Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 51 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Veebr 2011 18:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Ilusad pildid ja palju nokitsemist tehtud! Kust seda sinist sprayhoodi riiet ja "tuuleklaasi" kile saab osta? Mu omal samasugune katus peal ja vajab veits parandamist. Ja kas sama tooniga mürkvärvi on saada?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Veebr 2011 18:28 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina olen ja kavatsen edaspidi osta markiisikangast sellisest kohast nagu nevotex.ee.
Kanga nimi Tempotest, suht mõistliku hinnaga.
Aga läbipaistvat materjali oleks minulgi tarvis.

Mõtlesin Haagma käest uurida, aga äkki saab ka kusagilt mujalt? Merilinnul paistab olevat väga hea väljavaade läbi sprayhoodi. Minu olemasoleval sprayhoodil nii hea väljavaade pole, aga teen uue nagunii.

Ehh, see tekiserv on mul ikka meetripikkuste juppidena kadunud. Lihtsalt keegi enne mind pole selle probleemiga tegelenud. Lastud mädaneda, kuhugi vastu sõidetud või keegi otsa sõitnud... lõpuks sikaga natuke pusserdatud, kummi maha võtmata, muidugi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Veebr 2011 19:08 
Eemal

Tim, Minul on mürkvärviks Hempeli Hard Racing true blue, kas nüüd just sama toon täpselt, aga sinnapoole.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Veebr 2011 19:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Hea näha et Merelind taas uuenemas. See tekiserv läheb pehmeks välja tõstmisega, kui kraana tropid lühikesed. See pioneer makk mille ma sinna panin oli 15 aastat tagasi rullnokkade tipp,sahtel ja pult ja kõik jutud peal. Pult mul veel tänaseni öökapi sahtlis alles, seega pakun sulle 100 EUR-i - ma tahan seda tagasi kuidagi. :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Veebr 2011 19:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Tim kirjutas:
Kust seda sinist sprayhoodi riiet ja "tuuleklaasi" kile saab osta? Mu omal samasugune katus peal ja vajab veits parandamist. Ja kas sama tooniga mürkvärvi on saada?

Tartus julgen igal juhul Christon'i soovitada. Netis info olemas. Asjalikud vennad, teavad mida teevad. Peavad sõna.

Mürgist ei tea tuhkagi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Veebr 2011 19:49 
Eemal
Kasutaja avatar

sander kirjutas:
Pult mul veel tänaseni öökapi sahtlis alles, seega pakun sulle 100 EUR-i - ma tahan seda tagasi kuidagi. :wink:

Otse vastupidi! Siin on 6€, teeme puldi osas diili. Kui sa sinna moosi pole valanud. Komplekt võiks ühe katuse all ikka olla. Merelinnu katuse all... ;-)
Anna privas mingi numero, kui nõus oled.

Aga makk on aus. Sinine põhjavalgus vaid puudu. Omas ajas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Veebr 2011 20:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
"Meerschwein": Minu olemasoleval sprayhoodil nii hea väljavaade pole, aga teen uue nagunii.

Kas sa tõesti tahad ISE uue õmmmelda? Müts maha!
See tahab ju spetsmasinaid pluss äärekõvendused ja trukid ja pöörad ja pingutusrihmad ja heavy duty kummipaelad ja selline teema. Õnneks on sul sõrestikule vastava lõikeni jõudmine olemasoleva baasil ehk lihtsam.
Mina nuputasin nullist, sest tahtsin poomialust maksimaalselt ära kasutada ja pisut kandilisema kaarejoonega, et kokpiti küljeistmel pea alla mahuks. Ja et vaateväli oleks hea. Pöörad võtsin Bauhausist ja viisin tegijaile. Elu näitas, et paar lisatrukki tuli panna.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Veebr 2011 20:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Alba Tross kirjutas:
Tsiteeri:
"Meerschwein": Minu olemasoleval sprayhoodil nii hea väljavaade pole, aga teen uue nagunii.

Kas sa tõesti tahad ISE uue õmmmelda? Müts maha!
quote]

Kaks varianti, kas viin Haagmaale, mis on ilmselt kallis ning lükkuks seetõttu edasi või teen ise.
Vana on hallitanud ja mitte päriselt vett pidavast riidest. Riie ei maksa kuigipalju, vist vanas rahas ca 500 kr.

Kuna oleme vana vihmakatet ainult korra kasutanud, ei mäleta ma täpselt, mis seal viga oli. Istus väga ilusasti, aga talle olid õmmeldud imelikud sisselõiked kajutiluugi kohal, mida tahaks uue puhul vältida.

Spets masinat? Vana Singeriga olen kõigest läbi õmmelnud. Aga uuematega ei saa. Vaatan, minu meelest ei ole selle juures väga mitmekordset materjali, millest läbi ei jaksa õmmeda.

Pöörad, öösid, kummid, see ei tee mulle üldse muret :) Neid on seal väga vähe ja metalldetailid on minu spetsialiteet :)

Kahju, et eelmisel aastal seda teemat ei jälginud, oleks saanud Sulle näidise anda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 06 Veebr 2011 20:29 
Eemal
Kasutaja avatar

To Meerschwein:

Siis ma ei kahtle, et hakkama saad. Raketiteadus see muidugi pole.
Ikkagi - 2 mütsi maha... ;-)
Riie maksis jah sinnakanti. Vennad mainisid, kui tellisin.
Tilkagi läbi ei lase. isegi kui algul lagi kergelt kausis oli kui rihmad kaarte vahel vales kohas olid. Kui kaareprofiil rohkem ümmargune on, seda probleemi eos ei teki. Jookseb lahinal maha ilma tugirihmata.
Ja suvega ei veninud milligi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Veebr 2011 23:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Siin on palju vaieldud peldiku vajadusest. Olgem ausad - üksi pole probleemi. Aga segaseltskonnal võtab juba teadmine, et WC puudub, jalad juba ette kergelt risti. Las ta siis ikka olla. 57-l on selleks ideaalne koht kokpiti all. Originaalis on seal miski sahtel. Merelinnul polnd midagi. Tegin põhja pidi rullidel veeretatava kasti. Porta Potti 345 istub sisse nagu valatult..

:D

Originaalis käib seal sahtlis köök. Nüüd on seal siis finish :shock:
Suures r/v plekist kastis oli kahe auguga piirituse pliit, selline lahtise ehituse ja tuleohtliku välimusega, et kui ümber läheb siis põleb kõik. Nüüd on matkapliidid kompaktsemad ja pott on tõesti seal parem lahendus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 08 Veebr 2011 12:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Tean seda originaal köögisahtlit jah. Puust küljesiinidki veel koide siseäärtes olemas. Iseasi, kas oleks julgenud ka astmelauana kasutada sellist kaadervärki, mis ise põrandale ei toeta.
Köögi aset täidab Primuse gaasipriimus. Mahub kilekotinurka ära. Hautisi ja moose teeb kodus. Pardal kui üldse, siis läheb liiter vett keema, osa tsäiks ja osaga solgutad kiirputru või Mitshit.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 08 Veebr 2011 12:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Meriseal on liikuv trepp , (kaheastmeline!) nendel küljesiinidel.
Väga hästi kannatab astuda ja istuda!

Siinid on mahagonist, trepp osaliselt täismahagonist, osaliselt pusspudiplaadist. Selle olen juba laiali lammutanud ja uued 'lõikedki' tehtud.

Olen nii kavandanud, et kavatsen trepi alla mahutada nii Porta Potti, ka siinidel käima (kõrval paberi jaoks ruum), kui ka trepi koos panipaigaga. Millimeetri pealt on välja arvutatud. Pott on teatud juhtudel äärmiselt vajalik, kuigi olenemata soost õpitakse lihtsamat häda üle parda tegema :) See vist ongi perepurjeka omapära.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 20 Juun 2012 21:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Nii. Vot nüüd on jama. Seeaasta on hakanud sisse rüüpama. Kohe kui mais vette sai, siis märkasin. Kogus sõltub sellest palju on kail seistes kõigutanud. Minu loogika on, et kere on ju terve. Ju ta fittingutest tuleb kuskilt. Käändkiilu poldi vahelt. Neid on tal allpool veeliini 2. Üks põhiline, mille otsas kiil ripub ja teine on ploki oma. Viimast proovisin tihendada. Ega aru ei saa, kummast tuleb. Kiskusin ploki poldi mõlema poole mutrid kuiva käes otsast maha ja vaatasin, mis seal on. Oli mingi hall tatt nagu toorkumm. Panin igaks juhuks marine sealant glued otsa ja mätsisin mutrid peale. No pidid saama korda. Aga võta näpust tasapisi ikka vesi taga. No tuleb nii umbes paarkümmend käsi pilsipumba löögitäit päevas. Kui nädalaks üksi jätan, siis on 5cm vett kajutipõrandal. Jubedalt teeb juba muret. Ega ta ise üle ei jää.

Kas on kellelgi tarkust, kuidas sellisel puhul üldse leket lokaliseerida ja mida täpselt nende poldiümbrustega teha.

No logi andurid on ka põhja sees aga ma ei usu, et sealt tuleb. Aga aru ei saa, kõik on põranda all lige. Pilsipumba süsteemi ma justkui ei kahtlusta, sest endaarust uurisin seda torustikku ja tundub ühenduskohtadest kuiv.

Mistahes nõu oleks teretulnd.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 20 Juun 2012 23:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Näe selline on käändkiilu plokk:

Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 21 Juun 2012 08:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas ta Sul äkki lainega põhjas pole käinud? Omal kord tormiga randumisel pääses poiots käest ja juhtus. Nüüd suurema tuulega kangutamisel ikka põrand märg. Poldid, seibid üle vaadatud. Kahtlustan mikromõrasid. :( Neid ju ei näe ka, seal topeltsein.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 51 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: