiseks. Kui on ette tulnud palju teatud tunnustega teemasid, inimesi ja kommunkatsiooni nendega, siis võib tekkida tung selles suunas muutuda või täienduda - kurssi tuleb ju ikka soodsamaks muuta! Nii kuu aega tagasi tekitasin teema, millele ma ligi viielt tuhandelt kasutajalt tagasisidet ei saanud. Aga vastus on ju seegi ja tonaalsus minu tõlgendada - kas kõik on nii hästi, et midagi muuta polegi vaja või nii pees, et parata pole enam midagi. Võttes arvesse, et nt Peeter Marvet on kasutanud kipperi foorumit oma riigikaitsesfääridele mõeldud koolitustel kui toimivuse ja süsteemsuse eeskuju, siis pole ju nagu paha!? Selline vaade pole aga valdav, sest me oleme kõik inimesed, aga paraku erinevatest tõugudest. Sedasi kummaliselt sõnastudes avan järgmise lõigu.

Psühholoogiaga puutusin teadlikult kokku pealinna kõrgemat haridust nõudma tulnuna, kui avastasin tunniplaanist sellise aine. Esimene reaktsioon oli võõrastav, sest majandushariduse õppekavasse pandud "psühhide" aine esiti ei resoneerunud. Eriti tervistav on aga tundmatute teemade osas aeg-ajalt suhtumises eksida, siis see ikkagi ligi lubada, omaks võtta ja lõpuks huvi suureks kasvatada. Nii see juhtus! Sedasi olen juba veerand sajandit huvitunud inimese olemusest, inimeseks olemisest, inimese tekkimisest ja arengu ajajoonest, käitumismustritest, aju arengust ja selle programmidest ning plastilisusest, inimtüüpidest, alateadvusest, karjainstinktist ja paljust muustki. Hingelistel liikidel on aga alati ka negatiivne pool, kus üle eksistentsiaalsete vajaduste käivituvad teisi hävitavad käitumismustrid. Seni vist kõlab kõik enam vähem ok?

Mul läks põhi- ja keskharidust omandades kõik üle lati hästi, sest kõrgeid tunnustusi jagati mõlemale ajupoolkerale mõeldud ainete ja olümpiaadide osas. 20+ eluaastatest alates aga pakuti mulle ilma küsimata kogemusi sellistest maistest teemadest välja poole. Tõrjusin ja eitasin, sest olin olnud nö reaalainete inimene. Sellest polnud midagi kasu, sest kraan arusaamatuteks kogemusteks oli minu suunas avatud ja selle sulgemisvõimalust polnud. Vahekokkuvõte: 50:50 kas jääd sellistest asjadest puutumata või saad osaks kliinilisest või esoteerilisest kogemusest. Tervliklikkuse tähenduses on sul vedanud, kui saad mõista nende kahe terviklikkust ehk holistilist ühendavust.

Ma veel ei oska olla tänulik seniste kogemuste osas, sest õppetunde on olnud räigeid, aga väidetavalt ei anta maiseks kogemuseks rohkem, kui ära suudetakse kanda. Eks ma pean siis seda väherdes usaldama. Selles toimetaja veerus, mis võib ühel hetkel eralduda omaette meediaks, soovin kajastada endaga juhtunud "õppetunde", mida lahates proovin anda psühholoogilise vaatenurga. Ei, mul ei ole selleks kliinilist tausta, aga just see koos holistikaga selleks värvika tausta pakubki - ma olen ühelt või teiselt poolt nö mõjutamata. Kes oli see kirjanik, kes kirjutas raamatu ilma ühtegi raamatut lugemata?

Kas sissejuhatus on olnud seni ikkagi leebe? Siis anname peli vändale teise kiiruse, et märgile lähemale jõuda. Maslow vajaduste hierarhia, mateeria ja energia erinevatel sagedustel, füüsiline ja vaimne tervis, riiklik haiguste klassifikatsioon, sealt psüühika- ja käitumishäired, alateadvus, alkeemia, kaugvaatlus, kognitiivsus, mälu võime ja selle kustutamine, inimliigile omane valetamine. Unusta horoskoobid, täheteadus ja sünnikaardid - me oleme 16 erinevat isiksuse tüüpi ehk inimtõugu, kes peavad vähemalt kuidagi omavahel läbi saama. Meid segavad samas kausaalne atributsioon, kognitiivne dissonants, Dunning-Kruger effekt ja palju muudki.

Kas eelnev on seganud su mõistmist elust, mis tähendab teadvusel olekut ärkamisest uinumiseni? Teadvusel oled vaid kuskil 10% ulatuses, aga alateadvus juhib sind mõlemas olekus. Tegelikult oled sa robot ja sinus jooksevad sinu senised programmid. Kui sulle neist miski ei sobi, siis võid üritada programmide muutust. Paradigma muutmine on võimalik. Selleks on nii tripid kui ka kiired meetodid.

Mis jura ma ajan? Ühe särgi asemel olen sunnitud kandma mitut, millest ühte ma austan ja teistel lasen endale olukordade kirjeldusi mustrina langeda. Trafaretne elu laenab ikka kirjeldusteks valdkondadest nn päästerõngaid, et oma elu kuidagi normaliseerida.

Jätan siin palju ütlemata, et tõe otsingutesse mitte häma lisada.

_________________
foorum.kipper.ee; Evelyn Yachting


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Idee: kipperi toimetaja veerg ehk tropper
PostitusPostitatud: Pühapäev, 30 Jaan 2022 20:38 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede, 07 Nov 2003 23:10
Postitusi: 2509
Asukoht: Tallinn; Leisi vald
Nimest või pealkirjast "tropper" - see on kirjapildilt sarnane senisega, kannab peitmata sõnumit ja on samal ajal autorit või subjekte selgelt mittenimetav, on mõneti intrigeeriv.

Samas kaalusin ka järgmisi pealkirju, mis võivad saada kas omaette teemadeks, teemajaotisteks või hashtag-ideks: Pihtas, põhjas; Laevade pommitamine; Üle parda; Võin ma ikka loll olla*; Vinguviiulid; Kaua sa jaksad?; Plank; Vesi peale!; Vargakassa; Põhjast läbi; Kramp; Tühistamisel; Tõetu show; Varjatud vaimuhaiged; Hulluraator; Psühho-paadid; Ääre pealt; Mida ja seda pole; Edutud lood; Plärisev poritiib; Särk seljast; Naljanumber miinuses; Aheltühistatu; Alateadvuse võlad; Eritõug; Tähtkuju: võibülelasta; Kõigest maised mured; Uhhuu; Kui on järel ainult sidrunid; Umbluu; Ise? Ikka ise!; Varasta just minult!; Mitte jääda iseendaks; Sisutulooja; Järgmist viga otsides; 16 naeru.

Millest kõik see eelneva nii negatiivne tonaalsus? Inimene on muidugi ekslik, aga nende eksimuste enda külge korjamine vähendab tuntavalt energia hulka, mida võiks parem mõistlikeks tegevusteks kasutada. Vaevalt, et keegi vabatahtlikult kannataks enda nahal ühtegi sääske, kaani ja puuki!? Ma olen pika otsingu tulemusena lõpuks suutnud järeldada, et minu bioloogilise radari programmis on "boolean" tüüpi viga, mis toob ekraanile vaid ohtlikud subjektid. See viga täiendavalt lukustab nad minu külge ja esialgse "We come in peace" sõnumi järel hakkab aga elusa minu pealt viilude lõikamine. Kas tundub elu paratamatusena? Kõik ikka sõltub intensiivsusest, kontsentraadist. Mürgist teeb mürgi ju selle doos, mitte aine nimetus/olemus ise.

Toimetaja veeru stiiliks saagu pamflett. Sedasi sihituna võib enda üle graatsiliselt irvitada, lahata pekkiminekuid, nõjatuda paratamatusele. See lubab naeruvääristada ennast ja teisi. Samas pean valvel olema, et see paskvilliks ei muutuks või kui vaja, siis sellele vajadusel osundama. Pafleti olemust mõistes peaks olema rikastav lugeda toimunu ja selle detailse kirjelduse absurdsusest ja ülekuhjatusest.

Et mis siis toimunud on? Valitud stiili valguses ütlen, et peamiselt vedelat ja tahket. Märksõnad: ettevõtlus, riigitöö, vabatahtlikkus, kommunikatsioon, suhted, kohtumised, kokkulepped, lepingud, tehingud, raha, kohustused, võlad, õigusabi, advokaadid, kohtud, täiturid, oksjonid. Aga ka: Nigeeria kirjadele ülekanded, Mehhiko ärikataloogile ülekanded, Hong Kongi investeerimisfirmale maksed, USA biotehnoloogia aktsiate ostmine, USA-st pärit ärisuuna kaotamine, sest subjekt ei vastanud olulistele e-kirjadele, kuigi ma olin selle vajadust talle korduvalt meelde tuletanud. Näete, ma ei pane isegi jutumärke vastavatesse kohtadesse. Ei, mina pole seda teinud, aga üks radarile lukustunud Taimo Kase küll. Riigihanke edukas täitmine, millega seotud esindusõigus minult kelmide Marko Kutser ja Rait Marken poolt varastati. Täna proovivad nad edumeelseid jäljendada, aga nad on vargad olnud ka muudes episoodides. Seejärel siin samas foorumis esinenud Joel Tammet, kes pakkus mulle tööd, jättis kuu hiljem palga maksmata - advokaat koostas hagi puudulikult, mille tulemusena kaotasin, pidin tema kulud kandma, kuid minuga seotud sentimentaalse väärtusega seotud vara läks oksjonile. Halloo, merendusinimene ja SAR-i liige? Diagnoosi pole sulle ju raske panna!! Nö õnneks ei ole ma selles hinnangus ainus. Aga seejärel veel Promarine Trade Valdo Kreos, siis Puri24 Elmo Saul ja Aare Kööp.

Eksole, ammu on mul aeg peeglisse vaadata, et kuidas see võimalik on, et "kõik" mulle kodarasse torgivad? Oi, kui palju on vaadatud! Ja sealt see radari ja psühholoogia jutt tulebki - ma tõmban ligi valdavalt isiksushäirelisi ja käivitan oma "sagedusega" nende prügise poole. "Not funny at all!" Eks see toimetaja veerg suuresti peegel saabki olema. Paraku on nii, et mu mälu ja kognitiivsed võimed on värskelt testitud ning neis puuduseid ei leidu. Mainitud radarile lukustunud saavad tropperis omaette teemakäsitluse.

Ehk siis ligi veerandsajandi jooksul on mul tulnud kokku puutuda märksõnaliselt järgnevaga: lapsmehed, kelmid ja vargad (ilma pühakuteta), isiksushäirelised, sotsiopaadid, psühhopaadid (vaata kui mitu paadi liiki siit juurde tuleb), nartsissistid, võimalused-visioonid-eesmärgid-võlad. Vähemalt üheks korduvaks tunnuseks nende puhul on see, et neil ei teki süütunnet teisi inimesi hävitades. Kui viimane sõna tundus ülepaisutatuna, siis nartsissistliku isiksushäire patoloogias on see arusaadavalt ära kirjeldatud.

Ma loodan, et teie hingatav õhk on minu-filtri tõttu puhtam. Ennast kalibreerin paari hea inimese kaudu, kes mind põhjalikult tunnevad.

_________________
foorum.kipper.ee; Evelyn Yachting


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Idee: kipperi toimetaja veerg ehk tropper
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Veebr 2022 21:05 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede, 07 Nov 2003 23:10
Postitusi: 2509
Asukoht: Tallinn; Leisi vald
Episood: Raul Lättemägi

_________________
foorum.kipper.ee; Evelyn Yachting


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Idee: kipperi toimetaja veerg ehk tropper
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Veebr 2022 21:06 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede, 07 Nov 2003 23:10
Postitusi: 2509
Asukoht: Tallinn; Leisi vald
Episood: Taimo Kase

_________________
foorum.kipper.ee; Evelyn Yachting


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Idee: kipperi toimetaja veerg ehk tropper
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Veebr 2022 21:06 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede, 07 Nov 2003 23:10
Postitusi: 2509
Asukoht: Tallinn; Leisi vald
Episood: Marko Kutser ja Rait Marken

_________________
foorum.kipper.ee; Evelyn Yachting


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Idee: kipperi toimetaja veerg ehk tropper
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Veebr 2022 21:10 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede, 07 Nov 2003 23:10
Postitusi: 2509
Asukoht: Tallinn; Leisi vald
Episood: Joel Tammet, Strixmarine OÜ

Kuna äsja tuli petise advokaadilt pretensioon, siis otsustasin teemale hoo sisse anda. Seega tegin eelnevalt ajalises järjestuses tühjad postitused ette ära, et see oma õigele kohale asetada.
Olen offline valmistamas sisu, mis selle *paadi palel paista laseb.

_________________
foorum.kipper.ee; Evelyn Yachting


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group