Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Säde - Helmsman 23
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Mai 2019 11:37 
Eemal

Eelmisel sügisel sai ka minust paadiomanik. Jess. Olin sellest kaua unistanud - aega nappis ja millegipärast tunds mulle, et kõik, mis eestis müügil juhtus olema oli oma seisukorra kohta väga ülehinnatud. Võibolla olin lihtsalt vaene ja kitsi.
Kaalusin ka jahi toomist Rootsist, kuid kuna purjetanud väga polnud siis ei julgenud. Sõpru mul ka pole :D

Olen õppinud väikelaevaehitust Kuressaare kolledžis ja töötanud väikelaevade tootmise ja remondi alal aastast 2011 Eestis, Austraalias ja natuke Saksamaal. Purjetamise või üldse paadiga sõitmise kogemus ei olnud kuigi suur. Purjetanud olin Optimistiga, Isal oli Peipsi ääres kalapaat, millega väiksena ikka järvel käisme. Sellega asi ka piirdus.

Eelmine sügis leidsin Haapsalust korraliku Helmsman 23 jahi. Paat oli must ja kulunud, kuid konstruktsiooni poolest ei olnud hullu. Varustus oli minimaalne, kuid esimeseks nö õppejahiks sobis väga hästi.
Omanikku ma ei näinudki, suhtlesime meilitsi ja telefonis. Kandsin raha üle ja tema mulle postiga purjed ja dokumendid. Ajasin kohapeal kõik asjad korda, organiseerisin kraana ja tõstsime vette. Kursavend Olev Oolup koos venna Otiga aitasid esimest korda purjed valmis seada ja oligi kõik.
Järgmine hommik pidin lihtsalt proovima, et kuidas asi tundub. Tõmbasin kell 8 sadamast välja ja proovimine lõppes Kuivastu sadamas. Purjetasin kerges tagantuules ca 7 tundi. Telefoniga jälgisin oma asukohta ja planeerisin trajektoori. Parkisin jahi sadamasse ja hääletasin tagasi Haapsallu, et auto ära tuua.
Sellest järgmine nädalavahetus sõitsime koos naisega Kuivastust Roomassaarde. Alguses vaikses tuules ja hiljem tuulevaikuses mootoriga. Sõit kestis 9,5 tundi. Aga väga mõnus oli.

Pean Säde remontimisest ja sõitudest väikest fotoblogi Instagramis, kui kedagi huvitab siis vaadake:
https://www.instagram.com/sv_sade/

Tervitan ka Lauri Laanoja, kes selle jahi omal ajal vist Rootist tõi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Säde - Helmsman 23
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Mai 2019 12:18 
Eemal

No tore,et esimesed meresammud tehtud on,siis nyyd aeg juba suuremat ja monusamat jahti aeg vaadata! :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Säde - Helmsman 23
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Mai 2019 22:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Väga vahva! Kuu eest oli tõesti üllatuseks, kui Roomassaare kailt Säde leidsin. Toodud sai Soomest 2008, Espoo lähedalt. Vaatasin, et oled talveks masti peale jätnud- palun kontrolli talrepid üle, üks oli juba 3a tagasi päris läbi. Kere poolest on Säde tõesti heas korras. Edu!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid