Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ettepanek foorumi arendamiseks
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Juun 2008 08:24 
Eemal

Teen käesolevaga ettepaneku foorumi arendamiseks eesmärgiga see muuta paremini kasutatavaks.

Minu subjektiivsel hinnangul on väikelaevanduse valdkonna mahtu Eestis ning konkreetse foorumi aktiivse kasutajaskonna suurust ja foorumipostituste arvu silmas pidades foorumil kaugelt liiga palju alamteemasid (18, kui ma ei eksi). Osa neist on ülimadala kasutusaktiivsusega, osa tihedamaga, kuid huvilisena tahaks jälgida peaaegu kõiki postitusi, see on mahult ka enam kui jõukohane. Pidev klikkimine kõigi nende teemade kaupa, et esiteks näha, kas üleüldse on värskeid postitusi-teemasid, ja teiseks, kas need teemad on ka huvipakkuvad, on aga erakordselt tüütu ning mina tegin seda ausalt öeldes veidi aega kunagi alguses, nüüd aga ammu enam mitte - see võtab aega, on ebamugav ning kohati ka vihastamapanev, kui klikin lahti valdkonna, kus viimane postitus on küll tulnud nt eelmisel päeval, ent eelviimane näiteks kaks kuud tagasi. Teemasid on kunstlikult palju, kui nende jaotuses on ka parimat soovitud ja loogiline jaotus saavutatud.

Seepärast kasutan mina ainult kipper.ee avalehel olevat 12 viimast foorumiteemat. Seal on aga probleemiks see, et juures pole kellaaegu/kuupäevi, mistõttu võin jälle tühja klikkida, teema ei ole vahepeal arenenud, pole ju täpne esikülje teemade järjestus meeles. Tahaks aga näha, kas minu viimasest vaatamisest on postitusi lisandunud, veel parem täpselt, kui palju. Eriti vajalik on see siis, kui lausa iga päev foorumisse ei satu, siis võiks 12 asemel olla ka veidi rohkem teemasid seal näha - ruumi staatilise ja vähe infot sisaldava portaalikujundusliku materjali arvelt oleks küll.

Mitmetes Eesti ja välismaa foorumites, mida jälgin, on aga kirjeldatud mured lahendatud. Järelikult on see nii tehniliselt kui sisuliselt saavutatav, kui see asi peaks aga oluline tunduma nii foorumi arendajale (kiitus talle senise tubli töö eest!) kui kasutajatele.

Ühe kasutajana on mul siis kaks ettepanekut:

1) kaotada foorumi alamteemad ning teha ainult 1 teema: väikelaevandus ja kõik; või kui see tõesti tundub nii võimatu ja imelik, no siis vähemalt 2 või 3 teemat, aga mitte mingil juhul rohkem;

2) kui alamteemade kaotamine tundub halb või püha asja ära rikkumine, siis vähemalt võiks avalehele lisada 12 teemale veel teise 12, nt kokku 24 viimast, ning saada sinna juurde viimase muutuse kellaaja-kuupäeva, veel parem ka, kui lisandunud postitusi viimasest vaatamisest või mingil kindlal ajavahemikul (nt viimase 24 h jooksul, 48 h jooksul, 72 h jooksul - see viimane on tehniliselt ilmselt lihtsam, kuivõrd ei nõua kasutaja arvuti põhist kontrolli, vaid ainult kellaajast lähtumist).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Ettepanek foorumi arendamiseks
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Juun 2008 09:38 
Eemal

Olavi kirjutas:
Osa neist on ülimadala kasutusaktiivsusega, osa tihedamaga, kuid huvilisena tahaks jälgida peaaegu kõiki postitusi, see on mahult ka enam kui jõukohane. Pidev klikkimine kõigi nende teemade kaupa, et esiteks näha, kas üleüldse on värskeid postitusi-teemasid, ja teiseks, kas need teemad on ka huvipakkuvad, on aga erakordselt tüütu ning mina tegin seda ausalt öeldes veidi aega kunagi alguses, nüüd aga ammu enam mitte - see võtab aega, on ebamugav ning kohati ka vihastamapanev, kui klikin lahti valdkonna, kus viimane postitus on küll tulnud nt eelmisel päeval, ent eelviimane näiteks kaks kuud tagasi.

No aga kui Sa oled soovid silma peal hoida kõikidel teemadel, siis miks Sa ei kasuta paremas üleservas asuvat linki "Vaata peale eelmist külastust postitatud teateid". Sinna klikates näidatakse ju ainult kõiki teemasid, kuhu on uuendusi lisandunud. Mis vahet seal on, mis alamteemas see uus konkreetne kirjutis on, pealkirja järgi saad ju aru, kas asi pakub huvi või mitte...?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Ettepanek foorumi arendamiseks
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Juun 2008 09:45 
Eemal

janno kirjutas:
No aga kui Sa oled soovid silma peal hoida kõikidel teemadel, siis miks Sa ei kasuta paremas üleservas asuvat linki "Vaata peale eelmist külastust postitatud teateid". Sinna klikates näidatakse ju ainult kõiki teemasid, kuhu on uuendusi lisandunud. Mis vahet seal on, mis alamteemas see uus konkreetne kirjutis on, pealkirja järgi saad ju aru, kas asi pakub huvi või mitte...?

Väga hea, pean tunnistama, et avastasin selle kirbukirjas võimaluse alles praegu :-) minu saamatus.

Ettepanekud kehtivad aga endiselt, sest, ok, ma salvestan endale siis nüüd otselingi värskete teemadeni, aga nii võiks olla juba kipper.ee avalehel pluss alamteemasid võiks ikka olla palju vähem.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Juun 2008 09:56 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Mnjaa - ma saan su muredest foorumiga aru hoopis nii, et midagi on kas brauseriga paigast ära või siis pole sa kõiki foorumi võimalusi kasutusele võtnud. Uute postituste leidmiseks/jälgimiseks pole ju vaja kõiki alafoorumid läbi klikkida!
o Esiteks - kui oled sisse loginud, siis uute postitustega alafoorumitel on halli ikooni asemel oranž ikoon.
o Teiseks - uusi postitusi sisaldaval teemal on samuti halli ikooni asemel see oranž.
o Kolmandaks - uusi postitusi sisaldava teema pealkirja ees on nupp "Vaata uut", millel klikkimine viib esimese värske postituse juurde.
o Neljandaks (millele on jõutud all pool juba vastata) - paremal olev link "Vaata peale eelmist külastust postitatud teateid".

Teemade liigendus alafoorumiteks on ikka abiks, mitte segamiseks. Ja nendega on nii, et eks on neid, kes teevad ettepanekuid liigenduse laiendamiseks ja ka neid, kes kokku tõmbamiseks. Minu meelest on praegune hulk päris optimaalne - kõik on loogiline. Tutvu Eesti suurima foorumiga http://foorum.hinnavaatlus.ee/ - seal on 60 alafoorumit!! Ja mind see hulk ei sega, sest ma ei käi neid 60 alafoorumi pealkirja läbi klikkimas, vaid kasutan vajadusel ülal mainitud võimalusi ja otsingut.

Palun vaata foorumi kasutamine nüüd uues valguses üle ja leia uus kasutusmugavus.
Teha võin seda, et pealehel olevat värskete teemade listi pikendada ja lisada sinna lingi "Vaata peale eelmist külastust postitatud teateid."

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Juun 2008 10:25 
Eemal

Kipper kirjutas:
Teha võin seda, et pealehel olevat värskete teemade listi pikendada ja lisada sinna lingi "Vaata peale eelmist külastust postitatud teateid."

Jah, need mõlemad asjad oleks lahedad. Nii on laiskadel lihtsam ja kes tahab, saab jälle orienteeruda teemade ja värvide paljususes. Mina kavatsen hakata seda otselinki kasutama. Tänud!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Juun 2008 11:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Vahel on abi ka juhendite lugemisest ;)

http://www.phpbb.com/support/documentation/3.0/userguide/index.php

Kui miskit seal mainitut ei paista, järelikult on admin (Kipper) selle välja lülitanud. Kui tundub vajalik, saab ju küsida sisselülitamist.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Juun 2008 22:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Aga kas linki "vaata järgmist teemat" lehekülje allaserva ka saaks?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Apr 2009 18:48 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Jätkan seda teemat kasutaja analoog ettepanekuga:

analoog kirjutas:
Kas pole võimalik installida mingit moodulit, või seadetes nipet näpet teha, et eri kategooriates näidatavate teemade loetelu oleks piiratud.
Hetkel avab kõige teemaderohkem kategooria - Turuplats - ennast üsna pikka aega. Kui foorum näitaks ainult viimased 50 teemat ja ülejäänu oleks juba järgmistel lehekülgedel, siis avaks ka leht kiiremini ennast. Selline lahendus on kasutusel ka 4x4 foorumis.

Vastan, et midagi täiendavalt installida pole vaja, sest selline võimalus on foorumil endal olemas. Ja vastupidine tegevus sai kunagi tehtud ehk need piirangud maha võetud, sest neti püsiühendus ja kiired "torud" on tänapäevased. Nende toel ei tohiks pikkade nimekirjade kuvamine probleemi tekitada - see on minu meelest hoopis mugavus (näiteks brauseri otsingu kasutamisel).

Aga küsin siis valdavalt arvamust, et kas Turuplatsi ja Kasutajate nimekirja selline avamine on mugav või jäävad ressursid lahjaks nende piisavalt kiireks näitamiseks?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Apr 2009 18:57 
Eemal

Kipper kirjutas:
Aga küsin siis valdavalt arvamust, et kas Turuplatsi ja Kasutajate nimekirja selline avamine on mugav või jäävad ressursid lahjaks nende piisavalt kiireks näitamiseks?

Väga mugav. Mida vähem on lehekülgedeks jaotamist, seda parem.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Apr 2009 22:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuid kas sellist võimalust ei ole, et iga kasutaja valiks need seaded omaenda profiilis. Mitu teemat soovib keegi alafoorumis korraga näha jne?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Apr 2009 23:23 
Eemal
Kasutaja avatar

üks lihtsam asi on äkki võimalik. äkki kaotaks sealt ülaservalt ära selle "foorum" nupu ja muudaks nupuks selle jooksvate teemade enda pealkirja "foorumis jutuks" siis ei peaks üles alla skrollima vaid saaks siseneda sealt samast

samuti võib ju siis ära koristada viimased uudised kollasest kastis kuna need samad tekstid on ju kohe kõrval pikemalt olemas. pole vaja dubleerida, selle asemel saakski muuta foorumis jutuks olnud joru pikemaks

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Apr 2009 23:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Tunnen kaasa Kipperile :wink: Aga tahan öelda, et mina olen rahul ka praeguse variandiga, olen siit väga-väga palju kasulikku saanud, loodetavasti ka midagi ise tagasi andnud ja loodan siin toimetada veel pikka aega :!: :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Apr 2009 00:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Ära muuda! Kui ei muuda, siis ehk mõnele ei meeldi, kui muudad, siis kindlasti mõnele ei meeldi ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Apr 2009 05:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Njaa... oleks teil ühendus 512/128, siis räägiksite teist juttu :twisted:
Kodus, kus 6 mega alla tuleb, olen rahul, kuid tööjuures võtsin ükskord aega. Turuplats avamiseks kuulub 24 sekundit sinise ja tühja ekraani jälgimist :P . Aga jah, õnneks on nii ainult turuplatsiga (mille all on hetkel 1000 teemat). Muud alafoorumid avanevad kiirelt, kuna neis pole nii palju teemasid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Apr 2009 05:53 
Eemal

See on jama jah kui peab kallist tööaega raiskama Kipperi foorumi lugemiseks kuna see avaneb kole kaua.
Kui kindel kuupalk peaks aega küll olema.
kui tunnipalk on ka aega lõdvalt.
Vot tükitööline tööaegas arvutis istuda ei saa.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid