Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Veeteede ameti digit. kaardid?
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 14:32 
Eemal

See link http://195.50.203.12/dws/ mis kipperi veebilehel ei taha minul kohe mitte töötada, kuidas teistel?
Mul macosx ja safari brauseriks, kas selles asi?
Kellele peaks pretensioone esitama, et maci kasutajate kiusamine?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 15:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Töötab ainult IE 5,x või uuem. Selline teade tuleb siis kui Firefoxiga üritada vaadata. IEga toimib kõik ilusti. Proovisin.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 15:21 
Eemal

Netscape browsers are not supported, use explorer 5.x or higher.
Firefox 3 ka ei kõlba.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 15:24 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Operaga töötab ka!

Opera on nö neti superkasutajale üldse parim PC-brauser IMHO. IE-d kasutan ainult siis, kui ID-kaardiga toimetan.

Kiusamise jutuga vist midagi ära ei tee.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 16:08 
Eemal

Installisin just Opera ja kahjuks annab kah empty page tulemuseks, peale mõne dialoogiakna kuvamist.
Kiusamise jutt oli rohkem seepärast, et miks peaks mõni asi töötama ainult "mikropehme" programmiga? Lihtsalt huvi mis server see on ja kes haldab?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 17:16 
Eemal

tegelikult on selle lehe jaoks kõik non-win brauserid netscape-id. kaasa arvatud Opera.
Ja tahab ta just IE for Windows. IE for Mac ei sobi kah.
Niipalju siiski näitas, et tegemist VA lehega.
Eks Eesti riik võiks ju välja kuulutada et ametlikuks/riigi arvutiks on PC ja opsüsteemiks Windows. :evil:
Huvitav palju Gates pappi annaks?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 17:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Aga palju sa ise pappi annaks, et arendaja viitsiks oma vaimusünnitist igasuguste vähemusbrauseritega testida? Ma natuke olen selle teemaga tegelenud ja kurb tõsiasi on see, et iga järgmise brauseriga kokkusobivuse tagamine ja testimine on otsene rahaline väljaminek arenduskulude näol. Kui raha on vähe, siis on targem arendada nii, et kokkusobivus tagatakse ainult ühe brauseriga. Milline see on, sõltub juba arendaja mõttelaadist, kas mingi asi, mida ta ise kohutavalt armastab, või asi, mis tagab, et umbes 85% turul olevatest kasutajatest normaalse tulemuse saavad. Prioriteetide küsimus, millele raha kulutada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 17:36 
Eemal

smboards kirjutas:
Aga palju sa ise pappi annaks, et arendaja viitsiks oma vaimusünnitist igasuguste vähemusbrauseritega testida? Ma natuke olen selle teemaga tegelenud ja kurb tõsiasi on see, et iga järgmise brauseriga kokkusobivuse tagamine ja testimine on otsene rahaline väljaminek arenduskulude näol. Kui raha on vähe, siis on targem arendada nii, et kokkusobivus tagatakse ainult ühe brauseriga. Milline see on, sõltub juba arendaja mõttelaadist, kas mingi asi, mida ta ise kohutavalt armastab, või asi, mis tagab, et umbes 85% turul olevatest kasutajatest normaalse tulemuse saavad. Prioriteetide küsimus, millele raha kulutada.

Proriteedid...
Ära unusta, et VA puhul Riigi raha :evil:
Tegelt saaks ka nii et paljude brauseritega töötaks, aga ei viitsi või ei oska itimehed peale mikropehme miskit!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 17:48 
Eemal
Kasutaja avatar

smboards kirjutas:
Aga palju sa ise pappi annaks, et arendaja viitsiks oma vaimusünnitist igasuguste vähemusbrauseritega testida?

mh, milleks prauseritega testida kui on olemas standardid, rahvusvahelised ja puha?
võtame w3-e validaatori ja leiame:
http://validator.w3.org/check?uri=http% ... ne&group=0

8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 18:08 
Eemal
Kasutaja avatar

smboards kirjutas:
Prioriteetide küsimus, millele raha kulutada.

Seal majas vähemalt vanasti teenust sisse ei ostetud. Kuupalgalised itimehed tegid vist kõik ise. Seega küsimus pigem selles, et millega tööaega sisustada ja millega mitte ja kas midagi võiks ka teenusena sisse osta. Võib olla on asjad muutunud, ma juba 8aastat sealt ära.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 18:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Asja tundev inimene teaks väga hästi, et isegi valideeruv leht näeb erinevate brauseritega erinev välja. Näiteks FF scriptiidiootsused, mis on bugzillas lahendamata kujul aastaid ülevad ja CSS käitlemise suutmatus on kurikuulsad. Aga see selleks.

Tegelik point ongi selles, et tegu on riigi rahaga. Milleks peab riigi raha kulutama? Kas VA võiks pigem selle raha kulutada selleks, et advokaat palgata ja Siilatsile müts pähe tõmmata või mingi marginaalse IT probleemi peale? Või on mingi kolmas teema palju tähtsam?

Minu jaoks on see teema umbes nagu diskussioon homoabielude üle. Eraisik võib käituda nagu tahab, aga riigi ressursse võiks kulutada ikkagi üldhuvitavatele teemadele. Õigupoolest võiks ressursse ka sellistele marginaalsetele rühmadele kulutada, kes moodustavad elanikkonnast umbes 5 % (mis on puhtjuhuslikult enam-vähem nii homoseksuaalide kui safarikasutajate hulk maailmas, väitmata, et need alamhulgad kuidagi kattuks), aga seda ei pea tegema mitte esimeses järjekorras, vaid siis, kui üldhuvitavamad teemad on lahendatud.

Soovin omalt poolt VA-le jõudu oma piiratud vahenditega keerulisemate meresõiduprobleemide lahendamiseks Eestis, kui on seda tasuta rakenduste kokkusobivus erinevate brauseritega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 19:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Oo jaa, seda küll. Minu meelest on see rakendus ja kogu idee iseenesest hea ja seda võiks parendada, parendada ja parendada. Meri ja ka siseveekogud võiks netist vaadeldav olla sama edukalt nagu maagi maaametis: peensusteni. Browseri teema on selline killuke ja riigi rahast rääkides võiks IT probleemide lahendamist alustada tõesti näiteks sellest, et ID kaarti ka muude browseritega kasutada saaks. Aga jah, ega ma VA itimehi siin tõrvata tahtnudki.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 21:11 
Eemal

smboards kirjutas:
kes moodustavad elanikkonnast umbes 5 % (mis on puhtjuhuslikult enam-vähem nii homoseksuaalide kui safarikasutajate hulk maailmas, väitmata, et need alamhulgad kuidagi kattuks), aga seda ei pea tegema mitte esimeses järjekorras, vaid siis, kui üldhuvitavamad teemad on lahendatud.

Soovin omalt poolt VA-le jõudu oma piiratud vahenditega keerulisemate meresõiduprobleemide lahendamiseks Eestis, kui on seda tasuta rakenduste kokkusobivus erinevate brauseritega.

Kulla sm. boards ära aja pada millest Sa miskit ei tea. Safarikasutajaid on rohkem ja tuleb kogu aeg juurde.
Ära too näiteks FF-i mis ei ole miskitpidi Safariga lähedane.
Mikropehme lõpetas IE arenduse Macidele, soovitades kasutada Safarit!!!
Keegi väga õieti ütles, et tuleb kasutada standardseid asju veebinikerdamisel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 21:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Teiste enamlevinud brauserite toe lisamine pole mingi tuumapommi ehitamine ja see ei lisa rakendusele märkimisväärselt hinda (kui üldse).

Olen olnud paljude portaalide ehitamise juures (tellija esindajan, nõuandjana jms) ja ühegi loojad pole minult enam viimased kuus aastat küsinud: "kas lisame ka FF või Opera toe?". Olen iga kord ise küsinud üle ja alati on tegijad vastanud, et jah, elementaarne, muidugi saab seda lehte kasutada kõigi enamlevinud brauseritega. Võib-olla on see neil hinna sees, ei tea. Võib-olla olen sattunud haruldaste tegijate otsa, ka ei tea. Aga IE only - suhtumisega puutusin ma viimati kokku aastal 2001. Hiljem mitte.

Küsimus on suhtumises ja lähenemises, aga suhtumises eelkõige. Erafirma võib teha mis tahab, oma raha. Aga riigiametilt ootan ma ennekõike seda, et tema kodulehel jagatav info peab olema kättesaadav platvormist sõltumatult. Kui see tähendab et tuleb muuta süsteemi, siis tuleb muuta, pagan võtaks. Need kümme-kakskümmend tuhat, mis sellele kulub, ei ole nüüd selline summa, mille kulutamisel riigiameti rattad hoopis seisma jäävad.

Mina olen selle riigi kodanik, kes eelistab kasutada FFi, sugugi mitte kõige vähemlevinud brauserit, ja ma pean infole ligi pääsema võrdsetel alustel teiste kodanikega, kes eelistavad kasutada IE-d.

Järgmine rakendus on Windows Vista only. Bye-bye muud op-süsteemid. Järgmiseks tehakse font neljapunktiseks, et raha kokku hoida. Prillideta kodanikud vaadaku ise kuis hakkama saavad. Järgmiseks ehitatakse rakendus, mida ei saa kasutada kodanikud, kelle monitor on 4:3 suhtega, mitte 16:10. Liialdan, jah? Praegu küll. Aga kui korra lubada riigiametil lihtsalt mingile osale rahvast varba peale lastes oma linnuke kirja saada, siis ta harjubki seda tegema ja iga järgmine samm on ainult hullem.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Juun 2008 21:24 
Eemal

Mark kirjutas:
Meri ja ka siseveekogud võiks netist vaadeldav olla sama edukalt nagu maagi maaametis: peensusteni. Browseri teema on selline killuke ja riigi rahast rääkides võiks IT probleemide lahendamist alustada tõesti näiteks sellest, et ID kaarti ka muude browseritega kasutada saaks. Aga jah, ega ma VA itimehi siin tõrvata tahtnudki.

Täiesti nõus aga... Ka maaameti rakendus ei toiminud mõni aeg tagasi Maciga, aga nüüd kõik OK!
Muideks Hansapank kaotas tänu oma itimeeste saamatusele ID kaardiga üsnagi suuri kliente macikasutajaid. Ja hakkasid kiirelt liigutama ning nüüd asi toimib, aga tagasi ei viitsi Hansasse keegi kolida.
Aga ID kaart toimib maciga üsnagi paljudes kohtades.
Ei taha ma kedagi tõrvata, tahaks juhtida tähelepanu, et kunagi asi korda saaks. Või oleks miski support, kes oskaks öelda kas äkist hoopis miskid settingud paigast ära? jne. mitte lihtsalt nii et ostke PC ja kasutage IE-d

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid