Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Ankur kaatrile
PostitusPostitatud: Reede, 06 Aug 2021 14:57 
Eemal

Nii peaks ka kinnijäänud ankru põhjast kätte saama:
https://www.youtube.com/watch?v=hUMuy6wzIJA
Kas on keegi sellist varianti proovinud? Kui jäme kaabliköidis peaks olema?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 06 Aug 2021 22:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Kusjuures seda viidikut olen isegi näinud aga...ma ei julgeks küll ööseks jääda kaablisideme otsa rippuma või kui panna tõesti jäme side, siis käsitsi, ilma vintsita seda puruks ei tõmba.
Olen kahtlastes kohtades siiani ka lahtikäivale liini sappa sidunud, peale seda kui eelmise paadiga jäi lahtikäiv 7 kg ühte haru pidi Pakri all paeplaatide vahele kinni ja pidin uuesti vette sukelduma.

http://www.heratech.ee

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Aug 2021 15:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma paneks ka pigem ikka sinna tagumisse auku seekliga mingi otsa ja poi või vendri selle külge hulpima. Kui jama lahti siis saab sinna midagi kobedamat lisaks sorida ja sikutada. Alla 10m paatidega saab ankru ka välja õõtsutada. Pisut kannatust vaja lihtsalt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Sept 2021 13:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Igal ankrul on omad plussid ja miinused ilmselgelt. Muidu neid massiliselt ei toodetaks.

See kokku klapitav tragiankur on vb hea kompaktne kuskil paadis hoida ja noh tugevamal pinnasel ta tundub isegi haakima ka. Bruce on palju soovitatud ja eks ta haagib hästi. Mis negatiivne võib olla (peale kivi kaasa võtmise) ja ka teistel ühe-käpa-stiilis ankrutel, siis väidetavalt hoidesuuna muutudes lahkuvat kergesti pinnasest ja niipea kinni ei haagi. Osadele kaatritele ja jahtidele see Bruce on sobitatud või sobib suurepäraselt vööritippu. Samas, kui eraldi hoida, paras kobakas ja võtab väikses veesõidukis panipaigas ruumi. Mulle näiteks kunagi ei sobinud... Ise olen jäänud truumaks traditsioonilisematele patentankrutele. Väidetavalt need kannatavad hästi suuna muutmist (eriti matrossovi/danforthi tüüpi) ja kaevuvad samas üsna hästi ka välja tulles. Parda vastas või piigi seina ääres üsna kompaktne.

Kuskil youtubes oli vist pikem video erinevate ankrute pidavuse katsetustest. Kel aega, võiks otsida.

Variant on alati ankrule väike poi/ujuk külge panna. Kui käppi pidi põhja kinni jääb või üldse ära kaob, saab nagu paremini kätte. Põhiprobleem seejuures vast, et kuhu kerida-panna ujuki kinnitusliini jääk vastavalt sügavusele. Mingi eraldi süsteem leiutada. Mul oli keritud ankru liigendi ümber kuidagi. Mõte oli veel, et panna kalavõrgu mingi penoplastist kerimis-asjanduse (mis toimiks ka ujukina) ümber kuidagi, aga pole viitsinud süsteemi juurutada hetkel.

Ilmselgelt peaks natuke ketti ka ankru juurde panema, et ta üldse normaalselt haakuda saaks. Kui ketti jääb väheks või ei raatsi, on variant ka mitu meetrit hiljem ankruotsale veel sõlm sisse teha ja näiteks ankru raskune sangpomm külge riputada. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 06 Sept 2021 14:16 
Eemal

Üks kena admiraliteedi ankur sai Emajõest välja tõmmatud tänu enda väiksele paadiankrule. Tundub olevat peale II mm. sõja-aegne. Mingid numbrid on ka peal. Mida need tähistada võivad?

Manused:
Ankur.jpg
Ankur.jpg [ 484.1 KB | Vaadatud 272 korda ]

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis