Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 27 Okt 2012 21:36 
Eemal
Kasutaja avatar

:) endise kabrio omanikuna on mul see töö selge ja vehendeidki veel olemas!

Kui ballastist veel rääkida siis kaalujaotuses hetkel väga suur probleem ei ole. Tegemist on sõidukiirusel 20 -25kn ca 1m lainega kui hakkab liialt loopima.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Juul 2013 12:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere!

Kui sa oma katet domestosega pesid kas vett läbi ei hakanud pärast laskma? Pesin enda katte ka ära ja nüüd tuleb vihm kolinal läbi. Kas on mingeid aineid millega kangast jälle veekindlaks muuta?

Indrek

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Juul 2013 13:12 
Eemal
Kasutaja avatar

on olemas- ise kasutan BMW letist soetatud impregneerimis ainet (mugav- aerosoolina pihustatav)

Kindlasti on erinevatel autopesulatel pehme katusega kabriode tarvis vastavat ainet olemas ja ehk kuskil kaubanduseski!

BMW -l oli see aine eelnevalt pudelis vedelikuna ja siis tuli seda lahjendada veega mingis vahekorras. Pealekandmine käis svammi tükiga tupsutades! Kusjuures autol tuli seda vähemalt korra hooaja jooksul teha...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Juul 2013 13:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma juba siin kuskil kirjutasin aga kordamine on tarkuse ema :idea:
Mina kasutasin kingapoest ostetud aineid. Mul koduski vist 3 me eri sorti aerosoolpudelid olemas. Kunagi kasutasin ka Maritime (oli pumbaga pudel) oma aga need "kingapoe omad" töötavad sama hästi (ongi mõeldud kanga vetthülgavaks muutmiseks) kuid on kordades odavamad. Paadikattele läheb pudel või kaks, oleneb suurusest.
Muidugi, paljud lasevad peenikest naeru selle "kingapoejutu" peale aga mis mul sellest :D

http://www.heratech.ee

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Juul 2013 13:33 
Eemal
Kasutaja avatar

miks peaks laskma naerda- tegemist on impregneerimis vedelikuga ja pigem on hea teada!
Ma ei tea kuidas täna aga ega seal auto esinduses seda ainet alati letis küll ei olnud- pidi tellima või siis ostma terve seti koos shampooni, linnu sita eemaldaja ja veel mingite asjadega...

Ise hetkel sadamas tõmban veel ühe 2X3 m koormakatte ka peale- siis on kindel, et peale mitme päevast padukat tuba kuiv on...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 28 Juul 2013 16:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Jõudsin täna hommikul oma Johnsoniga taas sellesse olukorda kui merel ei käivitunud (õnneks sadama suus). Kuna eelmise hooaja küünlad peal siis viga ehk seal- jube mustaks oli need visanud küll. Panen nüüd tutikad peale aga uurin, et kas siis meil ikkagi mõni 2T mootoritega väga kodus inimene ka on, kellega vajadusel nõu pidada- äkki Veemees?, ava pilt jätab mulje, et ehk võiks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 28 Juul 2013 21:09 
Eemal
Kasutaja avatar

uued küünlad ja asi tahe. Siiski ootaks kommentaare:

1) kuidas 2T- l toorega toimetada
2) kui viskab küünlad sitaseks siis mis ja kuidas parem oleks toimida.

ise olen nii teinud: küünlad välja- lased silindril "hingata"- küünlad tsäksiga kuivaks- siis kaltsuga nii kuis saab puhtak- tagasi... lisaks siis kui küünlad maas soovitasid tsiklimehed mõned pöörded starteril lasta ilma küünaldeta- täna hommikul see tarkus ei meenunud...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 28 Juul 2013 21:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Enda omal annan toorest umbes 5 sek. ja siis jääb mootor kenasti tiksuma.Lasen kohapeal käia umbes minuti ja siis tuld.Mootoriks Yamaha 50 2T.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 28 Juul 2013 21:53 
Eemal

Tauri kirjutas:

Kahvat kaakkoon ja tukka putkeksi! :) Põletab puhtaks. 2T ei armasta töristamist.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 28 Juul 2013 22:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta kirjutas:
Tauri kirjutas:

Kahvat kaakkoon ja tukka putkeksi! :) Põletab puhtaks. 2T ei armasta töristamist.

krt ei muista enää seda keelt aga googel translate tuli abiks ja "Varred kagusse ja lokkis juuksed torusse!" - eks ma edaspidi nii siis toimetan :)

Aga Kalmer- ma ka nii toimetan enamasti- aga kui läheb teisiti- siis kas head toimivat väljapääsu ka on- või ikka kõib asi läbi ussi m..i...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Juul 2013 10:24 
Eemal
Kasutaja avatar

See nädalavahetus just tekkis käivitusprobleem Aksile randudes. Kuna esimest korda Aksil, siis parkisin alguses kuidagi totakalt tuulepealsele küljele ning oli vaja väike ring vee peal teha ja vaiksemasse kohta maabuda. Samamoodi ei tahtnud mootor jumal teab mis põhjusel käima minna.
Käima sain nii - toores peale, 2 sekki käiamist, 2 sekki ootamist, 2 sekki käiamist jne... Ja mingi maksimaalselt 10 käivituskorra peale ta lõpuks väikese suitsuvine saatel käima läks. Mootor on 40hp 2t Evinrude.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Juul 2013 11:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Ise olen iga hooaja algul uued küünlad pannud.Karpa lasen karburaatori puhastajaga puhtaks ja siiamaani pole jamasid olnud. :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Juul 2013 15:50 
Eemal
Kasutaja avatar

molymees kirjutas:
Ise olen iga hooaja algul uued küünlad pannud.Karpa lasen karburaatori puhastajaga puhtaks ja siiamaani pole jamasid olnud. :D

ma sain ka pool hooeaga kelikida :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Apr 2018 14:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Tauri kirjutas:
Kevadel võtsin kapist välja siis sõidukatte- mis eelmisel hooajal oli endale kenasti hallitusplekid sissepoole tekitanud. No ei näinud see asi kohe üldse ilus välja. Ja kes on proovinud see ka teab, et seda hallitust ei pese sealt nii lihtsalt ka maha. Peale väikest internetis studeerimist leidsin endale mõttekaaslased perekooli foorumis,kus noored mammad murdsid pead sama probleemi ees- küll aga lastevankritel. Tubliks abimeheks osutus Domestos- kuna toime oli liigagi hea siis kardsin, et keerab kanga peeti. Õnneks on kõik ühes tükis.

Tervist!
Kas kangas pidas pärast Domestosega pesu veel aastaid vastu? Endal oleks ka vaja hallitus maha pesta kattelt, aga kuulsin, et kloori sisaldavad pesuainega pesemisel laguneb kangas pärast UV toimel väga kiiresti ära.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Hirvas 515 HT. Tauri
PostitusPostitatud: Pühapäev, 29 Apr 2018 09:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Teema on täitsa unarusse jäänud aga kangas on ilusti vastupidanud. Küll hakkasid kõikvõimalikud õmblused järgiandma. Kas see on nüüd domestosest või päiksest- ei oska arvata. Igaljuhul lasin eelmisel aastal kõik üle õmmelda!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid