Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

100000 postitust, 10000 teemat, 5000 kasutajat ja 20 aastat
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=14&t=11202
1. leht 1-st

Autor:  Kipper [ Reede, 24 Dets 2021 14:42 ]
Teema pealkiri:  100000 postitust, 10000 teemat, 5000 kasutajat ja 20 aastat

Kokku võtta ja tulevikku vaadata võib kogu aeg, aga hetkel on selleks just eriti õige periood :idea:

Ei lähe enam kaua, kui foorumis on postitusi 100000, mis jagunevad 10000 teema vahel ja registreerunud kasutajaid saab olema 5000 (tegelikult on lugejaid mitu korda rohkem). Ja foorumi vanuseks saab lausa 20 aastat! Foorum kui elektrooniline keskkond on olnud ainult üks pool väikelaevandusega seotud teemade kogumiseks ja suhtluseks, kuid varasematel aastatel kohtuti vahetult kokkutulekutel, kapteniseminaridel, laevaellingutes ja messidel. Ka sai pikale mereteele saadetud või sealt vastu võetud vapraid purjetajaid, kes seejärel oma seiklustest pajatasid. See ei paistnud välja, et kipper.ee tegevusi tunnustasid tollane Veeteede Amet, ümarlauale kutsus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, osalesin Läänemere väikesadamate võrgustiku arendamise projektis ning olin aastaid kaasautor paadisõiduga seotud ajakirjale.

Pean tunnistama, et ühel hetkel jõud rauges ja seda mitmel põhjusel: kui näiliselt tundub, et mis see siis ikka keerulist on - foorumi platvorm lihtsalt tiksub ju virtuaalserveris ja oluliline kulu see pole!? Mnjaa - ümber selle käib aga arendusplaanide tegemine, partnerite otsimine, tehniline arendamine, suuremad kulud, mis aga nulli ei tahagi tulla ja rääkimata toetavast plussist. Lisaks sellele leidub järjest hulk arvatavasti endast lugupidavaid persoone, kes tulevad kaikaid kodaratesse loopima ja seda mitte lihtsalt arusaamatult väljendudes, vaid ikka korralikult protsessides. Miks?? Astuksid nad sammu tagasi ja lõpetaks jandi, aga ei - juurdegi keeratakse. Selline asi väsitab, röövib motivatsiooni.

Olukord on tehnilises vaates juba mõnda aega olnud selline, et foorumi phpBB platvorm on vana, veidi ka katki, toimib virtuaalserveris mittetoetatud PHP versioonil ja muud hädad veel juurdegi. Ehk remonti on vaja teha! Niisama lihtsalt selliste uute särkide selga tõmbamine aga ei käi, sest kitsast kohast võib käriseda.

Kipper.ee on olnud kogu selle peaegi täituva 20 aasta jooksul tasuta - nii tasuta, et isegi turuplatsikuulutused on olnud tasuta. Ja veel nii-nii tasuta, et kunagi liidestatud reklaambännerite lepingu lõpetasin, kui kurdeti, et väga teemakaugeid kaubanduslikke teadaandeid pressitakse peale. Nii aga enam edasi ei saa, sest särk saagu ikka paras, mugav ja ka nägus - et see ei näeks välja nagu kaltsukast ja muidu saaduna.

Mul on teatud nägemused, kuidas võiks edasi minna. On võimalik, et kellelgi tekib kas suurem äriline huvi siin ja siis tuleb mõelda seniste partneritega lahkumineku peale. Või kui keegi tunnetab võimalust mittetulunduslikult kipper.ee arenguprotsesse toetada, siis see variant meeldiks mulle eriti. Kui sul on ka nägemusi-arvamusi, siis pigem võta minuga privaatselt ühendust ja arutame.

Vaata siis okaspuud, vehi labidaga ja mõtle kaasa! :wink:

Andri/Kipper
kipper@kipper.ee
WhatsApp: 5119198

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/