Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 74 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2014 17:16 
Eemal

Reinz kirjutas:
Siis ongi ainuke lahendus motopaat sisevetele, on tuult või ei

Teil seal on jah, terve Emajõgi, Peipsi, Võrts, Lämmi.....
Meil siin põhjarannikul pole peale merenatukese midagi. Ja tuul on kogu aeg, vahel lihtsalt natuke nõrgem kui tavaliselt :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2014 17:26 
Eemal

Jah, ei vea teil, saad rubilniku korraks põhja vajutada ja juba mingi kivine sein ees, aga kus meil annab ikka slaalomit sõita ja sääski sööta ja vahest harva ka mõnest laine paugust vett vastusilmi saada. Muidu ja koguaeg sile ja tasane pind, ei tambi soolikaid kopsudega vahetusse, ega midagi. 8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2014 18:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Vot, juba hakkab looma! Eks esimene asi mis tuleb endale ennem paadiostu ( vahet pole kas purjeks või kaater) selgeks teha, milleks seda kasutama hakatakse, kus seda kasutama hakatakse ja kas mul selle kasutamiseks üldse aega on.
Konkreetselt minu puhul on mul paat selleks, et liikuda punktist A punkti B
Kus Punkt A on manner ja B meres väikesaar (suvekodu). Seega peab paat olema ka kasutatav ka vähe karvasema ilmaga jne. jne.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2014 19:27 
Eemal

Mul oli huvi, lõbu ja matka paati tarvis. Suuska vedada, kala püüda, avastada uusi kaldaid vett mööda lähenedes. Purjetanud olen lapsest saati, aga pere ei jaga selles osas minu vaimustust ja kaua sa seal Võrtsul ikka ühest otsast teise kulged. Eks kindlasti katsun nad saada mingi nipiga sellel suvel purjede alla ka.
Kuna paat oli algul lahtine ja saime suht esimeste sõitude ajal poolel teel Tartust-Tarvastu poldrile sahmaka vett kaela ja tundes ka olulist temperatuuri langust, oli 2 võimalust, kas kõigile üüber super riided, või putka peale, kuna vahest on ka võõraid inimesi kaasas, siis need ikka vettivad läbi ja külmevad ära. Nüüd, kus putka peal, on päris hea juba, kuigi vahest on jahe ja aken läheb ka uduseks teine kord. Nüüd mõtlen Wallase ahju peale, või kruiisin veel mõned aastad ära ja ostan ka juba sellise, kus kõik vajalikud asjad küljes on. Kusagilt tuleb igatahes alustada, siis tead täpselt, et millist paati, mis omadustega ja mille jaoks tarvis läheb. Kui püsi elukoht oleks suht jõe-järve lähedal, oleks ka " aurik" pull asi, aga sellega peaks arvestama ikka, Greete motelli lõunale minekusk kahe päevaga ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2014 22:28 
Eemal

Reinz kirjutas:
Kusagilt tuleb igatahes alustada, siis tead täpselt, et millist paati, mis omadustega ja mille jaoks tarvis läheb.

Ma tean täpselt, et:
mul on vaja kalastuskanuud forellijõgedele
mul on vaja ca 3 meetrist paati kalastuseks siseveekogudele.
mul on vaja hobiecati, et vahest lihtsalt munad märjaks lõbutseda
mul on vaja toaga korraliku kaatrit peipsile kalapüügiks
mul on vaja ~20 jalast trailersailerit et külastada kiiresti ja mugavalt lähisadamaid
mul on vaja ~25 jalast klassipyssi et kaikasõitudel karikaid noppida sõpradega
mul on vaja ~40 jalast jahti, et seigelda euroopa sadamate vahel
mul on vaja ~60 jalast keskse kokpitiga merekindlat jahti ümber palli sõiduks
mul on vaja ~200 jalast jahti elamiseks, kuhu kopter ja bentley ka ära mahuks... kopterit ja bentleyd oleks ka vaja sellega seoses....

Niih, on täpselt teada, mis edasi? :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 08 Mär 2014 22:38 
Eemal

Aga siis pole ju enam midagi lihtsamat, kui minna ja ära osta :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Mär 2014 01:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma olen maarott, kes sai kaasavaraks koos naisega maakodu Piirissaares ja seadis sammud paadipoodi kohe peale seda, kui Kihnu Veeteed otsustas Koidulaga reisi ära jätta tugeva tuule tõttu, aga äiapapa sai Progress 2-ga vabalt järgi tulla...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Mär 2014 04:33 
Eemal

nitse kirjutas:
Ja ma kaldun arvama, et paat hoiab hinda isegi paremini, kui auto.

Ei tea kedagi, kes oleks müünud kasutatud paadi ära odavamalt, kui ostis. Omal samad kogemused, paat pigem läheb kallimaks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Mär 2014 10:51 
Eemal

Uue paadi hind ikka natuke langeb aga kasutatud paat kipub jah hinda paremini hoidma. Enamus meie kasutatud paate on ju toodud lähiriikidest (Soome, Rootsi, USA :lol: ) ja sealt otsitakse ikka neid, mis alla turuhinna kätte saaks. Siin müüakse neid ikka turuhinnaga.
Ja meie paaditurg on ikka suht mõttetu... Auto24-s on näiteks täna 223 ühikut veesõidukeid, kuhu alla kuulub kõik alates kanuust lõpetades miljonipurjekatega. Soomes aga näiteks on Nettivenes 5700 veesõitukite kuulutust (varuosade kuulutused sinna alla ei kuulu). Selle hulgast on juba, mida valida. Olen aidanud mitmel tuttaval sealt õige komplekti valida ning alates 2500€ on sealt võimalik juba täiesti mõistlikke paat-mootor-käru algajate komplekte saada. Saab ka odavamaid aga siis ei tohi omal käed pe_sest välja kasvada :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Mär 2014 14:26 
Eemal

mehiso kirjutas:

Edasi on ju lihtne...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Mär 2014 19:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Reinz kirjutas:
Nu kui selliste ulme summadega opereeritakse, siis ilmade jahenedes sõidetakse soojematesse vetesse ja tehakse tööd läpakas edasi. Ilmselt vist! Ja kasutataksegi jahti oluliselt rohkem, kui kaile maha jäävat RR it.

Ei saa jätta oma tahtmatult pähe turgatanud mõtet endale: Nimelt kerkis seda lugedes vaimusilma ette Mark oma Alunaudi kollektiiviga, kes in corpore soojades vetes läpaka abil tööd teevad. Ja paate Tornimäelt muudkui aga tuleb...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Mär 2014 20:19 
Eemal

Meie perel on sama, kui jätta oma kolm tegutsevat kohta omapead, siis on varsti soojaltmaal piltlikult külmale sõit :lol: . Aga eks neid ühemehekaugtöökohti ikka on tänapäeval ka.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Mär 2014 09:10 
Eemal
Kasutaja avatar

ex SUURLAID kirjutas:
nitse kirjutas:
Ja ma kaldun arvama, et paat hoiab hinda isegi paremini, kui auto.

Ei tea kedagi, kes oleks müünud kasutatud paadi ära odavamalt, kui ostis. Omal samad kogemused, paat pigem läheb kallimaks.

Ma ei ole elus ühtegi kasutatud paati ostnud, seega ei oska kaasa rääkida. Ja ilmselgelt kõik uuena ostetud liiklusvahendid oma hinda kaotavad. Tegelikult olen üldse elus vaid ühe paadi ostnud, aga mõte liigub juba järgmise suunas, sest nüüd tean oma kogemusest, mis võiks ja peaks teisiti olema. Aga esimest paati ostes oli minu lähenemine asjale järgmine: Et kui ostad vana auto ja teepeale jääd, pole hullu, paar kõnet, paar suitsu ja juba on sõbrad abiväega kohal. Veepeal paraku see asi nii lihtne pole ning otsustasin kahtlusteta sedapidi, et enne olgu paar meetrit lühem sama raha eest, aga olgu uus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Mär 2014 19:10 
Eemal

mehiso kirjutas:
Reinz kirjutas:
Kusagilt tuleb igatahes alustada, siis tead täpselt, et millist paati, mis omadustega ja mille jaoks tarvis läheb.

Ma tean täpselt, et:
mul on vaja kalastuskanuud forellijõgedele
mul on vaja ca 3 meetrist paati kalastuseks siseveekogudele.
mul on vaja hobiecati, et vahest lihtsalt munad märjaks lõbutseda
mul on vaja toaga korraliku kaatrit peipsile kalapüügiks
mul on vaja ~20 jalast trailersailerit et külastada kiiresti ja mugavalt lähisadamaid
mul on vaja ~25 jalast klassipyssi et kaikasõitudel karikaid noppida sõpradega
mul on vaja ~40 jalast jahti, et seigelda euroopa sadamate vahel
mul on vaja ~60 jalast keskse kokpitiga merekindlat jahti ümber palli sõiduks
mul on vaja ~200 jalast jahti elamiseks, kuhu kopter ja bentley ka ära mahuks... kopterit ja bentleyd oleks ka vaja sellega seoses....

Albin ei klapi siia kuidagi :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 74 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: