Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ufimka, Omega ja Prostor. Tarmo Männard
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Mai 2007 19:36 
Eemal

Minu vaieldamatud lemmikud on olnud aegade algusest mitmesugused kummisõidukid.
Lutid. Preskud. Voolikud.
Heal lapsel mitu nime.

Kummipaat mahub ju seljakotti. Sellega võib kõndida metsas ja sobivas kohas veesata.
Sõita, kuhu hing igatseb ja ta tagasi seljakotti pakkida.
Pikimad otsad on olnud Haapsalust üle Noarootsi ja Vormsi Hiiumaale.
Lisaks Hiiumaalt üle laidude Muhusse.

Ja muidugi "Prostor"
Auto katusel, või lausa auto sees veetav ja keldris talvituv "Vene ime".
Sõiduk, mis vajab sõitmiseks vaid põlvesügavust vett ja millega saab maabuda ükskõik, kui väikesel laiukesel. Tormiohu puhul tuleb ta tõsta lihtsalt rannast pisut kaugemale ja laduda igaks juhuks kive peale.
Ja ei mingit vahimadrust. Kusjuures erinevalt purjelauast saab temaga teha ikka kohe pikki merereise. Kord, kui ei viitsinud vastutuulega Sääretirbust mööda purjetada, siis läksime sellest neemest lihtsalt otse üle.
Ja samal ajal tulid teed mööda jalgratturid.
Näidake veel mõnda purjekat, mille meeskond on jagelenud teeandmise pärast jalgratturitega!

http://www.ekstreem.ee/kaidojatarmo/favorite.htm

Muusääs.....mina olen nende sõidukite abil käinud 44 laiul ja saarel...... :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Mai 2007 20:37 
Eemal

Jah. Omal ajal sõideti ju julladega ka Eestist Rootsi. Paljud jõudsid kohale, mõned ka mitte... Ilusa ilmaga ja hea seltskonnaga - miks mitte : Merd narrida ei tohi - ta võib kõvasti kätte maksta. Aga nuh õnne peab ju ka olema :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Mai 2007 19:13 
Eemal

Ja eks lisaks õnnele ole olemas ka mitmesuguseid individuaalseid riskide maandamise abivahendeid. :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Mai 2007 19:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Tarmo!
Lugesin suurima mõnuga su purjematkade kirjeldusi. Ise olen seda asja alles avastamas. Igatahes annad julgust mõtteviisiks, et meie rannikuveed on läbi sirgeldatavad ka väikese alusega. Kõik sõltub ilmast ja tahtmisest. Süüa saab teha priimuse või lõkke peal kaldale tüürides ja öö saab veeta telgis või lageda taeva all. Põhiline on loodus käeulatusse saada. Konkreetselt olen ise huvitet kogemustest Lahemaal. Kuulan, kõrv vastu maad esialgu nt igasuguseid näpunäiteid kolamistest Loksast Toolseni.

...senikaua räägin, kuni maksad kaardiga... :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Mai 2007 22:53 
Eemal
Kasutaja avatar

teema jätkuks, kes priimuseid tahab siis saan muretseda hea hinnaga primus tooteid. gaasid priimused, kaasaskantavad grillid jne. mõned asjad poest 2x odavamad

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 26 Mai 2007 02:12 
Eemal

No aga Mohni!

Sinna saab aerukummipaadiga nii, mis ludiseb. Igati sobiv kaugus.
Telk tasub ikka kaasa võtta. Ja toitu. Ja mingi naps, mida koos pärismaalastega juua. Küttepuudega pole seal paraku priisata, nii ei saa taevani ulatuvat lõket teha.
Kui kohale jõuad, siis löö Andresele ja Õiele minu poolt patsi kah.

Aga see siilivärk.......see on ju töö! Egas ma seepärast veel ise kaardiga maksa. Selle "maksakaardiga" siilitegemise eest sain suvel käia Elbrusel ja osta hea hunniku igasugu põnevat varustust!

Aga mis puutub erineva suurusega alustesse....ajasin kunagi juttu miski suuremat sorti jahi meeskonnaga. Ja siis tuli jutuks see, et kus keegiu käinud on. Nad ladusid välja Soomed ja Rootsid jne.
Ja ma hakkasin siis nimetama igasuguseid nimesid........et:
"Eks ole, Eerikukivil kõndida on ju fantastiline"
ja et:
"Hanemaal pole ju ühtegi puud, seal tuli lõkke tegemiseks kuivanud adrut põletada"
ja
"Kas Rammu surnuaias olete käinud?"
meeste näod olid üsna pikad.
Lõpuks ütles üks unistavalt:
Ähh....tahaks kah niimoodi rännata...meie sõidame ju ainult mööda faarvaatreid. Ja kusagil maabudes peab üks mees alati vahti jääma. Ja magades on ju üks kõrv kikkis. Et vajadusel jullaga jahti päästma minna.

Loomulikult peab elus õnne olema. Sest ilma õnneta inimeste epitaafe on kõik surnuaiad täis.
Elatud elule tagasi vaadates tundub, et mul on kaks korda kõvasti õnne olnud:
Esimene kord, et mu isa just siis mu ema otsustas sugutada, kui mina olin spermapoisina järjekorras esimene.
Teine kord siis, kui ööpimeduses ei märganud Kuivarahu ja taganttuules sellest saarest kõrge veeseisuga üle sõitsime, nii et rooliotsad põhja kraapsasid. Kuigi......eeeee.....mõned korrad on ju veel. Aga nendel pole kipperifoorumiga erilist pistmist.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 26 Mai 2007 22:36 
Eemal

Ehk oskab keegi midagi rääkida selle kohta, kas ja kuidas saaks Peipsil niimoodi liikuda? Niikui ühele sõbrale rääkisin, et olen matkasüsta (Taimeni) omanik, tegi ta kohe ettepaneku suvel vee peal Kallastele tema vanaisale külla sõita-kusjuures ta mõtles seda tõsiselt... ja ma siin arvan, et miks ka mitte-ainult vaja enne veidi infi saada ja võimalusel kogemusi omandada.
Muide mu sõbra pärast ei maksa ilmselt muretseda-ta on süstadega ennegi sõitnud. Tartu Turusilla avamisel korraldati ka pisike kanuuvõistlus, me võtsime sellest osa ja polnud mingi probleem täie vungiga uhada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 27 Mai 2007 01:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Muud erilist midagi, kui et Peipsi on suur ja vesi hakkab sääl teatud tuultega kõvasti mässama. Vaga veega lase nagu tahad, aga kui karuseks kisub - ja see juhtub kuidagi väga kähku, igatahes rutem kui arvad - siis kiirusta kaldale. Peipsi laine ei ole kõrge, vaid järsk ja terav ning käitub kuidagi "ebaloogiliselt", nii et aeg-ajalt uputab ka mõne üsna suure paadi. Suur-Peipsi meestel oli vanasti hinnatuimaks paadiks Amuur - tormikindluse ja kõrge parda pärast. Progress ja teised kippusid tormiga liiga väetiks jääma.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 27 Mai 2007 01:31 
Eemal

Tarmo, oled sa peale 2005. aastat ka sõite teinud? Pagan, see vist Murphy seadus, et kõige mõnusama koha peal saab saaga otsa...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 27 Mai 2007 03:26 
Eemal

Ei ole.
Eelmisel 2006 a suvel suvel kulus vaba aeg selleks, et ronida Elbruse tippu.
Elbrus, reo on ju kahe tipuga mägi. Ja olen juba aastaid igatsenud minna jalamilt ilma köisraudtee abita üles ja käia mõlemas tipus.
Paraku on see siiamaani unistuseks jäänudki.
Eelmisel aastal oleks õnnestunud, kui ilm oleks olnud veel umbes kaks tundi hea.
Õnnetuseks läks niisuguseks tormiks, et panime keset ööd end riidesse ja pakkisime varustuse kokku.
Kui telk oleks minema lennanud, poleks me surnud villaste sokkide väel.

Aga sel suvel tahan küll jälle minna mereveest suppi keetma. :)
Nii et järg tuleb.

Sealkandis Peipsi kandis tuleb olla ilmselt ka eriti hoolikas, et ei satuks kogemata teisele poole "ajutist kontrolljoont"
Peipsi laine pidi jah, kuri olema. Kuigi mina tean seda vaid Herman Sergo
"Lootsitoa juttudest"

Nii et päästevestid ja preskud kaasa. Kusjuures......veekindlast ja ka preskuga veekindlamaks tehtud telefonist pole vähimatki kasu, kui ta veekogu põhjas lebab.
Seda võib kinnitada üks mu hea sõber, kelle veekindla Ericsoni juurde korraldavad Lohusalu lahe põhjakihtides elavad kalad ilmselt siiamaani oma maimudele ekskursioone .

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 21 Okt 2007 04:53 
Eemal

Siiski-siiski.
Tänaseks pean oma eelmise repliigi sõnu sööma.
2007 aasta juunis-juulis tegime üsna muljeterohke reisi Topu lahest Soela väina kaudu Naistekivimaani.
Desserdiks käisime Kesselaiul.

Head isu! :)
http://www.ekstreem.ee/kaidojatarmo/2007.htm

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 21 Okt 2007 09:30 
Eemal

Just nimelt!
Suht õnnetud need purjetajad ja mootorpaadimehed, kes aluse süvise ja turvalisuse kaalutlustel farvaatril peavad püsima. Kinnisõitmise ja sõukruvidest ilmajäämise hirm kogu aeg naha vahel.
Käia võib igal pool, küsimus ikka selles, et millega. Pesupali suuruse paadi kipper võib olla vapram purjetaja kui ookeanijahi oma. Võid luksuslaeval sõita ümber maailma, baarist välja saamata, aga on sel mõtet?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 21 Okt 2007 16:34 
Eemal
Kasutaja avatar

ei usu et, just õnnetud lihtsalt süües kasvab isu ning saared ja laiud letakse kaugemalt ja kaugemalt. keegi muidugi ei vaidle vastu et, sellisest seilamisest täit kaifi ei saaks :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 26 Okt 2007 21:58 
Eemal

Tegelikult on vaidlused teemal, et kas muna tuleks süüa tõmbist või teravast otsast ja kas naine maitseb paremini eest või tagant ikka üsna teisejärgulised. Nad on täpselt sama sekundaarsed nagu see, kas õigem on suurem, ehk väiksem purjekas või kaater. Peamine on ikkagi tahtmine ja võimalus tegeleda sellega mida tahame ja armastame.

Kujutage ette, kui masendavalt palju on aafrikas pisikesi Jimi- nimelisi neegripoisse, kes ei saa MITTE KUNAGI nautida mereõhku mõnel purjekal.

NB. Selle peale lähen võtan ühe õlle. Pärast linnavalitsuse otsust piirata alkoholimüüki vedeleb koridorinurgas alati igaks juhuks terve kast.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 28 Okt 2007 20:55 
Eemal

ma tahaks Tarmole ühe suure AITÄHH öelda.

seda kõigi nende lugematute tundide eest, mis ma olen viimasel aastal-paaril veetnud tema kodulehe jutte korduvalt ja korduvalt üht ja teistpidi läbi lugedes. Tihtipeale naerust puksudes, mõne loo juures ka õlgu väristades ja mõeldes, mis kõik igayhega meist näiteks homme juhtuda võib.

See oleks lausa patt, kui ma neid ja kõiksugu muid huvitavaid ja tõeliselt mõnusalt kirjutatud lugusid ükskord pappkaante vahele panduna oma raamaturiiulisse kapsaks lugemist ootama ei saaks panna.

aitäh!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis