Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 19 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Jobutsemine
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Juun 2009 12:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Siin siis :)

Ära kustuta juttu, kui just asjaosalised ei nõua. Täitsa tore lugemine ju :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Juun 2009 12:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Mitte ei saa aru, mille peale kasutaja 'grandboat' end nii käima tõmbas :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Juun 2009 13:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Sõnakasutuse ja põlastava suhtumise peale. Eks meil siin Eestis ole kasvõi see kummipaadi/mootori katsetamine müüja kulul umbes sama mis nõuda Soomes nelja McLareni katsetusse andmist. Pole turgu, ei tehta ka reklaamikulutusi. Ja ei tehta sellepärast, et reklaamikulutused on põhjendamatud kui nad osutuvad pisut väiksemaks, võrdseks või suuremaks marginaalist.
Muide, see rootsikeelne artikkel, mille Aurora ära tõlkis, ei läinud paadi tootjale ( brandiomanikule ) maksma mitte sentigi. Messil valiti välja ja küsiti kas võiks proovida ja lugejatele huvitavat artiklit pakkuda. Ei mingit reklaamiraha, mitte midagi. Ja see on fakt. Nii et kui meil siin teisiti on, siis...khm...kes on mis või kes? :lol:

Viimati muutis Mark, Kolmapäev, 10 Juun 2009 13:39, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Juun 2009 13:38 
Eemal

varem või hiljem viskab meil kõigil see nipli üle, et üks mees on suurem kui maailm. see käib meil siin foorumis kordamööda aga teine osapool ei märka oma ego koomale tõmmata.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Juun 2009 13:45 
Eemal

Mark kirjutas:
Sõnakasutuse ja põlastava suhtumise peale. Eks meil siin Eestis ole kasvõi see kummipaadi/mootori katsetamine müüja kulul umbes sama mis nõuda Soomes nelja McLareni katsetusse andmist. Pole turgu, ei tehta ka reklaamikulutusi. Ja ei tehta sellepärast, et reklaamikulutused on põhjendamatud kui nad osutuvad pisut väiksemaks, võrdseks või suuremaks marginaalist.
Muide, see rootsikeelne artikkel, mille Aurora ära tõlkis, ei läinud paadi tootjale ( brandiomanikule ) maksma mitte sentigi. Messil valiti välja ja küsiti kas võiks proovida ja lugejatele huvitavat artiklit pakkuda. Ei mingit reklaamiraha, mitte midagi. Ja see on fakt. Nii et kui meil siin teisiti on, siis...khm...kes on mis või kes? :lol:

:) heheh... Mark
võin ka selles osas eksida aga kas mitte kummarid polnud arkis üks aasta enim registreeritud veesõidukite seas?
ja mis puutub maksumusse,siis kui paar-kolm eri margi esindajat kulusid jagavad poleks see miskit.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Juun 2009 14:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Nojah, eks see tõde seal kuskil vahepeal ongi. Minu suhtumine toitlustusasutustesse, sealsesse valikusse ja hinnapoliitikasse tegi aastaid tagasi kannapöörde selle peale kui tuli endal baaripidamisega tegeleda. Tegelikult küll majandas abikaasa, aga ma nägin tema kõrvalt a'st ooni kogu köögipoole ära. Sellest ajajärgust on mulle meelde jäänud koomiline seik, mida tihti armastan näitena tuua:

Reede, mandrilt voorib massiliselt autosid, mõni jääb baari ette pidama, et keha kinnitada ja siis edasi kütta. Mingil hetkel peatub järjekordne auto klientidega ja välja ronib selline 20...25 aastane "löön ukse jalaga lahti ja meri põlvini" seltskond. Tulevad sisse, uudistavad leti taga. Kõneosa võtab enda peale üks noormees.

"Kas teil on a'la carte või jälle mingi mikros soojendatud jama?"
" Meil on a'la carte" ( no ei olnud tegelikult, aga kliendi näost ja kogu olekust oli näha mina-ja-maailm hoiakut nii et panime samaga tagasi. Järeldusi võiks ju teha ka sellest et prae hind on 30.- eek )
"Oooo, lõpuks ometi üks normaaaaaaaaaalne koht!, kui kaua teil viis praadi aega võtab?"
"Viisteist, kakskümmend minutit"
"NIIIII KAUA ?!!!!!"

:lol:
No mida sa oskad öelda sellise asja peale?
Eks need kaupmeeste sõimamised on pahatihti samasse auku....
Mitte alati, aga liiga tihti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Juun 2009 18:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark, seekord on Sinu jutt, et Eestis ei ole mõtet reklaami teha (merendus ja kunagi ka tsiklid), suur BS! Jah, aastat 15 tagasi olid ühed ajad aga mitte viimased 10. Reklaami tasub ja TULEB teha, küsimus on pigem selles, kus ja kuidas. Jobud ei tee ja ongi jobud. Või saavad suhteliselt ruttu aru, et proovireisijate aeg on igaveseks ümber!

Et siis kaks väga kitsast ja spetsiifilist ala ja ka siis näited.
Veehobi. Mingisigusesse reklaami on panustanud 3 suuremat tegijat: BBC, BMK ja BellMarine. Ja seda on ka tulemustest näha! Kui jätta pabermeedia välja, siis põhipanus oli algselt Paakspuu ropu raha panustamine MereMessi, kus teised kaks alati ka suure pinna-suure raha kulutasid. See oli igati loogiline jätk, et neil läks ka paremini. OK, BikeWorld oli ka vanasti väga aktiivne ja Honda tsiklil ning päravurril ei läinud ka teps mitte pahasti. Asukoht oli ka hea. Miks neilt tsikkel käest võeti, ei oska arvata. Ja ka see, et Bella tehas seisab, ei ole mitte vähese Eesti müügi häda. Kui nüüd väga kriitilise pilguga mööda Eesti sadamaid vaadata, siis nende nelja tooteid on konkurentsitult kõige rohkem. Kasse paat on ka omaette fenomen aga Fredi ei puudu ju mitte ühelt ürituselt - kulutab ja mitte vähe.

Tsiklitega oli sama seis. See oli suisa karauul, uusi pille müüdi sõna otseses mõttes kuurialustes. BMW oli esimene ehk pani rõhku (oli ka raha) muule aga põhi"põntsu" pani Yamaha keskus. BikeWorld oli ka aga olid ajad, kus suhtumine jättis tugevalt soovida!
Pärnaka YK oli küll esimene koht, kus sai tsikleid reaalselt osta ja tegu ei olnud friikide nurgatagusega, kus sa käisid kui vaene patune. Omagi sõber tahtis H-D osta aga mida sa ostad, kui kogu inff on postkaardi suurune pilt ja maksa raha ette, enne ei saa isegi katsuda. Läks Yamusse ja ostis veerandmillise WildStari... Siis tuli turule väga esinduslik ja ka reklaamile kulutav Velt ning kes vähegi tahtsid hulluse lainel turul püsida, pidid hakkama ka pingutama. Seda oli kohe näha ka MotoMaaniast.

Autonduses olen ma sellise asja läbi elanud, alles 90'te lõpuks hakati aru saama reklaami hädavajalikkusest ning ka testimisest. Sinnamaani oli see episoodiline ja heas mõttes paistis sellega silma Helkama ja vana Allik aga eriti kunagine Fordi Keskus, kus PR ja reklaamitööd tegi vanameister Enno Poldre. Püüdis hiljem ka paate müüa aga oli vist liiga vana. Ja ei saa salata, ka Info Auto ei ole reklaamimisele kunagi vähe tähelepanu pööranud. see 11-12 aastat tagasi toimunud pööre aitas ellu jääda ka TMil ning AutoLehel. Aga näiteks jobudest koosnenud BaltMotors läks pauguga kõige kaduva teed. Jobu ei tähenda üldse mitte rumalat aga ka tiimil Aru-Nirgi puudus HUVI autosid müüa, nad ei fännanud piisavalt valdkonda. Seega huvitas neid ainult see, palju pappi peale viskab, mitte autonduse arendamine. Kes fännasid ja raske aja 90'te lõpul üle elasid, tegid automüügiga endale Äripäeva toppi kenad kohanumbrid aastaks 2008. Sest nad olid kogu aeg PILDIL!

Praegu on sama seis veehobiga. Kui heal ajal võis veel ülbitseda, sest iga asi osteti ära, siis praegu tuleb ISE panustada enda pildil hoidmisse ja ODAVAIM vahend on selleks igasugune testimine. Kui veel jutt käib suurusjärk 1-2 tuhat eurot maksvate toodetega enda promomisest, siis on mulle ühe nimekaimu seisukoht sügavalt arusaamatu. Aliros Eesti OÜ ei ütle absoluutselt mitte midagi, natukene tuntum võiks olla Beta Group Oü (PaadiMees) sest selle leiab vähemalt otsisõnaga "Suzuki paadi- või päramootor" Neti. Isegi Google viskab esimeseks Veldi äri, teisena miskise tundmatu Unismart Oü ja edasi Kbörsi ning kalale foorumikuulutusi!!! Suzukit ei ole paadimootorite jaoks samahästi kui olemas. Sest selge on see, et Mercury on hetkel selge müügiliider ja usutavalt Siilats elab ka selle sita aja lõdvalt üle, Honda on lihtsalt ülikõva bränd igas valdkonnas, Yamu keskus vast ka ümber ei kuku, jääbki üle kellelgi ära lõppeda. On see siis suhteliselt marginaalne Johnson/Mariner või sama marginaalne Suzuki. Rääkimata Selva, Tohatsu, Parsun etc.

Täpselt sama on ka paatidega. Keegi ei nuta taga, kui enamus tundmatutest uutest tulijatest või elitaarsetest turult kaoks. Sinna alla mahuvad nii Grand kummikad aga ka lõputu hulk vene ja poolakate toodangut. See, et mina tean Grandi kui brändi ja äkki isegi oskaks seda otsida, ei tähenda suurt midagi. Aga ei mahu temagi minu esimeste valikute hulka isegi mitte siis, kui teen kasvõi mõne sõbra jaoks hinnavõrdlust. SEST MULLE EI TULE TA KOHE MEELDE!!! Tihtipeale tuleb siis veel lisatööd teha ja justnimelt Grand tabelisse lisada. Hinnad on ju head ja paat järtab suhteliselt hea mulje. Aga alati rõhutan: olen ainult käega katsunud, vett puudutanud ei ole. Vähemalt 3 tuttavat on ikkagi Bushi eelistanud, kuigi C330 ja C360 on kõvad alternatiivid.

Aga nüüd lõpetan, sest lähen endisele kujundajale autot valima. Ehk nõu andma ja keegi saab täna oma Mersust lahti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Juun 2009 08:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Priit, sul on üldpildis täiesti õigus. Lihtsalt pilt on kirjum. Tõsi ta on, et kui on olemas müügiesindus, mis peab hoolt kandma toote müügi eest kohalikul turul, siis kohalikul turul peab ka reklaam tehtud olema. Tootja puhul on lugu pisut teine: reklaam peab olema tehtud sel turul kuhu toode orienteeritud on. Meie ettevõtte toodangu puhul on Eesti näiteks täiesti "out". Kuigi plaanime mingi raha kulutada lihtsalt enese tutvustamiseks. Kuna müüki ( peale juhuslike võimalike üksikjuhtumite) siin turul ette näha ei ole, siis pole mõtet ka turustamiseks ülemäära kulutada. Alles hiljuti arutleti siin kui pahad on paatide tootjad/müüjad ja kui mõttetult kallid on paadid. A'la "mis see siis on, ämber vaiku, jupp matti, tund tööd ja ülejäänu on õhk". Vaat selle õhu sees on ju ka reklaam ja turustus. Messid, ajakirjade-ajalehtede reklaampinnad, jne. Grandi müüjal on kompleksse pilguga vaadates täiesti õigus: kui paadile piisavat marginaali peale väänata ei õnnestu, siis ikka riiulist paati võtta ja ahterpeeglit auke täis puurida lihtsalt ei saa. Kui marginaali piisavalt "õhku" pumbata, siis saab küll. Aga siis tulebki jälle keegi kuskilt ja hakkab kiruma, et küll kuramusel on ikka kallid hinnad jne

Muide, mina tean une pealt nii Grand kui Suzuki kaubamärke. Kustkohast, ei tea. Küllap on piisavalt reklaame silma jäänud ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Juun 2009 09:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Eks meil siin Eestis ole kasvõi see kummipaadi/mootori katsetamine müüja kulul umbes sama mis nõuda Soomes nelja McLareni katsetusse andmist.

See on muide Eestis keeruline ka autodega. Mul kipub nii juhtuma, et ma tellin endale autosid, mis on konkreetse mudeli mingid suhteliselt eksootilised versioonid. Ühesõnaga, laos müüjal kindlasti ei ole ja üldse müüakse vähe. Aga samas tahaks ma enne tellimist ka proovisõitu teha, pimesi on loll autot osta. Kui tegemist on HEA müüjaga, siis on neil üks selline nõks, et nad otsivad kas mõne tuttava või kliendi, kellel nad teavad vajalikku asja olevat ja paluvad selle abi. Ma olen küll mingi varasema kliendiga koos tema autoga proovisõidul käinud :) Sobis küll, eks ma tellisin auto ära ka. Leidlik inimene (müüja) leiab lahenduse. Kusjuures ma olen ise samasugust abi oma paadimüüjale osutanud. Ega see mul ju tükki küljest võta väike tiir merel teha ja teine merendushuviline korra pulkade taha lasta. Kõik on inimliku suhtlemise küsimus.

Iseasi on ilmselt see, et on olemas teatud klass kliente, kelle heaks isegi hea müügimees ei kavatsegi mingeid nõkse ja jõupingutusi rakendada. Ütleme siis tinglikult et need "a'la carte-mehed" Marki jutust. Kui ikka inimesest on näha, et tegemist on universumi kuningaga, on pahatihti lihtsam (ja ärilises mõttes kasumlikum) lasta kunnil oma probleemidega omaette tegeleda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Juun 2009 09:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Jah, nii ta üsna tihti paadimaailmas käibki. Väga väikeste paatide köögipoolt ma ei tunne, aga pisut suuremate puhul on selline käitumine mõningate eranditega täiesti tavaline. Võib olla tõesti, et Eesti paadimüüjad häbenevad seda võimalust kasutada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Juun 2009 18:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
kelle heaks isegi hea müügimees ei kavatsegi mingeid nõkse ja jõupingutusi rakendada

Palju sõltub ka kliendi imagoloogiast. Suhtumine on täiesti erinev, kas sa lähed poodi ülikonnas, aiariietes või näiteks koos lastega. Paar päeva tagasi läks kiireloomuliselt webcami tarvis. Olin parajasti aiariietes, viskasin pläfad varba otsa ja sõitsin linna. Tuju oli hea nii, et lasin käies vilet. Ootamatult panin tähele, et rahvas vaatas mind väga võõristava pilguga. Umbes samuti vaataks pompsi, kes kilekottide lehvides ja vilet lastes mööda tänavat keksiks. Ületöötanud kaaskodanike juhmid näod muutsid minu tuju muidugi veelgi paremaks. Rõõmu kõigile.

Kõige paremini suhtutakse, kui lähed vabaaja linnariietega ja võtad kaasa 2a nukunäoga tütre.

Aga jah, niisama autopoes kõvatajaid on ka palju.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Juun 2009 14:20 
Eemal
Kasutaja avatar

madis16 kirjutas:
Tsiteeri:
kelle heaks isegi hea müügimees ei kavatsegi mingeid nõkse ja jõupingutusi rakendada

Palju sõltub ka kliendi imagoloogiast. Suhtumine on täiesti erinev, kas sa lähed poodi ülikonnas, aiariietes või näiteks koos lastega.
Paar päeva tagasi läks kiireloomuliselt webcami tarvis.
Olin parajasti aiariietes, viskasin pläfad varba otsa ......

:lol: irw, mine sadamast vähemalt poolemillist varundusrobotit ostma
ja sulle pakutakse viietonnist pc teibikat, vaadates kahtlustavalt
värviste kingade peale ning silmades suur küsimus, kas sa ikka
jaksad maksta või peab veel järelmaksu ka vormistama :twisted:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Juun 2009 15:29 
Eemal
Kasutaja avatar

suwa kirjutas:
...varundusrobotit ostma
ja sulle pakutakse viietonnist pc teibikat, vaadates kahtlustavalt
värviste kingade peale ning silmades suur küsimus, kas sa ikka
jaksad maksta või peab veel järelmaksu ka vormistama :twisted:

Misasi on pc teibikas ja varundusrobot?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Juun 2009 16:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Varundusrobot on mehaaniline käpp jmt.
Aga pc teibikas?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Juun 2009 17:23 
Eemal

Mark kirjutas:
Varundusrobot on mehaaniline käpp jmt.
Aga pc teibikas?

Tegelikult on see vist siinkohal itimeeste släng ja peaks tähendama erinevaid seadmeid nö. varukoopiate tegemiseks.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 19 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid