Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Flipper 575 - K6lu
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 28 Okt 2019 22:39 
Eemal

Kas trimmi näidiku said tööle? Teine küsimus, et mida sealt näha, nagunii peab koguaeg ümber trimmima, olenevalt lainest, lastist ja jumal teab veel millest. Mul Yamahal ka ei töötanud ostes ja pole hiljem kunagi vajadust tundnud, et see peaks olema.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 30 Okt 2019 11:22 
Eemal

Mul Yamahal samuti näidik ei töötanud ostes. Mind tegelikult häris rohkem see, et paadis on üks mitte-töötav komponent. Soomes käies sai peramoottoripurkaamo-st võetud kasutatud andur ca 100€-ga (oleks odavamalt saanud, kui mul oleks Saaremaa ölut kaasas olnud :D). Hiljem sain aru, et töökorras trimminäit annab natuke mugavust juurde. Näidu järgi sain glissi mineku jaoks kohe õige trimmi paika panna ning madalas vees sõitmiseks üles trimmimiseks ei pea ka nii palju üle õla mootorit vaatama.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 30 Okt 2019 16:38 
Eemal

Just ja see mitte töötav detail härib kõige rohke :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 18 Dets 2019 10:39 
Eemal

Üks küsimus klemmide teemal, millest enne juttu oli. Kas keegi on paadil kasutanud geeltäidisega klemme (nagu Etelec Shellbox)? Silikoongeel peaks kaitsma klemme vee ja niiskuse eest.
Tartus müüakse neid Fortronicus.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Jaan 2020 00:16 
Eemal

Reinz kirjutas:
Kas trimmi näidiku said tööle? Teine küsimus, et mida sealt näha, nagunii peab koguaeg ümber trimmima, olenevalt lainest, lastist ja jumal teab veel millest. Mul Yamahal ka ei töötanud ostes ja pole hiljem kunagi vajadust tundnud, et see peaks olema.

Tere

Ei sanud tööle. Ja ega muud pole kui see, et häirib.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Jaan 2020 20:32 
Eemal

Tere kaaskannatajad.

Ilmad on sellised, et võiks vabalt merel või järvel kala püüda ning loodust nautida...

Mul on plaan ja soov Flipperile suurem kütusepaak panna. Kas on meil foorumis mõni, kellel on sarnane alus ja on paagi ära vahetanud (suurema vastu)?
Hetkel on mul paak vaid 2x24l ja seda on ikka vähe! Ja ära tüütab keset merd paagi vahetus.
Olen mõelnud 70l paak panna, aga sellele koha leidmine pole nii lihtne, kui arvasin.... :(
Kas keegi teab, kedagi kes valmistab custom made paake? See oleks ilmselt kõige lihtsam lahendus.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 07 Apr 2020 21:24 
Eemal

Tere jälle!

Kevad läheneb mühinal!

Sõbrad tegid mulle sünnipäevaks toreda kingi - kogu paadi istmekatete ja madratsite vahetuse :wink:
See kingitus tekitas olukorra kus hakkasin kogu paadi interjööri uuendusele mõtlema...
Esmalt said istmed eemaldatud ja viidud nahatamisele. Toonid said valitud praegu müügil oleva Flipperi järgi beež ja grafiit halli segu.
Pilt
Istmed eemaldatud.
Siis järgmiseks sai tellitud uus lülitite paneel ja stero. See viis järgmise tööni - rooli konsool vaja kõik ringi teha. Muidugi oli konsool korralikult kruviauke täis, mis mind kohutavalt häiris.
Konsool sai eemaldatud, ning alustasime siis pahteldamise ning klaasriide ja vaiguga möksimisega.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Aeg ajalt oli ka abiline olemas! Enamasti aitas ta vaadata kuidas kuivab...
Pilt
Pahteldatud, möksitud ja lihvitud! Krunt ja uuesti lihvima!
Pilt
Lihvitud! Värvi alla!
Pilt
Ja muidugi suutsin ikka värvi jooksma lasta :(
Pilt
Aga selle vastu on olemas ravi. Selleks kraapisin noateraga suurema osa "värvitilgast" ära. Peale seda 2000 lihvpaberiga vesilihv peale. Tulemus on minu jaoks hea :)
Pilt
Pilt
Konsooliga on peaaegu ühelpool: seal kus ennem oli auto raadio sinna tuleb uus lülititeplokk ja samuti sai uus raadio ostetud, mis läheb vana lülititeploki asemele.
Pilt
Pilt
Pilt
Raadio paigaldan siis, kui konsool on oma kohal tagasi, et roolipump ära mahuks.

Järgmiseks hakkasin kõiki puitdetaile eemaldama, et anda neile uus hingamine.
Osad detailid olid juba mõradega ja otsustasin need kokku liimida. Järgnes vana laki eemaldus ja lihv.
Pilt
Pilt
Pilt

Tänaseks on enamus detaile Owatrol D.1 3x õlitatud.
Pilt
Pilt

Muidugi suutsin ma ühe detaili täielikult tuksi keerata :cry: Lihvisin spooni maha! Aga eks see ise tegemine õpetab.
Pilt
Pilt
Mure aitas lahendada Vineerimaailm ja Disekt.
Pilt
Täna said kõik detailid 3. kihi lakki International Schooner.
Pilt
Pilt
Pilt

Kokku läheb lakki 5 kihti.

Leidsin pööningult isa jahi "Merepiiga" lipuvarda koos Kalevi jahtklubi lipuga. :P
Lipuvarras läheb nüüd edasiminu Flipperile.
Pilt

Peagi täindan teemat! 8)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 08 Apr 2020 20:18 
Eemal

Äge töö ja äge meeleolu!
Paagi kohta, küsi nt Boatbox, Rainer https://boatbox.ee/meist/

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 09 Apr 2020 08:27 
Eemal

Harry kirjutas:
Äge töö ja äge meeleolu!
Paagi kohta, küsi nt Boatbox, Rainer https://boatbox.ee/meist/

Paagi mure ka lahendatud. Või noh seda hakkame varsti lahendama :D Aga paak on olemas. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Mai 2020 21:50 
Eemal

Tere

Jätkame oma tegemistega. Kõik puitdetailid said 3x õlitatud ja 5x lakki. Ise olen tulemusega igati rahul.
Järgmiseks tuli ära mahutada ja paigaldada kütusepaak ( 70l ). Vana paak oli vaid 24l ja sellega sai sõita ca 60km (gaas põhjas ja sileda veega). Paagile sobis vaid üks koht ja see on vasakul istme all.
Pilt
Kuna ruumi oli väga vähe, siis ilmnes järgmine probleem... põlv ei mahu ära!
Pilt
Iste oleks põlve katki vajutanud. Hydroscand aitas hädast välja. Leidsid madalama põlve.
Pilt
Pilt
Täiteava/kork koos tuulutusega läks ahtrisse. Tuulutus on pritsmekasti küljepeal.
Pilt
Pilt
Järgmiseks said mõlmad konsoolid külge kruvitud ja hakatud vaatama kuhu ja mis, ära mahub.
Vasaku konsooli sisse ehitasin baarikapi, kuhu mahub ära 4 erinevat pudelit.
Pilt
Pilt
Parema konsooli sisse läks peaaegu kogu elekter. Kaotasin ära kõik wago klemm ühendused. Asemele tulid pressitavad ja termokahaneva rüüsiga ühendused. Iga seade või tuli läheb läbi kaitsmeploki.
Pilt
Konsoolid paigas.
Pilt
Sõidumugavuseks sai valitud Uflex trimtabs.
Pilt
Pilt
Pilt
Trimmiga muidugi kaasnes uus mure... redelit pole. Kuid Osculati katloogist sai leitud ahtritrapp, mis ulatub üle trimmlaba ja selle külge läheb redel, kuid see on tuleviku teema.
Vööri paigaldasin prožektori/töötule LEDbari, et kui pimedas vaja silduda või slipil toimetada, siis on valgus olemas.
Pilt
Pilt
Hiinast sai tellitud uus lülititeplokk (6 lülitit, 12v pistikupesa, 2x usb pesa ja voltmeeter). Selle pilt juba eespool olemas.
Kuna Hiinlased olid oma süsteemi lihtsalt ja vähe odavamalt teinud, siis tuli see kõik ringi teha (3 kaitset 15A, 6 lüliti peale. Ja lülitid töötasid vale pidi). Iga lüliti läks oma kaitsme alla ja vastavalt võimsusle ka õige kaitse.
Kohale jõudsid istmed ja madratsid uute katetega!
Pilt
Järgmiseks sai külge uus plotter/kajalood Lowrance Hook Reveal Tripleshot 9". Ja uus ning uhke puidust rool, mis istub sinna paati nagu valatud.
Pilt
7.05 sai lõpuks paat komplekteeritud ja oli aeg garaažist välja ajada.
Pilt
Esimene sõit sai tehtud 9.05 Virtsu-Kübassaare-Virtsu. Nagu oleks uue paadi saanud. Tagasi tulles oli laine ca 0,4-05m ja kiiruseks ca 20Kn. Trimm teeb imesid.
Paar pilti sisust.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Homme viin paadi Viimsisse, kus Kalastus ja Paadipoe mehed ühendavad ära akulaadimis süsteemi. Paigaldasin 2 akut - 55Ah aku ainult käivituseks ja 100Ah toimetab kogu ülejäänud süsteemiga (muusika, plotter, tuled). Vahele läheb Victroni Isolaator, mis hoiab akude laadimise eraldi. Kui see tehtud, siis tuleb kaldavool ära ühendada.

Olge muhedad!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Mai 2020 22:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Respect !!!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 12 Mai 2020 07:36 
Eemal

Ajab heas mõttes kadedaks, kui inimesed korralikult viitsivad ja suudavad asju teha.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 13 Mai 2020 20:35 
Eemal

Umx kirjutas:
Ajab heas mõttes kadedaks, kui inimesed korralikult viitsivad ja suudavad asju teha.

Ega head kriisi ei tohtinud raisku lasta!

rye kirjutas:
Respect !!!

Tänud!

Muidugi teha on veel....
Praegu ootangi, et saaks paadi tagasi (hetkel Boat-Services. Toovad mootorist laadimise isolaatorini), siis saab Isolaatori ära ühendada. Lisaks akulaadija. Tulekustuti panen ahtrisse (mootorile ligemale), praegu loksub lihtsalt kajutis sahtlis. Kokpiti valgustus ootab paigaldamist ja samuti kajuti valgustid (kajuti omasid pole veel sobivaid leidnud).
Peale esimest sõitu avastasin, et kütusenäidiku andur on kinni (näitab veerand paaki ainult). Ilmselt paigalduse käigus jäi mootori toite vooliku taha kinni. Peab lihtsalt lahti võtma ja teistpidi keerama.

Kui paadi tagasi saan, siis teen korralikud pildid. Mul veel olemas pildid müügikuulutusest, siis kui ostsin. Saab teha "enne" ja "pärast" pildid.

Olge mõnusad! :wink:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 15 Mai 2020 10:09 
Eemal
Kasutaja avatar

See viimane pilt on super ilus.
Aga kaks tehnilist küsimust ka:

1)
kolm kihti õli ja viis kihti lakki?
International Schooneri lakkisid õli peale? Milline õli alla läks?
Ja üldistan - kas õlilakke pannaksegi õlitatud pinnale?
Mul puidust rõdupiire tehtud Le Tonkinsi õlilakiga, et kas sellele oleks võinud ka alla puhast õli panna?
Igal aastal lakin paar kihti peale, muidu tuleb jälle haljaks lihvida...

2)
Sul on tulemus täisläikiv, mis on muidugi sellele ajastule kohane.
Internationalil on ka "matting additive" mida võib panna 25%-75% lakist vastavalt sellele kui matti tahad.
Huvitav kuidas küll selline kogus matistajat õlilaki omadustele mõjub?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 15 Mai 2020 21:03 
Eemal

rye kirjutas:
See viimane pilt on super ilus.
Aga kaks tehnilist küsimust ka:

1)
kolm kihti õli ja viis kihti lakki?
International Schooneri lakkisid õli peale? Milline õli alla läks?
Ja üldistan - kas õlilakke pannaksegi õlitatud pinnale?
Mul puidust rõdupiire tehtud Le Tonkinsi õlilakiga, et kas sellele oleks võinud ka alla puhast õli panna?
Igal aastal lakin paar kihti peale, muidu tuleb jälle haljaks lihvida...

2)
Sul on tulemus täisläikiv, mis on muidugi sellele ajastule kohane.
Internationalil on ka "matting additive" mida võib panna 25%-75% lakist vastavalt sellele kui matti tahad.
Huvitav kuidas küll selline kogus matistajat õlilaki omadustele mõjub?

Selle viimistluse info sain ühelt tuttavalt, kes tegeleb ka puitjahtidega. Seega küsisin temalt, et kuidas saada sama tulemus (instagramis nägin pilti). Vastus: 3x Owatrol D.1 õli, 5x International Schooner ja 1x Hempel Dura gloss (tema soovitas Hempel Dura Satin). Satin on matt, mis mulle ei sobinud.

Mul kirjas, et lakkisin 4x Schoonerit ( Jah, sest hind tootel on kallis ja 1 kihi pärast ei hakanud uut purki ostma).

Hakkasin märtsi alguses neid tooteid otsima ning väga lihtne see polnud, sest International Schoonerit müüb Eestis vaid üks (minu teada) firma. Lisaks oli koroona and shit ja selle hankimine läks palju keerulisemaks, kui arvasin. Sain kätte 0,75l maksis 46€+DPD transport 6€. Hempel on motonetis vabalt saadaval ja Owtatrol D.1 tellisin Promarinest.

Iga kiht kuivas min. 24h.

Viimane kiht Hempel on UV kaitsega ja väga tugeva taluvusega (alkohol, puhastusvahendid jne) seega see on ainult kaitsekihiks.
Schooner oli see mis andis efekti. Owatrol toonis ka pisut, kuid see ikkagi annab puidule niiskuskindluse.

Kui Hempel Dura Glossi vaja siis seda on üle 3/4 kogusest (0,75l originaalis).

Jah Internationalil on päris hea sari lakke, kuid seal peab jälgima just UV tegurit. :wink:
Ma loodan, et mu jutust on/oli sulle kasu ka :D Aga alati võib suhelda lisaks telefoni teel, siis ei lähe tõlkes kaduma. 56680307

Viimati muutis k6lu, Esmaspäev, 18 Mai 2020 17:44, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: