Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 85 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 06 Juun 2006 10:18 
Eemal
Kasutaja avatar

OT ära vabasse teemasse.

Viimati muutis PriitV, Kolmapäev, 07 Juun 2006 01:41, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 06 Juun 2006 12:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Priit, pea nüüd hoogu! :wink:
Reg. eelse ülevaatuse vajalikkusest saan ma täiesti aru. Asi rohkem ju selles, et vaja vaadata, mis korras ja kas ikka kõlbab merele minna. Samuti pole ma päris nõus, et VA-s tüübid on "olematute teadmistega". Minu paadi vaatas üle hr. Lembit LASS. Väga kogenud ja tark mees tundus olema, rääkisime ka muust mereohutusse puutuvast ja sain paar head soovitust, mida võiks paadis olla (kuid ei nõuta) jne.

Aga mis sellesse ARK-i ja VIN-koodi puutub siis tundub küll, et kuna on tegu nende jaoks uudse asjaga siis tahavad nad teha ennast targemaks kui tegelikult on. Ja seda meie arvelt.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 06 Juun 2006 19:27 
Eemal
Kasutaja avatar

ja ka siit OT ära.

Viimati muutis PriitV, Kolmapäev, 07 Juun 2006 01:42, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 06 Juun 2006 20:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu arvates läks Indrekul väga hästi, et Lass tema paadi üle vaatas. Inimene on vähemalt asja sees olnud ja teab mis on oluline ja mis mitte.

Palju hullem oleks olnud kui oleks tulnud mõni ARK tüüp kes näeb esimest korda jahti ja ajab näpuga järge, et kas varustuses ettenähtud puidust korgid on ikka õiges mõõdus või mitte. Või mõõdab sul lipu suurust ja reelingutrosside läbipainet.

Ei ole nende VA inimestega nii tuttav kui PriitV aga suhtun nendesse oluliselt suurema lugupidamisega kui ARK tegelastesse. Loomulikult nad ei pruugi nad teada moodsatest asjadest, kuid üldise eesti jahtide taseme juures (jättes Potermanni ülemise ja alumise riiuli racerid kõrvale :D ) on nende teadmiste tase piisav.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 06 Juun 2006 20:18 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
paluks "vanadel peerudel" palju mitte kaasa rääkida. Kakuami, väiketraali ja Tallinna puuveerandise ajad on möödanik.

Mina näen asju teisiti. Kakuami ja väiketraali aeg ei ole möödas vaid nende funktsioon on muutunud. Kasutatakse neid hobikorras. Täpselt sama asi on ka "vanade peerudega", kaasa võivad rääkida (ja pajatada on neil palju) aga kahjuks otsustada nad enam ei saa/või, funktsioon on muutunud...

Aga mul on nüüd Väikelaeva Registreerimistunnistus! Kiletatud ja puha! Maksma läks see pull mulle täpselt sama palju kui auto esmaregistreerimine. Varem mainitud VIN-kood oli siiski viga, nad tahtsid tekitada hoopis HIN/CIN- koodi, millega nad paraku hakkama ei saanud. Probleemid tekkisid sellest, et RJ 85-e polevat nende kasutada olevas raamatus seega tulid nad mulle vastu ja tekitasid uue paadi margi Rolf Jakobson ja minu paadi mudeliks sai RJ 85. :lol: :lol: :lol:
See selleks. Asi millest ma aru ei saa on aga see, et milleks ma pean paadi kõigepealt spordilaevade registrisse kandma, seejärel VA-le ette näitama ja siis ARK-lt kiletatud paberi ostma? Ok ma saan aru, kui ma näitan asjameestele paadi ette ja selle põhjal kirjutatakse paber välja aga präegu kukkus asi umbes nii välja, et kui ma tahan näiteks Harley motikat Eestis registreerida siis astun oma sikliga mõnda MC-sse, näitan ta näiteks Edekule ette, tema ütleb , et kärab küll siis ja alles siis kui mul on MC-s oma nickname võin ma ARK-sse pöörduda???

P.S. Kui ma kunagi omale veel mõne paadi soetan siis see juba seilab kindlasti eelpool näidatud kauni lipu all! :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 06 Juun 2006 21:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Indrek66 kirjutas:
P.S. Kui ma kunagi omale veel mõne paadi soetan siis see juba seilab kindlasti eelpool näidatud kauni lipu all! :wink:

Mehed! Jätke lora! Kaunim lipp on sinine, must ja valge. :!:
Mingid jobud ARKis ega mujal ei suuda kunagi olla piisavalt nõmedad, et sellest lipust loobuma panna!

Nii.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 06 Juun 2006 21:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Indrek - kes sult nõudis jahi kandmist spordilaevade registrisse? Minult kyll midagi sellist ei nõutud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 06 Juun 2006 23:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Paun - Sinu jahil on juba purjenr. olemas, seega on ta ka registris.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 08 Juun 2006 09:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Võibolla on riigi soov lisaks laevanduse eesti lipu alt ärasaatmisele ka väikelaevad teise riigi lipu all sõitma saata. Welcome to Estonia :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Juul 2006 11:32 
Eemal
Kasutaja avatar

ma sain aru, et Gamajon pidi eelmist kolmapäevaringi ja watergate'i regatti sõitma? mis juhtus, et teid näha ei olnud?

p.s. kas Gamajoni vöörikantsli parandate ikka ära enna Väina? mina sinna peale küll väga toetuda ei julgenud, kui te laeva klaarimas käisin...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Gamajon ja kiirus
PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Aug 2006 21:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Siin on Gamajoni kiirust vist õigem arutada.

mõned lihtsad küsimused, millele võib olla tülikas vastata:

1) Kas veealune osa on puhas või habemesse kasvand?

2) Kas rool loksub?

3) Kas mõni staak või vant on lekk?
Kas on keegi neid ilma mõõtmata pingutand või järgi andnud?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Aug 2006 22:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Suwa, niipalju kuni mina vastuseid tean.
1. Miskit ikka paistis rooli ümber juba olevat kogunenud, see vist Pirita jõe häda?
2. Roolipinni kinnituses on pisike loks. Lehe enda parandamise kvaliteeti oskab Indrek kommenteerida, mina nägin sügisel vaid lõhkist lehte vees sulistades :D
3. Ega vist pole küll, ikka silma ja tunde järgi. Seda viimast ma olengi silmas pidanud. Kindlasti peaks suuremat viga just sealt otsima. Üks murelaps on ka loksuvad saalingud. Eks vastutuule kurssidel võivad need küll trikke teha, parem saaling kipub üles-alla jooksma.

Lisaks on raskendanud asjast aru saamist purjelintide puudumine. Kuid ka ilma nendeta võiks asjale pihta saada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Aug 2006 08:07 
Eemal
Kasutaja avatar

On jah nii:
1) enne muhuväina ujusin ümber paadi, tagaosas oli aimata elutegevuse algeid aga mitte midagi erilist.
2) roolipinni ja -võlli vahel on pisike loks. Vaja uued pronkspuksid treida.
3) masti trimm on täiesti tunde järgi seatud...

Kui keegi oskaks öelda või veel parem näidata, kuhu täpselt need purjeniidid panna, oleks väga tänulik! Siiani tean, et ühed käivad tagaliigile (aga millisele kõrgusele?) ja siis mastist tahapoole (aga kui kaugele?).

Viimati muutis Indrek66, Esmaspäev, 14 Aug 2006 08:26, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Gamajon ja kiirus
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Aug 2006 08:13 
Eemal
Kasutaja avatar

suwa kirjutas:
3) Kas mõni staak või vant on lekk?
Kas on keegi neid ilma mõõtmata pingutand või järgi andnud?

Kas saaks selle kohta rohkem teooriat kuulda või ehk kasulikke linke?

Ehk leiavad Gamajoni mehed mõne möödalaskmise ja samas saame me kõik ehk midagipidi targemaks. Minu teadmised on selles asjas muidugi täitsa null- Sellest ka kõrgendatud huvi ;)

Pean siis silmas masti trimmimist üleüldse, mitte seda, et "kui vant on lekk, siis ei sõida hästi..."

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 14 Aug 2006 08:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul on üks raamat kus taglase trimmimise jutt sees. Indrekule julgen vast isegi laenata (mõned ikka ei õpi oma vigadest)

Madis

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 85 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: