Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 46 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Nov 2007 23:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Ja lõpuks mõned ettepanekud tehasele. Loodan, et Lõuna-Aafrikast võrsunud USA firma siinsete märkuste deshifreerimiseks meie tõlkidele tööd annab.
Turnbuckle (töönbukklite) pingutamiseks võiks komplektis olla mingi peenike ora, mida iga kord paati kokku pannes august läbi pista ja keerata. Näpuga läheb jamaks. Korra keris mul talrep end tasapisi ise sõidu peal lahti ja see polnud väga hea olukord keset merd. Muidu on küll Onu Sam mõelnud kõige peale. Isegi pontooni ventiili vahetamise võti on kaasas... Mina võtsin kasutusele pilpanaela ja vean seda kogu aeg isegi sõites kaasas.
[img]http://web.mac.com/reinuonu/Kipperi_originaalid/täiustusi_files/IMG_4952.jpg[/img]
Foka kinnituse viisin natuke kaugemale päris kliiverpoomi otsa tipust, kuhu ta algselt kinnituma oli mõeldud. Väga jalgu kippus muidu jääma. Panin mugavuse huvides lihsalt 3 seeklit jadaühendusena. Tehases oli mõeldud vist paelaga.

Ja nüüd see kuradi poovstaak ise... Otsas on tal selline hujjoovina, mis masti külje külge lihtsalt väikesesse soonde kinnitub. See äravõetav "seen" seal otsas on aga parajalt kapriisne. Lükkad teise toru sisse, ei saa välja muidu kui mingi terariistaga urgitsedes. Mina võtsin lõpuks ta iga kord üldse kliiverpoomi küljest ära. Siis on vette minnes ainult korra klõps ja jublakas toru küljes, parajal kaugusel, et masti soonde pista.
[img]http://web.mac.com/reinuonu/Kipperi_originaalid/täiustusi_files/IMG_4955.jpg[/img]

Aga ta ei seisa ju seal soones korralikult!!! See on minumeelest ainuke nõrk konstrui Walkeri juures. Kliiverpoom tuleb igaks juhuks kõvasti fikseerida täiendavate vahenditega masti külge, et ta oma pesast välja ei pääseks. Mul juhtus seda mitu korda. Teda hoiab õiges asendis ainult forestay pinge ja kui mast vetrub hüppab see kinnitus oma pesast välja. Sõidu pealt sa seda juba korda ei tee. Mina lahendasin asja igatahes sinise rihmaga... ja peab...
[img]http://web.mac.com/reinuonu/Kipperi_originaalid/täiustusi_files/IMG_4947.jpg[/img]

Ja teine jama on sellesama eespurje pulga kinnitus kere külge. tehasega kaasas on mingi hatune ranitsapannal rihma otsas. See ei pea meie oludes mitte s..midagi. Asendasin selle korraliku metallist krokodillklambriga rihmaga.
[img]http://web.mac.com/reinuonu/Kipperi_originaalid/täiustusi_files/IMG_4950.jpg[/img]
Kui see kliiverpoomi värk vee peal laiali jookseb, on kogu taglastus sul süles. Aga niimoodi on absoluutselt turvaline.

See kõik on aga kökimöki. Üldiselt on tegu väga tubli ja südika paadiga. Lähen õhinaga vastu uuele hooajale.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Nov 2007 23:50 
Eemal

talrepile pane roostevabast kontramutrid. Jääpurjekal Monotüüp XV pannakse veel lisaks vasktraat fikseerima.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Nov 2007 08:49 
Eemal

Niisama vahemärkuseks - turnbuckle on eesti keeles seekel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Nov 2007 09:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Vaatan mina seda kummuli pilti. Seal ju mast põhja toetub? Aga kui sügavam on ja kõhu päris taeva poole keerab? Kas siis õnnestub üle selle pontooni asi püsti saada. Svertpaadil vajub "alumine" parras sügavalt vee alla ja sverdist sikutades on lupsti püsti. Sel aga parras vette ei vaju...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Nov 2007 10:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Paadimees kirjutas:
Niisama vahemärkuseks - turnbuckle on eesti keeles seekel.

siil: "Turnbuckle" , robottõlkes pöördpannal peaks talrep olema. "Shackle" on seekel, misiganes tüüpi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Nov 2007 16:45 
Eemal

Sorri, täpselt nii. Juhtus sedasi et lugesin ülal teksti ja samas pildilt vahtisin seeklit.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Nov 2007 19:36 
Eemal
Kasutaja avatar

muide, kod peebuste märkus võib jumalast õige olla. et kui see asi miskihetk peaks "kilpkonnastuma", e põhja ülespidi keerama, siis on teda tagasi keerata sellevõrra raskem. lase kevad tuleb, proovin ära. aga muideks mast on tal seal pildi peal mitte põhjas kinni vaid vabalt vees. täpselt nii ta hõljuma jäi. Purje takistus vees on vist piisavalt suur, et ta kolinal tagurpidi mast alapoole ennast ei pööra. aegapidi ehk küll. väga loodan, et annab meeskonnale piisavalt aega selle ennetamiseks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Nov 2007 21:58 
Eemal

Ahoi Alba Tross! Mulle su pisike paat ja sellega seonduv teema siin väga meeldib, aitäh selle eest!
Ümberminemise kohta pigem tekkis küsimus, et kuivõrd temaga üldse loomuliku kasutamise teel külili on võimalik käia. Kas näiteks purjel on niipalju jõudu, et seda pontooni vee alla ja üle kriitilise punkti keerata või pigem katkeb enne taglastus. Mulle tundub, et kilpkonnastunud ujumisrõngaga pesuvannist nii kergelt elulooma ei saagi, vaat et võta pontoonid hambusse ja hakka kalda poole ujuma :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Nov 2007 23:07 
Eemal
Kasutaja avatar

kilpkonnastumise vastu aitab muidugi rannapall masti otsas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Nov 2007 23:52 
Eemal
Kasutaja avatar

madis16 kirjutas:
kilpkonnastumise vastu aitab muidugi rannapall masti otsas.

Nöörist päästetav paukvest mastitopis käib kah kui palli pole.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: WB
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Apr 2008 13:38 
Eemal

Kas keegi pole mõtelnud WB 10 le purjelaua taglast proovida.See kaasa müüdav purjekomplekt on selline niglavõitu olemisega ja hind kah krõbe.
Kiili paadi peal oli igatahes Mistrali laua puri uhkelt püsti.Tundub et ainult roolipinni hakkab sooti segama.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Apr 2008 19:03 
Eemal
Kasutaja avatar

misasja!

mingi harkpoom poluvernik, mida pead ise püsti hoidma? ja seda fallidega klassikalise groodi ja eespurje minivariandi asemel, mida hoiab üleval vantide ja pukspriiduga seisev taglas?

obizhaajesh, natshalnik!
;-)

minumeelest on WB just see asi, millega saab algajale selgeks teha, misasi on bermuda sloop rig ja kuidas seda käsitsema peab. olematu tuulega liigub väga teravalt tuulde just tänu eespurje ja groodi koosmõjule. seda paati projekteerides on ikka nats arvutatud ja nuputatud kah. ma ei tea, et optil või laseril eespuri oleks. sinna vahele aga WB oma kere pikkusega vist jääb.

hinda tal muidugi on, aga kõik jupid on ausad. usa kvaliteet ja turvalisus. usu mind. soovitan siiski originaali peale mõelda.

7m2 purjeid 3m paadi kohal ei ole sugugi vähe. pigem rähkled seal piisavalt, et paati tasakaalus hoida ja viimast välja pigistada. ma ei usu, et laua puri seal midagi etemat oleks. toda ei saa ka ju maha võtta vaid ainult viska vette. WB-l ikka kisud purjed alla ja mast jääb püsti nagu päris.

või võtame materjali. dacron - ons nigel? purjeliistud täiesti olemas, plokid - nautilus tooterida, gooseneck - high-tech lollikindlast kummisegust leidlik ühendus
jne.
jne.

ega see, mis ma siin varem kirjutasin pole mahategemine vaid peenhäälestus heast asjast parema tegemiseks!

aga OK, minus räägib muidugi praegu WB patrioot. ära pahanda.

nii. sai nüüd kiidetud küll. Pean vahepeal maaletooja juurest müügipromokingituste järel ära käima... ;-)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Okt 2008 13:41 
Eemal

Alba, kuidas su paadikesel ka suvi möödus? Vaatan siin, et WB10 hind on kukkunud päris palju.
Paadi, kummitoru ja profi purjekomplekti saab kokku ~40kilo eest kätte -> http://www.marine.ee/client/common-docs ... miseks.pdf
Kui ma ei eksi, siis aasta paar tagasi oli 60k sama komplekt.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Okt 2008 20:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuna mu laevastik täienes sel hooajal ühe järjekordse imeloomaga, siis jäi mõistagi Walkeri jaoks aega vähem.

Aga aktivasse võib kanda:
0. Hooaja alustus Pangodi peal. Kõrval vigurdasid vist Lutshi-poisid kes olid rohkem vee all kui peal. Mina Walkerit polnud suutnud sinnani ega ka hiljem ümber ajada.
1. Mootoriga Emajõge pidi Tartust Kärevere sillani ja tagasi.
2. Käsmu lahe peal mootoriga mõned ringid, Lobi neeme kaudu tagasi.
3. Käsmu lahe peal 2 korda purjega. Aga viimane kord läks tuul nii kõvaks kätte, et juba hakkasid surfarid välja ilmuma. Rähklemist sai liiast ja tulin kaldasse.
4. Kuremaa järvele paar tiiru peale tehtud. Jäin tuulevaikusesse ja kaapisin peale tundi aega olematusse tuulde krüssamist lihtsalt viimase paarsada meetrit aerudega kaldasse.
5. Kuna suurema paadi tõin Saadjärvelt juba sept lõpus hoovi peale, siis hooaja lõpetasin 11ndamal oktoobril taas Pangodil. Tuul reo oli Otepää poolt piki järve ja selline, et purjeid ma üles ei tõmmanud. Tühjalt aga tagasi ka ei läinud ja tegin aerudega auringi kõigepealt Kalarestorani all, sest see on tuulevaikne sopp. Seejärel läksin väge täis ja aerutasin üle järve Palomäele ja tagasi. Aeruga kiidetakse teda õigustatult kõige enam, mis on ka tõsi. Lühikese laia kere tõttu on teda siis nats raske õigel kursil hoida, kui tuul ja laine diagonaali satuvad. Kisub miskipärast nina tuulde. Lased praktiliselt ühe aeruga. Aga siledas vees tekib Jaansoni tunne.

Ainus, millest ma Walkeri puhul olen väsinud, on see, et kõik küsivad kalda peal, et palju kala sain. Vastan iga kord, et ma niisama tuututan. Kala on RIMIS 49EEK/kg. Siis vaadatakse nagu segast. Ju arvatakse, et sellise pähklikoorega saab ainult kõrkjates istuda.

Ütlen jätkuvalt, et Walker Bay on super toode omas klassis. Võtad sülle ja lähed. Purjefiilingu saad kuhjaga kätte ja ümber see asjandus ei lähe, tee või tina. Valu on ta nüüd kahel hooajal juba üksjagu saanud aga tehtud on ta ausalt - ei kuskilt märki väsimisest.

Ostsin talle juurde mooring coveri ja uue põhjapunni selle asemele, mille eelmisel hooajal kuhugi Pühajärvele kaotasin.

Hind las kukub. Majanduslangus ju ikkagi. Siis tekib neid ehk veesilmadele juurde, mis oleks muusika minusuguste ja ilms ka Alteri kõrvadele. Ja esimeste õnnelike omanike seas olemise kiiks maksab ka midagi... ;-) Aga kas sinul on juba oma Walker olemas või hakkas mõte ostu poole liikuma?

Kunagi ehk panen mõne pildi ka sellele kuivale jutule juurde.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 24 Okt 2008 19:38 
Eemal

Hind on tõepoolest päris huvitav. Samasse hinna suurusjärku peaks vist jääma veel ka Pakri 450 Sail, mis on juba kraad kangem riistapuu. Vahvad paadid mõelmad aga esialgu veel ostma ei kipu. Purjetamishuvi rahuldan hetkel Kipperi foorumi abil teistele kaasa elades. Päris vahva oleks muidu WB-dega võidu ajada nii naljaga pooleks. Ja pildid on alati teretulnud, tänud ette!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 46 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: