Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 50 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 09 Nov 2009 21:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Meil võimalused üsna kasinad, ikka täpselt samasugusest nagu Merepäevadel oli, katsume ühe 300hp mootoriga 60kn välja pigistada. Ehk läheb õnneks.... :) Siis võid Lopolight valget ahtrituld otsida :D
Muidu üks huvitav 28 jalane asi on tulekul küll, aga väljanägemine on pisut tööpaadilik ja kas me sellega sõita ka saame või pannakse mootorid rootsis, ei tea. Muidu 2x300hp päramootorit saab see projekt ahtrisse. Eks ma katsun väikse ülevaate kuskile siia foorumisse ka kirjutada kui asi valmis. Uusi projekte on veelgi tulemas.

Viimati muutis Mark, Esmaspäev, 09 Nov 2009 21:52, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 09 Nov 2009 21:52 
Eemal

Selle jala kõrguse kohta niipalju, et tõepoolest vahel ei aita tõstmine midagi, vaid sageli kaotad kiirust ja mõnikord on efekti jala sügavamale uputamisest. Seda just korpustel kus vööriosa on suht raske. Kui raske esiosaga paadil mootorit tõsta, juhtub nii, et jõu õla mis tõstab vööri teed sellega lühemaks ja jõumoment ei jõua enam nina üleval hoida ja kiirus langeb. Tõstmisega küll vähendad jala poolt põhjustatud takistust, kuid teiselt poolt see, et sul on paadil "nina kinni" töötab sinu eesmärkidele vastu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 09 Nov 2009 21:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Meil võimalused üsna kasinad, ikka täpselt samasugusest nagu Merepäevadel oli, katsume ühe 300hp mootoriga 60kn välja pigistada. Ehk läheb õnneks.... :) Siis võid Lopolight valget ahtrituld otsida :D
Muidu üks huvitav 28 jalane asi on tulekul küll, aga väljanägemine on pisut tööpaadilik ja kas me sellega sõita ka saame või pannakse mootorid rootsis, ei tea. Muidu 2x300hp päramootorit saab see projekt ahtrisse. Eks ma katsun väikse ülevaate kuskile siia foorumisse ka kirjutada kui asi valmis. Uusi projekte on veelgi tulemas.

Mark! See on nüüd küll ebaaus :lol: Kerge, alumiiniumist, lahtine ja sealjuures 2x300hp :!: Aga teeme nii, ma tulen Stormhunteriga ja Sina oma 60+kn ja käime nt. Gotlandil ära :P Ja siis vahetame muljeid :wink: Teeme ära :?: :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 09 Nov 2009 21:57 
Eemal
Kasutaja avatar

:!: Viikingi jutu peale meenus mulle üks hiljutine õlleklaasijutt samalaadse põhjaga paadist nagu Stormhunter. Jutustaja rääkis, et põhimõtteliselt viiakse jalg nii sügavale, et kogu krempel kannab jalgade ja kere vööriosa põhja najal ning kiirust tuleb 4...5 kn juurde!

Äkki käibki jutt hoopis samadel radadel? Asi kisub põnevaks.

Viimati muutis Mark, Esmaspäev, 09 Nov 2009 22:01, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 09 Nov 2009 22:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Hunter kirjutas:
Mark! See on nüüd küll ebaaus :lol: Kerge, alumiiniumist, lahtine ja sealjuures 2x300hp :!: Aga teeme nii, ma tulen Stormhunteriga ja Sina oma 60+kn ja käime nt. Gotlandil ära :P Ja siis vahetame muljeid :wink: Teeme ära :?: :lol:

Ei sellel jääb ikka ainult üks 300hp! Ja noh, mis seal Gotlandil ikka nii väga teha on, sõidame parem ikka Väinameres.... :oops:
:lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 09 Nov 2009 22:01 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
:!: Viikingi jutu peale meenus mulle üks hiljutine õlleklaasijutt samalaadse põhjaga paadist nagu Stormhunter. Jutustaja rääkis, et põhimõtteliselt viiakse jalg nii sügavale, et kogu krempel kannab jalgade vööriosa põhja najal ning kiirust tuleb 4...5 kn juurde!

Äkki käibki jutt hoopis samadel radadel? Asi kisub põnevaks.

Hiljemalt kevadeks on asi selge :lol: Ja meie jälle targemad :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 09 Nov 2009 22:47 
Eemal
Kasutaja avatar

majakavaht kirjutas:
Hunter kirjutas:
Lubasin siia lisada ka mõned pildid, kui "Stormhunter" talvepuhkusel :wink:

Ühe õige sportliku RIB-i kere omapäraks on ka nö. astmega kere. Ehitaja nimetab seda hüdrofoiliks,

Redaan peaks olema õige nimi neile astmetele. Aitäh piltide eest.

Redaanid on need, mis pikuti jooksevad. Aga see aste mis on risti kerega, seda ma pole näinudki :I ja mis selle nimi on ma ka järelikult ei tea :) Aga see võibki olla "hüdrofoil" Aga see võib olla ka spunk....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 09 Nov 2009 23:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Dillinger kirjutas:
majakavaht kirjutas:
Hunter kirjutas:
Lubasin siia lisada ka mõned pildid, kui "Stormhunter" talvepuhkusel :wink:

Ühe õige sportliku RIB-i kere omapäraks on ka nö. astmega kere. Ehitaja nimetab seda hüdrofoiliks,

Redaan peaks olema õige nimi neile astmetele. Aitäh piltide eest.

Redaanid on need, mis pikuti jooksevad. Aga see aste mis on risti kerega, seda ma pole näinudki :I ja mis selle nimi on ma ka järelikult ei tea :) Aga see võibki olla "hüdrofoil" Aga see võib olla ka spunk....

Kunagi jäi üks Regali sarnane põhi meelde, ning Regal nimetab seda asja hoopis Fast Trac
http://www.regalboats.com/fastrac.php

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Nov 2009 00:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Redaanid on need pikkupidi astmed kõhu all. Hydrofoil see aste kindlasti pole, sest (hydro|air)foil on profileeritud, bernoulli printsiibil töötav, kandepind. Ka puri on airfoil Sihukeses jõnksus tekib keeris, mis keret tõstab. Vesilennukitel on eriti in. Kuidas nimetatakse, ei tea.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Nov 2009 11:00 
Eemal

Nendel astmetel ei olegi minuteada spetsiaalselt nime, ongi lihtsalt "aste" (Step, stepped V-bottom) Astmelist põhja kasutatakse sageli offshore võistluspaadidel ja nad annavad tõstejõudu juurde. Kuna tõstejõud saavutab maksimumi planeeriva pinna eesservas, siis on kasulik kui neid servasid on mitu. Astmelise põhjaga paat sõidab kahe või kolme lühikese ja laia pinna peal, mis on efektiivsem kui üks pikk kitsas pind. Suurtel kiirustel on ta stabiilsem pikiõõtsumise suhtes. Ainuke konks asja juures on see, et astmelise põhja eelised tulevad ilmsiks alles kiirustel 50+ sõlme. Väiksematel kiirustel võib see konstruksioon isegi miinuseks osutuda. Tihtipeale kohtab astmelist põhja ka tavaliste lõbusõidupaatide juures ja seda kasutatakse siis ainult selleks, et nii on äge ja võidusõidupaatidel on ka nii. Ehk ainult müügiargument ja igal tootjal on sellele konstruksioonile ka oma uhke nimi välja mõeldud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Nov 2009 11:08 
Eemal
Kasutaja avatar

venekeelsest kirjandusest on mulje jäänud, et see aste vööripoolsel põhjaosal on redaaniks nimetatud küll. sealt siis ka meile tulnud see termin. kas aga muudes merekeeltes vastavat analoogi on?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Nov 2009 13:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Viking kirjutas:
Selle jala kõrguse kohta niipalju, et tõepoolest vahel ei aita tõstmine midagi, vaid sageli kaotad kiirust ja mõnikord on efekti jala sügavamale uputamisest. Seda just korpustel kus vööriosa on suht raske.

Vot, kui hea lugeda. Vähemalt keegi, kes teab ka millest räägib .. :)

Ma siin vaatan ja loen, kui "Vaimustuses!" rahvas on. :D
Paat tundub Igati lahe olema.
See, et paadil, ahi, plotter, radar ning vhf olemas, see on ju elementaarne.
Seega minupoolsed Õnnesoovid omanikule.

Ja loomulikult kivi propellerisse. Või peaks siis nael kummi ütlema. 8)
Kannatust ja loomulikult kõige olulisem, et amort istme all kunagi ei puruneks.

Kui minul raha oleks, siis ma oleks midagi tiba muud vaadanud.
http://www.icemarine.com/spec/51_spec.htm#

Maitse asi. Ja ega Tollelgi valikul häda ole.
Edu ja jõudu.
Äkki saab kevadel ka sõidule??
Õlled minupoolt :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Nov 2009 18:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma lisaks veel Vikingi jutule, et see astmeline põhi ei ole pärsi teadusrevolutsioon ja uudistoode. Tõestuse ( enda jaoks ausalt öeldes avastuse ) leidsin Kotka meremuuseumist: puupaat, racer, pärit oli 20 saj algupoolelt ja .... astmeline põhi!

Peeter! Vitsa sulle, kohe ja ruttu! Hunter tegi minu arust JUST õigesti valides kodumaise paadi ( kummardava emotikoni koht, mida siin foorumis kahjuks'p leidu ).
Minu respect igatahes.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Nov 2009 19:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Peeter Ude kirjutas:

Kui minul raha oleks, siis ma oleks midagi tiba muud vaadanud.
http://www.icemarine.com/spec/51_spec.htm#

Äkki saab kevadel ka sõidule??
Õlled minupoolt :)

Tunnistan ausalt, Peeter, minul niipalju raha polnud, et sellist aparaati osta :lol: Aga ausalt õelda ei oleks tahtnud ka. Selline aparaat ikka hoopis muu sõidu jaoks. Kui suuremaga vaja minna, eks siis tuleb "Hunter" appi :lol:

Aga õlled hoia külmas, kevadel läheb vaja :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Nov 2009 08:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Peeter! Vitsa sulle, kohe ja ruttu! Hunter tegi minu arust JUST õigesti valides kodumaise paadi ( kummardava emotikoni koht, mida siin foorumis kahjuks'p leidu ).
Minu respect igatahes.

Kui aus olla, siis JAH. Vähemalt jäi "papp" kodumale.
Hea oleks veel, kui toormaterjale ja tasemel mootoreid ka eestis toodetaks.
Seega 70% rahast ikkagi riigist välja rändas. Ja kõige hullem, kui töömees veel Egiptusse perepileti ostis.
Seega Mark. Nõus, ilus oleks osta Eestist. Vähemalt saab Eesti töömees tööd teha :) -> Mis polegi, ehk niiväga paha.

Hunter kirjutas:
Tunnistan ausalt, Peeter, minul niipalju raha polnud, et sellist aparaati osta Aga ausalt õelda ei oleks tahtnud ka.

Kellele meeldib ema, kellele tytar.
Oluline on see, et valikuga rahul ollakse. Ja mul pole vähematki alust arvata et Hr Hunter poleks oma paatidega rahul :)
:)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 50 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: