Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 46 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Mär 2012 09:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Vahepeal on terve nädal kiires tempos mööda läinud ja Micro on oma veealuse osa pealt juba üle poole gelcoatist kaotanud.

Kolmapäeval käisin Tööriistamarketis ja ostsin omale 30 euro eest "oranzi hiinlase" - AWD lintlihvija, millega oma juba harjumuseks saanud torkivat tunnet täiendada. Priidu paadiehituse päevist on asjad odavamaks läinud, siis maksis "odav Hiina lihvija" tema sõnul 600kr.

Kuna kere sisemuse pesuks soojakraade lubati meie kanti alles sel nädalal, aga nii kaua ma lihtsalt oodata ei läbenud, toestasin kere seestpoolt ära ja keerasime selle kambakesi tagurpidi. Järgmise etapina sai see jälle korra õue lükatud ja oranz hiinlane talle kallale ässitatud. Seekord otsustasin ennast tolmu eest korralikumalt kaitsta, kui varem rellakaga paati nühkides - kui torkimise kannatab veel kuidagi ära, siis tolmu nuuskamine oli midagi jubedamat. Otsisin eelmise paadi remondi järelt vedelema jäänud tolmukaitseriietuse ja respiraatorid üles ja võtsin kasutusele. Lisaks aretasin kilest ja pakkimisteibist midagi torulaadset, mille teipisin oranzi hiinlase tolmukoti jaoks mõeldud toru otsa. Efekt oli märgatav - tolmupilv oli töö ajal minust piisavalt kaugel ja respiraatori järele polekski ehk olnud otsest vajadust, aga kasutasin seda igaks juhuks ikkagi. Respiraator pakkus ka ühe lisaefekti: et õhtul oli õues omajagu külm siis läbi selle oli hea soe hingata.

Lihvimise käigus uurisin ka paadi põhja: Mürkvärvi paistab, et pole selle aluse juures kas mitte kunagi või vähemalt juba väga ammu kasutatud, ei leidnud mingeid sellele viitavaid jälgi. Küll aga oli kere pind veepiirist allpool omajagu osmoosist kahjustatud, iseloomulikke mullikesi jätkus. Hakkasin esialgu nende kohalt nühkima, kuid varsti läks see sujuvalt üleüldiseks veealuse osa klaasriideni puhastamiseks üle. Kahjustusi oli liiga tihedalt ega polnud mõtet neid ükshaaval tegema hakata. Lihvimise käigus avastasin värskelt puhastatud pinnal väikese märja laigu. Arvasin, et see on tekkinud sinna juhuslikult sattunud veest ja lasin selle koha lihvijaga kergelt üle. Kuid pind märgus praktiliselt koheselt uuesti. lähemalt uurides leidsin, et niiskus on selle koha pealt klaasriide kihtide vahele pugenud ja need üksteisest lahti löönud. Lõpptulemuseks selle koha pealt oli sügavalt paljaks nühitud peopesasuurune ala, kuhu jäi alles ainult paar sisemist klaasriide kihti. Sarnaseid "üllatusi" on siiamaani leidunud veel üks, lisaks mitmed kohad, kus vesi on lihtsalt laminaadini välja pugenud, seda otseselt kahjustamata. See kõik paneb mind üha enam mõtlema Meerschwein'i poolt välja käidud arvamusele: Veealune osa väljast üle lamineerida. Siis pole see värk enam nii "vedel" ja klaasriidega lappima peab nii ehk naa. :?
Meerschwein kirjutas:
Lisaks veel, kui kurdad, et kere on pehme, miks siis mitte teda paksemaks lamineerida? Keerad põhja püsti ja lased käia - lamineerimine läheb võrreldes kõige muuga väga kiiresti. Selle lühiksese kirjelduse põhjal laseks mina küll kõik vigastatud kohad klaasini paljaks, need kohad, kus praod ka klaasi sees aimduvad, veel õhemaks, siis lamineeriks lohud tasaseks ning paar kihti veel kogu kupatusele otsa.

Paar pilti ka eelmisest nädalast. Kuna pildid on jälle telefoniga tehtud, ning veel õhtupimedas õuevalgustuse all, siis on kvaliteet olematu. Midagi ehk on aru saada. :oops:
Pilt
põhja nühkimine
Pilt
oranz hiinlane koos oma "sabaga"

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Mär 2012 10:20 
Eemal

rekkamees kirjutas:
...Küll aga oli kere pind veepiirist allpool omajagu osmoosist kahjustatud, iseloomulikke mullikesi jätkus.... Lihvimise käigus avastasin värskelt puhastatud pinnal väikese märja laigu. Arvasin, et see on tekkinud sinna juhuslikult sattunud veest ja lasin selle koha lihvijaga kergelt üle. Kuid pind märgus praktiliselt koheselt uuesti. lähemalt uurides leidsin, et niiskus on selle koha pealt klaasriide kihtide vahele pugenud ja need üksteisest lahti löönud. Lõpptulemuseks selle koha pealt oli sügavalt paljaks nühitud peopesasuurune ala, kuhu jäi alles ainult paar sisemist klaasriide kihti. Sarnaseid "üllatusi" on siiamaani leidunud veel üks, lisaks mitmed kohad, kus vesi on lihtsalt laminaadini välja pugenud, seda otseselt kahjustamata. See kõik paneb mind üha enam mõtlema Meerschwein'i poolt välja käidud arvamusele: Veealune osa väljast üle lamineerida...

Tegin oma purjekal sama asja, lamineerisin EPOga üle kogu veealuse osa. Epoga seepärast, et see ei ima vett ja kleebib paremini.
Need märjad kohad pole miski niiskus vaid osmoos, see märg haiseb äädika järgi ja sellest lahtisaamine on jube tüütu. kui seda sinna alla jääb siis tuleb ta pärast ka uuesti lamineeritud pinnast läbi. minu arust aitab ainult nende kohtade täielikult väljapuurimine-lihvimine. oli veel miski väljapesemise variant aga see oli mäletamist mööda kuudepikkune (4-6) tegevus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Mär 2012 10:27 
Eemal
Kasutaja avatar

rekkamees kirjutas:
See kõik paneb mind üha enam mõtlema Meerschwein'i poolt välja käidud arvamusele: Veealune osa väljast üle lamineerida. Siis pole see värk enam nii "vedel" ja klaasriidega lappima peab nii ehk naa. :?

Vägagi õige mõte! Lihvi omajagu julmalt kõik vead välja, totaalne atsetoonipesu ja siis soovitaks lamineerida üle epoksiidiga. Mitte polüestriga.
Indrek66 oskab äkki Epoxy-Harz toote hinna öelda aga mina tegin selelga sisesimised kastid ja olin ikka sigarahul! Polüestriga võrreldes kivistub epoksiid oluliselt kauem ja sellega tekib aega algajal pikalt ja põhjalikult õhku välja rullida ning "ilu"viimistleda. Teiseks on epoksiid ikkagi tugevam.
Eks see eelarvet kasvatab natuke aga mis teha?

Siis juba jälle selle "oranžiga" jämeviimistlus, samast epoksiidist segada pahtel mikroballooniga, peenpahteldus, klotsiga ideaalseks ja epokrunt peale. Wilckensi õige marine-pahtel maksab kahjuks haiget raha... Saab kohe väga hea! Kui jäävad ikkagi sisse imeväikesed õhumullitühimikud (hästi kergelt pesukäsna sarnane pind, mikroballooniga pahtlit tehes kipub sellist asja ikkagi natuke tekkima), siis võib lasta ühe kihi vedelat epokrunti pritsiga peale, siis kasutada tavalist odavat pehmet autopahtlit ja jälle korralik krunt peale. Autopahtlit võib imeväikestes (õhukestes) kogustes kasutada kahe epokrundi kihi vahel aga samas, kui ka aluspõhi on epoksiidipõhine, pole sel isegi vajadust. Aga peale suruõhuga puhastamist ja kerge läikega krundi peale laskmist tulevad need augukesed "kaunilt" esile... Too alutraaler oli peale räiget lihvimist ikka päris auguline, seda sai sel moel kõvasti täidetud!

Jõudu Tööle!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Mär 2012 23:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Nädal läinud jälle nagu naksti. :lol: :evil:
Möödunud nädalal ei jõudnud tervislikel põhjustel (loe gripp) eriti palju Micro põhja kallal käia. Neljapäeval natuke nühkisin, aga väsitas veel hirmsat moodi. Eile-täna läks juba päris kenasti.

PriitV kirjutas:
/.../ Lihvi omajagu julmalt kõik vead välja /.../
Kui nii teha, siis hakkab maa läbi põhja kole kähku paistma. Selle Micro häda paistab seisnema Vene värgile tüüpilises asjaolus, et miskit on ehituse käigus tuuri pandud. Antud juhul siis vaik. Riidekihid on üksteise küljest lahti kõigest sellest tuleneva jamaga. Sverdikaevu ümbruse lihvisingi auklikuks, sest klaasriide servad olid seal lahti ja serva alt paistsid tühimikud. Nühkisin tühimikud põhja poolt lahti, et vähemalt see oluline koht tugevaks teha, muus osas piirdusin kõige hullema välja lihvimisega. Eile ja täna näitasin tööpäeva lõpuks põhjale ka survepesurit, et vaadata, mis nägu põhi peale pesu on. Siit-sealt sain veel pesuri abiga klaasriiet lendama. :evil:

Praegu olen läinud seda teed, et katsun sitast mingi sepiku saada, saia sellest niikuinii ei tule. Alternatiiv on hankida vorm ja lamineerida kõige täiega uus alumine osa. Seda ma aga tegema ei hakka, sest see viiks eelarve mõttetutesse kõrgustesse. Ja kui teekski, siis poleks loomulikult enam kere ülejäänud osadega rahul ja peaks hakkama neidki uusi tegema. Ei-ei, siis ostan parem juba uue Viko, mida Priit siin kuskil täna just reklaamis.

Paar pilti kah põhja "kvaliteedist" ja survepesust.
Pilt
Siin veel lihvimine pooleli, aga mingit aimu peaks asjatundjale andma.
Pilt
Selliseid kohti, nagu minu kõhu all paistab, kus poole ruutmeetri suurune lätakas tuli igal juhul sisuliselt viimase riidekihini paljaks nühkida, on veelgi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Mär 2012 23:52 
Eemal

uuhh... karm. ega muud pole kui kiht peale ja sepikuks. raudselt jääb tugevam kui enne.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Mär 2012 00:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Rekkamees, eks selle tööga saad tohutud kogemused edaspidiseks! Teed ühe Mikro ära ja edasi tundub kõik muu plastikust tehtud veesõidukite alane jube lihtne ;) JA mis: tead, mida edaspidi vaadata ja tahta!
Eks sama saatus tabab ka kaasfoorumlast Arxi, kui Ta peaks selle vineer/plastik Tea soetama, mis ei ole samamoodi üldse rumal otsus. OK, Mikro taglas on küll hea aga kas see ja muu küljes olnud mudru hetke ostuhinda väärt on, Tea puhul on kindlasti. Samas teed Mikro ikkagi ära, on "jahta sportivnaja" olemas. Aga hoian minagi Julia taglast kui silmatera. On küll nõnna pisike aga kes teab? Kui kunagi tulevikus muuks ei "kõlba", siis uhke lipumasti suvekodu õuele ikka saab.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Mär 2012 01:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui ma selle Micro ostmist otsustasin, oligi matemaatika umbes selline, et halvimal juhul saan koos kojutoomisega ca pooleteist tuhande eest taglase. Ja see on igatahes uhkelt olemas. Groot, foka genu, spinnaker, kõik paistsid maha laotatuna korralikud olema, aga eks masti tõmmatuna on tegelik seisukord paremini näha. Kere on boonus. Juba ainuüksi lootus, et temast vähemalt mingiks ajaks elulooma saab, on pluss. Kui kere peaks enne taglast lõplikult ära "surema", on alati võimalus hankida kuskilt sarnaste parameetritega korralik kere ja põrutada Micro taglasega edasi. Just suvel on sommidel tihti müügil keresid, millel purjed puudu, markantsemail juhtudel pole neid kunagi olnudki ja kere on kas seisnud või on seda "mootorpaadina" kasutatud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Mär 2012 07:52 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Eks sama saatus tabab ka kaasfoorumlast Arxi, kui Ta peaks selle vineer/plastik Tea soetama, mis ei ole samamoodi üldse rumal otsus. OK, Mikro taglas on küll hea aga kas see ja muu küljes olnud mudru hetke ostuhinda väärt on, Tea puhul on kindlasti.

... mõtled vist Britat?

Tea ei peaks aktiivselt müügis olema, ma arvan.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Mär 2012 09:42 
Eemal
Kasutaja avatar

ka:rel kirjutas:
PriitV kirjutas:
Eks sama saatus tabab ka kaasfoorumlast Arxi, kui Ta peaks selle vineer/plastik Tea soetama, mis ei ole samamoodi üldse rumal otsus.

... mõtled vist Britat?

Tea ei peaks aktiivselt müügis olema, ma arvan.

Kumbgi Tea pole küll aktiivses müügis aga neid on kaks!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Mär 2012 02:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Täna võtsin ette ja kangutasin masti tugikaare teki küljest lahti. Lõhkumisvaimustus, mis teha. :twisted:

Laminaat tuli oma tuntud kergusega kere küljest lahti, kuid teatava ime läbi ei olnudki mastialune klots mäda. Aga sellegipoolest paneksin sinna heameelega midagi paremat, kui jupp 5x10 prussi, mis kirvega teisest servast natuke kitsamaks löödud. Ja masti alus tuleb tõenäoliselt ka kuidagi paremini kinnitada, selle 6-st kinnituskruvist pooled loksusid. Allpool olid mutrid küll olemas, kuid seibe polnud näha. Siin on vaja natuke insenerimõtlemist arendada. Üks mõte on, et panen masti aluse kohale teki alla roostevaba lehe ja kinnituspoldid sellest läbi. Selle lehe peaks siis vist omakorda tugikaare külge kinnitama, et asi monoliitne oleks?

Päeva lõpuks keerasime sõpradega teki "selili," toestasime ära ja tõstsime põhja sinna peale. Põhja kruvisin ajutiselt teki külge kinni. See peaks tagama põhja vormis püsimise lamineerimise ajaks. Muidu on nii, et teed valmis, aga pärast pole asju enam võimalik kokku panna.
Pilt
Pilt
Põhi nagu kartulipõld. :evil:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Mär 2012 15:41 
Eemal

RM, kus kandis Lääne-Virus tegutsed?, Tuleks vaataks, kui luba antakse. :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Mär 2012 09:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Vinnis. Täpsema tuleku info saadan sõnumiga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 22 Apr 2012 23:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuu aega on mööda läinud nii, et Microt paar korda ainult mööda joostes olen näinud. Noh, vähemalt on paljaks kraabitud ja puhtaks pestud põhi rahus kuivada saanud.

Kere üldist lamineerimiskvaliteeti silmas pidades olen jõudnud sellise valgustatuse astmeni, et epo kasutamine selle aluse juures ei tee teda enam paremaks. Seega lähen lähiajal polüestervaiku ostma. Kuna mõistliku hinnaga pakutav miinimumkogus on 225kg, jääb mul seda tõenäoliselt kõvasti üle. Kui nüüd laskmata karu nahka jagama hakata, siis võiks vaigu osas kellegagi koopereeruda, kui keegi lähiajal lamineerimisega tegeleda kavatseb. Kuigi ma pole varem sellises mahus lamineerimistööd teinud ega oska eriti täpselt materjalide kulu hinnata, oletan, et üle jääb mul 100-150kg vaiku. Sugulasega koos (telefoni otsas) aega surnuks lüües tekkis juba mõte, et peaks paar pisikest ja kerget sõudepaati tegema, kui kuskilt vormi saaks. Aga see selleks.

Hüva nõu tahaks saada masti aluse ülesehitamise kohta. Mida mõistlikumat panna selle prussijupi asemele, mis masti tugikaare sees oli? Ja kuna svert ja rool on mul endiselt puudu, tunnen huvi, et kas keegi minust targem võiks need asjad mulle teenustööna teha. Rooli metalljubinad saan tõenäoliselt oma nooremat venda ahistades temal teha lasta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Mai 2012 22:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Täna sai lõpuks ligi kahekuine vaikelu Micro juures läbi. Selle vahepealse aja jooksul oli toimunud ainult niipalju, et olin vabanenud teatavast portsust eurodest mille asemel konutas paadi kõrval tünn vaiku ja rull klaasmatti ning muu lamineerimiseks vajalik. Täna siis helistas tuttav, kes on kunagi rootslastele paate ja auto katusekaste teinud ja keda ma omale lamineerimisspetsialistina asja õpetama olin kaubelnud ning ütles, et tal on hetkel aega ja ta saab mulle appi põhja lamineerima tulla.

Kui ta oli olukorraga tutvunud, otsustasime tema ettepanekul kohe ära, et teeme asja kahes järgus. Ühel päeval eriti haigete kohtade arstimine ja siis, kui see kuivanud ja lihvitud on, teeme kogu põhja üle.

Neid "eriti haigeid" kohti oli ikka omajagu ja põhi sai päris lapiline. Sain ka ise esimest korda asju õigesti teha. Seniajani olin paati lappinud ainult paaril korral ja pintsliga topsutamise meetodil, mis jätab vähegi suurema pinna puhul ikka väiksed õhumullid sisse. Nüüd sai laminaat vähemalt korralikult kinni rullitud.

Tänane päev oli tähelepanuväärne just selles osas, et kui seniajani olin ma Micro küljest kõike ainult ära kiskunud ja maha lihvinud, siis nüüd algas justkui teistpidine protsess. Kahju, et fotokat kaasas polnud, muidu oleks paar pilti ka üles pannud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Micro. remont, rekkamees
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Apr 2015 21:26 
Eemal

Kuidas lahenes sverdi asi,mul sarnane mure?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 46 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: