Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Millist paati valida kalastuseks???
PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Apr 2018 11:09 
Eemal

Tere kõiksepere:)

Olen juba aastakese mõlgutanud mõtet uuest paadist.
Miks paati vajan?
Olen hetkel sõitnud 4-5 aastat blesser 440 ja kuna minu suur kirg on kalapüük siis iseenesest olen antud paadiga väga rahul kuid paadil puudub kajut (telgiga jahmerdamine ja teadmine, et pead õhtuks sama koha peale tagasi minema teadmata kas see üldse alles on, on väga tüütu iseenesest)
Samuti puudub paadil külmutuskapp ja selleks kohtagi ei oskaks välja mõelda. Pliit on teisejärguline ja selleks on mul priimus aga

Otsin paati mis poleks liiga suur ja samas ka liiga väike. Paat peab olema kindlasti kajutiga ja seal peaks olema külmutuskapp kuna pidev mõtlemine sellele kas külma patareid peavad selle kalastusretke vastu pole just kõige meeldivam tegevus kalastureisil.
Miks mitte liiga suur ja mitte liiga väike?
uue paadiga võiks saada kalastada nii emajõel, peipsil kui ka sõita eesti saartele ja nende ümbrusse. ehk peaks olema selline millega minna magevette ja peaks olema ka merekindel.

Olen vaadanud finnmaster 5700 ja 6600 WA tüüpi aluseid. nendel aga pole sees pliiti ja külmutuskappi.
Suuremad alused aga kus need kõik asjad sees on on minu meelest liiga rasked ja suured.
loomulikult on pliit ja külmutuskapp võimalik sisse ehitada ja see poleks ka lõpptulemusena väga keeruline.
Nagu aru saan siis külmutuskapp töötab gaasil aga pliiti koos soenduseks mõeldud pealmise plaadiga saab soetada diislilt töötavaid.nii saaks kajuti soenduse ära lahendada!
Minu hetke mõte on panna nii külmutuskapp kui pliit paremale poole kajutisse kuid seal tekib järgmine probleem. pliit töötab diislilt või petroolumilt aga külmutuskapp gaasilt. gaas on jälle ohtlik kui lekib. loomulikult kõik andurid gaasilekke tuvastamiseks saab paigaldada kuid .... kas on äkki diislilt töötavaid külmutuskappe (netist ei leidnud) ja kui mõelda külmkapi töötamise tehnoloogiale siis diisli pealt seda süsteemi minu väike aju välja ei osanud mõelda. gaasist saan aru kuidas see toimib aga diisel????
Samas kui on juba gaasi külmutuskapp siis võiks pliit samuti olla gaasi peale, et ei peaks kolme kütuse peale mõtlema! bensiini pealt soendite panemine paadile on minu teada keelatud ja ohtlik ka samas.

ühesõnaga otsin paati mis oleks ühe-kahe inimese kalalkäigu jaoks mugav ja samas ka mitte väga suur ja raske.

On kelelgil häid nõuandeid?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Millist paati valida kalastuseks???
PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Apr 2018 14:17 
Eemal

Kui oled olnud Blesseriga rahul, siis samalt tootjalt väga hea Astra 606, kindlasti annab ära korraldada ka pliidi ja külmkapi sisseehitamise! Siin rohkem pilte https://ru.skelbiu.lt/skelbimai/astra-6 ... 14263.html
Eestis jätkuvalt mina tehase esindaja! Tel. 5031411

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Apr 2018 15:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Sa pole selle murega üksi. Meil on üks sinnakanti asi valmis projekteeritud ja veel ei tea kas ja millal selle tegelikult turule ka toome. Päris kindlasti ei suuda plastikpaatidega hinnas võistelda ja odavama otsa plastikud panevad meile ilmselt selle paadi puhul pika-pika puuga ära. Sestap ta kõhkluste tõttu meil sahtlis vedelebki juba paar aastat :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 08 Apr 2018 13:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuna kalamees ei ole siis paadi valikul pigem kaasa ei räägiks.
Aga kuna sul on 2 põhinõudmist, et külmik ja pliit, siis siin julgeks soovitusi ja kogemusi jagada.
Soovitan elektrilise 12V kompressoriga ise sisseehitatud külmikut, justnimelt ise ehitatud, kuna 10 a jooksul ei ole ma ei Düsseldorfi, Helsinki, ega Tallinna messil mitte midagi samaväärset tehase poolt tehtuna näinud.

5 aastat tagasi sai poest ostetud Waeco Coldmachine kompressoragregaat (mäletamist mööda kõige väiksem mudel) ja üks pingialune panipaik sai PU vahuga ära isoleeritud, sisemne ruumala tuli nii umbes 100 liitrit. Agregaat ise läks pilssi. Külmiku voolutarve on umbers 20 Ah ööpäevas, mis annab 100Ah geelakuga nii umbes 3 päeva autonoomsust. Vajadusel seisab ka jäätis päev läbi ilma, et ära sulaks ja jääkuubikuid saab ka teha.

Väikesesse plaati soovitaks mina tavalist matkapliiti: https://www.google.ee/search?q=matkapliit&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi19ZH4xKraAhXCYVAKHaNrAV0Q_AUICigB&biw=1240&bih=647 Olen sellisega mitmenädalasi matku teinud. Tavaliselt kulub matkal 2 ballooni nädala kohta. Leidsin kunagi kuskilt ka sarnase roostevabast. Muidugi oleks parem, kui sellele on statsionaarne koht kõrvalistuja konsoolis. Kui ei ole siis hea tahtmise juures saab vineerist ja klaasplastist igasugu imeasju teha.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid