Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Kipper.ee foorum uueneb ehk lähipäevil korraks kinni
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=14&t=8094
1. leht 1-st

Autor:  Kipper [ Reede, 07 Mär 2014 11:21 ]
Teema pealkiri:  Kipper.ee foorum uueneb ehk lähipäevil korraks kinni

Kipper.ee foorum proovib pühapäeval ja esmaspäeval uueneda. Seega on foorum neil päevil suletud.

Liigume edasi uude versiooni phpBB3. Aga mitte ainult selles ei saa muudatus olema... Sellest edaspidi.

Kuigi üleminekut on pikalt planeeritud, läbi mõeldud ja testitud, siis tehnika- ja IT-värk võib ette tuua ootamatusi. Seega jätan töödeks reservi tervelt 2 päeva.

Eesmärk on teha foorumi põhifunktsionaalsuse toimimise osas üleminek märkamatu - väljanägemine on peaaegu sama, kõik senine materjal esitatud peaaegu samamoodi (paraneb manusena lisatud foto kuvamise viis), postitamine sarnane varasemale. Uuendusi saab olema kasutaja enda haldamise (profiili) poole pealt - see pakub palju võimalusi juurde (näiteks kirjutatu salvestamine enne postitamist mustandiks, saab määrata kasutajaid, kelle postitusi ei soovita näha jne). Uues versioonis peetakse ka serverisisest arvestust kasutaja loetud ja lugemata postituste kohta ehk saab lõpp olema kehvale cookie-põhisele lahendusele, kus lugemata postituste korral välja logides nendelt "järjehoidjad" ära kaotatakse.

Pärast üleminekut järgneb töötavas foorumis arendusperiood (võib olla isegi mitu kuud), et kõik mõeldud uuendused, "kellad ja viled" peale keerata ja teie tagasisidel kas paika jätta või ära kaotada.

Uue versiooniga kaasnevad ka uued kasutustingimused. Kui seni kuvati registreerijatele phpBB poolt kirjutatud põhimõttelisi tingimusi, siis tulenevalt hiljutistest juhtumitest pidin peale 11 aastat foorumi käigusolemist kirjutama sellele ka täpsemad-selgitavad kasutustingimused. Nende esimese versiooni idee on lihtne - kui su käitumine on arvestav ja korras, siis ongi kõik korras (ehk ka vastupidi).

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/