Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kokkuvõtete aeg: hindame iseennast - foorumit
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Dets 2009 11:24 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Sissejuhatuseks: Eesmärkide saavutamiseks on kasulik teha vahekokkuvõtteid, et kas ennast tunnustavalt patsutada või siis hoiduda kivisse sõitmast. Eesmärk ise on meil lakooniliselt lihtne - väikelaevanduse arendamine meremehe/-naise tasandilt riiklikuni.

Arutleks meie foorumi näo ja kvaliteedi teemal. Kas me oleme endaga rahul? St kas ja kui piisavalt me oleme siin keskkonnas hoidnud seda õiget joont, avardanud enda ja teiste silmaringi, panustanud endast piisavalt? Kas saaks enamat? Mida oleks edaspidi/veel vaja teha jutus, mida reaalselt? Mis hinnangu me oma foorumile anname ja mis oleks vajalik selle hinde tõstmiseks?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Dets 2009 13:22 
Eemal

Kui jätta "kes see koera saba ikka...." kõrvale ja püüda hinnata kõrvaltvaataja pilguga - mida mina siin algaja kasutajana ju olen kah väikestviisi - siis mulle tundub et paneks kolme ära viiepallisüsteemis.
Kolme seepärast et konkurente (maakeelseid) ju pole ja seega ei saa väita et me tõesti head oleme:-)
Aga mida sooviks - eraldi klahvikest "algajale merehuvilisele". Ikka aabitsatõdedest pihta, teadmiste vundament alla ja siis, teatavat kogemust juba omades, oskaks ka siinse infokülluse virrvarris lihtsamalt orienteeruda. Praegu on aeg-ajalt midagi leida püüdes selline gloobuselt talu otsimise tunne, mõõtkavad on valed:-)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Dets 2009 19:48 
Eemal

Komplimendid tegijale - sait on väga hea ja dünaamiline. Olen olnud aktiivne lugeja pisut peale aasta ja arvata on ainult head. Ka asjaolu, et Kipper sedasi arvamust küsib ja edasi mõtleb, on märk elujõulisusest ja tehatahtmisest. Pane edasi Vana - teed head asja :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Dets 2009 15:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Minule meeldib ja olen rahul. Ka see viimane samm RSS, on jälgimise nt. IPhone'ga ülimõnusaks teinud :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Dets 2009 17:50 
Eemal
Kasutaja avatar

pooldan samuti siia mingisuguse wiki sarnase asja loomist. siis saab koos hakata arendama ka nö aabitsat või väikelaevniku õpikut. palju materjali on ju ka eelmise talve kursusest juba olemas

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Dets 2009 20:56 
Eemal

Siiani minu arust igati asjalik foorum ja Vussi ettepanekut toetan ka.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Dets 2009 22:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Foorumiga olen igati rahul (peale logo muidugi :) ) Uuemad tulijad oskavad ilmselt värskema pilguga vaadata.

Foorum on sisu poolest ju suhteliselt isevoolu teed kujunenud selliseks nagu ta on. See näitab, et tegu on päris ärksa ja toreda seltskonnaga.

Ma olen igatsenud vahest võimalust näha tagasisidet ja tagasisidet anda ilma teksti kirjutamata. Näiteks kui keegi tuleb välja mõne eriti asjaliku ideega, kirjutab mahlast teksti, postitab hea nalja, siis on tobe kui kümme järgmist teadet on smailid ja teated stiilis "lahe" jne. Nii saaks vähe aimu, mis foorumirahva peades liigub, saaks tahha kiita ja BUU teha. Mingi lihtne skaala nagu Top Gear-i cock-o-meter. Või lihtsalt pluss ja miinus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 11 Dets 2009 00:08 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

vuss kirjutas:
pooldan samuti siia mingisuguse wiki sarnase asja loomist. siis saab koos hakata arendama ka nö aabitsat või väikelaevniku õpikut. palju materjali on ju ka eelmise talve kursusest juba olemas

vuss, kus sa olnud oled? :D Meil ju oli wiki, aga kuna peale suwa ja minu selle koostamises võlu ei näinud ja lisaks netipahalased sinna tükkisid, siis peitsin selle ära. Siin eraldi teemagi selle kohta olemas. Kui oled suuteline asja ajama, siis löön sind wiki adminniks!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 11 Dets 2009 00:11 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Davy Jones kirjutas:
...siis on tobe kui kümme järgmist teadet on smailid ja teated stiilis "lahe" jne.

Kuskil on meil reegel, et informatsiooni mitte andvad postitused kustutatakse. Nii on see seni olnud. Et foorum ikka tummine oleks!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 11 Dets 2009 11:50 
Eemal

Foorumi keskkond kui selline on väga hea.
Viimaste päevade põhjal võiks arvata, et Kipperi esilehel oleva "Foorumis jutuks" peaks pikemaks tegema. Isegi paar korda päevas vaadates võib mõni huvitav teema või teemaarendus vahele jääda. Ei tea kas seda oleks võimalik siduda nt. viimane 24 tundi vmt.?
Kipper kirjutas:
Davy Jones kirjutas:
...siis on tobe kui kümme järgmist teadet on smailid ja teated stiilis "lahe" jne.

Kuskil on meil reegel, et informatsiooni mitte andvad postitused kustutatakse. Nii on see seni olnud. Et foorum ikka tummine oleks!

Tegelikult on ka foorumiliikme arvamuse teadasaamine info.
Ja selleks on oluline teada, kes miskit arvab, mitte anonüümne plusside miinuste lugemine.
Mina pooldaksin üldse foorumiliikmete oma nime all esinemist. Või vähemalt profiilis võiks olla koht nime jaoks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 11 Dets 2009 16:07 
Eemal
Kasutaja avatar

AndresR kirjutas:
Foorumi keskkond kui selline on väga hea.
Viimaste päevade põhjal võiks arvata, et Kipperi esilehel oleva "Foorumis jutuks" peaks pikemaks tegema. Isegi paar korda päevas vaadates võib mõni huvitav teema või teemaarendus vahele jääda. Ei tea kas seda oleks võimalik siduda nt. viimane 24 tundi vmt.?

...

Tegelikult on ka foorumiliikme arvamuse teadasaamine info.
Ja selleks on oluline teada, kes miskit arvab, mitte anonüümne plusside miinuste lugemine.

Arvan samuti, et esilehe kuumade uudiste nimekiri peaks pikem olema.

Anonüümset hinnangu andmist ma küll silmas ei pidanud ennist, pigem midagi Facebooki "Like It" laadis asja. Teinekord tahaks plaksutada mõnele ja eristada kellegi teadet tühjast jutust aga ilma suurema mürata kirjapildis. Et tobe (minu arvates) ja asjalik kommentaar saaksid erineva vääringu. Võimalik, et seda pole vaja ja igaüks enda jaoks lahterdab teated ära.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 11 Dets 2009 16:16 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Davy Jones kirjutas:
AndresR kirjutas:
Viimaste päevade põhjal võiks arvata, et Kipperi esilehel oleva "Foorumis jutuks" peaks pikemaks tegema.

RSS sai selle nälja kustutamiseks tehtud!

http://foorum.kipper.ee/rss.php

Soovin, et esilehel oleks seal veerus ilma lehte kerimata näha ka muud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 11 Dets 2009 16:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Olen foorumiga rahul, eriti meeldivad mõningate härrade "mahlakad" kommentaarid/faktid.
Viimasel ajal olen avastanud, et viibin siin liiga tihti ja peaks vist võõrutusele minema :D
Päris nimedel üleminekut ei poolda, kui keegi tahab võib selle ju lisada oma "Sigantuuri".
Kui midagi kobiseda, siis ainult esilehe uudiste/artiklite rubriiki, kuna sinna ilmub viimasel ajal uusi teemasid harva. Näieks eelviimane rubriik ( Kogu pere purjetab - ja nii ongi!) postitatud 10.08.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 11 Dets 2009 16:43 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

kussu kirjutas:
Kui midagi kobiseda, siis ainult esilehe uudiste/artiklite rubriiki, kuna sinna ilmub viimasel ajal uusi teemasid harva. Näieks eelviimane rubriik ( Kogu pere purjetab - ja nii ongi!) postitatud 10.08.

Õigustatud kobin!! Ühe-mehe-bändil on suutlikkuse piir ja hoolimata mitmetest kutsetest ja üldisest vabast hoiakust ei ole peale "Kogu pere purjetab..." keegi soovi avaldanud uudiste/artiklite kirjutamiseks. Ja pealegi käivad foorumist põhiteemad läbi, et nagu polegi mõtet pealehele kõiki staatiliselt lisada.

Olen ise mitmes uudislistis sees ja ka ex Suurlaid saadab meediakanalile saadetud temaatilisi uudiseid, aga filtreerin mõlemaid korralikult, sest eesmärk on teemas püsida ja mitte ilmtingimata jälle midagi üles panna.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 11 Dets 2009 16:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Kipper kirjutas:
Davy Jones kirjutas:
AndresR kirjutas:
Viimaste päevade põhjal võiks arvata, et Kipperi esilehel oleva "Foorumis jutuks" peaks pikemaks tegema.

RSS sai selle nälja kustutamiseks tehtud!
http://foorum.kipper.ee/rss.php
Soovin, et esilehel oleks seal veerus ilma lehte kerimata näha ka muud.

See viimaste uudiste pikem list võib ju ka mujal olla kui esilehel ja ilma sisse logimata nähtaval. Ma pean tunnistama, et ma pole esilehte kunagi korralikult läbi uurinud.

Milleks see RSS hea on ja kuidas seda süüa? Mulle on tuttavad ainult RS-id, Roheline Seep ja Ford Focus RS. Ehk on keegi peale minu veel tume ses osas.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid