Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Juul 2006 22:59 
Eemal

Reede õhtul sain saarde. Kui Tenuniemele joudasinsin, käis mu paadis vilgas tegevus. Tuttav mootorimees ajas seaded paika ja ütles, et mootori ainuke viga on liigne uudsus. Omal ajal lasti sedaseltsi mootoreid enne päristööle hakkamist päevade kaupa tühjalt käia, et sisse töötaks. Kallasin siis minagi paagi täis ja lasin tal müdiseda, iga tunniga läks paremaks. Laupäeval käisin aegajalt pentsu peale kallamas. Ühe vea leidsin ka. Mootor ja revers polnud päris samas liinis, leevendi kummi kippus sööma. Mõned seibid mootori jalgade all tegivad imet. Proovitiir jäi seekord tegemata. Kahe nädala pärast saab see temp ehk ära tehtud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Juul 2006 20:26 
Eemal

Kuidagi ondsavoitu tunne on (rebase)naha vahel, kui istun siin ja toksin seda juppi oma järjejutule. Proovitiirud on soidetud, nuputamist ja nippimist on palju olnud ja selle tulemusena sai täna teoks temp, mida üritasin läinud sügisel.

Laupäeva ohtaks oli meri hingetu vaik. Vuodamakippuv vannasputke auk sai edukalt tiivitud. Sobra pere sai pardale voetud ja mindud lusti soitama. Olen hakanud taipama UD-25 hingeelu ja ninda olen sanud ta päris hea vaardi peale. Tegime päris pika tiiru ja tunnistasime aluse merekolblikuks. Olin kindel, et pühapäeval saab reisu.

Ei ütle asjata saare vanad, et taoline hingetu vaik tähendab tormilietsa lappimist. Pühahommikuks oli selline idapohi säru väljas, et postipaadilgi oli tegu lainete lohkumisega. Ninda ei jäänudki muud kui väärikalt pühapäeva pidada keige juurdekuuluvaga. Pühaohtaks hakkas tuul jääma ja täna hommikul asusin teele. Kurss sama mis sügisel.

Tenuniemelt oli hea minna, saar varjas suuremere ummikat. Esimesed kiigeriemud saabusid salmevahel. Seal pidi juba vaatama, kuidas kuiva nahaga laineid vetta. Aksi on juba nii veike saar, et ummikas kierib ninda kui suure kive ümber. Pidasin keula Aksi kagunuka kohas. Ebakorrapärane laine väntsutas tublisti, pahandust ei teinud.

Aksi kagunukast algas mu esimese iseseisva merereisu pikim avaamere osa. Laine oli jälle korrapärane, iilitine tuul vieretas mone järskusemagi künka ette. Paat suutis lainetega suheldes pidada tasakaalukat joont. Masin tegi vanaaegset häält, podises muhedalt. Ninda ma siis nätsutasin vastutuult ja vastulainet. Alles üsna Neeme sadama suus sain pärilaine vaardi nautida.

Vastutulnud naiseraasuke arvutas ajakuluks kaks ja puol tundi, 5l kütusepaak polnud tühjaks saanud. Vaatamata hellaks hierutud perskannikatele jäin oma esimese reisuga igati rahule.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 22 Okt 2006 20:46 
Eemal

Selle hooaja sõidud on nüüd sõidetud. Teisipäeval väljusin Neemest 17.00, sihtkohaks kunagine Leegisoo poldri kanal Salmistu ja Andineeme vahel. Kaarti vaadates selgus, et tegu seni pikima merereisuga.

Sõit kuni Salmistuni sujus ladusalt, Pedassaare vahelt läbi minnes kippus juba käsikaudu sõidu tunne peale tulama. Tänu pilvisele õhtule oli pime varem platsis kui oleksin soovinud. Hirmu tegi kruusaseljandik, mis Pedassaare ja mandri vahel pea igal aastal mõne uljaspeast jalgsi Pedassaarde mineja merele nõuab. Kahandasin niigi nigela vaardi poole peale, et kui sõit kivisse läheb, ei juhtuks suuremat õnnetust ja hoidusin Salmistu poole, kus valge poiga olevat sügavaim koht ära märgitud. Pime oli juba nii paks, et poi jäigi nägemata.

Kardetud krobin jäi kuulmata ja oli tagumine aeg helistada naiseraasukesele, et tuleks autoga randa ja pööraks täistuled Salmistu poole. Paraku on kunagine autoga randasõidetav ala sattunud hoolsatesse erakätesse ja ülbe autoga merre sõitmine kivimürakatega ära piiratud. Õnneks oli naiseraasukesel taskulamp seltsis ja sellega ta siis vilgutas pilliroost merele kui parimail piirituseveo aastail.

Lasin paadil minna kuni kiil põhja käis. Poolde säärde vees surusin pera- ja keulaankrud liivasse.

Reedeks oli maavaldajaga jutud räägitud ja laupäeval läksin üle hästihooldatud õuemuru oma traktoriga merde. Traktorile olin sappa pookinud orad, millega tavaliselt metsast küttepuid ja palke välja vean. Nii sai paat `sülle`võetud ja suuremate kahjustusteta õuemuru ületatud.

Nüüd on mu esimene pakkudele tõstetud ja ootab uut hooaega.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid