Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Assol "Jorjen". K.
PostitusPostitatud: Laupäev, 13 Juun 2009 20:31 
Eemal

Täiesti kogemata läks nii, et planeeritud jalgratta ostu asemel sai minust ühel hetkel paadiomanik. OK, päris kogemata vist mitte, sest väiksemat sorti sverikaid olen ma teatava tagamõttega rootsi saitidelt ikka aeg-ajalt uurinud.
Kas just ühte peaaegu kuuemeetrist Assolit täisvereliseks purjekaks nimetada saab on iseasi, aga tuule jõul ta liigub ja ilu on teatavasti vaataja silmis. Tegu muide sellesama isendiga, mille kuulutust Cat siin mõni aeg tagasi vahendas. Kodusadamaks on tal nüüdsest Tõstamaal asuv Võidu/Tõlli nimeline kalurisadam.
Haapsalust Tõstmaale toomine võttis aega ca 17 tundi, millest nii umbes 1h sai purjedega liigutud - tuul oli kas täpselt vastu või puudus täiesti. Tõtt öeldes suhteliselt sündmustevaene reis oli. Ühte hüljest nägime.
16h järjest 2-taktilise mootori põrinat kuulata ajab päeva lõpuks ikka juhtme päris korralikult kokku. Vurr oli aga tubli ja pidas reisi ilusti vastu. Ainult keset Rohuküla-Heltermaa laevateed otsustas ta streikima hakata ajal, mil mõlemalt poolt laevad liikuma hakkasid. Õnneks meie meeskonna peamehaanik oli oma ülesannete kõrgusel ja saime ilma piinliku aerutamiseta laevade eest ära.

Kuna minu senine purjetamiskogemus koosneb paarist-kolmest suvest Lutsuga Tõstamaa lahte triikides ja nädalasest reisist 50-jalase purjeka peal, siis suurt midagi ma Assoli sõiduomadustest arvata ei oska - pole suurt kogemusi, mille põhjal võrrelda. 11-13 m/s tuules pidas ennast 6-meetrise paadi kohta igati viisakalt üleval, kui tihttuules kursid välja arvata – vastu 1-1,5m laineid on edasiminek ikka väga vaevaline, kui mitte olematu. Sobib hästi see, et paat tundub olevat alapurjestatud ja igasugustesse kergemat sorti kipperi lollustesse suhtub leebelt. Kihnu-ja-tagasi sõitmiseks kärab küll :)

Jorjen, veel Haapsalus:
Pilt

PS. Keegi Lutsu ei taha osta?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 13 Juun 2009 22:19 
Eemal

Siis ju kena,kui paat meeldib.Mina teeksin Assoli masti natukse pikemaks,siis saaks poomi väheke tõsta ja ahterliik ei jääks ka ahterstaagi taha kinni.See krootpurje lõige on nendel paatidel kuidagi imelik.Aga see on puhtalt minu arvamus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 17 Juun 2009 11:37 
Eemal

õnnitlused ka minu poolt kena kaaslase soetamise puhul! Tuult purjedesse!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid