Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuidas kipper.ee foorumis ellu jääda?
PostitusPostitatud: Neljapäev, 08 Jaan 2009 22:16 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Järgnevalt teemakäsitlus, millega iga foorumi haldur peab kokku puutuma ehk ei midagi originaalset siin kipper.ee-s, ei ole selles miskit erilist ja unikaalset.

Siit mõned näited, millel kaasa arvatult see käsitlus põhineb - need ei ole välja nopitud personaalse vihjega, et "sina poleks pidanud nii ütlema". Need on näited, mis igal teisel võivad mõnes muus sõnastuses aeg-ajalt tekkida.

Foorumlane1:
Lugupeetavad! Olen aru saanud, et siia foorumisse ei ole kajuks midagi mõtet kirjutada, kuna keegi naelutatakse risti nii ehk nii.

Foorumlane2:
ma arvasin, et siin on selline foorum kus asjalikud inimesed räägivad normaalset juttu... aga ei...
igal pool on täpselt sama jama. keegi alustab teemat, küsib midagi või muljetab, paar normaalset vastust ja siis hakkab peale täielik hülgemöla!
mis teil viga on? aus lause mõnele kaaspurjetajale oleks: räägi vähem, paistad targem välja.
foorumis pettunud ja oma nina siia enam KINDLASTI ei topi. minge delfisse, seal on teiesuguseid ootamas juba küll ja küll.
head uut aastat.

Foorumlane3:
Üldse on kahju, et siinne ruum pole enam normaalne jututuba, vaid hakkab tüüpiliseks sitaloopimiskeskkonnaks muutuma.

KONSTATEERING:
Tegemist ei ole meie valdkonna eriprobleemiga, vaid tavalise inimeste vahelise suhtlusega ja sellest tulenevate "lisadega". Inimesed on erinevad. Mõni arvab, et neid on minimaalset 12 sorti ja mõni, et 12 x 12 – tegelikult on igaüks isemoodi. Tihti peetakse rumalaks/erinevaks seda, kes ei mõtle "minu" moodi, kelle öeldu ei tugine raudsetel faktidel.

MUSTAD LAMBAD
Igasse kollektiivi satub alati liikmeid, kes sinna ei sobi (see ei ole suunatud tsiteeritute pihta). Mis parata!? See on lihtsalt elu kirjutamata tõsiasi. Mõni tunneb selle ise vaikselt ära, teine hakkab kõigepealt lärmama, et „miks kõik tema soovide järgi ei käi, miks kõik tema vastu pöörduvad?“ ja loomulikult sellega midagi saavutamata eemaldutakse. Nende nimetajaks on vingujad (ingliskeelsetes foorumites välja kujunenud ühisnimetus whiners). Nad on väga erinavad ja/või on neil vähene elektroonilise suhtlemise kogemus.
Tavaliselt teine ehk see suurem osa on mugavalt rahul – tunnetavad seda keskkonda enda omana, peavad seda osakeseks enda identiteedist.

PÕHIMÕTTED FOORUMIS
Õigus mõttevabadusele ja arvamuse avaldamisele.
Igaühel on õigus jääda truuks oma arvamustele ja veendumustele.
Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsioon.

MIDA FOORUM ON JA EI OLE?
Foorum on huvitatud kasutajate elektrooniline vestlus, mis sünnib vabast tahtest ja areneb vastavalt kasutjate huvile ning võimalikule ajakasutusele (internetiga arvuti kasutamisvõimalus). Foorum on abi otsimise ja kogemuste jagamise koht.
Foorum ei ole faktikogum, teadustöö, uuriv ajakirjandus ega puhas tõde.

MIS ON VÕIMALUSED TEKKINUD OLUKORRAS?
Tsensuur?
Detaile võimaldavates teemades ainult kaudsed vihjed?
Kergekäeline kustutamine iga väikse vihje/palve peale?
Valuliste teemade eiramine?
Määrata moderaatorid, kes isikustatud kasutajate järel nö koristama peavad?
Mõte „kui ei meeldi, tee paremini“. Kas nüüd hakkab hulganisti selliseid foorumeid tekkima? Kahjuks jõuaksite suure kasutajaskonnaga ikka samasse seisu. Peale ühe pigem piirkondliku sellise foorumi ma teisi elujõus kohti ei tea.
Tuliseks minevad teemad kiiresti sulgeda?
Foorum sulgeda?
ON SEE KÕIK ABIKS?

KUIDAS JÄÄDA ELLU?
Kui oled uus, siis tule vaikselt ja esialgu kuula (loe) - tee endale õhkkond selgeks, õpi vanemate olijate olemust ja avasta nende tausta.
Arenda endas abstraheerimisvõime - suhtu infosse mõngigase skepsisega, lase teatud foorumlaste kiiksud sõelast läbi.
Külasta teisi foorumeid. Vaata, kas seal on kõik ideaalne ja sinu soovide järgi?
Tea, et merega seotud inimene on alati vähe karvasema mõtlemisega ja karmima ütlemisega olnud. Miks see peaks täna teisiti olema? Lepi sellega või kaugene sellest valdkonnast. Me ju teame, et meremees/kapten ei ole mingi mõmm-inimene.
Enne sapise märkuse kirjutamist loe korra postitus/teema veelkord läbi, siis pane foorum kinni ja mõtle. Esialgne pähe löönud veri jahtub ja lubab ratsionaalsemalt mõtelda ja vastata.
Ebaobjektiivsust kohtab kõikjal ehk ka siin. Ära reageeri sellele valuliku kirjaliku vihapurskega. Personaalsed sopaloopimised lahenda personaalselt – meili või PS kaudu.

Miks see teemakäsitlus? Kui kipper.ee oleks äri, siis nagu üritaksin kliente hoida. Aga see on hobi. See on huvitatute jaoks! Nende huvitatute huvides küsiksin, et „kaua võib?“.

Tugevamad ehk arusaajad jäävad ellu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 08 Jaan 2009 23:08 
Eemal

Minu arust on see foorum kõige parem foorum yltse merenduse teemal mis ma kuskilt leidnud olen.Suured tänaud inimestele(või inimesele) kes seda foorumit ylal peab ja inimesed kellele ei meeldi mingu mujale neid kohti on palju valiku võimalus on. ja mis kuradi foorum see on kui hülge mula pole seda peab juu ka nattuke olema siis mõnel kodus hea itsitada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 08 Jaan 2009 23:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma tahaks siia juurde ajugümnastikaks visata ühe mõtte.

Mõelge rahulikult eelmise 7 päeva peale oma elust, täpsemalt sellele osale, mis möödus mitte pere ringis, vaid avalikus ruumis (kontor, pood, kool, tänav jne jne). Mõelge nüüd selle peale, kui suur hulk selle aja jooksul teile suunatud (ja paraku ka teie poolt väljastatud) infost oli selline, mida siinsetes terminites võiks klassifitseerida hülgemölaks. Kaaluge õiglaselt, kas foorumis ON elu hullem, kui mujal maailmas või mitte.

Mina arvan, et ei ole. Oma eluaastate jooksul olen ma mõistnud, et suurem osa inimestevahelisest suhtlusest ongi ballast ehk möla. See ei ole paha, paljuski inimesed seda suhtluselt (alateadlikult) ootavadki. Pole mõtet luua endale illusioone, nagu oleks käesoleva (või suvalise muu internetis leiduva) foorumi näol tegemist encyclopedia britannicaga. Foorum on inimsuhtluse meedium ja inimsuhtlus on suuremas osas möla. Inimese üks fundamentaalseid omadusi on võime müra hulgast huvitavat/vajalikku infot enda jaoks välja sõeluda.

Inimsuhtlusest tingitud konfliktide vältimise parim moodus on suhtluse vältimine. Jäägu see igaühe enda otsustada, kas nii peab tegema või mitte.

Ühesõnaga, minu point on see, et ei maksa liigset tähelepanu pöörata inimestele, kes sind ärritavad. Sõltumata meediumist. Tasub ainult siis, kui see tähelepanupööramine sulle endale rõõmu valmistab. Keskenduge sellele, mis teile huvi pakub.

Filosoofiapuhangu lõpp.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Jaan 2009 00:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu arvates ei ole see ainult parim, vaid ka ainuke mereteemaline foorum :!: Kahju, et viimasel ajal on siin üksjagu jorisemist-torisemist olnud :evil:
Isiklikult arvan, et mingit tsensuuri ei jõua siin keegi rakendada, aga kui teema läheb ikka üle piiri, siis Kipper lihtsalt sulgeb antud teema ja vajadusel viskab ka tülinorija kipperlaste nimekirjast minema :!: Tegelikult on senini ka niimoodi tehtud. Kui ikka keemiad ei sobi, lähevad teed lahku.
Lihtne tõde peaks olema, et,
ESITEKS, teemad püsigu merenduse laineharjal ja
TEISEKS, see foorum ei ole isiklike suhete klaarimise koht :!:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Jaan 2009 10:08 
Eemal

smboards kirjutas:
et suurem osa inimestevahelisest suhtlusest ongi ballast ehk möla. See ei ole paha, paljuski inimesed seda suhtluselt (alateadlikult) ootavadki.

Bioloogidel on selle jaoks ka termin: "suhete tsementeerimine"

Inimene on nagu pärdik, sotsiaalne olevus, vajades kontakti karjaga, erinevusega, et ahvidel on möla/info suhe tasakaalus:
enamik päeva möödub hüüete saatel "kotkas", "madu", "leopard", "puuvili", "tõugud".
Väiksem, kuid ikkagi oluline aeg pühendatakse mölale, näiteks üksteiselt pooldemostratiivselt kirpude otsimisele.

Inimesega on aga keeruline: skisofreeniliselt on ta kord arvamusel, et ta on indiviid ja teisest otsast jälle grupiliige, seejuures enamikel juhtudel ikka grupi liider, alfaisane - endaarust vähemasti :lol:

Siit need probleemid algavadki.

Keskmine eestlane on niikuinii paras suhtehälvik :) , kohmetu kokutaja ning pikavinnamees (mille üle ei jää meil muud kui ainult uhkust tunda :wink: )

Mis ma sellega öelda tahtsin: "möla" on vajalik, kuid suhteid tsementeerib ainult "positiivne möla"!

side lõpp!

Viimati muutis kontiki, Reede, 09 Jaan 2009 10:34, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Jaan 2009 10:31 
Eemal

ahjaa!

ten points kipperile "pressikonverentsi" eest :idea:

ilma irooniata

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Jaan 2009 12:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Hunter kirjutas:
Isiklikult arvan, et mingit tsensuuri ei jõua siin keegi rakendada, aga kui teema läheb ikka üle piiri, siis Kipper lihtsalt sulgeb antud teema ja vajadusel viskab ka tülinorija kipperlaste nimekirjast minema :!: Tegelikult on senini ka niimoodi tehtud. Kui ikka keemiad ei sobi, lähevad teed lahku.

Ma küll ei suuda meenutada Hunter Sinu osaletud ajast ega varasemast, et keegi oleks lausa välja visatud. Ka kangemad kraaklejad on kuskil alles ja tore ongi. Kas on keegi lausa eemaldatud, Kipper?

Minu arust pole jorisemistega küll midagi ekstrahullu lahti ja pori ülearu ei pritsi. Eks kõikidel osalistel on halvemaid ja paremaid aastaid, päevi ja hetki, on hellema ja paksema nahaga tegelasi, erineva südamelähedusega teemasid. Ajad on meil ja mujal keerulisemaks läinud, eks see kajastub pisut ka siin vahvas foorumis.

Jutt sai nii isalik ja kaunis, et tahak kohe lõppu "Aamen!" panna aga seda võivad vist ainult jumalasulased nagu kulpi ei passi lüüa ilma peakatteta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Jaan 2009 13:01 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Davy Jones kirjutas:
Ma küll ei suuda meenutada Hunter Sinu osaletud ajast ega varasemast, et keegi oleks lausa välja visatud. Ka kangemad kraaklejad on kuskil alles ja tore ongi. Kas on keegi lausa eemaldatud, Kipper?

Mulle endale ka ei meenu, et et ma oleksin mingi kasutajanime sellisel põhjusel kustutanud. Kui saadakse oma veast aru ja tehakse sellest järeldused, siis võib ju edasi olla siin. Kustutamise võimalus muidugi jääb. Aga tõsi on see, et mõne tegelasega on tulnud PS-s nö vestelda ;) Väike hulk teemasid on läinud ka kustutamisele, sest need ei ole selgelt selle foorumi formaati hoidnud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kuidas kipper.ee foorumis ellu jääda?
PostitusPostitatud: Reede, 09 Jaan 2009 13:35 
Eemal

Kipper kirjutas:
Tea, et merega seotud inimene on alati vähe karvasema mõtlemisega ja karmima ütlemisega olnud. Miks see peaks täna teisiti olema? Lepi sellega või kaugene sellest valdkonnast. Me ju teame, et meremees/kapten ei ole mingi mõmm-inimene.

Ega see meremees reaalselt siiski nii Karvane ka ei ole... ta vast näitab seda rohkem välja 8) Ma neid pea 15 aastat iga päev kohanud ning aidata proovinud ja mis siin salata, saab ikke ka kõige "mõmmimaga" pikapeale sõbraliku juttu ajada :)

Olles mõnes teiseses foorumis suisa igapäevane kasutaja soovitaks tegelikult Teil siia sisse viia näiteks alajaotuse "Sadamakõrts" kus võiks olla naljanurk ja muidu möla. See võimaldaks alati tõsta teemast väljuva vestluse sinna alajaotusesse mode poolt genereeritud pealkirja alla ja seal siis võiks lahmida nagu jaksab. Ok, jäägem siiski sõpradeks ja ka igal lõõpimisel on piir, kuid koht võiks ju olla :wink:
Lisaks kindlasti naljanurk, kuhu koguda igasuguseid päevanalju, olgu need siis naljakad leiud netist või muidu head anektoodid. Kui teema kisub kuivaks ja igavaks, siis hea natuke ennast seal tuulutada. Kus on kirjas, et meremees peab olema kuiv ja morn. See ehk treeniks ka natuke huumorisoont ja vast ei võetaks kõike öeldut niivõrd isiklikult.

... Look at the bright side of life...

Kõigile jõudu ja mõistmist soovides

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Jaan 2009 13:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Siin on olemas Vaba teema ja ka märg huumor :)
Kõik on ok! Kipper ei pea mitte IT meeste pärast tagasi astuma hakkama :D

Minu poolt soovitus ellu jäämiseks ja seda mitte ainult Kipperi foorumis:
Kui näed oma pihta kriitikat, pea hoogu, mõtle kuidas kriitika põhjustanud asi võib kellegile kolmandale, asjast teadmatule paista ja kas kriitika just seetõttu pole lendu läinud. Anna asjale omapoolne vaatenurk ja selgitused ehk siis põhjenda argumenteeritult. Ära valeta, ära vassi. Ja nii saabki jalule seatud tõde ja õigus. Kriitika võib ka põhjendatud olla, tunnista viga ja mine eluga edasi. Lihtne. Ärapanemisühiskond teeb asja pisut keerulisemaks, aga mitte võimatuks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Jaan 2009 17:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Vabandan Kipperi ees! Ma olin piisavalt ebatäpne, silmas pidasin ikka teemade kustutamist :oops: Mitte kasutajanimede :!:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Jaan 2009 22:14 
Eemal

Head sõbrad. Olen Kipperit jälginud selle asutamisest alates aastaid, enne kui ise kasutajaks registreerisin. Ärge muretsege, see on tõesti mõnus , asjalik ja heatahtlik foorum. Natuke teravamat ütlemist peab vahepeal ikka ka olema- see ärgitab mõttetegevust ja paneb põhjalikumalt oma tõekspidamisi selgitama. Siin on uskumatult laia silmaringiga inimesi, kel pole kahju oma tarkust ja kogemust teistega jagada. Siin tundub olevat suure ja väikse rahakotiga inimesi, kelle ühendajaks on huvi mere, kaatrite, jahtide jne. vastu. Ja see ühine huvi ongi see, mis teeb meid võrdseks. Kui vesi üle parda käib või mootor kõige ebasobivamal ajal seisma jääb, siis ole kes tahes, saatus on kõigil ühine. Ju see teadmine panebki koonduma. Kui sul mure, küsi targemate käest ja kui endal juhtumisi mõni jupp vajalikku tarkust üle, anna see abivajajale. Mulle tundub, et just nii siin Kipperis toimitakse. See on suur väärtus ja seda peab hoidma. Tahaks tänud öelda Kipperi administraatorile, kes on viitsinud ja osanud seda mänguvälja hoida ja armastada. Edu. Priit Uusma

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Jaan 2009 22:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Harva räägid, Priit. Aga kui ütled, siis hästi ja õigesti :!: Sellega võiks isegi selle teema lõpetatuks lugeda :?: Hoidkem kokku, Kipperlased! Iial ei tea, millal sõbra nõu või abi vaja läheb :!:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 10 Jaan 2009 08:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Hunter kirjutas:
Harva räägid, Priit. Aga kui ütled, siis hästi ja õigesti :!: Sellega võiks isegi selle teema lõpetatuks lugeda :?:

ma e saa aru, mis seda teemat ajendas üldse tegema? :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 10 Jaan 2009 11:10 
Eemal

Kipperit ajendas see, et mõnedel kaasfoorumlastel on VÄGA MADAL VALULÄVI ja HUUMORISOON UMBES. Loevad kellegi kommi ei mõtle laiemalt ja hakkavad kohe paukuma, või esitavad küsimuse , millele on võimalik väga erinevalt vastata , ei täpsusta ja kui vastataksegi küsimusele sobvalt, siis hakkab kõiki sõimama. Et inimesed ei elaks oma stressi välja foorumis ja kes peab ennast maailmanabaks-ninast sajab vihm sisse on samasugune inimene nagu meiegi. Lugupidamist ja viisakust. Isiklikult arvan, et meie foorum on siiski kõige viisakam, sõbralikum ja asjalikum valdavalt meeste foorum Eestis. Katsume teda ka sellisena hoida :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid