Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 35 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Uue paadi otsingul
PostitusPostitatud: Pühapäev, 10 Dets 2017 17:10 
Eemal

Farouk kirjutas:
Tänud Ossu. Esmaspäeval ja teisipäeval lubab üle tüki aja vaikselt ilma. Mul paat seisab Kakumäe sadamas ja sealt saaksime Naissaarele startida. Siin foorumis vist oleks teisegi huvilisi, kes tahaks Alunaute proovida. :) Ma helistan.

Võime kasvõi Alunaudi demo päeava korraldada, kui Mark lubab. Või äkki Mark ise korraldab. Kakumäel vees juba üks Alunaut Rib seisab :)

Ma olen oma AC-14 ga Suzuki DF20ATL proovinud 3 erinevat Solase vinti. 9,25x11 maksimum kiirus 38 km/h (20,5 sõlme).
9,25x10 vindiga läheb paremini glissi aga täisgaasiga läheb mootor piirajasse ja maksimumkiiruis 35 km/h. Kui paigaldasin hüdrofoili siis läks juba kahe üle 90kg mehega tagaistmel glissi selle vindiga aga paat hakkas nõmedalt käituma. See foil surub nina liiga alla ja paat hakkab vett sisse pritsima ja tagant laines käitub ebakindlalt. Tellisin veel neljalabalise 9,25x10 aga sellega ei läinud paat üldse glissi millegi pärast isegi üksinda. Mootori pöördemoment on vist selle jaoks liiga väike. Mul on veel jäänud veel 4 varianti proovida. Tellisin Suzukist originaal 10" sammuga vindi ja nad lubasid proovida, enne kui ära ostan :) Tellida Solasest 4 labaga 9,25x11 vint.
Paigaldada trimmilabad. Viia aku keskmise istme alla. Kaks viimast nõuavad juba suuremat rahalist kulutust aga ei tea kas aitab. Äkki on veel mingi viies võimalus, võimsamat mootorit ei raatsi osta?
Mida soovitate teha?

Ai siit hakkab Maestrol kuum teema tulema.... :lol:
Arvasin samuti, et ehk oleks hea AC-14 kütusepaak ja aku keskmise pingi (panipaiga)alla tirida.
Sinu kogemuse põhjal peab tõesti taskupõhjad üle käima, et vajadusel-võimalusel 30 hp-d plaanida. :?
Seda kardangi, et ilma mootorit proovimata pärast võimsuse puudumises pettuma ei peaks.
Vindist niipalju, et kui endal vahetasin ac-12 ja 15hp Suzu originaali sama sammuga teise tootja vastu, siis kaotasin kiirust ca 1 sõlme jagu.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 10 Dets 2017 19:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Joomajoo, ja mina omas naiivsuses arvasin, et ma AC seeria paatidele punast kaksiktriipu vöörist ahtrini tegema ei hakka ja parda peale leeke ei maali. Aga nüüd teevad reederid need ikka ära :lol:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Dets 2017 09:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Pole siin midagi, kui ikka turg nõuab, pead AC-R(acing) seeria ka välja tooma :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Dets 2017 12:39 
Eemal

Rehepapp kirjutas:
Pole siin midagi, kui ikka turg nõuab, pead AC-R(acing) seeria ka välja tooma :D

Emajõe Dinghy(vanni) Derby. Sponsored by Alunaut. :lol:
Lubatud ainult alumiiniumpaatidele pikkusega kuni näiteks 4,5m
https://www.redbull.com/au-en/watch-eve ... nghy-derby
l

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Dets 2017 12:49 
Eemal

Kui makstakse(hästi),siis tõmbad kas või vikerkaarevärvidega üle :lol:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 12 Dets 2017 14:06 
Eemal

Kuna siin just alu-paatide võrdlus käsil, siis küsiks sekka, et kas järgmiste tootjate paatidel ka mingi oluline kvaliteedi vahe: Alunaut, Anytec, Arronet. Võrdleks suurusjärgus 22-23ft aluseid. Kõiki on meie vetes üksjagu liikumas ja millegi järgi on see valik tehtud ning ühe või teise kasuks otsustatud. Kas tõesti puhtalt disaini pealt või on seal veel midagi?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 12 Dets 2017 18:07 
Eemal
Kasutaja avatar

lauri-m kirjutas:
Kuna siin just alu-paatide võrdlus käsil, siis küsiks sekka, et kas järgmiste tootjate paatidel ka mingi oluline kvaliteedi vahe: Alunaut, Anytec, Arronet. Võrdleks suurusjärgus 22-23ft aluseid. Kõiki on meie vetes üksjagu liikumas ja millegi järgi on see valik tehtud ning ühe või teise kasuks otsustatud. Kas tõesti puhtalt disaini pealt või on seal veel midagi?

Ergonoomika

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 12 Dets 2017 18:48 
Eemal

Aga kui raatsid, ehk kirjutad lähemalt. Sul kindlasti kohvriga kogemusi selles valdkonnas ja tundub, et ka uueks paadiks oled valinud XO. Kindlasti vaatasid ja proovisid ka neid teisi- või ei?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 12 Dets 2017 21:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Isiklikud kogemused 14-22jalaste kohalt on küll nõrgad, aga paar jalga pikemaid alumiiniumist paate on üksjagu takseeritud küll. Lõpeks leiab igaüks oma ja teise eest otsustada pole õige.

Arronet, Anytec, Alunaut on tegelikult rohkem erinevad kui arvata oskaks. XO ajab kohati veel täiesti oma rida.
Erinevused:
1. Põhja kuju. Anytec ja XO on teravas laines täiesti oma tase. Kes otsib kai ääres või triivis vähe kõikuvat paati, valib midagi muud. Kalameestele näiteks on need panni kujuga asjad. IMHO on parim kompromiss Busteril, sealjuures mitte kõigil mudelitel.
2. Ergonoomika!!! Proovige istuda mugavalt istmes selg vastu seljatuge (nagu autos), jälgige et põlved ei käiks kuhugi vastu, ranne ulatuks rooli peale ja parem käsi ulatuks vabalt käiguvalitsat manipuleerima. Ah ei õnnestu mõnes? Ahaaa...
Kui paadil on ka katus peal, siis mõelge, kas te kõikuvas paadis silmapiiri näete. Ikka mugavalt istmes olles. Iseenesest mõistetav? Kui oled vähe üle 1,8m kõrge, siis tuleb välja, et ei ole.
3. Ruumikasutus (loe toote disain). On selge, et oleme kõik pisut eri nõuete ja rõhuasetusega, seega laekad, istekohtade arv või koridori laius on kõik subjektiivne. Rämedaid vigu pole ma ühelgi kõnealusel brändil kohanud.

Miks on mul XO? Turul pole alumiiniumist midagi muud, mis pakuks oma suuruses paremat sõitjate majutust. Juhikoha ergonoomikas ja sõidumugavuses leiduks mõni konkurent veel.

Arronet surprise seeria tundub ka põnev - vähemalt on mõned tõsised paadimehed seda väga kiitnud. Aga see on juba roolimajaga paat...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 13 Dets 2017 12:34 
Eemal

Siin on link https://www.hamnen.se/tester/motorbatstest/aluminiumbatar-i-stenhard-vintertest.html Arronet 20 5 SPO, Silver Shark BR 580 ja Anytec 622 SPD talvisele testile Stokholmi 111 aasta kõige tugevamas lumesajus. Testijatele meeldis vist Arronet kõige rohkem. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 13 Dets 2017 20:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Arronetid on tõesti head. Näha on kuidas aastakümnete jagu kliendi tagasisidet on toote arendusse pandud. Tohutu praktilised, miljon õnnestunud pisidetaili. Paraku on see ühtlasi ka nende nõrkuseks - admiralidel kipub seda praktilisust kohates tuntav trots tekkima.

Üldiselt on alupaadi klientidel täna tõeline kuldaeg. Lappasin läbi poole aasta Kipparid. Juttu tehakse Arronet 24.5 suprise’st; Busteri uutest mudelitest - sh 4,43m Scc; moekad Falcon BR6, BR7; AMT 175BR ja - laast pole liist - ka Alunaut AC-16 on põhjalikumast meretestist läbi käinud.

Lisaks Fasterid, igasugu eksoodid...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Dets 2017 18:40 
Eemal

Jagaks ka oma tagasihoidlike kogemusi ja arvamusi alupaadi kohta.
Alumiiniumifännina olen igasugu messidel vahtinud nimetatud materjalist paatide teostust ja tehnilisi lahendusi. See eelnev loetelu- Arronet, Anytec, Alunaut- ongi minu arust enam- vähem see "parim osa", mis silma jäänud ka visuaalsel vaatlusel ja ehitusliku poole pealt neil väljanäitustel. Maarotina ja tegelikult antud paatide poolt pakutavaid võimalusi mittekasutavana (Emajõel ju sul tegelikult Anyteci vaja pole) tekib mul neid paate vaadates alati see omamisihalus. Mõned brändid vbl. veel juurde. Ockelblo ehk, mingid Norra alupaadid...
XO on juba selline peenem pill ja mind robustse mehikesena eriti ei eruta, kuigi seal samas Emajõel laseb üks sellega reipalt ja mootoritelegi on kangemad klepsud peale pandud :)
Nüüd võiks muidugi reaalsusse tagasi tulla ja meenutada millest teema alguse sai.
Teema-algataja tegelikult rääkis 16 jalasest paadist ja seal segmendis läheb Arroneti ja Anyteci puhul raskeks- pole neil sellist pisipaati.
Ockelblo`l on Eestis esindaja olemas ja paat nimetatud suuruses olemas, müügimehe arrogantsuse üle ka kurta ei saa :).
Alunauti on põhjalikult lahatud siin foorumis ja tegelikult on vähegi asja tundvatele ammu selge, et tegu on tegelikult ühe tugeva tankiga vee peal.
Veel oleks minul robustse alupaadi huvilisena (kirjutasin meelega lahku) täiesti arvestatava kandidaadina nimekirjas veel näiteks Tuna e. UMS. Algsest keevituskvaliteedi probleemidest on vähemalt visuaalsel vaatlusel üle saadud ja maa peal tunduvad nad väga asjalikud olema. Küllap ka vee peal.
Siis jäid mulle paaril messil silma Volzanka paadid. Hinna/omaduste suhe tundub hea ja paat tummiselt ehitatud. Samas puudub neil 4-5 meetri kategoorias konsooliga variant.
Aga mind ajas leili viimasel messil Soomes selle brändi selline paat . Ei ole üldse jälle sellest ooperist, aga huvitav ikka. Mitte et seda vaja oleks, raha jaguks ja sellega minusugusel väga kuskil sõita oleks, ilma et sadamakohta rendiks vms., aga ikka paneb mõtlema.
Kaasaja "Busterid" ja "Silverid" tunduvad mulle isiklikult natuke "pehmod"- palju plastmassi.
"Master" jälle on liiga kast. Mingi robustne ilu ju võiks olla isegi alupaadil.
Siis on veel "Faster". See tundub ka päris asjalik ja kenasti teostatud.
Yamarin Cross on kindlasti hea, kuid minu jaoks on täisplastiksisu out. Sama hästi võin siis sõita juba plastikpaadiga...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 14 Dets 2017 21:25 
Eemal

Enda arvamus kogemus selline, et kui on kalapüügiks alumiiniumpaat siis on minu jaoks igasugune vineerist decki lahendus out.
Seda muda, liiva vett on mõistlik ainult alumiiniumil majandada + mugavust lisab teinekord kui porivaip maas,mille saab hetkega puhasuseks välja visata.
Imestan alati selle üle, et kuidas neid "statsionaarselt" vaibaga kaetud kalastuspaate hooldatakse.
Kas on kergemalt pestav sünteetika, aga kala lima, muda ja muu soga .....
Kui kala paati ei võeta, slipitamine betoonilt ning mudastel kallastel ei randuta, siis ehk jah see lahendus võiks toimida.
Samas kui püügihooaeg kestab miinuskraadideni välja, kuidas selline asi toimib, kas kellelgi on praktilist kasutamise kogemust?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 17 Dets 2017 20:04 
Eemal

Farouk kirjutas:
AC-18XC on äge, aga läheb oma kaalu ja hinna poolest juba liiga suureks. Seda vist lihtsalt enam igalt poolt kalda äärest linnamaasturiga ja üksinda vette ei lase ja välja ei võta.

Saab hakkama vabalt, muidugi, kui ikka nn. linnamaasturil kummastki otsast üks rattakene ikka veab. Buster Magnumiga enamuse ajast üksi majandan.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 18 Dets 2017 09:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
Ergonoomika!!! ...

Sa ei kujuta ette kui palju selles osas on eriarvamusi 8)

AC-16 ongi hea näide just seda virrvarri kirjeldama. Seda paati on isegi testisõitu teinud ajakirjad kirjeldanud ergonoomika osas kahte moodi: üks koolkond ütleb, et konsool on tagapingile liiga ligidal ja seetõttu on seista just pisut kitsas. Tahaks konsooli pingist pisut kaugemale. Teine koolkond ütleb, et konsool on tagapingist liiga kaugel ja istudes pead olema pigem pingi esiservas. Tahaks konsooli pingile pisut ligemale. :lol:

Ja tegelikult ongi ainus lahendus paigutada see konsool nii, et saaks sõita nii istudes kui ka seistes.

Ma tavaliselt üritan tagasisidest välja sõeluda korduma kippuvad nähtused ja parendan selles osas. Muus osas see võimalik ei ole, sest tihti ongi nii, et tagasisides on palju vasturääkivust. Arvamusi ei ole mitte nii palju kui palju on arvajaid vaid paljudel on ka kaks arvamust. Küll on aga tõsi , et iga uue mudeli esimesele isendile järgneb alati bugfix ja seda just kasutaja tagasiside põhjal. Nii et seeriamudelitesse tuleb tihti kaasa ka pisut esimese kasutaja nägu ja käekirja. Niivõrd kui see ei ole vastuolus varasemate korduma kippuvate arvamustega eelnevate mudelite osas.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 35 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: