Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 85 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 26 Mai 2011 20:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Lubasin albinistide jaoks edastada reportaaži sellest, mis kõhu all tegelikult toimub.
No polnudki kõige hullem. Võibolla sellepärast, et olin kõigeks valmis.

Statiiviga korralik fototöö ei mahtunud eelarvesse ega ajakavasse, nii et leppige olemasolevaga :)

Pilt

Sverdikaevu varjav roostevaba plaat on pisut lahti tulnud, kui kiil alt ära kukkus. On näha krobeline mürkvärvitud pind ja rull, mille ümber üks kiilu hoidvatest otstest keerleb.

Pilt

Sama rull, vasemal pool näha suur pragu laminaadi kihtide vahel.

Pilt

Veidi täpsemalt sama koht.

Pilt

Veel täpsemalt.

Pilt

Lihvisin kõik lahtise maha, nähtavale tuli alumiiniumist plaat, mis tugevduseks lamineeritud. Igati OK on see plaat. Võtsin klaasplasti libamisi niipalju maha kui sverdikaevu relakaga ulatasin.

Pilt

Mujalt võtsin gelcoati maha, kuni klaasplastini. Klaasplast ise oli enamasti terve, kuid mõnes kohas pudi, selle eemaldasin.
Jabur on see, et seal põhja all on ca 5 mm seda gelcoati (nii tehaksegi või?) ning selle geeli sees olid praod. Mis pragude alt nähtavale tuli, on piltidelt näha. Tundub, et sverdikaev on eraldi tehtud, siis on vormi põhja kallatud mõned ämbritäied gelcoati (kuidas ta muidu 5-6 mm paks on?) ning siis see sverdikaev kuidagi pealtpoolt kerega kokku lamineeritud.
Mõtlesin, et puhastan kuni klaasplastini välja ja lamineerin sverdikaevu alt kerega paksult kokku. Korralikku plasti lõhkuma ei hakka, aga kõik praod panen vaiku täis, et ühtegi tühimikku ei jääks. Siis palju kordi epokrunt ja lõpuks mürk peale.
Pilt

Relakaga lihvimist on, nagu piltidelt näha, muiudugi veel. Täna rohkem ei jaksanud, käed kippusid otsast kukkuma :) Ahjaa, kas isepoleeruva mürkvärvi eemaldamiseks kasutatakse seda Hempeli sigakallist vahendit või on veel midagi huvitavat? Ma tean jah, et märjalt nühkimine, aga uuriks ka alternatiive :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 26 Mai 2011 22:30 
Eemal

Proovi märgliivapritsi. Mina sain Kärcheri pesuri külge käiva liivapritsiga vanast jamast paadi põhja puhtaks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Juun 2011 21:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Tööd sverdikaevu ümber.
Kõigepealt nühkisin gelcoati maha - relakaga, laeasendis, ca 7-8h:
Pilt

Lamineerisin ca 7h:
Pilt

Lihvisin ekstsentrikuga siledaks, ikka laeasendis, ca 3-4h:
Pilt

Kruntisin mitmeid kordi, see oli juba nii mõnus tegevus, et mis siin enam aega lugeda!
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Juun 2011 22:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul on tunne, et ma kägistaks ära selle rootslase, kes ahterpiigi mingi aiavärviga üle värvis!

Tõenäoliselt arutas ta omaette kõigepealt mitu nädalat, et peaks seda ikka tegema, aga aega ei ole ja küll ma olen ikka väsinud ka... Siis ühel laupäeval võttis kätte ja tegi ära! Kohutavalt lohakalt, aga mitte absoluutselt lohakalt, ikka mõne tüütu jubina taha oli oma pintsliga pugenud (pooleks murraks ma selle pintsli!). Pärast saunas Jörgeniga arutasid, et küll oli ikka räme töö :)
Inimesed, kui te midagi vuntsite, aga korralikult ei viitsi teha, siis tehke ikka totaalselt lohakalt, järgmistel on siis palju lihtsam!

Ja kui te ahterpiiki üle värvite, palun kasutage midagi sellist, mida ei peaks maha kraapina - kasutage topcoati, seda saab Telliskivi tänavalt Variantist.

Selgituseks: selle krdima jama mahakraapimiseks kasutasin ma:
1. Atsetooni, kulutasin ca liitri kohe ära, sain aru, et PEAB olema muid võimalusi.
2. Värvieemaldajat, mille peale on kirjutatud, et see plastikule ei sobi. Proovisin kergelt - väga hästi võttis värvi maha, topcoat all jäi terveks. Pesin ära, tegin järgmine päev edasi. Värvieemaldaja hakkas topcoati ja paati ennast närima. Pesin kiiruga maha.
3. Nühkisin traatharjaga - tõmbab pehmet värvi täis, aga pole see.
4. Liivapaberiketas relaka otsas: lihvib kühmud maha, lohkudes on ikka paha värv.
5. Läksin ehitusmaterjalide poodi ja ostsin hirmkalli (ca 10€) värvieemaldusketta relakale. See võttis eelkõige seda pehmet värvi, just selle töö jaoks loodud. Aga lõpuks kulus läbi!
6. Atsetoon, pahtlilabidas, küüned. Atsetoon. Kalts.

Rohkem ei tee, isegi kui mõned tillukesed kohad jäid. Kui see värv atsetoonis sulab, nakkub ka topcoatiga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Juun 2011 23:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Projekti "Jaanipäevaks Sõrule" lõpptähtaeag on lähenemas hirmuäratava kiirusega.

Kaikaid kodaratesse ikka jagub.

No võtkem näiteks puussepa (no ikka hea tegija), kes pool aastat kohe-homme-hakkan-pihta tüüpi lubadustega mind kuni kolmapäevani lollitas ja siis ütles, et ei tule midagi välja... (WTF?) Õnneks võttis ta ikka telefoni vastu ja juhatas ka oma sõbra juurde, kellega me siis 2,5 h jooksul kõik vajalikud detailid välja saagisime. N. mida kuradit! Aga ma ei olnud arvestanud selle ajaga, mis kulub nurgade ümardamisele, lakkimisele, kokkukruvismisele... Täiseti valmis see paat Jaanipäevaks järelikult ei saa :(

Pilt minu koduse töötoa põrandalt. Küll ma hakkama saan, aega võtab, rsk!
Pilt

Vahepeal saime ka põhja tehtud. Lubasin endale, et põhja viimistlema ei hakka, uus mürk otsa ja kõik. Siiski, pisikesed kahtlased augud torkisime pahtlilabida servaga üle ja suurim üllatus oli selline:

Pilt

Pealt ainult nööpnõela suurune, kui küüned taha ajad, siis ca pöidla otsa suurune ja kui relakaga kallale lähed on lapitav plats ca 12-15 cm:

Pilt

Veel Eesti ettevõtjatest ja muidu-meestest: tahan mina PVC detaile, arvutiga freesitud. Millal saab? NO tööd on, aga kahe päevaga saab. Saatke hind ka. Jaa kohe. Vaatan, õhtul hinda ei ole. Järgmisel päeval helistan - tuleb hind või tule....e eeee kohe . Lõpuks lubatakse töö valmis teha aga hind saadetakse siis, kui on juba hilja kuhugi mujale minna või ära öelda! Ja siis lõigatakse 2 failitäie asjade asemel 1 failitäis 2 x...

Kokpiti panipaikade vaakumvormimine ebaõnnestus. Ei ole mul panipaiku, Pean sinna siis midagi muud mõtlema.

Läksin Varianti - tahtsin osta Topcoati - sain Gelcoati (Ikka sellist, mille värvitoon oli mulle special segatud). Kui juba kolmandal päeval see ikka nätske oli, siis hakkasin purgi pealt vaatama.... Proovin siis seda atsetoonipesu, mida Priit kiidab.

Eks ta ole. Aga kohe, kui kõik veealused ja veepealsed avad paadil kinni PEAB veele saama!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Aug 2011 18:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Pilt

Aitäh kõigile kaasa elamast ja häid soovitusi jagamast!

Lasime Merisea pidulikult vette 1. juulil ja järgmisel päeval asusime Tallinnast Sõru poole teele. Päris jaanipäevaks enam ei jõudnud, see-eest vedas ilmaga paremini kui Timil ja Priidul jaanipäeva paiku. Enne jaanipäeva kippusid käed-jalad otsast kukkuma (ilma naljata :( ), kuid õnneks Poseidon (eestipäraselt Ahti) halastas ning lasi sellisel tuulel puhuda, millega meie meeskond oma nappide kogemustega poleks Sõru-retke nagunii ette võtnud. Võtsin nädalakese puhkust, paar päeva veel nokitsemist ja paat saigi vette! Rummipudeli lõin ka vastu kiilu puruks, ilus oli!

Pärast seda polegi olnud tahtmist arvuti taga istuda ja foorumisse klõbistada. Oleme paati võimalust mööda sihipäraselt kasutanud :)

Uhh, üldiselt tasus vaeva - vett tuleb märksa vähem sisse :)
Ja pole paremat viisi neid plastikpaate tundma õppida, kui üks niiviisi renoveerida.

Teisipidi, kindlasti oleks olnud odavam Rootsist järgmine, kellegi teise poolt korda tehtud, paat tuua. Samas ei asenda miski seda rahulolu, mida võid tunda enda tehtud tööst. Isegi, kui see pole ideaalne.

Järgmiseks kevadeks jääb veel mõningast nokitsemist, aga paat sõidab ning kõik töötab.

Aitäh kõigile abilistele ja aitäh Timile treileri eest!

Tuult purjedesse kõigile kipperlastele!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Aug 2011 19:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Merinotsu!
Sa oled ikka tõesõna fantasst noorik!
Kõike paremat ja noh sellist 5 knotsulist broad-reach tuult purjedesse!
Su laeva pilti vaadates meenus, et ise unustasin oma Merelinnule seeaasta mastitoppi tuulelipu kruvida. Vahin teist igakord kajutiriiuli peal kui vee päält tulen.
Cheers!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Jaan 2013 11:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Tervist kaasfoorumlased!
Praegu on just paras aeg meenutada eelmist hooaega ja plaanida tuleva hooaaja hooldustöid. Panen edvistamiseks ja inspiratsiooniks siia mõned pildid möödunud aastal Meriseal tehtud täiustustest.
Kõik otsad kokpitti:
Pilt
Otstele nimed juurde! Alatasa satub Merisea pardale inimesi, keda tuleb juhendada stiilis: tõmba seda punasetriibulist valget otsa (jah, nööri!), jah vasakult teist, EI, ma mõtlesin seda teist vasakut!!! Lihtsam on lisada kirjad. Kleepsud tuleb peagi uutega asendada, sest täiustamise käigus olen otste järjekorda mitmeid kordi vahetanud ja kleepsud kipuvad väsima.
Pilt
Õmblesin uue spreyhood'i ehk siis pritsmekaitse veekindlast materjalist, seda on pisut järgmisel pildil näha:
Pilt
Viisin lõpule kajuti mööbli ehituse. Iluliistud mahagonist, trepp-panipaik merevineerist:
Pilt
Trepp käib lahti kastiks, kuhu mahub 5l Saaremaa vesi, liitrine rummipudel, säratuled-raketid ja prügikast:
Pilt
Prügikoti kinnitus:
Pilt
Kogu trepp-kast liigub siinidel (need olid juba olemas) ning trepi tagant, kokpiti alt tuleb välja porta potti keemiline WC:
Pilt
Poti kõrval on koht WC paberi ja puhastuslapi jaoks:
Pilt
Lisaks tegin riiuli joogianumate tarvis. Mõtlesin, et panen selle vastu kompassi, et siis ei satu ju sinna ühtegi magneetilist asja aga võta näpust: roostevaba termos ajas kopassi täiesti hulluks. Tuleb leida teistsugune termos sinna riiulisse.
Pilt
Pisiasjade riiul-paberihoidja ja hea koht käsi-VHFi jaoks:
Pilt
Universaalne riiul-seljatugi originaal-kajutivalgustite ja uue polsterdusega:
Pilt
Enne vettelaskmist pean seekord põhja ette võtma, sest renoveerimise ajal jäi see tegemata. Jaks sai tookord otsa.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Jaan 2013 15:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Ohh seda töökust! Isegi Jaak, va laiskvorst, on kokpitti roninud!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Jaan 2013 16:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Oi seda ilu. Pikka aega pole nii südamega tehtud asju näinud. :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 85 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: