Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 39 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Päästepaadist hobipaat. Ranno-
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Jaan 2007 01:11 
Eemal

Tere Foorumirahvas.

Juba paar aastat seisab hoovis üks paadi kere. Pilt
Pilt
See on üks kahest päästepaadist mis osteti aastaid tagasi laevaremonditehase hoovilt.
Tegu on siis needitud, aluminiumist, kaartega, 5,5m pika ja 1,9m laia tankeri päästepaadiga. Kandevõime 14 inimest koos varustusegaPilt Omapäraseks teeb paadi tema originaalvarustus: Sinna kuulub kuus 3,5m pikka aeru, teisaldatav mast purjega, tormikate kuue aeru varukaga, kusjuures tüürimees istub vööst saati väljas, uppumatuks tegevad aluminumist mahutid külgedesPilt
Kuna siiani ei olnud neil kahel alusel otsest omanikku vaid oli mitme inimese peale siis tehti sõidukõlbulikuks üks alus mis liikus Võrtsjärvest Peipsini. Vaja olii vaid puitosa taastada ja see tehti võimalikult lihtsalt ja originaaliläähedaselt http://imageshack.us/photo/my-images/109/picture022l.jpg/
Praeguseks hetkeks on mõlemal paadil omanik ja minu plaan oleks viia paat selisesse seisu, et saaks merle minna.
Paat on lameda põhjaga ja ilma kiiluta. Süvis on u 25-40cm mis teeb võimalikuks randumise küllalt madalas vees ja väikelaidudel. Samas on see jälle puuduseks lainest läbi murdes sest vastu järsku ristilainet hakkab laine vastu paadipõhja peksma mida olen juba kogenud peipsi tormiga. Merel peaks olema laine intervall pikem ja ehk seda muret nii tihti ei teki.
Suurt kiirust selle paadiga arendada ei saa ning see ei olegi eesmärk. Soov on lihtsalt veepeal puhata ja rännuhimu rahuldada. Põhiliselt hakkab seda paati edasi lükkama päramootor kuid kui on piisavalt tuult siis tõmbaks ka purje üles.
Mast on kergelt teisaldatav mis teeb võimalikuks mööda jõesuudmeid üles sõita ja sildade alt läbi pääsemise. Peipsi vesikonnas on see tihti vajalikuks osutunud.

Millegipärast ei ole mul õnnestunud leida netist infot sarnase paadi kohta. Kas on tegu minu puuduliku keeleoskusega või on see tõesti nii harv juhus kus päästepaadist midagi ehitatakse.

Netist on silma jäänud vaid mõned
Oodatud on kõik arutelud teemal "SELLE ALUSE MEREKÕLBULIKKUS" ja nõuanded ehitusel.

Ranno

Viimati muutis Ranno-, Neljapäev, 01 Sept 2011 21:13, muudetud 13 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Jaan 2007 01:20 
Eemal

Kas tegu võib olla minu kodulehel kaustas oleva tühikuga et url-e ei näidata lingina? Parandaks selle vea ja teeks jutu loetavamaks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Jaan 2007 09:54 
Eemal

Kas tegu ei ole mitte sarnase paadiga kui rohuküla sadamas seisev? Kahjuks paremat pilti kiiruga ei leidnud, kui http://www.hot.ee/janno0/Pilt006.jpg
Mõtlen siis seda kõige taga vasakus nurgas seisvat sinist alust.
Vähemalt päästepaadist on see ehitatud ning mahutid külgedes ja nii mõnigi muu asi tundub sarnane... Kui tegu on sarnase paadiga ning on huvi omaniku kontaktide vastu, siis privaatsõnumiga saan seda edastada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Jaan 2007 11:42 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Ranno- kirjutas:
Kas tegu võib olla minu kodulehel kaustas oleva tühikuga et url-e ei näidata lingina? Parandaks selle vea ja teeks jutu loetavamaks.

Häda oli kõigest selles, et sul algas urli tag [/url] ja lõppes [url]. Peavad need käima aga teises järjekorras.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Jaan 2007 13:09 
Eemal

janno kirjutas:
Kas tegu ei ole mitte sarnase paadiga kui rohuküla sadamas seisev? Kahjuks paremat pilti kiiruga ei leidnud, kui http://www.hot.ee/janno0/Pilt006.jpg
Mõtlen siis seda kõige taga vasakus nurgas seisvat sinist alust.
Vähemalt päästepaadist on see ehitatud ning mahutid külgedes ja nii mõnigi muu asi tundub sarnane... Kui tegu on sarnase paadiga ning on huvi omaniku kontaktide vastu, siis privaatsõnumiga saan seda edastada.

Oleksin huvitatud küll kontaktidest. Vahetaks kogemusi sõiduomaduste ja mootorivõimsuse valiku osas. Hetkel on silmapiiril 4,5hj mootor mis jääb merel kindlalt väheks. Emajõel aga lükkas see edasi paati poole gaasiga 12km/h gps-iga mõõtes.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Jaan 2007 13:18 
Eemal

Kas on üldse mõtet hakata ilusa paadi puhul päramootoriga - mulle tundub see sadulana sea seljas. Tean täpselt et sisemootori paigaldus on üsna kulukas ja vaevanõudev tegevus samas tulemus on seda vaeva igati väärt. Sellele paadile piisaks täiesti mõnest 8-10hj diislist. Hea töökindel lahendus merele.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Jaan 2007 13:21 
Eemal

Ei tea kas kuskil vedeleb veel selliseid või suuremaid? Oleks täitsa huvitet - aga just sellisest toorikust mitte aretistest. Aretada oskan ise :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Jaan 2007 18:11 
Eemal

Kui juba teha siis ikka kajutiga ja nagu Paadimees ütles siis sisemootoriga.Merel sõites ikke väga sant kui pead asju kogu aeg kilekottidesse peitma ja laiule minnes ka kehva lageda taeva all külitada,Masti saab alt liigendi peale panna,lase alla -lükka püsti,mingit probleemi.Kajut peal ei pea ka pilsipump kogu aeg uhama.Panin justkui tähele et sellel paadil on siiski kiil ka .Vastu lainet sõites trambivad kõik,milline rohkem milline vähem.Sõltub palju kiirusest ja loomulikult põhja kujust ,aga ka paadi kaalust .

Pole midagi,osta materjalid kokku ja hakka tegema ei pea ju samasugune paat malliks ees olema,vaata analoogseid mõõtusi ja leiad idee.Või teed paadist pildi ja hakkad pildile disainima ise.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: PÄÄSTEPAADIST HOBIPAAT
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Jaan 2007 09:56 
Eemal

Vaata www.boten.nl/Sloep . Seal on päris huvitavaid lahendusi.

Toms

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Jaan 2007 23:52 
Eemal

Esialgu jääb paadile pika jalaga päramootor kuna poltühendusega mootorikinnitusplaat koos tugedega on ammu valmis ja ootab külgekruvimist.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 24 Jaan 2007 14:34 
Eemal

Tere!
Leidsin siin küsimuse päästepaadi ümberehitamise kohta.Kuna olen endale
päästepaadi ümber ehitanud huvipaadiks,siis üht-teist võin soovitada.Mul oli aluseks hollandi päritoluga 6,5m plastikust paat,mis oli ettenähtud 20 inimesele.Originaalis oli tal peal õhkjahutusega 25hj merediisel,paat oli pealt lahtine.Esimese hooaja sõitsin lahtise paadiga,teiseks tegin kajuti ja järgmiseks asendasin sisemootori päramootoriga ning tegin uue kajuti
kuna mootori arvelt tuli ruumi juurde.Kasutan praegu 60 hj Johnsoni päramootorit ja kaasas on 5hj abimootor "igaks juhuks".Paadiga olen rahul kuna tegemist on merekindla alusega.
Soovitan; ehitada paadile kindlasti kajut ,sest see annab paadile kõvasti juurde.Kajutisse on võimalik ehitada magamisasemed,panipaigad jne.
Väga tähtis on paadi ümberehitamise juures arvestada ,et paat jääks tasakaalu s.t paati tuleb suhteliselt ühtlaselt koormata.Enne võib raskus-
kese olla viidud natuke ahtrisse.Ma olen mitmeid paate ise ümber ehitanud
ja ka aidanud ehitada ümber.Olen väga edukalt kasutanud venekeelset
raamatut"15 väikelaeva projekti".Olgugi,et materjalide ja nende kättesaadavuse osas on palju muutunud paremuse poole jäävad ehitus ja arvestuspõhimõtted paadiehituse juures ikka samaks.Enda paat on praegu kinnikaetud, kui tuleb võimalus teen mõned pildid ja panen üles. Kui on soovi midagi täpsemalt teada saada või näha,siis elan Murastes ja mu nr.on 53300555
Soovin jõudu ja edu, sest päästepaadist saab väga asjaliku aluse ehitada.
Hillar.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 24 Jaan 2007 15:14 
Eemal

Väga hea et vähemalt keegi on sellist ehitust teinud. Minu valik päramootorile on samuti ruumi juurdetekkimisega põhjendatud. Mul siiski paat 1m lühem. Kuidas sinu paadil ahtripeegel on ehitatud või tekitatud kuhu mootor kinitub?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 24 Jaan 2007 15:15 
Eemal

Kas keegi teab selle paadi mõõtmeid, purjepinda, süvist? Kas kiiluga või ilma? Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 24 Jaan 2007 15:24 
Eemal

Millise paadi??? See mis pildil seljataga sõidab? Greta nimeks? See on ju folkboot :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Nordic_Folkboat

http://www.folkboat.com/

jnejne

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Aug 2011 11:51 
Eemal

Kuna vahepeal on projekt soiku jäänud siis nüüd on tarvis targemate nõu.
Kas tekimaterjaliks sobib LEHIS. Eriti hea kui keegi oskab liistu profiili osas mingit nõu anda. Tekk ei hakka toetuma alusvineerile vaid peab ise jääma piisavalt jäik.
Kuidas nakkub vuugimastiks sellise vaigurikka puuliigiga?
Kellel kogemusi see jagagu.

Www.majataastus.ee

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 39 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis