Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 74 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Mär 2014 17:37 
Eemal
Kasutaja avatar

smithers kirjutas:
Kokkuvõtteks siis, et ka lihtsal inimesel on võimalik korralik paat hankida kui ....

Kui mees teab mis mees tahab siis mees selle ka saab. Kasvõi kivist vett välja pigistades :)

8 aastaga maarotist laevastiku reederiks on tegelikult väga kõva sõna ja väga selge siht!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 04 Mär 2014 11:34 
Eemal

Laev-laevaks aga olen tähele pannud, et kui on raha (aluse soetamiseks), siis sellega kaasuvalt pole aega (palk tahab teenimist) ja vastupidi...
Mäletan uduselt, et Bossanova kapten rääkis kunagi kaptenite seminaril ARC'l käimisest just nimelt kolmest asjast - rahast, ajast ja tahtest. Lõpuks said nendel meestel kõik kolm "kokku". Pirital (loomulikult ka teistes jahisadamates) alates suve teisest poolest (siis kui suur vaimustus üle läinud) on enamus aluseid suisa jõude ....
.... aga see on juba teine lugu.

Eks raha teenimise viise ole erinevaid, kuid mina suutsin "eesti keskmise" palga kõrvalt oma jahi 5 aastaga "välja osta/ära maksta". Tegelikult on püsikulud oluliselt suuremad kui soetamismaksumus ca 15% aastas soetamishinnast (kasutatud aluse puhul). Neid õnneks saab meeskonnaga jagada ;),Suurimateks kannatajateks oli oma pere ja neile olen tänulik, et nad selle "vaese" aja aitasid üle elada ...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 06 Mär 2014 02:44 
Eemal

Ilmselgelt on Eesti peredes paat siiski "kolmandal kohal" eluasemelaenu ja autoliisingu järel. Ja selle jaoks enam kahjuks ei jagu.
See on nagu 15 a tagasi, kui politseis töötamist said endale lubada ainult need, kellel vanematelt päritud maja või naine/mees väga kõva palga peal tööl. Ilmselt on paadiostmisel enamikul samad tingimused.

:(

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 06 Mär 2014 08:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Kolmandal kohal kindlasti, aga eks paadil ja paadil on vahe ning kasutatud paatide järelturg on samuti olemas ning ületab kindlasti uute paatide turgu kordades nagu siitki foorumist võib järeldada. Olukord ei ole tegelikult nii hull midagi, paralleele saab vabalt vedada näiteks mootorratta ja ATV turuga. Ei saa kurta et meil paate, tsikleid ja ATVsid ei oleks :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 06 Mär 2014 10:17 
Eemal
Kasutaja avatar

meil on ju siin foorumis teemad odavalt rootsist ja odavalt soomest. Kuna me selliste naabritega oleme õnnistatud siis see kes tahab leiab nendelt turgudelt endale vastavalt rahakotile ka paadi! Hetkel olen just vaadanud, et kuna kevad vähe varasem siis soomlastel hakkavad kuulutused taas tekkima ja mõni on täitsa ahvatlev!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 06 Mär 2014 10:58 
Eemal
Kasutaja avatar

pahatihti võib juhtuda nii , et teed tööd ostad paadi ja teed tööd aga edasi leidmata piisavalt aega merele minekuks :( . ja siis seisavadki uhked alused vaid sadamas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 06 Mär 2014 20:21 
Eemal

ex SUURLAID kirjutas:
Ilmselgelt on Eesti peredes paat siiski "kolmandal kohal" eluasemelaenu ja autoliisingu järel. Ja selle jaoks enam kahjuks ei jagu.
:(

Ehee, ma ütleks, et kõigil mu tuttavatest, (kellest ma tean, kõigilt pole muidugi küsinud ka), sh ma ise, on paat väljaostetud vara :) erinevalt eluasemest ja autoliisingust. Eluasemelaen on tänasel päeval nii odav, et häbi hakkab :D ja auto on üldse on selline tarbeasi, mida vähegi uuemapoolsena liisida ainult ongi mõtet...
Finantseerimise köögipool on lihtsalt hetkel sedapidi soodsaim, kui vähegi süveneda...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 06 Mär 2014 21:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta, mitme õllega sa selle tulemuseni finantseerimisse süvenedes jõudsid? Mis vahe on uue paadi ja auto liisimisel? Minu arust eriti pole, mõlemad on tarbeesemed, mis ajas oma hinda kaotavad. Mina põhimõtteliselt ei osta kumbagi otse välja, et viie aasta pärast avastada, et pool mu rahast on märkamatult ära sulanud. Eelistan mõlema puhul pidevalt natuke maksta ja kui tekib soov-vajadus asjast välja astuda, siis on reeglina sisse makstud raha alles või lausa kasvanud. Laenuraha on ju täna väga odav, nii auto, kui paadi intress on mul alla 3%, inflatsioon on ka Eestis kõrgem. Kindlustust pean ka iseenesest mõistetavaks, olgu asi liistud või välja ostetud. Ja ma kaldun arvama, et paat hoiab hinda isegi paremini, kui auto.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 06 Mär 2014 22:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Samas mu sõber ostis BMW X5 välja kuna kindlustus oli üle mõistuse kirves

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 07 Mär 2014 23:34 
Eemal

nitse kirjutas:
Trutta, mitme õllega sa selle tulemuseni finantseerimisse süvenedes jõudsid? Mis vahe on uue paadi ja auto liisimisel? Minu arust eriti pole, mõlemad on tarbeesemed, mis ajas oma hinda kaotavad.

see on yks kuramuse keeruline teema :?
Bavaria pakub tutikat 33 jalast veidi kohitsetud 50 keur+km. ytleme koos transa ja elementaarsete lisakuludega ~75keur kai äärde.

~75 keur automaailmas vastab ütleme rangele. 10 aastat vana range maksab auto24 j2rgi 11 000 eur. seega on hind 10 aastaga vähenenud 7 korda.

Selle raha eest saab heas korras b31, mis on 40 aastat vana.... 2004 aasta kolmekymnendates bavariad on sinna 50 KEUR kanti. seega hinnalangus on olnud 0.3 korda.

Selles suhtes justkui jahi liisimine igati ok. Teisalt aga, autot kasutad sa iga päev, jahti (eriti meie kliimas) ikka suhteliselt vähe... ilmselt sealt tulekski koera otsida mis asja keeruliseks teeb...

PS! Mitte kunagi mitte kellegile mitte mingil tingimusel laenu võtmist ei soovita. Käesolev post on toodud lihtsalt võrdlusmomendiks auto ja veesõiduki liisingu vahel.

Viimati muutis mehiso, Laupäev, 08 Mär 2014 11:35, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2014 00:50 
Eemal

Nu kui selliste ulme summadega opereeritakse, siis ilmade jahenedes sõidetakse soojematesse vetesse ja tehakse tööd läpakas edasi. Ilmselt vist! Ja kasutataksegi jahti oluliselt rohkem, kui kaile maha jäävat RR it.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2014 07:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Siia sobib üks me lemmik Jukukas:

Juku sõidab Mersuga poe ette ja vana õpetaja märkab teda:
"Oi, tere Juku, vaatan et sul läheb väga hästi, sõidad Mersuga ja puha? Millega siis tegeled?"
Juku vastu et ärimees on ja läheb tõesti päris hästi.
Õpetaja seepeale teeb suured silmas: "Jukuke, kuidas see sul küll on õnnestunud, vanaste ärimeestel kõige parem õppeaine ikka matemaatika pidi olema, et numbreid kokku lüüa jms. Sul aga see ju päris 2 oli, ja matast sa ei jaganud küll midagi."

"Ah minu jaoks on see lihtne: kahega ostan, neljaga müün, see kaks protsenti rahuldab mind täiesti", Arutleb juku.

Nii seda raha kokku ajataksegi:)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2014 10:34 
Eemal

Reinz kirjutas:
siis ilmade jahenedes sõidetakse soojematesse vetesse ja tehakse tööd läpakas edasi..

selle jaoks pole ulmesummasi vaja (40 a vana paadiga saab vägagi edukalt ümber palli minna, Vahemerel loksumisest rääkimata), vaid meelemuutust.
väga suure osa tänapäeva töödest annaks teha eemalt, kuid ikkagi inimesed pendeldavad päevast päeva kontori ja kodu vahet, kulutades aega ja ressursse.
Lihtsalt aegade hämarusest on see nii selgroo sisse kulunud, sellest lahti saamine pole lihtne.
Sestap enamik inimestest olenemata sissetulekust ei saa endale lubada kuude pikkust kaugtööd, isegi kui see tehniliselt täiesti võimalik on.

Lisaks paljud juhtimisteooriad rõhutavad endiselt vahetu inimkontakti olulisust, mistõttu võib-olla massiline kaugtöö ei saagi kunagi reaalsuseks inimkonna puhul. Karjaloomad, mis teha...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2014 15:50 
Eemal

Ilgeks kõvatamiseks kisub :)
Mulje jääb, justkui iga teine foorumlane siin teemas oleks pallitiirumees ja juhiks kuskilt lõunamaa merelt oma ettevõtet.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2014 17:09 
Eemal

Meie oma perega igatahes ei saa sellist asja lubada. 2 nädalat tundub ka juba liiga pikk aeg. Abikaasal mul reaalselt käsitsi tehtav töö ja järjekorrad sellised, et tamei tohi haigeks jäämist ka lubada. Tekibki see, et osta saab, aga tarbida ei saa. Siis ongi ainuke lahendus motopaat sisevetele, on tuult või ei, vabal päeval saad ikka tiiru ringi tsillida.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 74 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: