Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 54 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Dets 2009 01:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas sellel paadil saab magamisaseme teha ka kõrvalistujate istmetest ja lauast :?:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Dets 2009 08:03 
Eemal

KristjanS kirjutas:
Kas sellel paadil saab magamisaseme teha ka kõrvalistujate istmetest ja lauast :?:

Tehasekonditsioonis ei ole ette nähtud. Samas, vajadusel pisikese tuuninguga täiesti teostatav ja sel juhul on 6 magamiskohta. Hetkel aga 4-st piisab.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Kena!
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Dets 2009 13:19 
Eemal

Paistab igati tore kaater olema.

Olen isegi vaadanud ca 6 meetriseid kaatreid (nii kajutiga, WA kui lahtiseid) umbes nii 150hp mootoriga ja just kalapüügi eesmärgil. Üks küsimus, mis tekib on just landi järgivedamiseks sobiliku kiiruse saavutamine. Osadel paatidel on see lahendatud lisa päramootoriga, osad saavad ise piisavalt aeglaselt sõita või siis soovitavad mõned müügimehed osta mootorile aeglasema käiguga vint.

Kuidas on lood antud alusega või on see pigem pseudoprobleem?

Parimat,
Loomsus

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kena!
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Dets 2009 13:41 
Eemal

loomsus kirjutas:
Kuidas on lood antud alusega või on see pigem pseudoprobleem?

Parimat,
Loomsus

Võtmesõna on "jarrupussi", kui liiga kiire on. Mercuryl siuke vahva vidin nagu Smartcraft, millel on "Trolling Mode", st mootori pöördeid saab sättida nupust 10 kaupa vahemikus 500-1000 rpm (135 Verado) 500rpm tuli tühjalt kiiruseks nii 1-2 sõlme. Kola taha lohisema ja kõhutunde järgi 700-900 rpm kandis peaks sobiv kiirus olema saavutatud. Eelmisel oli probleem, et jäi aeglaseks, kui kogu mant vees oli, nüüd arvatavasti ei tule seda muret. Aga eks siis testib ja näeb, kui varustus peal kõik ja ilmajaam plusskraade jälle lubama hakkab.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Dets 2009 18:11 
Eemal

Olen seda kaatrit uurinud nii alt kui pealt.Uusi ja kasutatuid.
Millegipärast on nad liiga äkki tulnud järelturule(puhtalt isiklik arvamus).
Paar kaatrit minu nähtutest on käinud juba tehases garantiis - vööriaknast tuleb vesi sisse.
Puudustest veel - lükandukse ja kajuti tagaseina vahelt tuleb robinal sääski sisse ja muidugi külma ka, paljukest meil neid sooje suveöid on.
Suurimaks probleemiks loen muidugi redelit (trepiks nimetada minu arvates raske) ahtritekilt alla kajutisse.Sealt on lapsel või lainega oht pea ees alla tulla küllaltki arvestatav.
Aga ahtrialune magamiskoht lastele või äraväsinule on tõeliselt privaatne.
Rohkem on minule meeldima hakanud selline

http://www.porssilehdet.fi/search/image ... 292&index=

hulga odavam ka - aga jälle häda -nii vähe teisi et kätte ei saa

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Dets 2009 19:45 
Eemal

retti kirjutas:
Olen seda kaatrit uurinud nii alt kui pealt.Uusi ja kasutatuid.
Millegipärast on nad liiga äkki tulnud järelturule(puhtalt isiklik arvamus).
Paar kaatrit minu nähtutest on käinud juba tehases garantiis - vööriaknast tuleb vesi sisse.
Puudustest veel - lükandukse ja kajuti tagaseina vahelt tuleb robinal sääski sisse ja muidugi külma ka, paljukest meil neid sooje suveöid on.
Suurimaks probleemiks loen muidugi redelit (trepiks nimetada minu arvates raske) ahtritekilt alla kajutisse.Sealt on lapsel või lainega oht pea ees alla tulla küllaltki arvestatav.
Aga ahtrialune magamiskoht lastele või äraväsinule on tõeliselt privaatne.
Rohkem on minule meeldima hakanud selline

http://www.porssilehdet.fi/search/image ... 292&index=

hulga odavam ka - aga jälle häda -nii vähe teisi et kätte ei saa

Nuh järelturule tulevad kõik paadid mingil hetkel, mõned kiiremini, mõned aeglasemalt, põhjused erinevad. MV Marini puhul võib üks olla kütusekulu 25-35l/h matkakiirusel. Ma teadsin seda ja olen sellega arvestanud.
Vööriaknaprobleemi mul pole.
Sääseteemat testime järgmisel suvel, praegu pisut probleemne sääskede puudumise tõttu. Vajadusel võtame meetmed tarvitusele. Külma vastu aitab standardvarustusse kuuluv puhuriga Wallas (ja pudelisse pakitud keskküte)
Redeli kasutamine peaks kõigil ju lapsepõlvest selge olema, alla tullakse tagumik ees, kui teistpidi ei saa/ei julge. Suur inimene võtab kas katuseservast või vasakul redeli kõrval asuvast torust kinni.
Selge, et selle pikkuse juures on tulnud teha kompromisse, peldiku ust ei saa lahti, tagakajutisse ei pääse kui redel all on. Külje pealt ei kulge, sest pole millegi peale astuda jne jne. Aga pead vast tunnistama, et on ka plusse, peldikupott ei ole pea all, lauda pole vaja magamisasemeks ehitada ja katetega pole vaja jamada (külma ilmaga eriti vastik, kui miski ei veni ja ei paindu.
Ma sain kooselust eelneva alusega aru, et paat peab olema nagu auto, teed ukse lahti, istud sisse ja lähed, iga ilma ja iga temperatuuriga, mitte ei alusta vändakeerutamise ja kummipumpamisega. (Loe: kattega jebimine, külmetamine ja märjakssaamine)
Kõik on pea-aegu nagu 2m pikemas paadis, kuid kompaktsemal ja treilerdataval kujul, teatud kompromisse tuleb selle pikkuse-laiuse ja mootorivaliku juures teha, midagi pole parata. Sellega kas lepid või mitte. Loomulikult on kellegi jaoks paremaid valikuid, kuid see sõltub jällegi täiesti prioriteetidest ja soovidest. Õnneks valikuvõimalusi on.
:wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Dets 2009 20:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta kirjutas:
/ sain kooselust eelneva alusega aru, et paat peab olema nagu auto, teed ukse lahti, istud sisse ja lähed, iga ilma ja iga temperatuuriga /

Vot see on küll üks õige jutt.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Dets 2009 23:01 
Eemal
Kasutaja avatar

Marlene kirjutas:
Trutta kirjutas:
/ sain kooselust eelneva alusega aru, et paat peab olema nagu auto, teed ukse lahti, istud sisse ja lähed, iga ilma ja iga temperatuuriga /

Vot see on küll üks õige jutt.

Kui see vaid oleks nii lihtne. :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 17 Dets 2009 01:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 17 Dets 2009 07:33 
Eemal

"Ma sain kooselust eelneva alusega aru, et AUTO peab olema nagu PAAT, teed ukse lahti, istud sisse ja lähed, iga ilma ja iga temperatuuriga, mitte ei alusta KATTEGA JEBIMISE, KÜLMETAMISE JA MÄRJAKSSAAMISEGA."

Mida siis pildil olev Q7 ka edukalt tõestab... :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 17 Dets 2009 13:37 
Eemal

Erkki kirjutas:
"Ma sain kooselust eelneva alusega aru, et AUTO peab olema nagu PAAT, teed ukse lahti, istud sisse ja lähed, iga ilma ja iga temperatuuriga, mitte ei alusta KATTEGA JEBIMISE, KÜLMETAMISE JA MÄRJAKSSAAMISEGA."

Mida siis pildil olev Q7 ka edukalt tõestab... :D

Pildi järgi otsustades on tõesti paadist suund auto poole.....aga Q7 jätab suhteliselt külmaks, on neid teisigi võtmest käivituvaid autosid :lol: .... Minor, Targa või Nord Star Patrol seevastu..... nujah, kui vaid neid nulle oleks piisavalt seal enne koma..... :mrgreen:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 17 Dets 2009 19:08 
Eemal

Sõbrale ma sellise naaberriigist leidsin
http://www.nordstar.fi/en/ns_24_outboard.php
Aga eks sellel ka ole omad head ja vead
eelkõige külgtuulega väga raskelt juhitav väikestel kiirustel.
püügivarustuse jaoks kajutis kohta ei ole,tuleb ise aretada nii sisse kui väljapoole.
Magamiskohti on ainult kahele täiskasvanule vööris ja ühele "lapsele" roolikajutis
WC aga vöörikajutis padja all...
korralikum pliit oleks võinud ka olla kui see piiritusel töötav
Aga igasugu muid sügavaid panipaiku küllaga ja püügiruumi ümber laeva piisavalt
Ja vöörimootor muidugi

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 17 Dets 2009 23:33 
Eemal

Trutta, meil on üsna sama maitse (kuigi Sa kunagi varem ütlesid, et see nii ei ole). Ma piilusin just selliste 26-30 jalaste WA-de järgi ja pean tunnistama, et ostsingi ühe ära. Et see pole veel (sellel aastal enam) vette jõudnud, siis räägin rohkem peale seda, kui kevadel esimesed sõidud tehtud.

Q7 pole häda midagi - käivitub päris hästi ja läheb pikapeale sees soojaks kah...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Jaan 2010 18:24 
Eemal

nüüd oleme meediatähed ka:
http://rus.postimees.ee/?id=207694
Venekeelses paberlehes olla sama pilt....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 20 Jaan 2010 15:38 
Eemal

mnjah, tundub, et esimene koopia on turule ilmumas 8)

Aquador 22C

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 54 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: