Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 63 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Glastron GX225 5.0 V8 '03 - mkendra
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Juul 2017 23:16 
Eemal
Kasutaja avatar

nitse kirjutas:
Vat load nüüd elementaarset mõistust ja alahoiuinstinkti küll ei garanteeri... Aga nagu vanasõnagi ütleb, et ütle kes on su sõbrad ja ma ütlen, kes sa ise oled :)
Lubade olemasolu vähemalt tähendab mingeid elementaarseid teadmisi veemaailmast ja mida tohib-mida ei tohi teha. Tegelikult on üks kindel sõber, kes varemgi mu kaatriga sõitnud ja kes mind diivaniga sõidutas - ootasin, et äkki tuleb täna kampa, aga kogu aeg ilusa ilmaga tavaliselt kiire-kiire ja ka tänane päev polnud erand - hea et isegi jõudsime sõitma. :)

Kaatriga on minu jaoks selline teema, et ma üksi ei viitsi sõitmas käia ja sõpradega alati peab klapitama, et millal keegi parasjagu jõuab/tahab/viitsib. Teenust pole see aasta veel pakkuda jõudnud, aga kui kaater niimoodi seisab ja vähegi aega on, siis tuleb midagi ikkagi välja mõelda.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Juul 2017 08:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu paadis rahvas väga palju ei roteeru. Oma pere ja paar-kolm tihti saarel käivat sõpra. Kuigi kellelgi neist ei ole peale minu lubasid, siis kontrollitud turvalistes oludes olen neid kõiki lugematu arv kordi pulkade taha pannud, et elementaarsed sõiduvõtted selged oleks. Lihtsalt selleks, et kui tekib mõni hädaolukord ja keegi peab sõitma, siis ei oleks paadijuhtimine kellelegi tuumafüüsika.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Juul 2017 10:24 
Eemal

Täpselt. See, et peale sinu on paadis veel keegi kes kange liigutada mõistab on juba kõigi reisijate ohutuse/turvalisuse huvides vajalik. Ma üldjuhul ka ikka kui satun selliste inimestega koos sõitma kes eelnevalt paate vaid kaugelt näinud, siis vähemalt ühe neist olen ohutus kohas rooli lubanud ja põhilisi teadmisi jaganud. Et mida iganes mis... Ei pea seda serveerima nii, et midagi võib juhtuda. Seda võib võtta kui lihtsalt vahvat kogemust inimesele kes eelnevalt paadirooli keeranud pole.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Juul 2017 01:09 
Eemal
Kasutaja avatar

No niisama sõitmisega saavad sõbrad tõenäoliselt hakkama, aga kedagi diivani või Airstreamiga taga vedada ma lasta ei julgeks (sh. iseennast :lol: )

Lisaks eilsele 1.5h sõidule sai tänase suurepärase ilmaga kokku 3h ringi uhatud (See on siis selline sõit, kus mootor tühikäigul ei tiksunud) ja maru kift. Avastasin, et Jobe Sonari pealiskattel on tagant krõpsud, mis lukke katavad, õmblustest lahti tulnud - lasen uued õmmelda ja saab Sonari/Airstreami ka sel aastal lõpuks märjaks teha. Nüüd sain vähemalt aru, miks max kiirusepiirang nendele pandud midagi 25-35km/h vahel. Kohati sai sõpru nendega eelmisel aastal 50km/h+ veetud.

Veetemperatuuriks näitas sonar päeva jooksul 18-19 kraadi ja kusjuures õhutul 21.00-22.00 vahel näitas Sillamäe kandis paari kilomeetri kaugusel kaldast veetemperatuuriks 20 kraadi soojakraadi.

"Sadama-Chill":
Pilt

Pankrannik sillamäe lähedal:
Pilt

Õhtune tiir ja päikseloojangusse sõitmine:
Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Juul 2017 07:23 
Eemal

Tallinna lahel oli veel neljapäeva õhtul veetemp 12-13 kraadi. Ilmselt laevade süü, kes vett pidevalt segavad ja ei lase pinnakihtidel soojeneda.
Aga praegu jah kaatrimeeste unistusteilmad:)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 16 Juul 2017 22:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Millised on Eestis sanktsioonid "ülerahvastatud paadiga" sõitmisel?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Juul 2017 07:50 
Eemal

Kuni 200 trahviühikut ehk kuni 800 eur. Trahviühik jäi ikka tõstmata, taheti ju kahekordistada?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Juul 2017 11:51 
Eemal
Kasutaja avatar

niru kirjutas:
Kuni 200 trahviühikut ehk kuni 800 eur. Trahviühik jäi ikka tõstmata, taheti ju kahekordistada?
Aga kuidas seda mõista?

Pilt

Iseenesest recommend tähendab soovitama, mitte kohustuslik. Ja kas vaadatakse "kg & inimesed" või "kg või inimesed"? Näiteks kui ma tahan sõitma minna mina 100kg + 10x50kg naisterahvad, siis see teeb kokku ju 600kg, kuigi inimesi 11.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Juul 2017 12:14 
Eemal

Kaal on kaal ja inimeste arv on inimeste arv. Arvestama peaks max kaalu elik peale tohid võtta inimesi ja pagasit niipalju, et kaal lõhki ei läheks. Sealjuures ei tohi inimesi olla üle 8, olgugi et nende kogukaal ei anna võib-olla max lastikaalu välja.
Mis aga puudutab recommended andmeid, siis Eestis on kombeks määrata need maksimaalseteks lubatuteks. Pilk Maanteeameti poolt väljastatud registreerimistunnustusele annab vastuse, palju on lubatud. Vaatamata tootjaserdi andmetele.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Juul 2017 13:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Nukker. Üldiselt on siis selline küsimus, et ühed neiud soovivad tüdrukuteõhtu raames pool tunnikest kaatriga sõita ning "vanad armastused ära uputada" millalgi järgmise kahe nädala jooksul Toila või Narva-jõesuu kandis. Kuna tüdrukuid on 9, siis mina oma kaatriga neid aidata ei saa - äkki mõni kaasfoorumlane saaks aidata?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Juul 2017 16:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Vast ei ole hullu, kui paar inimest rohkem on. Merepäevadelgi Turm lasi ülerahvastatult korra PPA nina alt läbi, rohkem küll sellist "nalja" neil inspektorid teha ei lubanud, kuid keegi trahvi ei saanud. Peaasi, et kõigil kenasti päästevestid seljas oleksid mere peal :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Juul 2017 19:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui plaanid raha eest sõidutada siis pead tehnoülevaatuse ka veel tegema paadile :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 22 Juul 2017 11:35 
Eemal
Kasutaja avatar

nitse kirjutas:
Miks lubadega sõpra vaja on? Kui kaine kapten võib padujommis seltskonnal ka all kajutis magada
Mõeldud-tehtud. Selles mõttes, et minu elu muutub nüüd lihtsamaks, kui sõpradel võib sõita lasta, sest ma eelistaks pigem kuskil pingil vedeleda ning sõbrad tahaks pigem just ise sõita win-win.

Tegin eile sellega algust, et sõbra panin rooli:
Sõbra esimene emotsioon roolis olles - https://www.youtube.com/watch?v=ybjHHtSdgoE
Kasutasin sõbra sõitmist ära, et jalad õhku visata ja ilma nautida - http://www.youtube.com/watch?v=JNssYOZBGGc

{Mis teema sellega on, et "YouTube" ega "media" tagid ei tööta?}

Pole lummavamat varianti päikseloojanguks leidnud, kui kaatriga päikseloojangusse sõitmine. Seetõttu on nüüd päris palju päikseloojanguid veekogul vastu võetud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Juul 2017 22:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Uus päev ja uus päikseloojang. Ilm oli pilves ja laine oli selline kahtlane, kuid muidu 5+.

Sai täna üks 30km ring jälle tehtud. Käisime täispaadiga (8 inimest) Toila - Valaste - Toila.

Lasin sõber Artil jälle sõitmist proovida, et saaksin ise ümbrust jäädvustada. Valastele minnes oli vastulaine ja ei saanud väga kiiresti sõita, aga tagasi sõites kannatas kohati 60km/h kruiisida.

https://www.youtube.com/watch?v=joLlQ3zMPAI

Tundub, et sõbra isu kaptenikooli ja kaatri järele on kiirelt kasvamas. :lol:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Juul 2017 23:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Räägi palun reaalsest kütusekulust? Puht uudishimust lihtsalt küsin. Ostma veel ei hakka. Istusin laupäeval Värksa sanatooriumi paadisillal ühe elukogenud vanema vennaga. Rääkis Lennart Merilikult ja väikse vene aksendiga mokk viltu käivalt...Tead...meil...jne. Leotas ussi ja kui küsisin, et ega sa ometi ei ole siit ju kala saanud, vastas, et ohh ära mureste ei ole, talle meeldibki lihtsalt protsess, kuni naine päikest võtab. Uuris ja puuris ja konstakteeris fakti, et tema 115HJ võtab samapalju, kui minu 150HJ. Väga võimalik, et üks rääkis kilomeetri ja teine miili kohta :)

Ja siis tuli üle lageda Värksa Oja nurgatagant välja madala müdinaga sarnane V8, sügav vagu vees järel, kuna maksimaalne lubatud arv inimesi oli ilmselt kulude optimeerimiseks pardal. Härra pani ise tõenäoliselt aru saamata elulise killu, kui isalikult käega osatas, näed... noored sõidavad kambakesti veel tänapäeval nagu Vene ZIL-ga. :)

Kui hull see asi siis tegelikult on? Väga täpsed arvud sõltuvalt sõidustiilist ei huvitagi, aga sul kindlasti on olemas mingi eelmise aasta keskmine.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 63 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: