Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Ostuabi - paat vs paat
PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Sept 2017 07:46 
Eemal

Ise päriselt ei kavatse ikkagi USAst paati tuua. Kuigi, nii referentsi mõttes on neid graigsliste veidikene lapatud. Kõik see mis kaasneb paadi siin arvele saamisega on muidugi omaette ooper, tuleb vist tõdeda et euroametnike fantaasia on piiritu - kokkuvõte vist on umbes selline et siinpool suurt lompi tuleb uuesti tõestama hakata et tegemist on veesõidukiga, kas inimene paadis kaalub 65 või 75 kg, miks paadi birka peal numbrite paigutus veidi erineb jne jne jne.
Plaan vaadata siinpool suurt lompi (Eestis, Soomes) sõitnud paat. On ta siis originaalis siit või sealtpoolt uuena ostetud. Sealtsamast ilmselt ka pärit asjaolu et USAs uuena ca 18-20K eest ostetud Bayliner maksab siinpool 17 aastat hiljem ikka veel 10K. Aga see selleks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Sept 2017 08:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu vabandused TREG, et ma ei suutnud kivinäoga surmtõsises teemas püsida ja üritasin ebaõnnestunult huumoriks keerata sinu potensiaalset probleemi, mis tundus mulle asjatu kolli maalimisena!

Aga vastus sinu küsimusele on jah. Ma ostsin enne paadi, ei küsinud ega uurinud midagi. Polnud lihtsalt aega. Lube ka polnud. Kogemust oli ka täpselt null. Ei olnud kunagi ühelgi sõbral, ega tuttaval mootorpaati olnud. Ühel hetkel oli paati lihtsalt kohe vaja ja kõik. Ja usun tänaseni, et omal nahal tulnud vähesed praktilised kogemused on kordades asjalikumad, kui kogu internetitäis võõraid kokku. Kui sa arvad, et uurid netis kevadeni maad ja siis ostad kohe selle õige paadi ja sõidad kümme aastat, siis sellist asja pole olemas. Inimesed on erinevad, nende naised ja lapsed samuti, mis ühele hädavajalik, see teisele mõttetu last jne. Mingi suuna, mis sulle võiks meeldida saab loomulikult teiste kogemustest ette, aga viimase lihvi ajad ikka paika oma teise ja kolmanda paadiga.

Minu kogenematu valik paati valides käis selle loogika järgi, et on mingi hulk raha eelarves, mis läks loomulikult täpselt topelt lõhki. Selle 12-13, tuhande eest, mis lõpuks maksin, oleks saanud päris suure mikidemaa rimaka aianurka seisma või garaazi remontimiseks. Muretult sõitmiseks ilmselt mitte. Aga kuna kogemusi oli 0, siis otsustasin, et enne olgu paat väiksem ja lihtsam, aga paat olgu uus ning töödaku tõrgeteta. Ma ei tahtnud tekitada veepeal olukorda, kus ühel ajal satuvad kokku kogenematu juht ja tõrkuv tehnika. Kui sul maismaal paneb auto saba, teed 2 suitsu ja sõber jõuab juba appi, siis veepeal oled üksi.

Ostsin Catweesist kõige väiksema ja odavama AMT mudeli koos 50hj Honda mootoriga.

Ja siis läksin foorumitesse. Kõige suurem mure oli endale õige koha leidmine. Kalale.ee foorumi jaoks oli mu paat liiga suur ja võimas ning kipper.ee jaoks jälle vastupidi :mrgreen:

Kui sulle USA kolakad sümpatiseerivad, siis tasub otsida siit foorumist ksf "mkendra" teemasid ja suhelda temaga otse. Tal on üks suur ja omamoodi äge USA elukas, mis juba sõidab, aga kõrvaltvaatajana on jäänud mulje, et seal paadis väga palju sõlmi pole, mida ta pole pidanud peale ostu üle käima. Ja siis mõtle, kas Sina ja su pere olete selleks valmis. Kui jah, anna minna!

Mina soovitan, et osta võimalikult uus ja värkse alus oma võimaluste piires ära ja hakka veeeluga lähemalt tutvust tegema. Esimene läheb tavaliselt nagunii koolirahaks ja seal pole midagi häbeneda. See kipub igal alal nii olema. Mul vähemalt on läinud nii esimene tsikkel, paat, kui jett peale esimest hooaega müüki. Ainult mootorkelk on sattunud kohe esimene "see õige" ja jäänud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Sept 2017 10:04 
Eemal

No harm done nitse :) Mul kaa teinekord kihvatab alluvaid aga eriti praktikante vaadates öelda neile mõni maasikas mis praktikandi tuju ära nullib ning mille valguses iseennast si'tal päeval eriti hästi saaks tunda. Aga siis tuleb meelde et ise oled kaa kunagi roheline olnud ning õige varsti, tahad sa või ei taha, needsamad rohelised kõigutavad su tooli ning saadavad sind pensionile (võimalik et ilma kuldse käekellata).

Mis paate puudutab siis kodanik mkendra tegemised olen läbi lugenud - nagu ikka, pildid päikselisest peipsist on kenad, aga paraku on nende kenade piltide taga palju närvikulu, tööd ja vaeva. Ma ei ole kindel, kas päriselt hoolde- ja murevaba paati on olemas. Nii et peavalu on sellesse paadiprojekti niikuinii sisse projekteeritud, aga filmiklassikat tsiteerides tuleb siis elada nende päevade nimel mis pärast tulevad :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Sept 2017 11:52 
Eemal
Kasutaja avatar

nitse kirjutas:
Kui sulle USA kolakad sümpatiseerivad, siis tasub otsida siit foorumist ksf "mkendra" teemasid ja suhelda temaga otse. Tal on üks suur ja omamoodi äge USA elukas, mis juba sõidab, aga kõrvaltvaatajana on jäänud mulje, et seal paadis väga palju sõlmi pole, mida ta pole pidanud peale ostu üle käima. Ja siis mõtle, kas Sina ja su pere olete selleks valmis. Kui jah, anna minna!
Kuule-kuule...mis mõttes kolakas :lol:

TREG kirjutas:
Mis paate puudutab siis kodanik mkendra tegemised olen läbi lugenud - nagu ikka, pildid päikselisest peipsist on kenad, aga paraku on nende kenade piltide taga palju närvikulu, tööd ja vaeva. Ma ei ole kindel, kas päriselt hoolde- ja murevaba paati on olemas. Nii et peavalu on sellesse paadiprojekti niikuinii sisse projekteeritud, aga filmiklassikat tsiteerides tuleb siis elada nende päevade nimel mis pärast tulevad :)

Ma ostsin paadi, siis paadi eest maksin 10k, sest tundus super diil, kuid tegelikult ladusin sinna peale ostu kohe 7-8k euri sisse, sest florida soolane vesi oli tehnika ja elektroonikaga 1-0 teinud. Väga lõbus oli jah.

Kere oli vähemalt hea ja jalg ning mootor on nüüdseks ka üle käidud. Ptui-ptui-ptui seal ei saa rohkem enam midagi laiali minna. Eelmisel aastal juuni-oktoober hooajast kulus juuli ja august lihtsalt remontimiseks. Sel hooajal sain nüüd juba muretult sõita :)

Otsisin esimest paati oma elus - algselt vaatasin 17.5ft r4 mootoriga bowriderit. Lõpuks jõudsin 22ft V8 bowriderini. Vahe 17.5ft baylineri ja 22ft glastroni sõiduomadustes oli lihtsalt liiga suur. Üks tundus nagu lada ja teine s-klassi mersu :D. USA'st toodud, sertifikaadid ja kõik olid olemas, ainult arvele võtmise vaev oli.

Teekond minu kaatrini asub siin -> viewtopic.php?f=2&t=9489
Minu paadi teema asub siin -> viewtopic.php?f=15&t=9704

Kokkuvõtvalt ütleks, et paati otse usast ma enam niimoodi ei ostaks. Ainult kas tutikana või siis sellisena, mida eestis juba kasutatud ja millel keegi teine kõik selle läbi elanud, millega ma tegelema pidin.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 29 Sept 2017 11:17 
Eemal
Kasutaja avatar

mkendra kirjutas:
Kokkuvõtvalt ütleks, et paati otse usast ma enam niimoodi ei ostaks. Ainult kas tutikana või siis sellisena, mida eestis juba kasutatud ja millel keegi teine kõik selle läbi elanud, millega ma tegelema pidin.

Siiski-siiski. Saab tuua ka oma elu sisevetel veetnud isendi. Iseküsimus on see, et on sel mõtet?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 29 Sept 2017 12:52 
Eemal
Kasutaja avatar

nitse kirjutas:
Esimene läheb tavaliselt nagunii koolirahaks ja seal pole midagi häbeneda. See kipub igal alal nii olema. Mul vähemalt on läinud nii esimene tsikkel, paat, kui jett peale esimest hooaega müüki. Ainult mootorkelk on sattunud kohe esimene "see õige" ja jäänud.

Tartu bussi- ja taksojuhtidel oli vähemalt 1970- ndail aastail ütlus, et esimene auto on ikka õppeauto! Nii isikliku kui riigi autoga.:D :D Pilt on palju teisem, kui esimesel aastal istub sul kõrval tasakaalukas ja kogend kutseline juht... :wink:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid