Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 92 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Glastron GX225 5.0 V8 '03 - mkendra
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Juul 2017 09:03 
Eemal

mkendra kirjutas:
Laua omanik näitas asendit kuidas lauda hoidma peaks pm nagu selili kilpkonn oleks ja laua nina veest üles ja põhi vastamisi siis paadiga. Minu probleem oli see, et ma ei suutnud seda asendit hoida samal ajal, kui ma kahe käega oma pulgast kinni hoian.

Sa pead laua nina all silmas ikka esikanti? Või õpetaski lauaomanik sulle sellist algasendit, et oled selili vees ja laud on keeratud juba otseks sõidusuunda?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Juul 2017 09:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Tekstipõhiselt lauasõitu õpetada ei ole lihtne.
Youtube on natuke parem.
Tegelikult tuleb tuleb niikaua proovida, kuni veest välja saad :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Juul 2017 10:51 
Eemal
Kasutaja avatar

niru kirjutas:
mkendra kirjutas:
Laua omanik näitas asendit kuidas lauda hoidma peaks pm nagu selili kilpkonn oleks ja laua nina veest üles ja põhi vastamisi siis paadiga. Minu probleem oli see, et ma ei suutnud seda asendit hoida samal ajal, kui ma kahe käega oma pulgast kinni hoian.

Sa pead laua nina all silmas ikka esikanti? Või õpetaski lauaomanik sulle sellist algasendit, et oled selili vees ja laud on keeratud juba otseks sõidusuunda?

Asend oli midagi taolist.
https://www.youtube.com/watch?v=1ioKX0iuico

Vesi praegu Toilas nüüd vähemalt 19-20 kraadi, aga täna ilm kole ja vist ei viitsi proovida. Kui homme sama soe vesi, siis proovin uuesti. Üks teooria on mul ka see, et tuttav kellega proovisin, on ise sõitnud lahjemate paatidega ja startis minu kaatriga täisgaasiga ja see oli võib-olla natuke liiga rets.

Vaadates sellest videost, mis siia postitusse lisasin, siis seal stardib rahulikult minema. Ma teda sõidustasin, siis ka rahulikult mingi poole gaasiga startisin ning tuttav sai veest ilusti välja - täisgaasiga starti ma ei proovinudki.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Juul 2017 11:35 
Eemal

Videod on hea materjal snitti võtmiseks. Mida võib kindlasti proovida, on teha nö "kuiva". Las keegi tõmbab sind käsitisi veootsast kasvõi sadamas kaipeal seistes nii, et ise oled vees ja algasend sees. Siis saad proovida rahulikult õige kehaasendi ja laua nurga hoidmist ja raskuse jagamist võrdselt mõlema jala vahel.
Ja kindlasti ei tohi startida liiga kiiresti, siis sa ei jõua mitte midagi taibatagi, mis toimub, ja ei suuda vajadusel asendit korrigeerida. See sulle ilmselt saatuslikuks saanud ongi. Oskajatel on ise paadiroolis olles tihtilugu probleeme algajale paraja kiirenduse doseerimisega, sest nad ise saavad ju vilksti peale :)

Ja ega muud polegi, kui proovida-proovida-proovida. Analüüsi, mis juhtub ja katsu leida viga ülesse ning see parandada. On kõik teised enne sind sõitma saanud, saad sina ka. Kui ükskord asi käpas, siis tundub see väga lihtne :) Ma mõtlen pealesaamist. Trikkidega nii lihtne kahjuks pole.

EDIT: üks asi veel, mis pähe torkas seoses sellega, et sul on juba algasendi hoidmisega raskusi - vaadake sidemete asendid üle. Võib-olla su sõber sõidab hoopis teine jalg ees kui sinule loomupärane (goofy versus regular) ja tal on sidemed paigaldatud enda järgi, mis ei pruugi sulle absoluutselt sobida?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Aug 2017 22:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Laud on nüüd esimesest ja viimasest korrast alates autos resideerinud, kuna vana vigastus lõi põlvel välja, mille sain kui harjutasin back kick'i ja poksikotist väga kõvasti mööda lõin ning põlv korra justkui valele poole paindus. Lauatamise proovimisega on mul nüüd mõneks ajaks mureta :?

Igal juhul juhtusin nägema videot, kus 2 suusatajad sõidavad väidetavalt 135mph ehk 217km/h...see võttis ikka päris sõnatuks. Vaadates, et selle paadi mootoril on 2 turbot ja lisaks veel kompressor, siis see kiirus iseenesest võib vabalt reaalne olla.

Ma ei kujuta ausalt ette kui rets võib sellisel kiirusel taga sõitmine olla - ma arvan, et sikliga 300km/h sõitmine on oluliselt turvalisem :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=hV1erFxkcN4

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 11 Aug 2017 23:49 
Eemal
Kasutaja avatar

mkendra kirjutas:
Lauatamise proovimisega on mul nüüd mõneks ajaks mureta :?
Ära iial ütle iial. Täna läksime sõbraga koos randa ja esimene pool päevast möödus laua sõitmisega ning teine pool päevast airstreamiga kaatri taga lenneldes.

Põhimõtteliselt põlv on nüüd maru hell ja raskust ei saa peale toetada, kuid sportlik hasart oli liiga suur. Peale mõne video vaatamist oli soovi täna lauaga sõitmist ikkagi proovida ning kas oli see kolmas või äkki neljas katse, kui veest välja sain. Sain lõpuks mõnusa asendi hoidmise selgeks ning absoluutselt iga tõmme peale seda olin supsti veest väljas ning edasi oli ainult tasakaalu hoidmine. Väga-väga kift asi ning homne päev möödub tõenäoliselt ka lauaga sõites.

Soovin nüüd suusad ka ära proovida, sest varasemalt olen mäesuusa inimene olnud.

Kuna ühtegi reaalset ostuhuvilist kaatrile pole olnud, siis vaikselt pean kaatri talvemajja saatmisele hakkama mõtlema. Hiljemalt septembri alguses lähen Maltale ja siis kaater peab kahjuks seisma jääma - kui kauaks see kaater nüüd seisma jääb, ei tea. Kahtlustan, et ei viitsi niipea Eesti tagasi tulla ning järgmine navigeerimise hooaeg Eestis jääb seetõttu lahtiseks - kui kaatrit Maltal tahan, siis mõistlikum on seal kohapeal mõni sõiduk vaadata, kui praegust Eestist sinna hakata transportima.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 12 Aug 2017 01:59 
Eemal

Vii Maltale ja müü seal maha ka :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 12 Aug 2017 10:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Müün seda hetkel enda jaoks niigi ~3000€ miinusega (sest ma ei tahtnud seda tõesti seisma jätta) ning Maltale transport oleks sellele summale lisaks alates 4000€. Maltal ei saa seda raha kahjuks tagasi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 12 Aug 2017 22:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Lubas küll jubedat ilma tänaseks, kuid tegelikult oli ilm suht super. Õhtul sai veel Jobe Airstreamiga sõidetud ja veelauda ka. Airstreamiga sõitmisest on väga-väga kift goproga filmitud video, mida hetkel küll ainult telefoniekraanilt nägin, kuid ehk saab lähiajal kuskile pulgale ja mulle arvutisse selle 3gb video.

Wakeboardiga mulle tundub, et veest välja saamine on nagu jalgrattaga sõitmine - korra juba ära õpid, siis jääb igavesti meelde.

1. katse - korralik tagumikule kukkumine:
https://www.youtube.com/watch?v=bdvnwvyPfqU

2. katse - ahtilaine niitis jalust ja tegin "faceplanti"
https://www.youtube.com/watch?v=qSEcpBxOyPU

3. katse - läks juba paremini, aga vajusin selili ikkagi
https://www.youtube.com/watch?v=50uumqsMzkI

Ilm kiskus jõle kurjaks ja sai asjad õnneks õigel ajal kokku pandud.

Kui nüüd kütusevaatlusest rääkida, siis hetkel on sõidetud 234.2km ning kütust on selleks kulunud 327 liitrit. See tähendab, siis et 1 kilomeetri läbimiseks kulub 1.4l kütust VÕI et 1 liitriga saab sõita 0.72 kilomeetrit. 12h04min sellest on olnud sõitmine ja 7h10h ankrus/sadamas mootori käimine - keskmine kiirus nende mõlema peale 12.1km/h.

Viimati muutis mkendra, Kolmapäev, 16 Aug 2017 00:30, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Aug 2017 00:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Täna möödus põhimõtteliselt terve päev veelauda sõites. Sirgel sõites tunnen ennast juba suhteliselt mugavalt - kuidas nüüd mingeid trikke teha ja hüpata või millest alustada trikitamist? Kuna päeval oli lainet ka, siis lainest lainesse sai tahtmatult aeg-ajalt hüpata ning mõned korrad proovisin niisama sirgelt siledal veel õhku hüpata ja vist sain isegi veest lahti hüpatud, kuid ahtrilainest hüppamist proovides maandusin iga kord kas näole, küljele või tagumikule. :lol:

Täna viimase sõidu tegin 21.30 ajal. Seni olen päris palju kaatris päikseloojangusse sõitnud - täna sai nüüd esimest korda kaatri taga päikseloojangusse sõidetud - vesi oli õhtuks pea peegelsile ja maru ilus oli sõita. Ainuke veidi kahtlane asi oli see, et vesi oli 20c ja õhk 14c.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 12 Sept 2017 15:28 
Eemal
Kasutaja avatar

Valmistun nüüd kaatrit veest välja võtma ja talveks hoiule panema ning sellega seoses on järjekordselt üks küsimus:

Kas ma peaks vahetama õli & filtrid nüüd enne hoiukohta panekut või hoopis järgmise hooaja alguses? Viimane kord sai õli vahetatud nii eelmise hooaja lõpus kui ka igaks juhuks uue hooaja alguses.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Sept 2017 18:43 
Eemal
Kasutaja avatar

mkendra kirjutas:
Valmistun nüüd kaatrit veest välja võtma ja talveks hoiule panema ning sellega seoses on järjekordselt üks küsimus:

Kas ma peaks vahetama õli & filtrid nüüd enne hoiukohta panekut või hoopis järgmise hooaja alguses? Viimane kord sai õli vahetatud nii eelmise hooaja lõpus kui ka igaks juhuks uue hooaja alguses.

Sõida mootor/õli soojaks ja nagu kaldal nii pumpa välja. Uued filtrid/õlid sisse tagasi enne talvekorterisse panekut. Kuidas sa siis seni teinud oled!?

:?:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Sept 2017 19:04 
Eemal
Kasutaja avatar

breakdaice kirjutas:
mkendra kirjutas:

Sõida mootor/õli soojaks ja nagu kaldal nii pumpa välja. Uued filtrid/õlid sisse tagasi enne talvekorterisse panekut. Kuidas sa siis seni teinud oled!?

:?:

Mul paat ainult üks talv olnud ja eelmisel talvel tegin nii nagu eelnevalt kirjutasin:
mkendra kirjutas:
Viimane kord sai õli vahetatud nii eelmise hooaja lõpus kui ka igaks juhuks uue hooaja alguses.

Lihtsalt hetkel on keiss selline, et inimesed keda ma tean vahetavad õlid-filtrid tavaliselt uue hooaja alguses ja ma ise ei suuda seisukohta võtta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Sept 2017 19:07 
Eemal
Kasutaja avatar

mkendra kirjutas:

Õlid-filtrid kindlasti sügisel(hooaja lõpus) vahetada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 16 Sept 2017 17:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Kaater sai veest täna välja võetud - homme veel pesemine ja konserveerimine ning läheb talvekorterisse.

Sel hooajal tuli kokku ~25h sõitmist. Kuna eelmise hooaja lõpus sai mootor remondi ja selle hooaja alguses sai jalg ka üle käidud, siis sel hooajal enam ühtegi probleemi polnud - ainukese asjana ütles töölepingu üles navigeerimistule pirn :lol:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 92 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: