Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Miks mulle meeldib RIB?
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Okt 2011 16:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Kunagi eelmisel aastatuhandel sai minu esimeseks paadiks millega suht palju sõitsin üks 5,5m RIB. (1999 :) Põhiliselt Tallinna lahes. Paadi vajadus seisnes siis põhiliselt merel liikumiseks punktist A punkti B. Sukeldujatega, kes oli tarvis siis uuesti merest välja korjata. Hiljem ka muudel eesmärkidel. Ning kui endale isikliku paadi ostsin siis ei olnudki probleem, et mis tüüpi paat osta. Ikka RIB. Vaatamata sellele, et olen sõitnud ka teisttüüpi paatidega.

Tooksin siis välja olulised plusspunktid isiklikul kogemusel ja võrdlusel:

1. Merekindlaim paaditüüp sama suuruse juures teiste tüüpidega võrreldes.
2. Külgkõikumine on pea olematu.
3. Ei lähe ümber isegi kui kogu rahvas on ühel parda küljel.
4. Paati saab ronida suvalisest punktist ümberminekut kartmata. Sageli on väliskülgedel selle jaoks sangad või nöörid. Paat on ise päästerõnga eest.
5. Tavaliselt omab selline paat suhteliselt suurt sisepinda.
6. Reisijaid saab ka küljele kummile istuma paigutada.
7. Vett pritsib sisse oluliselt vähem. (üks põhjuseid miks teistele samaväärsetele paaditüüpidele kilekuute ehitatakse)
8. Suurem laine ei mata vööri enda alla, vaid vöör kerkib koos lainega.
9. Ei upu isegi siis kui paadi keres on allpool veeliini auk mis muidu uputaks paadi. (2x isiklik kogemus) Vaid säilitab iseseisva liikumisvõime.
10. Tibake madalam süvis võimaldab kaldale lähemale sõita ja mõnest madalamast kohast üle saada.

Mõned RIBile ainuomased miinused:
1. Kumm kipub aja jooksul auklikuks muutuma ning sõltuvalt materjalist vajab vahetust iga 10-20 aasta järel. Ehk siis on tarvis auke lappida ja regulaarselt kummi pumbata. Mõnikord päris tüütu ja tülikas.
2. Samaväärne RIB võtab rohkem kütust.
3. Reeglina on tegemist lahtiste paatidega, ehk siis vihmaga saab märjaks ja tuul võib olla jäine, mis tõttu väljapool suveperioodi peab kasutama asjakohast riietust.

Mis veel paadi suurusesse puutub, siis kõik paadid mis on väiksemad kui 7-8m kipuvad Soomelahe tüüpilises vastulaines liikudes laineorgu kukkuma, või siis lainest õhku paiskuma, mis muudab vastu lainet ujuvkiirusest suuremal kiirusel liikumise äärmiselt ebameeldivaks ja koguni ohtlikuks. Luumurdudeni välja.

Kiidan siin ühte paati, millega viimasel ajal olen sõitnud. See on 7,5m pikk RIB. Vanust on tal omajagu ent hüpalonist kumm on veatult säilinud oma 15 aastat. (eelistage hüpaloni! on vähem probleeme) 10-12 inimest pardal on sõidetud vastulaines (1-1,5m) glisseerivas rezhiimis. (mitte kihutatud :)
2 mootorit ei jäta merehätta. Pooltühjas paadis suudab ka 1 mootor paadi glissi tõmmata.

Aga mis siin pikalt muliseda, audiovisuaalne materjal annab natuke emotsiooni:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Okt 2011 16:59 
Eemal

sellise ilmaga video ei tekita kellegis emotsiooni :lol:
Sellesuhtes jah, et kui on ikka vaja iga ilmaga sõita siis on ainuke sõidetav asi väikestest kaatritest rib tüüpi alus. Sellepärast me kasutamegi rib kaatreid :)

56157755

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Okt 2011 19:15 
Eemal
Kasutaja avatar

:D :D :D mehine reklaamtekst !

Põhjused, miks mulle EI MEELDI rib:
1. Madala parda tõttu märjem kui nii mõnigi muu alus
2. Võrreldes teisetüübilise, analoogse pikkusega paadiga oluliselt väiksem siseruum
3. Õrn nagu ei tea mis - alati leidub kai küljes mõni roostes armatuurijupp, või laine tõttu liikuvas lastis mõni teravam asi, mis mõne kummisektsiooni puruks torkab. (juhtunud minu ca tosina ribi sõidu korral 2 korda)

Ülejäänud varem toodud jutuga võib ju nõustuda. Samas, saab ka teiste paatidega 75km/h plekilähedase merega Kerile sõita. :D :D :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Okt 2011 19:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
:D :D :D mehine reklaamtekst !

Põhjused, miks mulle EI MEELDI rib:
1. Madala parda tõttu märjem kui nii mõnigi muu alus
2. Võrreldes teisetüübilise, analoogse pikkusega paadiga oluliselt väiksem siseruum
3. Õrn nagu ei tea mis - alati leidub kai küljes mõni roostes armatuurijupp, või laine tõttu liikuvas lastis mõni teravam asi, mis mõne kummisektsiooni puruks torkab. (juhtunud minu ca tosina ribi sõidu korral 2 korda)

Ülejäänud varem toodud jutuga võib ju nõustuda. Samas, saab ka teiste paatidega 75km/h plekilähedase merega Kerile sõita. :D :D :D

ei saa kommimata jätta. Et võib kõlada reklaamjutuna, aga mis ma teha saan, kui ma lausa pakatan rahulolust :D Pole ju mainitud ega vihjatud ühtki firma nime! Ja oma käealust alust peabki siin alafoorumis kiitma:D

Ja ikkagi vaidleksin selle märjem oleku suhtes vastu. Võta 4,5m RIB ja 4,5m plekkpaat näiteks. Sõida näiteks 0,5m - 1m vastulaines ja vaata kumb märjem on. Väidan et sama pikkuselistel on parda kõrgus enamvähem sama. Kuid ilma kummita paadis lendavad pritsmed takistamatul tüles.
Külgtuules ja laines on kummi kaitsvam eelis väiksem ja tagumised kipuvad märjaks saama kui pole võimalik piisavalt kiiresti edasi liikuda.

Siseruumi juures tegelikult olulist vahet ei ole. Mulle meenus lihtsalt üks katamaraan RIB. Millega olen sõitnud. See aga pole võrdluseks õige. Nii et võtan väite tagasi.
ainuke vahe on ehk see, et RIBi parras on nii kuramuse lai koos oma käepidemetega, et tekitab teatava turvatunde. Ning lisaks võimaldab joosta piki parrast, mis muudel paatidel päris ohtlik.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Okt 2011 20:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Plekkpaadid kipuvadki tavaliselt keskmisest märjemad olema - metalli väänamine lihtsalt keeruline.

Minu jaoks on kummipaatidel üks suur pluss - lõpetasin just taas lugupeetud doktori kirjutatud "Vabatahtlik merehädaline", arvan et saate aru mida mõtlen... :wink:

Kui see siin on Su paati kajastav teema, siis palun lisa pealkirja ka aluse andmed.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Okt 2011 23:11 
Eemal
Kasutaja avatar

olen nõus hr. muhvi toodud miinusega seoses olematu taristuga aga kiidan Rib-i oma sõidumugavuselt.

mina pean eeskätt miinuseks reeglina puuduvat tuulevarju! see on vajalik seni kuni alus on sul nn pühapäevasõiduk- igapäevasema merekaru jaoks on selle puudumine eeeliseks!

Igakell soovitan RIB i kodanikule kes ajab nn ülimat turvalisust taga.

ja minumeelest järgmisena koliks plekkpaati :)

samas küsin, et miks meil katamaraane ei ole?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Okt 2011 09:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Üldiselt ajan ka turvalisust taga, kuid minu naispere kuigi sageli minuga sinna RIB-i peale ei tuleks. Seetõttu sai plastikpaat soetatud. Igal paadil oma tarbijaskond.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Okt 2011 11:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Mulle ka RIBid meeldivad. Aga jah, lükkan ümber selle suure siseruumi arvamuse ja väidan, et RIBis on alati ruumi vähem kui tavalises paadis. Põhjus on silmaga näha: üldjuhul on RIB umbes samade välismõõtmetega mis tavalised paadid samas suurusklassis, seega pontoonide osa tuleb suuremas osas ära võetud siseruumi arvelt.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Okt 2011 11:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Mulle ka RIBid meeldivad. Aga jah, lükkan ümber selle suure siseruumi arvamuse ja väidan, et RIBis on alati ruumi vähem kui tavalises paadis. Põhjus on silmaga näha: üldjuhul on RIB umbes samade välismõõtmetega mis tavalised paadid samas suurusklassis, seega pontoonide osa tuleb suuremas osas ära võetud siseruumi arvelt.

Aga samas: kummika pontoonid on kasutatavad pinnad! Kuna mistahes-põhjalisel täispuhutaval kummikal on mitu korda suurem kandevõime vs tavaline kõvakereline, siis reaalselt saab samas välismõõdus kummikaga vedada oluliselt suuremat hulka inimesi ja neil on seejuures veel pehme istuda kah veel ;) Jättes tähelepanuta paberitesse kirjutatud lambinumbri.

Seda vee pritsimise teemat on vähemalt venelased lahendanud nii, üldse on sel konkreetsel paadil ikka meeletu ujuvusvaru (lisapontoonid veel ka keskel). Ainus miinus ongi kummi õrnus mistahes torgetele ja RIB-ide puhul nende hind ning väga kalli jõulise mootori vajadus.
Pilt

PS: vaat seda RIB-i ma mitte vaid ei taha vaid suisa vajan iseendale 2550 euro eest. Ehk tõesti RIB-e on igasuguseid ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: miks mulle meeldib RIB
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Okt 2011 21:51 
Eemal

Ribster kirjutas:
3. Reeglina on tegemist lahtiste paatidega, ehk siis vihmaga saab märjaks ja tuul võib olla jäine, mis tõttu väljapool suveperioodi peab kasutama asjakohast riietust.

Mida näiteks sellisest paadist arvate?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: miks mulle meeldib RIB
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Okt 2011 22:51 
Eemal
Kasutaja avatar

paadikapten kirjutas:
Mida näiteks sellisest paadist arvate?

Mis sellest paadist ikka arvata. Nagu seal üks esimesi reklaamlauseid: "to provide a smooth, stable and dry ride in the most adverse conditions"
Ja see tuleb ilmselt mitme asja arvelt, nagu näiteks paadi mahutavus, kandevõime.
Ma mäletan, et kunagi olid meie piirivalvel sellised RIBid, kus inimestele mõeldud põrandapind oli eraldi vedrustuse ja amortisaatoritega. Inimluud osutusid lihtsalt liiga pehmeks lainetes täiskiirusega kihutamiseks. Nii kui astusin sellelt platvormilt paadipõrandale muutusid põlved iseenesest valusaks :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 14 Okt 2011 08:31 
Eemal

Kõige kurjemad RIBid elavad siin: http://www.ribunlimited.com/
Toodab Ridas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 14 Okt 2011 09:39 
Eemal

tundub hea ja edev,olen pirital vaadanud seda,sõitnud ei ole,aga põhja kuju peaks natuke tervamalt V-s olema kiireks sõiduks ja nina natuke rohkem püsti suurte lainete jaoks,et ei lööks otse sisse.
see minu kogemus ja sõitnud olen väga erinevate ribidega ja ilmadega.
See kes räägib et rib on õrn.....hmmm mida te siis teete nendega,pole suutnud ühtegi ribi ära lõhkuda (välja arvatud võidusõidu rib) nendega on poisi välja võetud,erinevat ehitusmaterjali veetud,tuukreid,metsikus koguses inimesi...mida veel vaja teha et katki läheks.
Endal peab oidu peas olema väheke,kui seda ei ole siis saab kõik ära lõhkuda.

56157755

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 14 Okt 2011 13:46 
Eemal

Kurjade RIB-ide leebed väikevennad aga siin : www.fjordstar.lv/en/about_fjordstar
Ja siin üks link, kus pargitakse FS-i RIB-i kaugjuhtimise teel. http://www.youtube.com/v/BgnIY1rxzDk?version=3

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 14 Okt 2011 14:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Mida sellisest arvata? http://www.ekspressauto.ee/est/images/?id=300032

Renneks üritas neid müüa, aga nüüd paistavad valikust kadunud olema.
Minu arust vägagi seksika joonega paat, aga erinev mainstream RIBidest. On keegi proovinud sellisega sõita? Kuidas on võrreldes nii öelda tavalise banaanikujulise RIBiga.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid