Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 125 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: BUSTERipojuke SUN, Macar
PostitusPostitatud: Teisipäev, 16 Dets 2014 23:42 
Eemal

ahtos kirjutas:
See täidistraadiga keevitus ka kuidagi kahtlane asi-mis veepeal selle nokivad ära varesed veealused tükid kormonaudid või ogalikud :P .Aga olen kasutanud igasugu liimmasse nii eelpool nimeatuid kuid uus asi minu jaoks oli Casco Fix-it kleebib kõike mis on kätte juhtunud ja hind ei olnud ka märkimisväärne,aga põhiline viga on ,et ots ei kuiva kohe lõplikult kinni nagu Würthi liimmassil.Veeall pole proovinud,aga on plaanis.

Täpsustuseks, et selle täidist- või täitetraadi või ka varda all pidasin silmas TIG keevituse vardaid/traati.
Mitte neid alumiiniumi "jootmis" traate.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 18 Dets 2014 13:12 
Eemal

Täidistraat on ikka täitetraadist väga erinev asi,võrreldavaid paare ei hakka sündsuse mõttes välja tooma :oops: .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 20 Dets 2014 14:09 
Eemal

Hommikupoolikul oli sobiv ilm, paat hüppas kärule ja sõitis "garaazist" välja nach wassertest. Paarsada liitrit kaevu sisu voolas paati ning perekondlik spetsiaalkomisjon, kes pool tundi põlvili paadi all pingsalt igat neeti jälgis - LEKKEID EI TUVASTANUD. URA ja PROZIT !
Ahtripeegli plaat ja tagumised kaepidemed on küljes,...sikat läks ohtralt, kinnitustega tuleb veel pisut jännata. Peas areneb vaikselt plaan tekitada mootorikaevu alla siiski veel kolmnurksed peegli lisatugevdused. Kuhu need põhja pool kinnitada ? Läbi põhja igatahes mitte, võib olla annab aretada pisut pikendatud ja tagaosas ka laiendatud vineerpõranda plaadi külge......selle mõttega tuleb veel tegeleda.
Põhjaribide küljes on põranda tugevdusnurgad paigas (AL 40x40x4), kinnitused A4 neetidega. Altpoolt tuli teha sisselõige, et sealt trossid/kaablid läbi mahuksid. Ribide vahe on siiski liiga pikk ning tõenäoliselt tuleb ka sinna teha mingid lisatoed, .....kmh millest siis ? Äkki puidust, immutada/lakkida ja lihtsalt Sikaga põhja külge liimida ? Laudadest originaalraam toetus ju ka puidust tugedele.
Haagisega saab ka veel kõvasti vaeva näha ning selle taguots koos ratastega/tugedega tuleb osaliselt ümber teha. Kui sinna kiigele paigaldada kummirattad (millega on tõesti mugav ja kerge paati pääle tõmmata), ei taha numbri ja tulede paneel kuidagi kuhugi ära mahtuda, ......jama kuipalju :evil: .

Manused:
53.jpg
53.jpg [ 234.02 KB | Vaadatud 4199 korda ]
54.jpg
54.jpg [ 205.64 KB | Vaadatud 4199 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Dets 2014 13:08 
Eemal

Kõik on ilmselt toimiv, aga esteetiliselt on see kandiline plekitükk seal tagumikus kole.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Dets 2014 19:17 
Eemal

Pääasi, et paadul oleks soe ja kuiv tunne :) .
Aga kui näiteks see plekk värvida nüüd roosaks, siis oleks see juba disainpaat. Aga kui värvida näiteks sinise ja lilla triibuliseks, siis oleks see juba kunst. Ja kui paremale alla nurka joonistada üks punane lepatriinu, siis oleks kompositsioon.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Dets 2014 19:24 
Eemal

Pane parem kaks mootorit ja plaati nagu polekski :D .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 27 Dets 2014 13:01 
Eemal

Vahelduseks paadile, ahtripeeglile, vorstile ja kapsale ning kättemaksuks miinuskraadidele sai kolitud cipa soojemasse keskkonda ja ette võetud roolikonsooli nikerdamine. Esipaneelile tuleb 3 lülitiga paneel koos 12 V pesaga ja voltmeetriga (tellitud Ebayst), ruumi jääb veel ka näiteks tahhole. Konsooli vööripoolses osas on iste, mille alla mahub vajadusel 25 l paak või palstik(tööriista)kast. Konsooli sisse läheb aku. Teisaldatava istmeplaadi alla tegin veel väikese lisapanipaiga, kuhu paigutada mitte igapäevaselt vajaminevad vidinad (tööriistad, võtmed, varuosad, esmaabivahendid, signaaltuled jms). Hiljem saabub seltskonda ka muidugi veel rv raam koos tuuleklaasiga.
Proovin kõigepealt seda šedöövrit ise värvida, eks siis paistab kui hoolikalt olen viitsinud pahtlit nühkida. Kui lõpuks selgub tõsiasi, et olen siiski endiselt laisk ja lohakas, läheb konsolkale selga X-Line pritsplastik, mis kõik mu saamatu korralageduse ära peidab.
Ühel fotol paistab poolikuna ka Soomest Motonetist tellitud captain seat ja minu lemmik - gaasiamordiga jalg. Selle tahaks kohe teki alla kaissu võtta, nii armas ............. :roll: .

Manused:
55.jpg
55.jpg [ 241.84 KB | Vaadatud 3817 korda ]
56.jpg
56.jpg [ 201.83 KB | Vaadatud 3817 korda ]
57.jpg
57.jpg [ 214.6 KB | Vaadatud 3817 korda ]
58.jpg
58.jpg [ 258.35 KB | Vaadatud 3817 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Dets 2014 11:22 
Eemal

Kui ise antud vineeriga tegelesin,siis oli sellele vineerile erinevate materjalidega hea nakke saavutamine paras peavalu :roll: .
Kerge karestus ei toiminud, lõpuks kui pruuni kihi praktiliselt maha lihvisin, sai nakkuma kõik - epod,MS-id ja PU-d

Terv.
R.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Dets 2014 13:21 
Eemal

Pritsplastikuga oleks muidugi mured kohe murtud, eelmise paadi konsool sai sellega kaetud. See on ülitugev, veekindel jne, ühesõnaga igavene. Aga ainuke selle probleem minu jaoks oli, et see materjal jääb natuke kare ja see korjas igatsugu paska endale külge, eriti kui seda treilal pidevalt vedada. Kodus oli ka kõik lähedalolevate puude/põõsaste õietolm nendes poorides kinni, niisama veega seda maha ei uha ja näiteks rooli, näidikute ja seadmete hoidikute vahelist osa on keeruline puhtana hoida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Dets 2014 21:33 
Eemal

Kõik nimetatud pesemisemured kaoks, kui samasugune konsool alumiiniumist teha :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Dets 2014 23:29 
Eemal

Põhimõtteliselt on sul õigus aga.....selleks oleks siis vaja omada painutuspinki. Niisama laua nurga peal paari paksu raamatu vahel ikka ei painuta ja kui selle nurgahunnikuga minna painutajaonude juurde ja siis veel keevitajaonude juurde jne, siis läheb kogu see tuuning ikka totaalselt üle mu budgeti servade. Ei saa öelda, et ta nüüdki väga odav oleks aga olen üritanud max palju ise ära teha, ...noh kukub siis välja nagu kukub.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 30 Dets 2014 14:15 
Eemal

Äkki on abiks kahekoponentsest värvist,millega värvitakse uued plastpaadid seest(nime ei tea paadiehitajalt kunagi sain ja oma paadi värvisin seest ja väga hea asi)Halli värvi ja küllalt paks ja lõpp läks kiireks :D .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 30 Dets 2014 15:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Siin peetakse vist topcoat'i silmas?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Jaan 2015 22:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Macar kirjutas:
Põhimõtteliselt on sul õigus aga.....selleks oleks siis vaja omada painutuspinki. Niisama laua nurga peal paari paksu raamatu vahel ikka ei painuta ja kui selle nurgahunnikuga minna painutajaonude juurde ja siis veel keevitajaonude juurde jne, siis läheb kogu see tuuning ikka totaalselt üle mu budgeti servade. Ei saa öelda, et ta nüüdki väga odav oleks aga olen üritanud max palju ise ära teha, ...noh kukub siis välja nagu kukub.

Saaks teha ka sama moodi nagu vineerist tegid - sirged tükid, mis omavahel vinklite abil kokku needitud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 02 Jaan 2015 09:43 
Eemal
Kasutaja avatar

mul on 6mm vineerist, needipead paistavad. Ei olnud plaanis ega saa ka aru, miks seda peaks veel millegagi katma hakkama?! :o

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 125 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: