Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 44 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Flipper 575 - K6lu
PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Mai 2019 06:37 
Eemal

Oskad äkki hoopis Rohuküla slipi kohta midagi täpsemat öelda? On looduslik või betoonist ja kui sügavale jookseb?

Uue paadi puhul seitse jalga kiilu alla! Ryds on kvaliteetne mark.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Mai 2019 07:57 
Eemal

niru kirjutas:
Oskad äkki hoopis Rohuküla slipi kohta midagi täpsemat öelda? On looduslik või betoonist ja kui sügavale jookseb?

Uue paadi puhul seitse jalga kiilu alla! Ryds on kvaliteetne mark.

Tänan. Kuid aluseks on Flipper. Oled 2 teemat kokku lugenud. ;)

Rohukülas on betoon slip, kuid lõppeb pisut vara ära. Ehk pead haagise rattad betoon ääre taha laskma. Sügavust on seal üle 1m (hiljuti on süvendatud). Välja sõit on väga kitsas, aga saab ilusti hakkama.
Suurematest alustest nägin Buster XL mis sealt välja võeti. Parkimisega on seal probleem. Parklaks on tühermaa slipi kõrval. Mahutab ca 20 haagist koos autodega.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Mai 2019 09:32 
Eemal

Kas keegi pädevam oskab seletada mille järgi määratakse aluse kategooria? Ja lubatud mootori võimsus?
Küsin, sest mu paadil ei ole birkat kuskil. Ja natuke naljakas on, et sellisele alusele on määratud D kategooria ja mootori võimsus 59kw. Minu jaoks oleks loogiline kui tegemist ikka C kat paadiga?
Paat on toodud soomest. Kas seal juba pandud D kategooria? Et pääseda mingist maksust? (see kõik muidugi teooria minu peas).
Kas lasta veeteede ametil alus uuesti üle vaadata? Või kas üldse seda kategooriat saab muuta?
Ehk on mõni pädevam kes oskab infot ja nõu anda.

Ette tänades.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Mai 2019 10:14 
Eemal

Krt, panin vist 2 teemat kokku jah, sry. Aga Flipper ju samuti igati ennast tõestanud paat.
Pädev ei ole kategooria osas kindlasti mitte, Mark Muru võib ilmselt täpsemalt ära seletada, aga seal mängivad rolli mitmed asjad nagu konstruktsioon loomulikult, turule laskmise aeg, lubatud inimeste arv pardal ja mingil määral ka Veeteede Ameti ülevaataja arusaam asjadest. Võimalik, et eelmine omanik on nimme lasknud paadi D kategooriasse regada, et paadile kehtiksid vähe leebemad varustuse nõuded. Oma konstruktsiooni ja merekindluse poolest kindlasti tegemist C kategooriaga. Kuidas ringi klassifitseerida, võid arkist või Veeteede ametist järgi küsida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Mai 2019 11:44 
Eemal

Kui 2015 endale Soomest 5,3 meetrise paadi tõin, siis oli Veeteedeametis kategooria jutt selline, et kas D ja 5 kohta või C ja 4 kohta. Jäi C. Mootori võimsuse piiriks pandi see, mis parasjagu küljes oli. Õnnetuseks oli küljes 40hp mootor, mis selgelt lahja. Pärast suhtlesin tootjaga ja nemad arvasid, et võiks olla kuni 75hp. Kahjuks aga paat nii vana, et tootja juures dokumentatsioon pole säilinud. Ja nii jäigi. Soome registri andmed VTA-d eriti ei huvitanud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Mai 2019 15:02 
Eemal

k6lu kirjutas:
Erik78 kirjutas:
Mis sorti siis see 10 kg ankur on?

Selline https://www.promarinetrade.com/ankrud/8 ... 39.10.html

Minu praktikast lähtudes pole see ankur.

Manus:
02344-600x600.jpg
02344-600x600.jpg [ 17.14 KB | Vaadatud 1781 korda ]

Selline aga küll. Ja see võib vabalt sinu paadi jaoks 5kg olla. Minu alus kaalub 1,5 tonni ja 7,5 kg peab ka tormiga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Mai 2019 19:31 
Eemal

Trimmiandur on Yamaha ilmselt üks nõrgemaid detaile.
Asub see trimmisilindrite läheduses vasakul.
Mootori jala tõstmisel liigutatakse anduri hooba, mis muudab siis anduri sees takistust. Viga või olla selles, et anduri liigend on kinni oksüdeerunud ja vedru ei jõua seda tagasi tõmmata või siis on andur sisemiselt surnud ja ei muuda enam takistust.
Andurit on kahte varjanti: 2 ja 3 juhtmega. Kahe juhtmega muudab ainult takistust, kolme juhtmega lastaks läbi anduri 5V kontrollpinge ja andur muudab takistusega pinget.
Osad trimminäidikud on ümber lülitatavad nii 2 kui 3 juhtmelise anduri peale aga kolme juhtmega varjandi puhul peab trimminäidikul olema 5V väljund kontrollpinge saatmiseks.

Kui andur on kinni oksüdeerunud aga muidu töötab siis õnnestub seda brake cleaneri ja WD40 abil elustada. Kui peaks olema kolme juhtmega uut andurit vaja siis ma saaks ilmselt aidata.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Mai 2019 21:20 
Eemal

Juss 5 kirjutas:
Kui 2015 endale Soomest 5,3 meetrise paadi tõin, siis oli Veeteedeametis kategooria jutt selline, et kas D ja 5 kohta või C ja 4 kohta. Jäi C. Mootori võimsuse piiriks pandi see, mis parasjagu küljes oli. Õnnetuseks oli küljes 40hp mootor, mis selgelt lahja. Pärast suhtlesin tootjaga ja nemad arvasid, et võiks olla kuni 75hp. Kahjuks aga paat nii vana, et tootja juures dokumentatsioon pole säilinud. Ja nii jäigi. Soome registri andmed VTA-d eriti ei huvitanud.

Helistasin EVAsse ja sain vastuse. Kuna paat on vana (91a) siis tehas ei näinud ette mingit kategooriat sellele. Eestis arvele võttes märgiti madalaim kategooria (D). Kategooria märgistab ohutusvarustuse nõuet! Mootori võimsus samuti pandud selle järgi mis see hetk ahtris rippus (mul siis 80hp).
Küsimusele, et kas politsei- ja piirivalveamet võib selle pärast mind noomida? Oli vastuseks, et kui sul on alusel vastav ohutusvarustus ja ise adekvaatne, EI noomi sind keegi. Iga kapten teab oma aluse piire ja võimekust.
Pakkus veel võimaluse, et kui ma väga soovin, siis võib ülevaatuse korraldada ja siis muuta ktegooriat, kuid see maksab. Vajadust selleks ei ole.
QSilver kirjutas:
Mõraga on sul suht lihtne toimetada kuna ta on vist seest hästi ligipääsetav - lihvid nii seest kui väljast prao ümber faasi nii 5...6 cm raadiusega ja kohalikust autopoest klaasriiet ja vaiku ja kahekomponentset pahtlit pärast siledaks saamiseks.

Rolle kirjutas:
See pole mõra, keegi on augu pahtliga kinni tagunud. Kahjustuse ulatuse saad teada, kui käiad klaasplasti tolmu sinna peale, paar matsu vastu keret ja praod joonistuvad välja ilusti.

Ise selle mõraga tegelema ei hakka. Põhjus lihtne: pole kunagi teinud, ning oma aeg on samuti väärt. Materjali kulu minul oleks 2-3x suurem kui oma ala spetsil ja aega kuluks töö teostamiseks ilmselt 4-5x rohkem. Homme viin paadi Viimsisse kus see 3 päevaga korda tehakse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Mai 2019 12:06 
Eemal

Bruce ankur või ZIL kardaan vahet pole.Kui vaja on - siis kumbki ei pea.
Korduvalt on see ankur leidnud paraja ümara kivi ja võtnud selle ankrusse kinni.Ja siis ei ole enam mingit pidamist.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Mai 2019 13:16 
Eemal

retti kirjutas:
Korduvalt on see ankur leidnud paraja ümara kivi ja võtnud selle ankrusse kinni.Ja siis ei ole enam mingit pidamist.

Muidugi võib nii juhtuda, eriti veel Eestis, kus merepõhi on äärmusest äärmusesse. Aga see kokkulappitav ei pea kõige tüüpilisemas ankurdamise kohas, nagu liivarand või kruusane pinnas üldse ja sellest mu kommentaar. Ma tõmbaks paraleeli selle kardaani ja kokkulapitava vahel. Suht samas suurusjärgus tõenäosus, et see kuhugi taha takerdub ja pidama jääb.

Aga ma soovitan kõigile mõne öö ankrul veeta. Siis loksuvad asjad paremini paika :wink:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Mai 2019 19:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Erik78 kirjutas:
Aga ma soovitan kõigile mõne öö ankrul veeta. Siis loksuvad asjad paremini paika :wink:

Like! :D ja +1 Bruce ankrule.
Kokkuklapitav on tõesti samas kategoorias Zili kardaaniga, mul mõlemad pardal.

Edit: st. Zili kardaan ei ole pardal, kokkuklapitav ja Bruce on :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Mai 2019 10:04 
Eemal

Manus:
s-l500.jpg
s-l500.jpg [ 18.37 KB | Vaadatud 1462 korda ]
Olen pidama jäänud selle ankru otsas.Ja pidanud on.Ka paigutusega paadis pole probleemi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Mai 2019 13:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Ankur tuleb valida vastavalt vajadusele. On olemas ka eelkõnelejatele sootuks teine äärmus. Pean piinlikusega tunnistama, et mul ei ole 7 aasta jooksul ankrut niipalju vaja läinud, et oleksin viitsinud otsa poepakendist välja võtta ja ankru ära määrida. Ta on mul olemas, see kokkuklapitav nelijalg, sest seadus nõuab ja ptui, ptui, ptui lisaturvalisuseks, kui ühel hetkel ei peaks mootor töötama ja tuul aluse Venemaale tahab triivida. Aga mulle tundub, et mul on ta ka liiga suur :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Mai 2019 16:23 
Eemal

Erik78 kirjutas:
retti kirjutas:

Muidugi võib nii juhtuda, eriti veel Eestis, kus merepõhi on äärmusest äärmusesse. Aga see kokkulappitav ei pea kõige tüüpilisemas ankurdamise kohas, nagu liivarand või kruusane pinnas üldse ja sellest mu kommentaar. Ma tõmbaks paraleeli selle kardaani ja kokkulapitava vahel. Suht samas suurusjärgus tõenäosus, et see kuhugi taha takerdub ja pidama jääb.

Väga huvitav, minu kogemus küll ei luba sellele kokkuklapitavale nii hävitavat hinnangut anda. On mul nii kalapaadil kui purjekal ja ankru pidamise pärast pole küll veel muret olnud. Seda nii liivas kui mudas kui igalpool mujal. Peavalu teeb pigem just selle kättesaamine põhjast, kui ööotsa konksul istutud. Ja kui meri pole plekk olnud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Mai 2019 19:05 
Eemal

nitse kirjutas:
Ankur tuleb valida vastavalt vajadusele. On olemas ka eelkõnelejatele sootuks teine äärmus. Pean piinlikusega tunnistama, et mul ei ole 7 aasta jooksul ankrut niipalju vaja läinud, et oleksin viitsinud otsa poepakendist välja võtta ja ankru ära määrida. Ta on mul olemas, see kokkuklapitav nelijalg, sest seadus nõuab ja ptui, ptui, ptui lisaturvalisuseks, kui ühel hetkel ei peaks mootor töötama ja tuul aluse Venemaale tahab triivida. Aga mulle tundub, et mul on ta ka liiga suur :)

Ankur mis paati ära mahub pole kunagi liiga suur.
Ainult - ka ots peab olema vastav.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 44 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: